Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Solarne ploče

#1:  Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 03.08.2010. 22:05

prije svega jel ima ko da se konta u to?
imam par pitanja..

#2:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.08.2010. 22:06

Ovdje se svi u sve kontaju, tako da samo pucaj Smile

#3:  Re: Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 03.08.2010. 22:45

da da jasno mi je to Wink
Dao sam malo veće pare za te ploče tj. cijeli sistem,a nešto mi šteka,tako da trebam nekog tko je mal stručniji

#4:  Re: Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 03.08.2010. 22:57

Sistem se sastoji od:
4 ploče 120 W
pretvarač 2 kW
regler 30 ampera
2 akumulatora (svaki 230 A)

Sistem koristim za dva hladnjaka,hidropak,televizor i za rasvjetu.
Za sunčanijih dana sistem radi ok,svi uređaji rade savršeno za vrijeme dana no tokom noći oni se ugase.
Kada je oblačno struje uopće nemam.
e sad,šta je?Very Happy

#5:   Autor: Monstrum Post Postano: 03.08.2010. 23:14

možda imaš mal akumulacijski sustav pa ne može za sunčanih dana uskladištit dovoljno energije, probaj nadoštiklat još akumulatora ak moš.

nekakom logikom ako radi ok za sunca, znači troši ono što transformira, tu nema greške, dok grije sve radi, ne uskladišti dovoljno energije, ode sunce u kurac, ti gledaš u zid Very Happy

#6:   Autor: tamna strana Post Postano: 04.08.2010. 8:37

možda prvo trebaš nafilovati akumulatore..pa tek onda poceti sa normalnom upotrebom...ili ti možda relen ne ukljucuje akumulatore kad nestane napajanje sa ploca

#7:  Re: Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 04.08.2010. 9:29

@monsturm-totalno se slažem sa tom logikom Very Happy
slažem se i sa tamnom stranom,no kontam si, ne bi li se te ploče odnosno akumulatori trebale puniti i kada nije sunčano,dakle ne direktno od svjetlosti nego od zračenja sunca?

#8:   Autor: PEGY Post Postano: 04.08.2010. 9:40

Akumulatori su za PS igračinu jedino dovoljni, za nešto više trebaš više kapaciteta.
Načula sam da se u S.Brodu otvara firma (podružnica austrijske tvrtke) koja će se baviti proizvodnjom sol.ćelija i sistema. Znam i jednog dečka koji je tamo studirao (na strojarstvu) i navodno je čak njih 30 već "bezecirano" za ing. posao. Preporučam ti da se javiš na faks u Brodu i raspitaš što ti u stvari treba.

#9:  Re: Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 04.08.2010. 10:21

PEGY je napisao/la: ›
Akumulatori su za PS igračinu jedino dovoljni, za nešto više trebaš više kapaciteta.
Načula sam da se u S.Brodu otvara firma (podružnica austrijske tvrtke) koja će se baviti proizvodnjom sol.ćelija i sistema. Znam i jednog dečka koji je tamo studirao (na strojarstvu) i navodno je čak njih 30 već "bezecirano" za ing. posao. Preporučam ti da se javiš na faks u Brodu i raspitaš što ti u stvari treba.


ma hajde.najveća ironija u svemu tome je što ja studiram u sb i nažalost prvi put čujem ovu informaciju Very Happy

#10:   Autor: PEGY Post Postano: 04.08.2010. 13:37

svašta, onda možda njihovi starci malo pretjeruju, a opet kako studiraš tamo (valjda strojarstvo) a ne kužiš se u spremanje energije!?

#11:  Re: Solarne ploče Autor: digitalevil Post Postano: 04.08.2010. 20:49

u spremanje energije kužim se kolko trebam,al ovdje se ipak radi o struji s kojom sam totalno na vi.
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Solarne ploče


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::