Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija Autor: Nandino Post Postano: 11.03.2010. 20:00

Unatoč zabrani pušenja u zatvorenim javnim prostorima, u dvorani "Gradski vrt" prošlog se vikenda uz zvuke Bajage i Instruktora pušilo bezbrižno i bez ikakvih sankcija. Uz to, opušci su se gasili po podovima i zalijevali pivom!

Galerija 031: NŠD Gradski vrt: Bajaga & Instruktori
[Foto: Daniel Antunović, Ante Delač, Samir Kurtagić][05.03.2010. NŠD Gradski vrt]

Ogorčeni Osječani koji su tomu svjedočili kažu kako, nakon što je zapaljena prva cigareta, pušače više nitko nije mogao zaustaviti.

- Nakon što su ljudi počeli jedan po jedan oko mene paliti cigarete nitko nije reagirao. Pa čak ni zaštitari, ni ljudi iz organizacije koji su se stalno šetali uokolo. Osobno sam jednog zaštitara zamolila da napravi reda među pušačima, ali on je to odbio učiniti. Rekao je da za to nema ovlasti, a i da ne vidi razlog zbog koga bi to učinio kada u cijeloj sportskoj dvorani nema niti jedna oznaka zabrane pušenja! Pa kakav je to sportski i javni objekt?! Čime se bave ljudi koji dvoranom upravljaju, ako ne ovakvim incidentima ljutito se pita Đuđica Kolarić, jedna od brojnih Bajaginih obožavatelja koji su iz sportske dvorane prošli petak neočekivano izišli sa smradom cigareta na odjeći.

Voditelj dvorane Oto Živčić ističe kako se unatoč svim njihovim naporima, protiv pušača za vrijeme koncerata u sportskoj dvorani ne može.

- Svjesni smo što se dogodilo na Bajaginom koncertu, a ja vam mogu reći kako to nije prvi koncert u dvorani na kojem se pušilo iako je pušenje strogo zabranjeno. To smo i rekli organizatorima koncerta, no oni, kako se čini, nisu uspjeli situaciju držati pod kontrolom zbog prevelikog broja ljudi. Iako, to nije opravdanje, shvaćamo ih. Ako netko usred mase ljudi zapali cigaretu to se teško primijeti, a i sankcionira. Kada je riječ o oznakama zabrane pušenja, ne znam o čemu je zaštitar gospođi govorio. One su jasno istaknute po cijeloj dvorani, kaže Živčić, te dodaje kako je apsolutno nepušenje na koncertima u dvorani uvjetovano općom kulturom posjetitelja koja, kako se čini, među onima koji su došli na Bajagin koncert i nije na viskoj razini.

Organizatori: Pušači su bili neprimjetni!

Iz udruge "Croatia-Koncert" koja je Bajagin koncert organizirala kažu kako su ljudi koji se žale na pušenje u sportskoj dvorani osamljeni slučajevi.

- Iz uprave dvorane nam je rečeno da je zabrana pušenja apsolutna i mi smo se obvezali da ćemo to poštovati, što smo i činili. Osobno sam hodala po cijeloj dvorani tijekom koncerta i nisam primijetila da itko puši. Ako je netko u gomili zapalio cigaretu, nije bio viđen ili se naši zaštitari do te osobe nisu mogli probiti kako bi je upozorili kako cigaretu mora ugasiti, rekla je Gordana Budimir, jedan od organizatora.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

#2:   Autor: Provokator Post Postano: 11.03.2010. 20:42

jebeš koncert di nemoš pit i pušit

#3:   Autor: PreacheR Post Postano: 11.03.2010. 21:45

Balkane, Balkane, Balkane moj, budi mi silan i dobro mi stoj...

#4:   Autor: medicament Post Postano: 11.03.2010. 22:58

umjesto pušenja bolje se bazirajte na punktove za točenje piva, jer nakon 45 min čekanja na, već tada usrano j...be..no pivo sam od muke morao zapaliti....
osobno više neidem niti na jedan koncert koji navedeni organizatori budu "organizirali" ----- SRAMOTA!!!!

#5:   Autor: question Post Postano: 11.03.2010. 23:54

"kako je apsolutno nepušenje na koncertima u dvorani uvjetovano općom kulturom posjetitelja koja, kako se čini, među onima koji su došli na Bajagin koncert i nije na viskoj razini."
zato što su zapalili cigaretu nemaju opću kulturu? da ,moš mislit.

#6:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 12.03.2010. 0:44

Postoji vrijeme i mjesto za sve... Kome je uopće palo na pamet zabraniti pušenje na rock koncertu???
Na Bajaginom koncertu u Ciboni u studenom je pušenje bilo dopušteno...

#7:   Autor: zen031 Post Postano: 12.03.2010. 2:23

Kad pušačka manjina dimom terorizira nepušačku većinu i to u nastavno-sportskoj dvorani, onda to je nedostatak kulture. Kad već govorimo o tome da postoji mjesto za sve, još bih i mogao prihvatiti da su kafići mjesto u kojemu se može zapaliti (iako bi neka viša razina kulture zahtijevala da osoba ipak izađe van i zapali i time uživa u svojoj cigareti, a ne u cigaretama svih ostalih koji puše), to nikako ne mogu prihvatiti ako se radi o jednoj primarno sportskoj dvorani. Pogotovo ako se čikovi pritom gase na podu.

#8:   Autor: Stella1989 Post Postano: 12.03.2010. 2:29

zen031 je napisao/la: ›
Kad pušačka manjina dimom terorizira nepušačku većinu i to u nastavno-sportskoj dvorani, onda to je nedostatak kulture. Kad već govorimo o tome da postoji mjesto za sve, još bih i mogao prihvatiti da su kafići mjesto u kojemu se može zapaliti (iako bi neka viša razina kulture zahtijevala da osoba ipak izađe van i zapali i time uživa u svojoj cigareti, a ne u cigaretama svih ostalih koji puše), to nikako ne mogu prihvatiti ako se radi o jednoj primarno sportskoj dvorani. Pogotovo ako se čikovi pritom gase na podu.

Slažem se...eo ti kikrikija. Smile

Stvarno, ako ljudi ne mogu izdržati da ne zapale tih 2-3 sata, mislim stvarno...kao da je drugima do trovanja cigaretama...i još da ljudi moraju paziti da im ti isti pušači ne propale odjeću cigarama...

#9:   Autor: PreacheR Post Postano: 12.03.2010. 6:15

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Postoji vrijeme i mjesto za sve... Kome je uopće palo na pamet zabraniti pušenje na rock koncertu???
Na Bajaginom koncertu u Ciboni u studenom je pušenje bilo dopušteno...

Pa ako je zakonom zabranjeno pušenje u svim zatvorenim javnim prostorima, što naravno uključuje i sportsku dvoranu, to znači da je pušenje u dvorani zabranjeno neovisno da li se održava neka utakmica, sajam, narodnjački ili rock koncert. Ne znam šta ti nije jasno?

#10:   Autor: Ingo Post Postano: 12.03.2010. 8:26

ja sam ostao sokiran kada sam vidio da se u sportskoj dvorani toci pivo.

pa nisam dosao u birtiju da mi okolo podriguju i smrde po pivu.

pogotovo zato sto se radi o sportskoj dvorani koja bi trebala promicati sport i zdrav zivot ... a ne lokanje piva.

sportska dvorana nije mjesto gdje se konzumira hrana i pice.

#11:   Autor: Brka Post Postano: 12.03.2010. 9:06

Ja sam pušač, ali mi ni na kraj pameti nije palo zapaliti na koncertu u dvorani. Vidio sam neke kako puše, ali čim je jedan zapalio ostali su se priključili. To tako ide.
Totalno sam protiv pušenja u dvoranama na takvim koncertima. Kd su koncerti na otvorenom, to je druga priča. Može se izdržati 2-3 sata bez cigarete. Onda je slađa ona koju zapališ kad izađeš.

#12:   Autor: padobranac Post Postano: 12.03.2010. 9:28

na koncertu Parnog Valjka, redari su išli uokolo i gasili ljudima cigarete..što je ok..
e stvarno, meni su već nekoliko hlača i jakni propalili pušači...
pušačka bezobzirnost i nekultura nema granica..i još misle kako su cool...

#13:   Autor: bocic Post Postano: 12.03.2010. 9:52

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › jebeš koncert di nemoš pit i pušit


Slažem se. Nisam zapalio na koncertu, uspio sam popiti samo jednu cugu, grlo mi je bilo suho, bio sam žedan k'o konj i nisam se mogao opustiti...

Odsad samo open-air koncerti...

#14:   Autor: bocic Post Postano: 12.03.2010. 9:53

Brka je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam pušač, ali mi ni na kraj pameti nije palo zapaliti na koncertu u dvorani. Vidio sam neke kako puše, ali čim je jedan zapalio ostali su se priključili. To tako ide.
Totalno sam protiv pušenja u dvoranama na takvim koncertima. Kd su koncerti na otvorenom, to je druga priča. Može se izdržati 2-3 sata bez cigarete. Onda je slađa ona koju zapališ kad izađeš.


Je, ali bih lakše sve podnio da se nije moralo propustiti pola koncerta da dođeš na red kupiti cugu. Totalna budalaština...

#15:   Autor: bocic Post Postano: 12.03.2010. 9:54

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam ostao sokiran kada sam vidio da se u sportskoj dvorani toci pivo.
pa nisam dosao u birtiju da mi okolo podriguju i smrde po pivu.
pogotovo zato sto se radi o sportskoj dvorani koja bi trebala promicati sport i zdrav zivot ... a ne lokanje piva.
sportska dvorana nije mjesto gdje se konzumira hrana i pice.


Zaboravio si smajlića...?

Ako ćemo tako rezonirati, onda nije ni mjesto za koncerte. Uostalom, pivo je prehrambeni proizvod... Razz
Osijek031.com » Vijesti » U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::