Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poskupljenje struje 20% i plina 22% ... Kako vlada vlada?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2012. 18:55 
Naslov:  Poskupljenje struje 20% i plina 22% ... Kako vlada vlada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Nakon nekih 150 dana vladanja, umjesto reorganizacije u jednoj od najvećih državnih tvrtki (HEP-a) vlada je odlučila minus nadoknaditi na račun građana. Sjetim li se predizbornih obećanja o reorganizacijama, smanjivanju javne uprave i drugog administrativnog osoblja, ne mogu se oteti dojmu da smo na izborima stavili samo nove svinje na stari valov.
Vaše viđenje cijele situacije?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.04.2012. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Viđenje cijele situacije je tako da je RH godinama ugnjetavana i sustavno pljačkana, a sada to sve lijepo dolazi na naplatu, a još uz to smo ušli u Europsku uniju. Krenulo je izjednačavanje cijene sa cijenama u EU, ali ne i povećanje plaća. Ako prevrtimo film unazad sjetit ćemo se što su nam govorili susjedi Slovenci i susjedi Mađari, kojima ulazak u EU nije dao ništa dobro već samo poskupljenja i val ne zadovoljstva.
Što se tiče predizbornih obećanja, pa obećanje je uvijek bilo ludom radovanje. Ovo je Hrvatska u Hrvatskoj nema otpuštanja u javnim sektorima jer svi koji su zaposleni u javnom sektoru imaju nekoga tko ih je zaposlio, a taj isti ih i čuva, tako da je otpuštanje ljudi znanstvena fantastika u državnim firmama. S druge strane vlada nije ništa uredovala kod privatnika koji svoje radnike izrabljuju do maksimuma za minimalne plaće dok oni tjeraju S klase, GL-ove, Ferrarie itd. Onda se vracamo na famozni kriminal i korupciju, kriminal i korupcija se u Hrvatskoj nalaze u svakoj pori ovoga društva. U biti zašto da tu uopće trošim riječi kad je čovjek pokušao podmitit Ustavnog suca i dobio je kaznu uvijeta, a ti meni simo reci šta bi za tako šta dobio u USA ?
Minus u ovoj državi se uvijek nadoknađivao na račun građana, sve je uvijek išlo na račun građana i lomilo se preko ledja građana, koji su šutili i trpili, a sudeći po Hrvatima i njihovom mentalitetu šutjet će i trpit će i dalje jer kako kaže dobra stara izreka "Kruha i igara" i nama je dobro. Ma samo da osvojimo EURO i bit će sve OK.

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2012. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba da su poskupili za 20 % , steta sto nisu za 50 % al polako Wink. U Hrvatskoj vlada opci trebalobidis svi znaju da nesto treba , a nikome se ne da. Simo ti si kriv za poskupljenja , ja sam kriv za poskupljenja , svi smo krivi jer vlada radi sto zeli , a nas boli briga. Zato najgluplje su price gdje ljudi kukaju da vlada radi protiv njih i treba da rade kad gradjani se ne zele se usprotiviti.

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2012. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: ›
...Simo ti si kriv za poskupljenja...

 Svaki pojedinac je kroz cijeli svoj život žrtva svojih (i tuđih) krivih procjena.
U tom kontekstu i ja osjećam odgovornost za ono što nam se događa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2012. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Spore je napisao/la: ›
...Simo ti si kriv za poskupljenja...

 Svaki pojedinac je kroz cijeli svoj život žrtva svojih (i tuđih) krivih procjena.
U tom kontekstu i ja osjećam odgovornost za ono što nam se događa.


Trebas se osjecat odgovornim i ja osjecam , jer podrzavam sistem koji radi protiv nas , a nista ne poduzimam. Kukanje nazalost ne pomaze Sad

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2013. 14:41 
Naslov:  Re: Poskupljenje struje 20% i plina 22% ... Kako vlada vlada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

      Toliko o opravdanosti poskupljenja...


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2013. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šokirao me HEP jesenas ogromnom ratom, ali sam plaćala da ne bih dobila opomenu. Sad dobijem obračun i ispade da sam u 6 rata preplatila jednu i pol ... Kreditirala sam ih beskamatno Rolling Eyes i ne samo ja - i susjedi govore isto.
Uskoro ću vidjeti što točno konkurencija nudi.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2013. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrana je drastično poskupjela ako izuzmemo raznorazne akcije, mlijeko preko 6 kn, jabuke 12-15 kn, jaja 10 kom 12-16 kn itd. Konzum
Što se tiče struje imam ugovor o samoočitanju godinama tako da plaćam uvijek ono što potrošim. Najveće poskupljenje je bilo prošle godine kada je povećan pdv, nisam sigurna da se je povećavala cijena zadnjih nekoliko godina ali se stalno pričalo da ćemo ulaskom u eu dobiti skuplju struju
račun za 2/2012 za potrošenih 146 kw jednotarifno brojilo je bio 155 kn dok zadnji račun za 5/2013 utrošeno 151 kw iznosi 195 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2013. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znamo da je struja poskupila dvadesetak posto, a tebi to nije mnogo. Možda radiš u HEP-u. U ovoj temi se govori o struji i nitko ne kaže da je hrana jeftina. Preskupa je, naravno.

Imam dvotarifno brojilo. Za proteklih 6 mjeseci naplatio mi HEP 2056 kn za struju što ispada preko 340 kn/mj... (ne grijem se na struju, kuham na plin, perem posuđe i rublje noću, i naravno - ne kradem struju nego štedim koliko mogu).

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2013. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Šokirao me HEP jesenas ogromnom ratom, ali sam plaćala da ne bih dobila opomenu. Sad dobijem obračun i ispade da sam u 6 rata preplatila jednu i pol ... Kreditirala sam ih beskamatno Rolling Eyes i ne samo ja - i susjedi govore isto.
Uskoro ću vidjeti što točno konkurencija nudi.


Isti slučaj i kod mene bio, samo mi se učinilo previše te sam napravio ugovor o samoočitanju i otprilike iznos od 2 rate sam manje platio, nego što bih platio da sam plaćao njihovu procjenu. Vidim da su mnogima izračunavali krivo rate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2013. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Znamo da je struja poskupila dvadesetak posto, a tebi to nije mnogo. Možda radiš u HEP-u. U ovoj temi se govori o struji i nitko ne kaže da je hrana jeftina. Preskupa je, naravno.

Imam dvotarifno brojilo. Za proteklih 6 mjeseci naplatio mi HEP 2056 kn za struju što ispada preko 340 kn/mj... (ne grijem se na struju, kuham na plin, perem posuđe i rublje noću, i naravno - ne kradem struju nego štedim koliko mogu).


Nigdje nisam rekla da nije puno, ali koliko vidim nitko se ne buni osim iz svoje fotelje, tvoja potrošnja je paušalna, a to možeš promijeniti uz obvezu da dostavljaš očitanje svaki mjesec pa bi ti rata bila realna. To što cijene struje i ostalog ne prate rast plaća to neću komentirati jer nema svrhe.

ps.da lii radim i gdje nije tema, pa su ovakvi komentari u najmanju ruku neprimjereni za neku odraslu zrelu osobu sa osnovnom kulturom ophođenja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2013. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: › ... za neku odraslu zrelu osobu sa osnovnom kulturom ophođenja


Hvala što me smatraš nekulturnom...Nikad nije kasno da me prosvijetli netko kao ti.

Ne bi bilo loše i da si ti ispravno shvatila moj komentar da možda radiš u HEP-u. Kako nisi - evo da ti nekulturna baba objasni lakše shvatljivim riječima:
-Poskupljenje usluge ili proizvoda objašnjenjima kako to u stvari nije skupo (ili nije puno poskupilo) obično opravdavaju osobe koje u tim firmama rade ili njima rukovode (naravno, ne bih sad spominjala ministre i njihova slična objašnjenja).

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2013. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Što se tiče struje imam ugovor o samoočitanju godinama tako da plaćam uvijek ono što potrošim. Najveće poskupljenje je bilo prošle godine kada je povećan pdv, nisam sigurna da se je povećavala cijena zadnjih nekoliko godina ali se stalno pričalo da ćemo ulaskom u eu dobiti skuplju struju
račun za 2/2012 za potrošenih 146 kw jednotarifno brojilo je bio 155 kn dok zadnji račun za 5/2013 utrošeno 151 kw iznosi 195 kn

 Kad govorimo o poskupljenjima tad pričamo o postocim, a je li to puno ili malo, jako dobro pokazuje i ovo.

Poskupljenje energenata je generator poskupljenja svega ostaloga. To je valjda svima jasno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2013. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito nije svima Rolling Eyes

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2013. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iznosim opće poznate činjenice koje ne opravdavaju postojeće cijene kao ni novo poskupljenje.
Dolazi konkurencija pa ćemo imati izbor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: