Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Iz Tvrđe treba potpuno “izbaciti” automobile! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Iz Tvrđe treba potpuno “izbaciti” automobile! Autor: Leon Post Postano: 06.02.2008. 9:11

Jedan od većih problema koji se pokušao riješiti i prije nekoliko godina ograničavanjem prometa užeg središta Tvrđe oteo se kontroli. Povađeni su metalni stupići pa sada automobili ponovno voze po cijeloj povijesnoj gradskoj jezgri. Vijećnici Gradske četvrti Tvrđa stoga predlažu da Gradsko vijeće proglasi cijelu Tvrđu pješačkom zonom, odnosno da se zabrani promet i parkiranje na cijelom prostoru Tvrđe u kojoj je velika koncentracija pješaka, posebice od kada je Tvrđa postala nezaobilazno odredište turista koji u Osijek dolaze u sve većem broju.

Prometna problematika na području GČ Tvrđa jedna je od tema kojom se intezivno bavi Vijeće Četvrti, a prema dojavama stanovnika tog dijela grada detektirano je nekoliko problema koje treba prioritetno riješiti. Te probleme, smatraju vijećnici GČ Tvrđa, trebalo bi razmotriti Gradsko vijeće, jer Četvrt u oviru svojih mogućnosti nije uspjela naći prave odgovore i rješenja s nadležnima.

Među prioritetima nalaze se, navode vijećnici na čelu s predsjednikom Vijeća Darkom Cvijićem, rješavanje problema skretanja iz Europske avenije u Park kralja Petra Krešimira IV., iz pravca Donjeg grada, kao i prilagođavanje geometrije cestovnog prilaza na ulazu u Drvljanik s Vukovarske ulice. Na tom je prilazu otežan ulazak, jer je cesta uska, a ulazak zahtjeva oštro skretanje zbog čega se vozilom mora oprezno upravljati pa se ometa ostali promet na Vukovarskoj ulici. Na istom mjestu kod naselja Drvljanik je i velika frekfencija pješačkog prometa pa valja razmisliti i o povećanju sigurnosti prolaznika.

Vijećnici, također, navode kako se treba riješiti problem tramvajskih i autobusnih stajališta. Konkretnije, u Četvrti smatraju kako ih treba premjestiti iza raskrižja, s obzirom na to da se većina stajališta trenutačno nalaze ispred raskrižja pa su ugroženi pješaci koji prelaze zebru, jer autobusi GPP-a zaklanjaju pogled na pješačke prijelaze.

Autor: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Toni

#2:   Autor: toni Post Postano: 06.02.2008. 9:47

Pa đe ću onda parkisat kola !?

#3:   Autor: Dumba Post Postano: 06.02.2008. 10:27

Apsolutno podržavam ovaj plan!!!!!

#4:   Autor: Dakota Post Postano: 06.02.2008. 10:37

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Pa đe ću onda parkisat kola !?
Izvan Tvrđe? Twisted Evil
Ionako svi uvijek kažu da nam treba što više kretanja. Laughing

#5:   Autor: ajwar Post Postano: 06.02.2008. 10:48

Dakota je napisao/la (Pogledaj post): ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › Pa đe ću onda parkisat kola !?
Izvan Tvrđe? Twisted Evil
Ionako svi uvijek kažu da nam treba što više kretanja. Laughing


si lud???? da moram 'odat 50 metara, će noge da mi otpadnu Motor
ma treba ispod tvrđe jednu veeeeliku podzemnu garažicu da ljudi imaju di parkirat svoja kola Smile

#6:   Autor: Levi Post Postano: 06.02.2008. 11:17

ajwar je napisao/la: ›
Dakota je napisao/la (Pogledaj post): ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › Pa đe ću onda parkisat kola !?
Izvan Tvrđe? Twisted Evil
Ionako svi uvijek kažu da nam treba što više kretanja. Laughing


si lud???? da moram 'odat 50 metara, će noge da mi otpadnu Motor
ma treba ispod tvrđe jednu veeeeliku podzemnu garažicu da ljudi imaju di parkirat svoja kola Smile
Dobra ideja ! Kakve jos gluposti nece izmislit u ovom gradu?! I ovako nema dovoljno parkiralista a oni ih ukidaju jos.... debilno

#7:   Autor: Bojo Post Postano: 06.02.2008. 11:42

u potpunosti podupirem ovo Smile šta ćeš se vozit po tvrđi...al onda brate mili neka izgrade neko parkiralište pokraj tvrđe...recimo tamo di bude onaj luna park za onog svetog nekog lika...

#8:   Autor: Smokvica Post Postano: 06.02.2008. 11:42

Kako ću onda ja sa svojim lamburdžinijem pokazivat mišiće naivnim maloljeticama?

#9:   Autor: toni Post Postano: 06.02.2008. 11:51

Dakota je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › Pa đe ću onda parkisat kola !?
Izvan Tvrđe? Twisted Evil
Ionako svi uvijek kažu da nam treba što više kretanja. Laughing


Blah ! Nepada mi napamet!! Parkiraj ti svoj auto u drugom kvartu, a ne pred svojom kucom. Razz

#10:   Autor: El-Fatih Post Postano: 06.02.2008. 11:58

Projekt je ok! Samo me zanima oce li to vaziti i za gradske OCE u gradskom poglavarstvu......

#11:   Autor: Svebor Post Postano: 06.02.2008. 12:07

živciraju me automobili u tvrđi.
treba to biti pješačka zona i točka.
koristite javni gradski prijevoz! Razz

#12:   Autor: nonblank Post Postano: 06.02.2008. 14:16

a di će onda policija bacat lizalice

#13:   Autor: SmokeY Post Postano: 06.02.2008. 15:00

nonblank je napisao/la: ›
a di će onda policija bacat lizalice


Ne brini ti za policiju vec ce ona naci nacina da se napise kazni preko subote za tri dana ako se odluce.

Pa navodno se pricalo kako bi policiji zabranili ulazak u tvrdju s namjerom da prave "sacekuse" naivnim vozacima. dovoljno ti je da cetvrtkom i subotom zatvoris 2 od tri ulaza i eto ti punjenje drzavnog proracuna. Uglavnom ja kad ulazim u tvrdju a imam namjeru nesto cugniti onda bolje parkiram kod GPP-a i lagano se prosetam.
Mislim da bi se problem parkiralista uvelo naplatom parkirnih mjesta od Mosta do jezgre, oko trga i od trga prema Q-u prema zapadnom izlazu iz tvrdje, odnosno upravo tamo gdje se pojavljuje velika koncentracija pjesaka.

#14:   Autor: saba Post Postano: 06.02.2008. 16:47

a kak će stanari?

#15:   Autor: sale car Post Postano: 06.02.2008. 19:15

podržavam ovu ideju samo u slučaju gradnje velikog parkirališta u neposrednojh blizini... Subotm tvrđa bude puna automobila od ljudi koji zalaze u noćne klubove... Gdje će svi ti ljudi parkirati?... Iovako su sva parkirališta puno... a sada da još i ukinu promet u tvrđi... to bi bio kolaps... Ne mislim pod tim na ljude koji moraju svoje "bembare" i "mećave" parkirati pred Q club da bi se vidjelo da oni voze pile, nego na sve ljude... recimo, kada idem u tvrđu, auto ostavim kod bastiona i tamo stoji sve dok ne idem kući... A sada ne znam baš koliko bi mi se dalo parkirati kod excalibura da bi išao pješke u tvrđu... ili kod doma zdravlja... Nema parkirališta... nema zabrane... moja teorija...
Osijek031.com » Vijesti » Iz Tvrđe treba potpuno “izbaciti” automobile! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::