Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Nevoljeno se osjeća trećina srednjoškolaca! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Nevoljeno se osjeća trećina srednjoškolaca! Autor: Redakcija 031 Post Postano: 29.11.2010. 19:25

Čak trećina od 2.500 anketiranih srednjoškolaca, o tome kako mladi vide svoju obitelj, otkrila je da se osjećaju nevoljeno, otkriveno je na skupu o “Nasilju nad djecom i adolescentima”.

Naime, Medicinski fakultet u Osijeku i Klinika za pedijatriju KBC Osijek organizirali su poslijediplomski tečaj trajnog medicinskog usavršavanja I. kategorije o “vrućoj” temi s izlaganjima 15 predavača. Prof. dr. Neda Aberle, predstojnica Klinike za pedijatriju i voditeljica tečaja, istaknula je kako povod tečaju eskalirajući problem nasilja nad (i među) djecom i adolescentima i te kako važan za Hrvatsku.

- "Iz godine u godinu svjedoci smo porasta nasilja i namjera je da poslijediplomski tečaj preraste u kontinuirano okupljanje stručnjaka i znanstvenika u Hrvatskoj. Nasilju se ne posvećuje pozornost koja bi trebala, jer često ima nevidljivu formu, primjerice emocionalno zlostavljanje prerasta u fizičko i nerijetko u seksualno" - upozorila je dr. Aberle.

Istraživanja dokazuju da zlostavljana djeca u 80 posto slučajeva kada odrastu postanu zlostavljači. Podloga nasilju, dodaje, jest nedostatak ljubavi, nevoljenost djeteta.

- "Problemu treba prići interdisciplinarno i ovakvim tečajem pridonijeti kvalitetnoj liječničkoj preventivi. U praksi vrlo često zlostavljana djeca ne dolaze zbog bolesti nego s glavoboljom, boli u trbuhu i smetanjama u ponašanju. Anketirano je 2.500 srednjoškolaca o tome kako mladi vide svoju obitelj i šokantan rezultat otkrio je da se čak trećina ispitanika osjeća nevoljeno, a pet do osam posto totalno nevoljeno! I to najčešće djeca razvedenih, ali i cjelovitih obitelji pa čak i visoko obrazovanih" - upozorava Aberle.

Cjelodevni skup otvoren je nastupom učenika Glazbene škole Franje Kuhača.

Autor: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

#2:   Autor: Monstrum Post Postano: 29.11.2010. 19:36

pa kad su pubertetlije ... kad si pubertetlija niko te ne voli i želiš se ubit ... tugu utapaš u punku, alkoholu, drozi, pičnjavama i izlascima.

#3:   Autor: josephine01 Post Postano: 29.11.2010. 20:35

Poslijediplomski tečaj trajnog medicinskog usavršavanja?

#4:   Autor: nicoll Post Postano: 29.11.2010. 21:05

pa budući da se radi o pubertetu to i nisu tako šokantni rezultati...kom je to bilo divno- krasno u pubertetu?!
ni sad mi nije, a pogotovo onda..

#5:   Autor: Ingo Post Postano: 29.11.2010. 21:27

iduci tjedan ocekujem sokantno otkrice da 98% adolescenata ima bubuljice, cvimbe, akne i nesto slicno tome.

#6:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 29.11.2010. 21:34

u gimnazijama je takvo sto svedeno na minimum. i dok sam ja u 4 godine 2006-10 nije nijedan slucaj u skoli nasilja u skoli.
a sad sto se neko osjeca nevoljeno ko zna od cega je to hh, ja nisam steko dojam da se itko osjeca tako.

#7:   Autor: fear of the dark Post Postano: 29.11.2010. 22:08

Kao da je to tako od jučer....
svi smo mi to prošli...sve faze..
uostalom-već negdje spomenuto na nekoj drugoj temi-sprdaju se s anketama...pa koliko je onda i ova anketa vjerodostojna....pitanje je...

#8:   Autor: josephine01 Post Postano: 29.11.2010. 22:09

Kad meni tata neće dat đir bemvejom po naselju, ja isto mislim da me ne voli.

#9:   Autor: fear of the dark Post Postano: 29.11.2010. 22:11

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Kad meni tata neće dat đir bemvejom po naselju, ja isto mislim da me ne voli.


i da utažiš tugu i izliječiš dosadu odeš ispizditi malog susjeda prekoputa....

#10:   Autor: josephine01 Post Postano: 29.11.2010. 22:14

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Kad meni tata neće dat đir bemvejom po naselju, ja isto mislim da me ne voli.


i da utažiš tugu i izliječiš dosadu odeš ispizditi malog susjeda prekoputa....


Obligatno! Jer ja sam nevoljeno dijete.

#11:   Autor: chosen Post Postano: 29.11.2010. 23:57

šta očekuju u ovoj usranoj državi i gradu? da sretni budu?

#12:   Autor: Anastazija Post Postano: 30.11.2010. 7:27

fear of the dark je napisao/la: ›

uostalom-već negdje spomenuto na nekoj drugoj temi-sprdaju se s anketama...pa koliko je onda i ova anketa vjerodostojna....pitanje je...

Ovo je definitivno istina. Bila sam radila anketu u 8. razredu i oni su se dogovarali koji bi odgovor mogli zaokružiti. Ono, njih 10-ak iz fore zaokruži neki odgovor pa nije ni čudno da ankete daju čudne rezultate.

#13:   Autor: snaša Post Postano: 30.11.2010. 11:59

Ankete s klincima..kladim se da im (djeci) je bilo zabavno.

#14:   Autor: -nella- Post Postano: 30.11.2010. 12:18

Kosa mi se diže na glavi kad iskoči ovakav naslov o šokantnim rezultatima ankete provedene među ADOLESCENTIMA, SREDNJOŠKOLCIMA... Meni se čini da svi ti visoko obrazovani ispitivači bi trebali na osnovnu poduku o ponašanju pubertetlija.

#15:   Autor: MegaSmrT Post Postano: 30.11.2010. 16:50

Ovaj moderator uporan s brisanjem postova. HRTovska cenzura.
Ne razumijem što je krivo kad kažem da su to razmažena derišta kad jesu. Biti razmaženo derište nije ništa pogrdno. to je stanje uma.
Osijek031.com » Vijesti » Nevoljeno se osjeća trećina srednjoškolaca! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::