Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Idućeg tjedna nova zaprašivanja komaraca sa zemlje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2014. 13:20 
Naslov:  Idućeg tjedna nova zaprašivanja komaraca sa zemlje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekoliko tjedana bili smo mirni, ali leteće krvopije ne odustaju samo tako. Građani su se već počeli žaliti Stožeru za obranu građana od najezde komaraca na povećan broj komaraca, posebice u večernjim satima, pa će već sljedećeg tjedna Stožer reagirati.

Doduše, prebrojavanje koje se redovito obavlja ne potkprepljuje strah građana. Naime, od 19 mjernih postaja u Osijeku i okolici samo na dvije (Višnjevac i Podravlje) broj uboda u 15 minuta nadmašuje gornju granicu od 15 uboda.

Ipak, krenulo se u preventivnu akciju. Tako je ovog tjedna proveden larvicidni tretman na području kanalske mreže grada, a idućeg tjedna djelatnici osječkog Zavoda za javno zdravstvo poduzet će i akcije ručnog zaprašivanja komaraca sa zemlje, pri čemu će se naglasak staviti na prigradska naselja i zeleni pojas.

Inače, treba naglasiti kako se ovaj put ne radi o drugoj generaciji komaraca kao što su stručne službe najavljivale, već o domaćim komarcima koji su se razvili u kanalskoj mreži, bačvama punim kišnice te u kućnim i gradskim lokvama. A nestabilno vrijeme i obilne padaline proteklih tjedana stvorile su idealne uvjete za njihov razvoj, no u gradu su optimisti da smo zenit ovogodišnje najezde ovih letećih napasnika ipak preživjeli...





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Daniel Antunović/Foto-Arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magmetos
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2014. 2:37 
Naslov:  Re: Idućeg tjedna nova zaprašivanja komaraca sa zemlje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kvalitetni rezultati u tretiranju komaraca se postižu avio zapršivanjem ili termalnim fogerima ručno.To znači tretiranje svakog dvorišta, vrta i sl.Tako su nekad radile slžbe za deratizaciju i dezinsekciju, a ne provozati se autom.Nadalje koncentracija sredstva je slaba ili nikakva.Čemu služe stožeri za obranu od komaraca osim uzimanja novca preko povlaštenih firmi ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2014. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbt mi sa svaki k...c moramo osnovati neki Stožer.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2014. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Jbt mi sa svaki k...c moramo osnovati neki Stožer.

bitno je da nema stožera za obranu radničkih prava

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2014. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
mariox je napisao/la: ›
Jbt mi sa svaki k...c moramo osnovati neki Stožer.

bitno je da nema stožera za obranu radničkih prava

Jbš radnike dok sindikati uzimaju pare za mlaćenje prazne slame. Hrvati bez kinte razvukli se duž obale a ostali na terasama po mobitelima dane krate. Za koga se boriti kada svi imaju para a ne zna se odakle. Lagodan život pa dok ide ide a onda metak između očiju ili neki drugi način a potomke tko jbe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: