Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vodovod postavlja betonske cijevi kao preventivnu mjeru protiv poplave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 12:56 
Naslov:  Vodovod postavlja betonske cijevi kao preventivnu mjeru protiv poplave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djelatnici Vodovoda Osijek ozbiljno su shvatili uznemirujuće najave o velikom plimnom valu koji se približava Hrvatskoj pa su poduzeli niz preventivnih mjera protiv rastućeg vodostaja Drave.

Tako su na nekoliko lokacija u Osijeku ovih dana postavljali betonske cijevi na tri lokacije u gradu koje se nalaze na najnižoj nadmorskoj visini, a to su "rupa" kod Hotela Osijek, Solarski trg u Retfali te spoj Banove i Lađarske ulice u Donjem gradu.

Na tim lokacijama djelatnici Vodovoda su na četrdesetak šahtova postavili vertikalne betonske cijevi u visini jednog metra, uz po još jednu pričuvnu u istoj visini. Razlog je sprečavanje mogućeg izlijevanja kanalizacije do kojega može doći onda kada vodostaj rijeke Drave prijeđe 360 cm, a što bi se moglo dogoditi u sljedećih nekoliko dana.

Poduzete su i druge preventivne mjere u osiguranju grada od poplava. Pored betonskih cijevi, zaštitne mjere su poduzeli i na vodoispusnoj stanici Nemetin, odakle se podzemne vode ispuštaju u Dravu, te na crpilištu na Pampasu koje služi kao glavna vodocrpna stanica za grad. Oba objekta dodatno su osigurana vrećama s pijeskom za slučaj ekstremnih vremenskih promjena ili poplave. Iz Vodovoda poručuju da su spremni za svaki scenarij te da su u stanje pripravnosti stavili više od 300 zaposlenika.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Pročitajte i...
Prijeti li nam vodeni val?
U Osijeku proglašene redovne mjere obrane od poplave


Zadnja promjena: Redakcija 031; 09.06.2013. 20:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mali pijonir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde konačno da se o ovakvim stvarima razmišlja unaprijed. Nadam se da neće biti potop, ali kako je krenulo po Europi, bojim se da ni nama neće biti bolje!

_________________


"Kada pogledate samo naslovnu stranu brošure "Crno na bijelo"
možete biti stran, pristran ili nastran, ali se morate sa svim pomiriti,
jer ipak je tamo sve - crno na bijelo!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Solarski trg u Retfali" moram priznati da je ovo novost za mene! Još malo pa, Retfala do Tokija! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la: ›
"Solarski trg u Retfali" moram priznati da je ovo novost za mene! Još malo pa, Retfala do Tokija! Very Happy

moram priznati da sam uvijek kanižlićevu doživljavao kao neku granicu prema retfali, ali su me retfalčani uvijek mrko gledali na tu moju konstataciju Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali pijonir je napisao/la: › Ajde konačno da se o ovakvim stvarima razmišlja unaprijed. Nadam se da neće biti potop, ali kako je krenulo po Europi, bojim se da ni nama neće biti bolje!


To spada u redovne mjere obrane od poplave, i uvijek su se provodile po onim ulicama koje su uz samu Dravu, jer im u protivnom voda podigne šahtove, i suklja po ulici.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
partwish je napisao/la: ›
"Solarski trg u Retfali" moram priznati da je ovo novost za mene! Još malo pa, Retfala do Tokija! Very Happy

moram priznati da sam uvijek kanižlićevu doživljavao kao neku granicu prema retfali, ali su me retfalčani uvijek mrko gledali na tu moju konstataciju Razz


Ja sam iz Retfale, i zašto bi nekog gledala mrko! Granica je Kanižlićeva, ima i tabla na raskrižju gdje počinje Gornji grad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
partwish je napisao/la: ›
"Solarski trg u Retfali" moram priznati da je ovo novost za mene! Još malo pa, Retfala do Tokija! Very Happy

moram priznati da sam uvijek kanižlićevu doživljavao kao neku granicu prema retfali, ali su me retfalčani uvijek mrko gledali na tu moju konstataciju Razz


Ja sam iz Retfale, i zašto bi nekog gledala mrko! Granica je Kanižlićeva, ima i tabla na raskrižju gdje počinje Gornji grad.

ima nas svakakvih, pa i onih koji pripisuju retfali sve do rokove ili dubrovačke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ščćščć
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: deseti kat pod dekom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2013. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno bi ovo moglo biti itekako gadno za nas u Osijeku.
Sve me strah...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2013. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ščćščć je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno bi ovo moglo biti itekako gadno za nas u Osijeku.
Sve me strah...

 Nema razloga za strah. Dvojim da će ovo biti među prvih pet najvećih vodostaja Drave u povijesti. U međuvremenu su se mjere obrane od poplave podigle na znatno višu razinu nego je to bilo prije dvadesetak i više godina, što će dodatno doprinijeti sigurnosti građana.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: