Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa

#1:  Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa Autor: Goran Flauder Post Postano: 20.01.2010. 18:38

Čak stotinjak milijuna eura samo u prvoj fazi realizacije vrijedan je projekt izgradnje znanstveno-gospodarskog tehnološkog parka nazvanog Tehnolopolis, koji bi se između Osijeka i prigradskog naselja Tenje, na prostoru nekadašnjeg Poljoprivrednog fakulteta, trebao izgraditi za četiri godine. Financirat će se iz pretpristupnih i strukturnih fondova EU-a te nacionalnih programa, a u novom objektu uredili bi se radni prostori za 500-tinjak djelatnika.

Suradnja znanosti, nastave i gospodarstva

Današnjim potpisivanjem darovnog ugovora u Rektoratu osječkog Sveučilišta, Vlada RH prepustila je Sveučilištu J. J. Strossmayera zemljište oko u ratu razrušene fakultetske zgrade veličine 75.280 četvornih metara i sam objekt površine 16.521 četvornih metara. Ugovor su potpisali rektorica Gordana Kralik i državni tajnik Središnjeg državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, Jozo Sarač. Darovane nekretnine procijenjene su na 49.991.000 kuna.

- Projekt ćemo provesti u suradnji s Gradom i Županijom, a već na proljeće procijenit ćemo što se na objektu može obnoviti, a što ne. Imamo kadrovski znanstveni potencijal i resurse zgrada i zemljišta, a uspjeh će ovisiti o našoj snalažljivosti i kvaliteti projekata koje ćemo ponuditi, rekla je rektorica Kralik i navela kako će jedan od budućih stanara zasigurno biti Centar izvrsnosti za proizvodnju hrane.

Tehnopolis će omogućiti suradnju znanstvenih institucija iz regije s malim i velikim korporacijama iz Hrvatske i svijeta.

- Njegovi stanari bit će poduzetnici iz regije temeljeni na znanju i tehnologiji, pothvati Sveučilišta koji ne predstavljaju osnovnu djelatnost te jedinice transnacionalnih kompanija. Tu će se miješati znanost, nastava i gospodarstvo, najavio je ravnatelj osječkog Tehnologijsko-razvojnog centra, dr. Ivan Štefanić.




Konkurencija SAD-u i Japanu

Potpredsjednik Sabora, Vladimir Šeks, za kojega je rektorica rekla da je jedan od najzaslužnijih za sklapanje darovnog ugovora, pojasnio je kako će Tehnopolis promicati nove tehnologije i poduzetništvo na dobrobit zajednice, a bit će vjetar u leđa sinergiji znanosti i gospodarstva u istočnoj Hrvatskoj. To će na višu razinu podići poljoprivrednu proizvodnju koja je u ovoj regiji od najvećeg značaja.

Potpredsjednik Vlade, Slobodan Uzelac, zaključio je kako bi se Tehnopolis mogao zvati i Agro-tehnopolis, jer nastaje u središtu proizvodnje hrane, dok je Radovan Fucks, ministar znanosti, obrazovanja i sporta, naglasio da je projekt u skladu s konceptom Europske komisije na području razvoja znanosti i inovacija te će biti poticaj razvoju gospodarstva i novih tehnologija radi konkurencije SAD-u i Japanu. Ustvrdio je da Osijek time ulazi u kategoriju gradova s vrhunskim sveučilištem.

Nakon potpisivanja ugovora gosti i njihovi domaćini posjetili su sveučilišni Kampus gdje se obnavlja Elektrotehnički fakultet, a poslije ručka u Studentkom restoranu otišli su u Đakovo gdje su obišli izgradnju Studentskog doma Katoličko-bogoslovnog fakulteta i razgovarali s nadbiskupom Marinom Srakićem.

Autor: Goran Flauder

#2:  Re: Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa Autor: vicencos Post Postano: 20.01.2010. 18:49

Pa mogli su objaviti i sliku darovanog objkta. U takvom je stanju da će trebati više novca za obnovu nego za gradnju novog.

#3:   Autor: PEGY Post Postano: 20.01.2010. 19:00

Baš me zanima tko je "pametan" to mogao procijeniti na 49,9 miliona kuna. Pa to nema smisla!

#4:   Autor: Bojo Post Postano: 20.01.2010. 19:09

i meni se čini malo previše 50 000 000 kn za to zemljište...
sumnjam da se može nešto puno to tamo obnovit...bolje sravnit sa zemljom sve pa od početka gradit...
i bolje da su dali zemljište besplatno, i tako nisu ni pokušali obnovit nit barem očistit to...

#5:  Re: Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa Autor: simo031 Post Postano: 20.01.2010. 20:41

Ode igralište ekipi koja tamo buba Paintball.
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane . . .

#6:  Re: Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa Autor: Bojo Post Postano: 20.01.2010. 20:42

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ode igralište ekipi koja tamo buba Paintball.
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane . . .

ma strpi se malo...igrat ćete u zoo hotelu.... Smile

#7:   Autor: Losos:D Post Postano: 21.01.2010. 7:13

pa to je super...

Vlado ima novaca i bahati se darivanjem 50 min kn okolo dok za mizernih par tisuca gasi privatne objekte prehrane...

Sramotno

#8:   Autor: Zdrale Post Postano: 21.01.2010. 12:56

taman sam išao na ručak kad je ta " gospoda" dolazila. izgubio sam apetit čim sam šeksa vidio a potom i kompaniju. naravno da su bili u posebnoj prostoriji i da su dobili hranu koju smo mi studenti mogli samo gledati (pladnjevi itd). te zgrade treba kompletno srušiti pa napraviti nove. sam još trea da kažu d aće obnoviti i zgradu ex matematičke i to je vrh

#9:   Autor: Losos:D Post Postano: 21.01.2010. 14:09

ne kuzim ovo sa ex matematičkom....

a i dobro sta si ocekivao da ce sjesti sa studentima

zadnji put kada je šex sjeo sa studentima su ga popljuvali jer nije imao para da plati rucak na liniji Smile

#10:   Autor: Zdrale Post Postano: 21.01.2010. 14:19

privremena matematička je zgrada koju se definitvno treba srušiti a što je najgore možda se neko dosjeti da se i nju treba obnoviti i utroši goleme pare u to bzvz. pa ono mogao je sjesti negdje bliže čime bi ga mogao pogoditi npr jogurtom il tak nečim po tom skupocjenom odijelu zajedno s fuxom. Smile)

#11:   Autor: Losos:D Post Postano: 21.01.2010. 14:43

aaaaaaaaaaaaa

ma daj .. pa to je vjerovatno namjenjeno rušenju i granjdi novog objekta, ako mislimo na istu zgradu

#12:   Autor: Zdrale Post Postano: 21.01.2010. 16:04

zgrada između one nove obnovljene za studentki zbor i te zgrade etfa što se obnavlja...
Osijek031.com » Vijesti » Vlada darovala Sveučilištu nekretnine za gradnju Tehnopolisa


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::