Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nečuveno ponašanje pojedinaca u našem gradu [Dravska ulica]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 11:08 
Naslov:  Nečuveno ponašanje pojedinaca u našem gradu [Dravska ulica]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Voljela bih da mi netko objasni ovaj fenomen koji se jutros pojavio dužinom cijele Dravske ulice (iza zgrada i privatnih kuća,a na javnoj površini). Prvo su stigli jučer neki muškarci koji su sjekli drveće. Jutros su osvanuli ovi natpisi upozoravajući nas da se nalazimo na privatnoj imovini i da ne prilazimo. Drveće će se vjerojatno zbog proširenja nadvožnjaka ionako sjeći...ali ovi natpisi po cijelom naselju su nečuveni. S obzirom da su se u blizini nalazili geodetski tehničari, pretpostavila sam da je sjeća legalna. Ovi natpisi koji su zakucani za drveće po cijeloj dužini uz nadvožnjak zasigurno nisu legalni.


















Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja123 je napisao/la (Pogledaj post): › Voljela bih da mi netko objasni ovaj fenomen koji se jutros pojavio dužinom cijele Dravske ulice (iza zgrada i privatnih kuća,a na javnoj površini). Prvo su stigli jučer neki muškarci koji su sjekli drveće. Jutros su osvanuli ovi natpisi upozoravajući nas da se nalazimo na privatnoj imovini i da ne prilazimo. Drveće će se vjerojatno zbog proširenja nadvožnjaka ionako sjeći...ali ovi natpisi po cijelom naselju su nečuveni. S obzirom da su se u blizini nalazili geodetski tehničari, pretpostavila sam da je sjeća legalna. Ovi natpisi koji su zakucani za drveće po cijeloj dužini uz nadvožnjak zasigurno nisu legalni.

Sanja kako moš biti tako neupućena.

Pa zar ne vidiš da su stabla na privatnom vlasništvu a netko im sjeće njihovo drveće bez pitanja.

Da tebi netko dođe u dvorište i posjeće ti stablo ti bi ga pustila jelda? Ili da ti netko dođe u sobu i uzme ti televiror i odnese isto bi ga pustila.

Kako možeš biti tako slijepa?

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da...recimo da je to tako...natpise su stavili oni koji su drveće posjekli i to zbog toga da im netko ne bi odnio drvo za loženje. Za pojedina stabla znam da su ih posadili ljudi iz mog naselja. A oni ih nisu sjekli.
No više od te sjeće drveća (za koje se stvarno nadam i vjerujem da je napravljeno uz neko odobrenje zbog skorašnjeg proširenja nadvožnjaka) iritiraju ovi natpisi koji zabranjuju kretanje ljudi po javnoj površini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja123 je napisao/la (Pogledaj post): › Da, da...recimo da je to tako...natpise su stavili oni koji su drveće posjekli i to zbog toga da im netko ne bi odnio drvo za loženje. Za pojedina stabla znam da su ih posadili ljudi iz mog naselja. A oni ih nisu sjekli.
No više od te sjeće drveća (za koje se stvarno nadam i vjerujem da je napravljeno uz neko odobrenje zbog skorašnjeg proširenja nadvožnjaka) iritiraju ovi natpisi koji zabranjuju kretanje ljudi po javnoj površini.

Pa onda vlasnici nemaju drugog izbora nego omah pozvati policiju da se napravi zapisnik, te onda sa zapisnikom podnijeti građansku parnicu protiv poznatog ili nepoznatog počinitelja. U međuvremenu organizirati dežurstvo da se stabla ne sijeku dalje dok se sudski proces ne završi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar je u tome da su ljudi prije mnoooogo godina drveće posadili na javnoj površini kako bi nam naselje bilo ljepše. Znači da oni nisu vlasnici tog drveća. Drveće je (pretpostavljam) legalno posjećeno jer će se ovdje proširivati nadvožnjak. Bit je stvarno u ovim ružnim natpisima za koje nikako ne mogu povjerovati da su ih stavile ovlaštene osobe, a zasigurno ne odgovaraju niti istini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja123 je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je u tome da su ljudi prije mnoooogo godina drveće posadili na javnoj površini kako bi nam naselje bilo ljepše. Znači da oni nisu vlasnici tog drveća. Drveće je (pretpostavljam) legalno posjećeno jer će se ovdje proširivati nadvožnjak. Bit je stvarno u ovim ružnim natpisima za koje nikako ne mogu povjerovati da su ih stavile ovlaštene osobe, a zasigurno ne odgovaraju niti istini.

Znači problem su "samo" drva.

Naravno da će netko pokrasti ta drva i da neće odgovarati. A isto tako jasno je da ako ljudi koji su ih posadili ili njihovi potomci posjeku da će biti kažnjeni ako ih netko prijavi.

Ovdje je u pitanju borba za pravednost.

Jedini način da se spriječi nekog da pokrade ta drva je da ih posjeku oni koji su ih posadili i da ih odnesu u svoje dvorište za loženje.
Pri tom bi mogli dobiti i kaznu za prekršaj sjeće na javnom posjedu od policije, ali bi barem pravda bila zadovoljena jer bi se spriječilo lopove da pokradu ono što nije njihovo.

Zato motorke u ruke i krenite u sjeću drveća, a kad Vam stigne kazna za prekršaj platite je i "mirna Bosna". Drugog rješenja nema, ali će Vaša duša biti zadovoljna zbog pravde a to je važnije od novca.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Francika...mi nikako na zelenu granu oko pitanja drveća i natpisa. To što će netko nekome pokrasti drva mene se ne tiče. Neka se brine za to onaj čija su drva. Stvarno vjerujem i ne mogu si ništa drugo zamisliti nego da su posjećena legalno i da će ih te osobe i odnijeti.
Stvar je u onim NATPISIMA s kojima se ja ne mogu pomiriti. Mislim da nitko osim gradskih i državnih vlasti nema pravo ograničavati ničije kretanje na javnoj površini. Također nitko nema pravo praviti ruglo od javnih površina, a niti ima pravo na ovakav način pokušati zastrašivati građane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako bi to izgledalo da netko ovakve natpise pozabija po drveću na promenadi? Bili se to nekome sviđalo i kakva bi bila reakcija na to? E, pa ja volim svoje naselje i jednostavno nisam mogla ne reagirati na ovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aha, ja sam mislio da su stavili natpise da im netko ne bi pokrao drva koja oni misle pokrasti.

To je onda druga stvar, Vama smetaju samo natpisi. Oprosti nisam skužio, mislio sam da Vam smeta i krađa drva.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E...sad smo se razumjeli. Nije da mene neovlaštena sjeća drva ne bi smetala. Naravno da bi. Ali si ne mogu zamisliti da je netko došao u naše naselje i napravio pravi "pokolj" nad drvećem bez da je imao odobrenje za to. Kao što sam rekla, proširivati će se nadvožnjak. Drveće će se sigurno morati sjeći. I ja duboko vjerujem da su oni koji su drveće posjekli imali za to odobrenje. Pa tko bi normalan u pol bijela dana uzeo motorku i njome posjekao nekih...cca 10-15 stabala...a da za to nema odobrenje?
Ono što mene smeta je OGRANIČAVANJE MOJE SLOBODE KRETANJA PO JAVNOJ POVRŠINI, a naravno i slobode kretanja mojih sugrađana. Iritira me postavljanje ružnih natpisa, koji se po ovom snijegu usput rečeno tope i prave smeće po naselju. Za te natpise ne vjerujem da su legalno postavljeni. Iritantno je, ružno je i u svakom slučaju drsko. Stvarno me zanima kakva bi bila reakcija građana i vlasti da takvi natpisi osvanu u pola centra grada ili na promenadi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sva posječena stabla završe na crnom tržištu i to na "legalan" način jer to nitko ne kontrolira. Da li si ikada čula da je neka služba koja se bavi sjećom drveća prodavala ta drva negdje i izdala račun za to? Ako jesi i ako uspiješ ijedan račun pokazati gdje su završila sva posječena drva i u samom gradu i u okolici grada ja ti kupim bisernu ogrlicu, ali ne od love zarađene prodajom drva u vlasništvu Grada ili Županije. Smile

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam. Nisam se time nikada bavila. O tome ne mogu reći baš ništa. Ja sam jedan od nepopravljivih optimista koji vjeruje u dobrotu ljudi i stvarno mi treba dugo da prihvatim činjenicu da ima lopova, nepoštenih ljudi i....hm....da ih ne imenujem dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da su bar napisali na te kartone, ne prilazi ovdje se kradu drva, onda bi bilo puno jasnije, ali čak i u tom slučaju bi ti smetali kartoni. U potpunosti te razumijem. Želiš još par dana uživati u krošnjama drveća za koje si emotivno vezana jer su ih ljudi posadili da bi uživali u njima i kojih uskoro neće biti zbog sjeće, a oni stavili te kartone i sprjećavaju te da uživaš u posljednjim trenutcima života tih drveća kako bi ti ostala u lijepom sjećanju. Ovako ćeš se samo sjećati ružnih kartona u svrhu grabežljivih namjerama i ta ružna slika će ti zauvijek ostati u sjećanju pored lijepih sjećanja na krošnje drveća u kojima ste uživali godinama.
No tako je to nažalost, kad netko umre uvijek lešinari dođu po ostatke.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja123
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da između ostaloga i ružni kartoni, ali još više natpisi s kojima sebi netko uzima pravo da ljudima ograničava kretanje javnom površinom. Stalno spominjem našu sjajnu promenadu...pa zamisli da netko napiše da se ne smiješ kretati promenadom jer je to privatna imovina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar nije to šljivik od ovog covjeka sto popravlja camce?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: