Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Blogovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2007. 15:20 
Naslov: Question Blogovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica je da bez obzira što malo previše visim na net-u, tek prošle godine sam se registrirala na ovom portalu (a opet, do portala sam došla zbog najava događanja). Preko nekih članova sam počela čitati blogove, što također nisam imala običaj.

U zadnje vrijeme često čujem kako ljudi posprdno pričaju o blogovima, blogerima..... a mene to podsjeća na stari običaj pisanja dnevnika, samo što je medij moderniji i u ovo vrijeme opće otuđenosti netko ima potrebu napisati nešto o sebi, svojim stavovima, staviti fotku........ dobiti povratnu informaciju od određenog poznatog ili nepoznatog kruga ljudi.

Dakle, kakvo je vaše mišljenje?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skromno.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2007. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Dakle, kakvo je vaše mišljenje?
Huh, najkrace receno: Ima strasno kreativnih blogera...

Blog je alata. Dakle, alatka kojom su mnogi kreativni ljudi dobili mogucnost izrazavanja i dijeljenja svojih kreacija s drugima.

S druge strane, blog je postao i hype... a hype donosi i fakere i wannabe-a...

Zato naucis filtrirati jedne i pratis one koji se tebi svidjaju... u hr blogosferi sam naisao na par kvalitetnih blogera... mozda ih ima i vise, ali evo, prvi koji mi pada na pamet je lik http://ovoono.blog.hr (dosta neaktivan u zadnje vrijeme)... preko njega sam naletio na superzanimljivu hmmm skupinu ljudi... www.cincplug.com (to sto oni pisu nije u strogoj formi bloga, ali je zato nepresusno more kreativnosti). ;-)

I tako... ovo je za uvodni tekst o bloganju sasvim dovoljno... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2007. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao i u svemu....uvijek se nađe nešto zanimljivo...nekad cak i nešto poucno....ljudi iz raznih razloga imaju svoje blogove....netko da bi samo nešto napisao, a netko da bi pored napisanog i ostavio neki umjetnicki dojam.....ukrašavajuci sam svoj blog...

ne vidim ništa loše u svemu tome....osim da se uz blog može prevesti (netko ce reći izgubiti)...dosta vremena...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.01.2007. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nikada ne bi mogla napraviti blog...Ako bi i napravila,bilo bi mi fora pisati nekih tjedan dana i onda mi se ne bi dalo više...Tako je uvijek bilo i kad sam dnevnike pisala kad sam bila mlađa,napišem prvih par dana 10 stranica,a kasnije se to svede na samo otprilike nešto kao "Dragi dnevniče danas se ništa posebno nije dogodillo..."
Ok ako netko ima inspiracije i živaca sjediti za računalom cijeli dan i pisati nešto o sebi i o stvarima koje se događaju oko njega...
Ali...MENI SE OSOBNO TO NE DA!!!
Ali kad vidim djecu od 11,12 godina da imaju svoj blog...cccc
Djeco draga,to u moje vrijeme nije bilo,mi nismo ni mobitele onda imali a kamoli net...Čisti primjer je ona cura iz Varaždina(ili odakle već) što je pobjegla od kuće i otišla u Pariz sresti se s legicama koje je upoznala na netu...
Uglavnom,meni osobno blogovi su čista glupost...Moja privatnost je moja privatnost..Kao da je koga briga za moje probleme ili bilo što što napišem...Kao da je njima stalo do mene??!!!
Imam prave lege i to je to..Koje poznajem u dušu i s kojima možeš sjesti i popričati a ne "prijatelji" koje čitaš na netu i koji uglavnom ne pokazuju svoje pravo "ja"...
Ajme koliko sam napisala..i previše...
NEĆU VIŠE NIKAD TOLIKO..OBEĆAJEM!!! osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2007. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Ja nikada ne bi mogla napraviti blog...Ako bi i napravila,bilo bi mi fora pisati nekih tjedan dana i onda mi se ne bi dalo više...Tako je uvijek bilo i kad sam dnevnike pisala kad sam bila mlađa,napišem prvih par dana 10 stranica,a kasnije se to svede na samo otprilike nešto kao "Dragi dnevniče danas se ništa posebno nije dogodillo..."


Blog nikada nije zamišljen kao zamjena za dnevnik, a krivo tumačenje istoga rezultat je konstantnog abjuzanja uporabe blog-a.
Blog je zamišljen kao jednostavna alternativa web stranici. IMO, pojam blog označava nekakvu vrstu pero-lake web stranice (u smislu kreiranja sadržaja) koja puca na pisanje pojedinih korisnika o temama koje ih zanimaju, stvarima kojima streme i/ili mislima o svijetu koji nas okružuje.
Primjer blog abjuzinga: http://tinyurl.com/2bvke2 (danas već legendarni blog cure iz Antunovca, site je u google cache-u, više nije aktivan)

legica_os je napisao/la: ›
Ok ako netko ima inspiracije i živaca sjediti za računalom cijeli dan i pisati nešto o sebi i o stvarima koje se događaju oko njega...
Ali...MENI SE OSOBNO TO NE DA!!!


Al' si se raspisalaaa Very Happy

legica_os je napisao/la: ›
Uglavnom,meni osobno blogovi su čista glupost...Moja privatnost je moja privatnost..Kao da je koga briga za moje probleme ili bilo što što napišem...Kao da je njima stalo do mene??!!!


Hm, stvar je u tome što druge možda more slični, pa čak i isti problemi. Čitam dosta blogova i u mnogima autori zapravo traže rješenje nekakvog problema postavljenog pred njih. Međutim, to nije teen 'patnje mladoga blogera' stil bloga - ti ljudi pišu o onome što vole i ne vole. Programiranje, igranje igara, vožnju biciklom, odnosno, debele, smrdljive žene, vegetarijansku prehranu... Ima tamo pravih bisera (primjer: http://ribafish.blog.hr/ )

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.01.2007. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aJD MI RECI ISKRENO bazooka joe imaš ti svoj blog????

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2007. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da na svome radnom mjestu imam prostor na sjajnom kolaboracionom portalu, otvorenom desecima ljudi iz moga odjela. Svi imamo mjesto za pisanje, dijeljenje iskustava i rasprave - službene i neslužbene.
Nije blog, al' debelo zadire u domenu istoga. Iskreno.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2007. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedno vrijeme sam bila totalno zaražena i pisanjem i čitanjem blogova. nisu svi osobnog karaktera, puno ljudi piše puno kreativnih stvari. od poezije, preko proze, do raznih recenzija i fotki. ljudi si međusobno ostavljaju komentare, stvori se zanimljiva virtualna ekipa, kao i tu na forumu. ima zanimljivih stvari..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2007. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Primjer blog abjuzinga: http://tinyurl.com/2bvke2 (danas već legendarni blog cure iz Antunovca, site je u google cache-u, više nije aktivan)

Majko mila!!! Very Happy

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: