Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Windows start up

#1:  Windows start up Autor: mvarga Post Postano: 19.01.2008. 18:15

Eh, sad sam stvarno ljut. Ajd' možda netko zna izlaz.
Tražim gdje u kompu se nalazi ono što smo u DOS-u nazivali Config.sys. Odnosno file u kojem su upisane naredbe koje izvršava stroj kod pokretanja. Jedino što sam saznao je kako neke od start up fileova blokirati i obrisati ali meni treba mogućnost da uđem u config ili nešt' slično, promijenim neke od parametara naredbe i snimim ga sad spremnog za izvršavanje.

Tko zna dobro puno bi mi pomogao jer bih izbjegao formatiranje. I poostoji li nešto kao autoexec.bat u Windowsima, kako se zove i gdje se nalazi?

#2:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 19.01.2008. 19:09

nalaziti se u root-u c: diska ali su skriveni pa odi na Tools->Folder Options->View i tamo klikni na Show Hidden Files

#3:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.01.2008. 20:29

Windowsi nemaju jedno mjesto gdje se nalaze stvari koje pokrecu kod startanja (ovisi o userima, blabla).

No, najosnovniji pregled mozes dobiti:
Start -> Run... -> msconfig ->       Startup

Tamo ces dobiti popis svih programa koji se startaju kod bootanja. Mozes ukljuciti, iskljuciti, provjeriti i sl.

Drugi nacin je da si skines Sysinternalsov Autoruns. Besplatni mali util koji sve to prikazuje puno detaljnije.

#4:  Re: Windows start up Autor: mvarga Post Postano: 20.01.2008. 9:57

Hvala Mungi. To je pomoglo, iako moram priznati da me taj MS sve više živcira. To je neslaganje od prvog dana. Nadam se da će Linux pobijediti.
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Windows start up


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::