Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što je s akvaparkom?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2012. 22:23 
Naslov:  Što je s akvaparkom?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto se prestalo pričati o akvaparku na osječkoj lijevoj obali Drave Confused
Na KN tv sam vidjela emisiju kako se tako nešto velebno planira raditi oko Zg... Surprised
Je li Osijek opet "popušio" zbog nečije rabote Question
Zna li netko što se dogodilo i hoće li se akvapark ipak raditi kod Kopike Question

INFO: Aquapark Osijek - Pannonian sea tale - predstavljamo projekt vodenog parka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2012. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

očito su shvatili da će propasti ako budu išta radili kod nas

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2012. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sada - nista.

Ono sto ej bilo najavljeno je samo ideja. Dakle, Grad je platio asmo izradu projekta, a onda ako se nadje investitor - super, a ako se ne nadje - nikom nista.

Osijek ocito nije bio jedini koji je takav projekt platio tim Spanjolcima sto rade te projekte, ali su se drugi ocito vise potrudili oko pronalaska investitora.

Nije ovo jedini projekt koji je na klimavim nogama. Ameri su za gradnju tvorinice etanola zanimali i u Vukovaru, tako da ce mozda otici tamo (a nama se prodaje prica da su u krizi i da ce zato odustati od Osijeka).

No, dolazi nam "Zlatni cvijet Europe" - "supervazna manifestacija", buahahaha...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je osobno drago ako ne bude tog aquaparka, jer bi nam to kopiku ucinilo nedostupnom..
Nemam nista protiv da ga rade gdje drugo, a da Kopiku ostave ne miru..
Protiv sam tih rasprodaja/poklanjanja gradskog zemljista u zakup..Osobito ako je rijec o nekom javnom dobru..
30 godina je grad bio u stanju odrzavati Kopiku, u cemu je sad problem..
Sto se tice tvornice Etanola, Vukovar je sigurno zanimljiviji kad tamo poduzeca imaju porezne olaksice i olaksice za doprinose jer su na PPDS-u..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.04.2012. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
Meni je osobno drago ako ne bude tog aquaparka, jer bi nam to kopiku ucinilo nedostupnom..
Nemam nista protiv da ga rade gdje drugo, a da Kopiku ostave ne miru..
Protiv sam tih rasprodaja/poklanjanja gradskog zemljista u zakup..Osobito ako je rijec o nekom javnom dobru..
30 godina je grad bio u stanju odrzavati Kopiku, u cemu je sad problem..
Sto se tice tvornice Etanola, Vukovar je sigurno zanimljiviji kad tamo poduzeca imaju porezne olaksice i olaksice za doprinose jer su na PPDS-u..


Vidis,ti si tu napisao nesto sto nejde u prilog , vjerujem 95% stanovnistvu Osijeka.Akva park bi donio nove sadrzaje,zaposlenja,atrakcije na mjestu gdje sada ima samo izgorita trava.Kopika bi bila jedna velika vodena atrakcija zajedno sa parkom,iskoristio bi se prostor koji je prazan,i mnogo toga da nepisem...jel vidim da si neki kompleksas koji bi najvise volio da raste korov zato sto je on star 120 godina,jedan hrast da ostane a pritom da se na tom mjestu ne napravi poslovna zgrada..de aj...al poanta je svega toga da nece biti akva parka..kako sam pisao za njega da je samo trik koji ce biti u planu 2014 da bi pri tom onda produzili na 2016 i na kraju ces se ti kupat u prljavoj dravi i poluprljavoj kopiki..uzivaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa
Vidim da ti dva zuta nisu pomogla u komunikaciji s drugima..
No, Kopiku i sad odrzavaju radnici, oni koji kose, klorisu, koji tamo okolo rade u restoranu, prodaju sladoled, pica i ostalo, kao i oni na ulazu, kao i redari..
Drugo, to nije prazan prostor, izgleda da nisi bio i nisi primjetio tamo 4 bazena, za razne uzraste i plivacke sposobnosti..
Trece, ne zagovaram nepromjenljivost bilo cega, vec sam protiv izdavanja/prodavanja JAVNOG gradskog zemljista privatnim investitorima..
Neka se pravi aquapark ali negdje drugo (recimo tamo gdje planiraju golf terene)..
Kopika je javno dobro, mjesto gdje bake i djedovi odvedu klince dok roditelji rade, gdje mladez za 5kn igra odbojku u pijesku, gdje svatko moze potraziti hlad i svjezinu za vrijeme ljetnih zega..
Tebi ako je kopika prljava, mozes otici na gradske ili u bizovac ili do Madje..
Onaj umirovljenik s 1500 kn mirovine, ako ne bude mogao na Kopiku, a nece, jer nece imati 60 kn za ulaz plus jos 80 za dvoje unucica..on nece moci nigdje..Nece moci leci u hlad..
Jer bi i te topole i ti sportski tereni i sve skupa postali privatni..(tj koristili bi ih 30 godina po prijedlogu)..
Sto se tice hrasta, ako negdje ima 120 godina star hrast, obavezno ga zastititi..
Japanci oko takvog drveta naprave rupu u zgradi, da bi sacuvali svako vrijedno drvo..jedno takvo drvo zavrijedjuje svako postovanje i maksimalni obzir..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@padobranac, u pravu si što se tiče privatiziranja....
vidjela sam što se događa uz more gdje su posjekli drveće i "zasadili" suncobrane i ležaljke, a nikom ne dozvoljavaju da tamo pruži svoj ručnik i legne na njega nego "deru" na iznajmljivanju hladovine Mad
Kopiku treba ostaviti građanima, a akvapark graditi na praznom terenu, pa tko voli - nek izvoli...
Ipak, čini mi se da je i to bila još jedna ideja, ali nažalost - bez rezultata Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.04.2012. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
rafa
Vidim da ti dva zuta nisu pomogla u komunikaciji s drugima..
No, Kopiku i sad odrzavaju radnici, oni koji kose, klorisu, koji tamo okolo rade u restoranu, prodaju sladoled, pica i ostalo, kao i oni na ulazu, kao i redari..
Drugo, to nije prazan prostor, izgleda da nisi bio i nisi primjetio tamo 4 bazena, za razne uzraste i plivacke sposobnosti..
Trece, ne zagovaram nepromjenljivost bilo cega, vec sam protiv izdavanja/prodavanja JAVNOG gradskog zemljista privatnim investitorima..
Neka se pravi aquapark ali negdje drugo (recimo tamo gdje planiraju golf terene)..
Kopika je javno dobro, mjesto gdje bake i djedovi odvedu klince dok roditelji rade, gdje mladez za 5kn igra odbojku u pijesku, gdje svatko moze potraziti hlad i svjezinu za vrijeme ljetnih zega..
Tebi ako je kopika prljava, mozes otici na gradske ili u bizovac ili do Madje..
Onaj umirovljenik s 1500 kn mirovine, ako ne bude mogao na Kopiku, a nece, jer nece imati 60 kn za ulaz plus jos 80 za dvoje unucica..on nece moci nigdje..Nece moci leci u hlad..
Jer bi i te topole i ti sportski tereni i sve skupa postali privatni..(tj koristili bi ih 30 godina po prijedlogu)..
Sto se tice hrasta, ako negdje ima 120 godina star hrast, obavezno ga zastititi..
Japanci oko takvog drveta naprave rupu u zgradi, da bi sacuvali svako vrijedno drvo..jedno takvo drvo zavrijedjuje svako postovanje i maksimalni obzir..


ma zaboli me cupela za dva zuta kartona to je broj jedan;-)a broj dva...koliko bi se dodatno zaposlilo u akva parku ljudi nisi uracunao,koliko bi ljepse bilo,koliko bi se cjeli prostor uklopio i jedan moderan i lijep sadrzaj,ova danasnja kopika je seoska bara nista drugo ako bi se IKAD izgradio akva park,jer vidim da nisi bio nigdje osim na kopiki,odi malo momak u terme catez,olimpiju,zagorje pa vidi atrakcije koje privlace goste,djece ima koliko hoces,kad sam bio u stubickim toplicama vidio sam sta je kupaliste,ovo na kopiki je vasar,jos samo da pocmu peci cevape i krvavicu e onda imas ono sto ti volis..ma daj ,idi malo vidi sta se radi kod nas gdje su terme pa pisi tu,ti si jedan od onih PONAVLJAM koji bi zeljeli biti kompleksasi da im sve smeta,te ovo je onako lega znas bez veze,pa kad se ne napravi jooj kak je odvratno,poznata osjecka prica..al da imaju ovi "spanjolci"interesa za akva park tko bi tebe sta pitao;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rafa,
kao sto rekoh, a ti nikako da uvidis, jer imas predrasude i odmah etiketiras sugovornika,
nemam nista protiv da si lijepo uzmu jednu cistu praznu cesticu, gdje god i naprave sto god zele..
isto tako nisi procitao da bi to bila uzurpacija JAVNOG, da podvucem jos jednom, JAVNOG zemljista, proguglaj sto je to, jer kako vidim ne znas..
Ti nemas pojma gdje sam ja sve bila i cime se ja bavim, no kazem da je ovo JAVNO DOBRO, sto znaci da tu moze doci i moja i tvoja baba sa unucima i sjest u hlad i lizat sladoled, jer nemaju za Catez, za Stubicke toplice a ne bi imale ni za osjecki aquapark..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2012. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da Osijek ne pogoduje i s vremenskim prilikama za otvaranje ovakog parka
realno možda bi mogao raditi 2.5 mj godišnje zbog niskih temperatura... a to nikako nije isplativo

Na Kreti sam bila u pravome akquaparku i zbog skupoće održavanja njima nije baš najisplativiji, a sunčani dani se ne mogu usporediti
kod njih je sredinom 10mjeseca dnevna temeperatura oko 25-30 stupnjeva ...

osim toga tko će dolaziti ovdje?
koje to turiste oni očekuju? da netko potegne 100km jednom u godini da bi se okupao? pa nema tu isplativosti...


s obzirom da smo gladni kraj ovakve zemlje i da idemo u nadnicu na more, bolje da se okrenemo nadi da će netko sagraditi tvornicu, jer Osijek je oduvijek bio tvornički grad, a ne grad trgovina i kafića te pokoje državne firme

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2012. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

točno miss, ev ti par čvaraka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2012. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miss - evo i od mene Smile

Ponekad mi se najave kojekakvih projekata čine sličnima dimnoj bombi koju se aktivira kako bi se zamaglilo
nešto važno i odvukla pozornost na drugu stranu Rolling Eyes

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2012. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: › Ponekad mi se najave kojekakvih projekata čine sličnima dimnoj bombi koju se aktivira kako bi se zamaglilo nešto važno i odvukla pozornost na drugu stranu Rolling Eyes
Tocno to.

Uostalom, i receno je da je ovo samo izrada projekta i da NE POSTOJI investitor, ali da ce ga naci. Nazalost, cini se da sadasnja (a i prosla) gradska vlast nisu bile sposobne pronaci ni investitore za investicije na kojima je daleko manji rizik od neuspjeha od ovoga.

Lijepa je ovo zelja, ali placena novcem poreznih obveznika. Koliko je placena studija?! 200 000 kuna?!

Tim Spanjolcima je to rutina, sve elemente vjerojatno imaju vec spremne, vjerojatno i software koji sve to generira. Samo klikaju i slazu elemente na predefiniranu povrsinu. Malo teksta, malo fantomskih projekcija et voila - za tjedan dana gotov PDF. 200K kuna na racuna, malo ovdje, malo ondje. Svi sretni! WIN za Spanjolce koji su prodali projekt, WIN za gradsku upravu koja je gradjanima prodala maglu, WIN za gradjane koji su uvjereni da je pitanje dana kad ce se ovo poceti graditi.

I tako... jos jedan WIN-WIN-WIN krug zatvoren, dzepovi i kuverte napunjeni, a sve ovce na broju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2012. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala za čvarke Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: