Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Drago Tadić zbog primanja mita nepravomoćno osuđen na rad za opće dobro

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 8:38 
Naslov:  Drago Tadić zbog primanja mita nepravomoćno osuđen na rad za opće dobro
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

16 mjeseci trajalo je suđenje bivšem vlasniku i direktoru osječke građevinske tvrtke Osijek-Koteks i osumnjičenom u slučaju podmićivanja sudaca Vrhovnog suda u slučaju ratnog zločinca Branimira Glavaša (za što je nepravomoćnom presudom i proglašen krivim) - Dragi Tadiću pred Županijskim sudom u Osijeku.

Uskočko vijeće Županijskog suda danas je nepravomoćno osudilo sve optužene u aferi „Šljunak“. Tadić je tako za primanje milijunskog mita osuđen na godinu dana zatvora, no kazna mu je zamijenjena radom za opće dobro. Tadić će po pravomoćnosti presude morati platiti i kaznu od 2,16 milijuna kuna. Osim toga, Tadić će ostvarenu protupravnu imovinsku korist u iznosu od 4,8 milijuna kuna morati uplatiti u državni proračun RH. Sud je odlučio da će dva sata rada za opće dobro biti zamjena za jedan dan zatvora te će tako Drago Tadić morati za javno dobro odraditi više od 700 sati.

Tadićev bivši suradnik, tadašnji direktor marketinga Osijek-Koteksa Damir Ivić, osuđen je na pet mjeseci zatvora zbog pomaganja u primanju mita, no i njemu je zatvorska kazna zamijenjena radom za opće dobro. Trećeoptuženi Ramiz Pandžić osuđen je na sedam mjeseci zatvora, uvjetno na godinu dana.

Upravo je trećeoptuženi Pandžić bio taj koji je pokrenuo cijelu aferu nakon što je javno progovorio o „reketu“ koji je kao vlasnik prijevozničke tvrtke morao plaćati Tadiću, odnosno tri kune po kubiku šljunka za izgradnju autoceste Slavonika koju je gradio Osijek-Koteks. Uskok je istražio Pandžićeve navode te optužio Tadića i Ivića da su u više navrata od Pandžića primili najmanje 2,5 milijuna kuna.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Daniel Antunović, Goran Flauder/Foto-arhiv031


Pročitajte i..
Uhićen Drago Tadić, predsjednik uprave Osijek-koteksa?
Smijenjen Drago Tadić, osumnjičenik u aferi "mito za Glavaša"
Priveden direktor Osijek Koteksa Drago Tadić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2014. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahahaha!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači onaj koji ih je prijavio ide u zatvor, a oni dobili rad za opće dobro?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 8:54 
Naslov:  Re: Drago Tadić zbog primanja mita nepravomoćno osuđen na rad za opće dobro
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obična lakrdija. Kaznili onoga koji je prijavio kriminal. No od Osječkog suda se nešto drugo i nije moglo očekivati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2014. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne treba trošiti riječi na komentiranje ove sramotne presude. Btw, onaj koji ih je prijavio ipak ne ide u zatvor jer je dobio uvjetnu kaznu.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.09.2014. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
...onaj koji ih je prijavio ipak ne ide u zatvor jer je dobio uvjetnu kaznu.

Znači li to da će ići u zatvor na 7 mjeseci ako ga netko u slijedećih godinu dana bude reketario, a on to prijavi? OMG
Shocked Rolling Eyes

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2014. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto ja ne mogu dobiti rad za opće dobro, nego moram platiti kaznu, radi se o pričanju na mobitel tijekom vožnje.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2014. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
zašto ja ne mogu dobiti rad za opće dobro, nego moram platiti kaznu, radi se o pričanju na mobitel tijekom vožnje.

Što ti nije jasno? Pričanjena mobitel tijekom vožnje je ozbiljan prekršaj(hint: Dovođenje u životnu opasnost sebe i drugih.Smile), dok su dotični samo tamo neke novce zamračili...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadivljeni smo ovakvom demokracijom dakle pljačka Osječkog gospodarstva .. prodajom razno raznih diploma na fakultetima naravno ,i ispita može se kupiti još uvijek po povoljnoj cijeni. Koliko vidimo desilo se opet nekakvo mito na milijunsko mito ,dakle da se ne okrivljeni ne povrijede kazna za ovakve -sitne -prekršaje kazna je za rad za opće dobro. Uistinu smo prljav grad prepun mita i korupcije.. dakle ovo je krajnja sprdačina ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad će mu još i lega doći iz BiH, pa to mogu fino proslaviti, lovicu podijeliti i super.
Osijek je prekrasan grad, poštenih ljudi koi ga vole i budala koji šute.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2014. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko vidimo Osijek je postao na žalost - pokoran- grad prema prljavštini koja hara po gradu, Uprljali su ga koje kakvi dotepanci -kamenjari koji se kriju iza nekakvog domoljublja dakle veledomoljubi koji- uistinu- štuju ovaj grad i Hrvatsku..Ovakav kriminal nema mjesto za koliko toliko zdravo društvo ovakova presuda je krajnja sramota za budućnost mladih ljudi ovoga grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: