Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



vaillant bojler ne radi kako treba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 23:29 
Naslov:  vaillant bojler ne radi kako treba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kupio sam novi vaillantov bojler 18kW-trojku....za 4 radijatora u stanu...
pojavio se problem....ne održava temperaturu vode u sistemu...dakle...uključim bojler i on zagrije vodu na 67 stupnjeva za pola minute...voda se na 35 stupnjeva ohladi za nekih 5 minuta i onda se bojler opet pali i onda opet sve ispočetka...prvo smo mislili da je mozda negdje u sistemu zastopana cijev,pa ne moze probiti..kompresorom smo ispirivali sve radijatore posebno i cijevi...nigdje nije puštalo i očistili smo nesto malo prljavstine....tlak mu stalno pada...sve ventile smo provjeravali....montiranje bojlera mi je odradio ovlašteni serviser....zanima me da li netko ima kakvu ideju sto bi moglo biti....sada čekam da mi se pojavi neki ovlasteni elektronicar iz vaillanta da ispita bojler, a u stanu nemam ni grijanja ni tople vode....

------------------------------------
ispričavam se odgovornima ako sam promašio mjesto za ovu temu, pa neka ju oni prebace gdje bi eventualno trebala doći...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 4:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo jedna riječ, garancija!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Samo jedna riječ, garancija!


eh,da...o tome se radi...zanima me sada da li je moja obaveza nositi i reklamirati uređaj ili je to posao ovlaštenog servisera..????

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ifrit
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: Tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje ti njega nazovi , pa neka sam dođe vidit što nevalja, pa ako postoji problem neka ga sam nosi na popravak.

_________________
Idemo na kavu?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....o tome se i radi....sve poslove do sada i je odrađivao ovlasteni serviser....on kaze da se niakda nije susreo sa takvim problemom....da je sve pokušao što je znao....pa rekoh ako netko od forumaša ima ikakva iskustva ili da se kuži u te stvari da me savjetuje...
...........................
problem slijedeći je taj što je stan i bojler u zagrebu...ja ovdje radim....ne mogu do zg-a osim vikendom...sto problema

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
Samo jedna riječ, garancija!


eh,da...o tome se radi...zanima me sada da li je moja obaveza nositi i reklamirati uređaj ili je to posao ovlaštenog servisera..????


nemaš potrebe ti bilo što nositi...ionako se to mora na licu mjesta vidjeti u cemu je problem...jer ako bojler svoj dio odradi...a iz tvog teksta se vidi da radi....onda se mora tražiti u cemu je problem i to dok je bojler namontiran i što bi se reklo spojen na sistem.....

s obzirom da imam isti takav bojler...citajuci tvoj problem ne kužim u cemu je zapravo problem....barem u ovom dijelu gdje kažeš kako ugrije vodu pa se ugasi pa onda opet upali...
dakle....princip rada i je u tome....da bojler ukljuci plamenik....i zagrijava vodu do temperature koju si ti odredio....nakon što postigne temperaturu....plamenik se iskljucuje....a pumpa (vodena pumpa) cirkulira tu toplu vodu kroz radijatore koja se onda hladna vraca opet do bojlera....nakon što temperatura vode opet padne do neke najniže temperature....postupak se ponavlja...to i je princip rada bojlera.....

e sad veci je problem....ovo što si naveo...da pada pritisak vode....
al s obzirom da ti je bojler pod garanciom vjerujem da ce se pronaci greška i to sve popraviti.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.11.2011. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmm ja imam slican problem s vailllant bojlerom vec nekoliko godina... naime kada upalim slavinu u kadi bojler mi ne odrzava konstantnu temperaturu vode koju sam podesio na slavini nego stalno moram ja podesavati ne bi li odrzao donekle konstantnu temperaturu vode.. i da... garancija je istekla :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›


s obzirom da imam isti takav bojler...citajuci tvoj problem ne kužim u cemu je zapravo problem....barem u ovom dijelu gdje kažeš kako ugrije vodu pa se ugasi pa onda opet upali...
dakle....princip rada i je u tome....da bojler ukljuci plamenik....i zagrijava vodu do temperature koju si ti odredio....nakon što postigne temperaturu....plamenik se iskljucuje....a pumpa (vodena pumpa) cirkulira tu toplu vodu kroz radijatore koja se onda hladna vraca opet do bojlera....nakon što temperatura vode opet padne do neke najniže temperature....postupak se ponavlja...to i je princip rada bojlera.....


razumijem ja rad bojlera....imam takav jedan u kući....ali stvar je u tome da se on pali i gasi u periodima manjima od 4-5 minuta....što baš i nije normalno....ono malo što znam o termodinamici je da se voda ne može ohladiti u tako kratkom roku....pogotovo ako bojler radi neko vrijeme...razumio bi de se hladi ,a da su radijatori topli,a ovaku su mi mlaki.. ( ozračivani jesu).... palo mi napamet da je možda problem u termostatu...no nije.....sam serviser kaže da se nije s time susretao....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam pomislio da možda nisu dobro odzraceni radijatori....no opet s obzirom da je to radio ovlašteni majstor...bilo mi glupo to staviti kao mogucnost....
e sad jedino ako se možda u samom bojleru ne treba nešto odzraciti...
stvarno glupa situacija....

postoji još jedna mogucnost...znam da je glupa....no ljudske pogreške su nekad stvarno glupe....
naime...postoji mogucnost da sam sistem nije dobro spojen....odnosno....da su negdje kontra spojene cijevi....odnosno...da u seriji spajanja radijatora su negdje zamjenene cijevi u smislu odlazna dolazna voda.....i da zbog toga cijeli sistem ne može imati normalnu cirkulaciju vode....jer se događa situacija kao u strujnom krugu da napraviš kratak spoj....
i sad bojler brzo zagrije vodu....jer zagrijava samo malu kolicinu a isto tako brzo se i ohladi voda....
u svakom slucaju....treba prekontrolirati cijeli sistem....od radijatora do radijatora....
a i bez obzira na to što je postavljao ovlašteni majstor....treba pogledati da nije krivo spojio odvod dovod kod samog bojlera....jbg.....znam da je sve ovo glupo....al greške se događaju

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2011. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›

naime...postoji mogucnost da sam sistem nije dobro spojen....odnosno....da su negdje kontra spojene cijevi....odnosno...da u seriji spajanja radijatora su negdje zamjenene cijevi u smislu odlazna dolazna voda.....i da zbog toga cijeli sistem ne može imati normalnu cirkulaciju vode....jer se događa situacija kao u strujnom krugu da napraviš kratak spoj....
i sad bojler brzo zagrije vodu....jer zagrijava samo malu kolicinu a isto tako brzo se i ohladi voda....
u svakom slucaju....treba prekontrolirati cijeli sistem....od radijatora do radijatora....
a i bez obzira na to što je postavljao ovlašteni majstor....treba pogledati da nije krivo spojio odvod dovod kod samog bojlera....jbg.....znam da je sve ovo glupo....al greške se događaju


i to su provjeravali..iako mi je to bilo malo čudno..ipak je tu već postojao bojler i radilo je sve kako treba....nemam pojma...čekam i smrzavam se....hvala Bogu na kuhalu......znate kak je dobro umočit ladne noge u toplu vodu....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vailant
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2013. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrate,imam isti problem kao sto si ti imao,pa me intersuje da li si rijesio i kako ako mozes da mi opises

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivanmali
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2014. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mjenjaj servisera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oko1976
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2014. 8:33 
Naslov:  Re: vaillant bojler ne radi kako treba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je vjerojatno odavno riješen, no vidim nitko nije to napisao ...

Stvar je u biti vrlo jednostavna i uopće nije problem u bojleru, već u najbližem radijatoru, odnosno krugu ako su oni povezani na bojler u zvijezdu. Taj najbliži, vrlo često najmanji radijator vrlo brzo vrati toplu vodu iz svog kruga u bojler i bojler se gasi jer misli da je postigao potrebnu temperaturu vode, što je teoretski točno, a svi ostali radijatori su tek mlaki. Znači lako je prepoznati takav radijator što je on vrel, a ostali tek mlaki. Danas se majstori često zaborave poigrati s prigušnicom na svakom pojedinom radijatoru odnosno radijatorskom krugu, prigušivanjem protoka vode omogućenjemo ravnomjerno zagrijavanje svih radijtora, a time i ravnomjernu temperaturu svih radijatorskih krugova te bojler neće više ludovati, paliti se i gasiti svakih 5 minuta.
Nadam se da će ovo nekome pomoći jer i sam sam dugo trebao da riješim svoj problem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
almirkiller
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2015. 11:34 
Naslov:  Re: vaillant bojler ne radi kako treba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav ...
Upravo trazim rjesenje za moj Vaillant... radi se o sljedecem... Od prosle god ponekad se znao ugasiti kad temp dodje do 37C i prikaze gresku F.28. Ja ga resetujem i on opet krene i dalje normalno radi, a nekad sam ga morao po 5-6puta tako resetovati dok ne preguli tih 37C. Znao sam i s vremena na vrijeme ga dopunjavati, i to u ljetnom periodu kad nije radio, jer mi pritisak opadne do 0,5Bara, i to svakih mjesec do mjesec i po. Eh, ja zovnem ovlastenog servisera i on ga malo ocisti, tamo vamo, pritisne onu koju puljku i hajd... Sad on starta i pali... Medjutim sad kad upalim grijanje, radi najvse 5min i ugasi, i ocitava mi na bojleru temp izl voda, koji se naravno brzo zagrije. Pumpa i dalje radi, brzo izmjeni onu hladnu vodu i plamenik se opet pali. I naravno radijatori su mi jedan poceo grijati, drugi mlak, a treci hladan.
Zar bojler ne bi trebao ocitavati ulazni vod, i prema tome se ravnati kad da ugasi plamen. Jer dosad mi je u pocetku, kad pustim grijenje, radio od 20 do 25 min, u zavisnosti koliko sam radijatora pustio da se ugriju, i svi se fino ugriju. Je li se ovo softverski moze uraditi da on ocitava temp ulazne cijevi a ne izlazne? pozdrav ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: