Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



VIP racun - lopovluk! [legalno ili ne?]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 2:13 
Naslov:  VIP racun - lopovluk! [legalno ili ne?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i tako ja danas provjerim racun za mobitel kad ono 455,55 kn racun (a ocekivao sam oko 200kn)! zamracio sam!! Shocked inace imam limit na 450 kn.




posto sam pretpostavljao da je odmah u pitanju internet svrljao sam malo po specifikacijama racuna i naisao na ovo sto vidite na slikama!!
dakle, cijelo vrijeme sam prosli mjesec provjeravao stanje interneta (uvijek to radim jer jednom sam se opekao). zadnji puta sam bio provjerio stanje 31. 12 oko 23h i pisalo mi je preostalo 35-40 mb.
inace u tarifi imam besplatno 512 mb. vip kaze da sam potrosio 535 mb sto je 23 vise od dopustenog. jednostavnim zbrajanjem i oduzimanjem se da zakljuciti da su mi tih 23 mb taman presli zbog 62 mb koja su mi naplatili iz 11. mjeseca!
meni je racun za 12. mjesec uvecan za 208 kn bez PDV-a zbog interneta iz 11. mjeseca! Shocked

kako oni meni mogu naplatiti u racun za 12. mjesec potrosnju od 29. 11. i 30. 11. (kad jasno stoji za razdoblje 01. 12. 2011. - 31. 12. 2011.) ??! Shocked
zna li netko mozda? jel moguce da imaju u ugovoru nesto cime su se ogradili od toga?!
shvatio bih da je to 4-5 sati, ali jebote zivot to je 2 dana!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mom ocu se u zadnje vrijeme slično događalo...zadnja 2 računa s VIP-a su mu bila velika, a ništa više nije pričao nego inače...odustao od VIP-a, uzeo broj na TELE2 i sada ima značajno manji račun..
Vjerojatno operateri to namjerno radi zbog ostzvarivanja extra profita...eto ti si skužio, možda ćeš se žaliti, ali 80% ljudi samo popizdi i plati....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2012. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da li si im se zalio? mozda im je racunalo nesto krivo povuklo, tko zna, probaj se zalit pa javi sta kazu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2012. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prošli sam tjedan negdje u tisku pročitala o nekom, mislim iz Splita, isto je imao limit uključen al mu je svejedno došao neki prevelik račun a operater je reagirao nekim objašnjenjem tek kad je sve izišlo u novinama

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/04/0134006.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 10:17 
Naslov:  Re: VIP racun - lopovluk! [legalno ili ne?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nisam jos nista radio niti se zalio, tek sam jucer primjetio. Suta cu otic do VIP-a.

Zanimalo me da li je netko upucen u problematiku da slucajno nemaju nesto u ugovoru cime su se ogradili od toga i da im je to dozvoljeno? Ili da je mozda neka greska u obracunavanju?
Jer nije mi jasno kako mogu naplatit potrosnju iz prethodnog mjeseca bez da ja imam uvid u to?! Ako ja imam uvid u potrosnju od dana kada je pocelo obracunavanje, mogu naplacivat i od 25., briga me. A ne da mi naplacuju od 29., a da mi pokazatelj potrosnje pocinje racunati od 1. (i onda se dogodi kao ovdje visak od 62 mb).


Inace da ne ispadne da ih samo pljujem, uvijek sam bio izuzetno zadovoljan VIP-om. Tako ih mogu pohvaliti u situaciji kada sam kupio prvi mjesec smartphone pa mi bila pukla veza wireless, ja nisam skuzio, nastavio na 3G i nabio taj mjesec racun 2 tisuca kuna! Tu nije bila bas nikakva njihova greska, ali su mi odgovorili u vrlo kratkom na moju zamolbu (ne zalbu jer se nisam imao na sta zaliti) da mi omoguce neku modifikaciju racuna i oprostili mi 50% racuna. Tad sam zapravo i stavio taj limit od 450 kn da mi se ne bi ponovilo slucajno iako od tada redovito pratim potrosnju barem jednom dnevno (izvukao pouku Very Happy ).

Za to im skidam kapu, svaka im cast, ali brate mili ovo za prosli mjesec stvarno nije u redu. Ili je to mozda ono: tad smo ti oprostili, ali kad-tad ces ti to vratit...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo kako se to riješi - pošalješ im fino mail u kojem sve što si tu napisao objasniš i lijepo u CC staviš i državni inspektorat, udrugu za zastitu potrosaca itd, itd... Vidjet ćeš kako se brzo moze reagirati - začudio bi se.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2012. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slično mi se dogodilo s ISKONom. Nakon prilaganja nekoliko dokaza i prosljeđivanja žalbe Društvu za zaštitu potrošača, nesporazum je riješen pa sam čak dobila i bonus idući mj. Nemaš što izgubiti (osim ovih para koje su ti već uzeli Smile ).

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 16:05 
Naslov:  Re: VIP racun - lopovluk! [legalno ili ne?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne idu zalbe putem maila, mora biti poslano postom ili faksom (tako mi je bilo prosli put). Zalit cu se definitivno! Kakve su im to gluposti... Otici cu prvo do VIP centra da vidim sta kazu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2012. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, ništa mailom. Prvo sam probala mailom, pa sam u printanoj verziji i to priložila budući da mi nisu odgovorili pa da im izbijem mogućnost pozivanja na istek nekog vremenskog roka.

Držim palčeve i vješam vijenac bijelog luka oko vrata da uspiješ Wink

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno, ništa mailom. Prvo sam probala mailom, pa sam u printanoj verziji i to priložila budući da mi nisu odgovorili pa da im izbijem mogućnost pozivanja na istek nekog vremenskog roka.

Držim palčeve i vješam vijenac bijelog luka oko vrata da uspiješ Wink

A hoces i strajkat gladu ako mi zalba ne prode?! Very Happy

Tako je bilo i sa mnom kad sam im prvi put pisao zamolbu. Prvo poslao mail pa su mi (za razliku od tebe) odgovorili da mora biti u tiskanoj verziji. Nakon sto sam im poslao bio tako, nakon par dana su me zvali i rijesili smo to. Wink

Mislim, nije tih 250 kn neki ogroman novac da ja to ne mogu platiti. Ali brate mili ako je njima to dopusteno tako raditi, onda stvarno ne znam u kakvoj prciji mi zivimo. Ja se iskreno nadam da im je to neka elektronicka greska pri obracunavanju potrosnje (a ne krada!) jer sam uvijek bio jako zadovoljan VIP-om.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pročitaj si pretplatnički ugovor...pod jednom stavkom je navedeno da se potrošnja može obračunavati sa zakašnjenjem.... tako da....ogradili se jesu....ali zar isto tako tebi nije bilo čudno što ti tih tvojih 62Mb viška u 11.mj. nisu naplatili???? onda se nisi žalio što su ti naplatili manje..??? nemoj me krivo shvatiti, ali mi je nekako čudan taj naš mentalitet....
..imao sam sličnih slučajeva s njima.....i jedva dočekao kraj pretplate ...prebacio se na tele2...računi su mi se doslovno prepolovili, jednaka količina podataka i poziva i sms-ova i sveg ostalog....nekako mi se čini da je vip najveći lopov među lopovima...a imao sam sve mreže..

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sličan problem je bio i prije par godina s računima za mobilni internet... Prvi račun sam platio, ali kada su se stali nizati čudni preuveličani računi redovito sam radio prigovore i za par mjeseci se sve vratilo na staro.
Prilikom prigovora se ispostavilo da niti sami ne mogu točno utvrditi kolika je bila moja potrošnja. I sve sam riješio preko telefona...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › pročitaj si pretplatnički ugovor...pod jednom stavkom je navedeno da se potrošnja može obračunavati sa zakašnjenjem.... tako da....ogradili se jesu....ali zar isto tako tebi nije bilo čudno što ti tih tvojih 62Mb viška u 11.mj. nisu naplatili???? onda se nisi žalio što su ti naplatili manje..??? nemoj me krivo shvatiti, ali mi je nekako čudan taj naš mentalitet....

Nisu mi u 11. mjesecu naplatili nista manje. 11. mjesec su obracunavali do 29. 11. 21:55, a ne do kraja dana 30. 11.
U tarifi imam 512 mb besplano.
U 11. mjesecu mi je podatkovni prijenos bio 313 mb (199 mb manje nego sto imam besplatno). Tako da su mi tih 62 mb koje sam ja potrosio u 11. mjesecu, naplatili za 11. mjesec, to bi iznosilo 375 mb podatkovnog prometa sto je opet puno manje od limita.
A ujedno bi mi i potrosnja u 12. mjesecu bila 62 mb manja. Dakle umjesto 535 mb, moj podatkovni promet bi bio 473 mb sto je opet u granicima besplanog podatkovnog prometa.
Znaci ovdje sam ostecen samo ja jer bi mi racun za 11. mjesec bio identican (ili 1-2 kn veci), a za 12. mjesec bi mi bio cca 250 kn manji.

Ali najgore od svega je sto ja to nikako nisam mogao pratiti i to me zivcira! Jer je opcija trenutne potrosnje racunala od 1. 12., a ne od datuma pocetka obracunavanja (29. 11.) i tu se zapravo stvorio taj visak od 62 mb za koje ja nikako nisam mogao znati!
Da jesam, to bi bila neka druga prica i sigurno si ne bi to dopustio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2012. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ja sad ne kužim! prekoračio si za 62 MB i to ti je 250kn više ?? to je 4kn za 1 MB ! jel to normalno ili?

u tele2 imaš 1gb za 30kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2012. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › a ja sad ne kužim! prekoračio si za 62 MB i to ti je 250kn više ?? to je 4kn za 1 MB ! jel to normalno ili?

u tele2 imaš 1gb za 30kn

Ukupna mi je potrosnja za 12. mjesec 535 mb sto je 22 mb vise od mog paketa sa besplatnih 512 mb. A tih 62 mb iz 11. mjeseca su zapravo uzrok tom prekoracenju. Kuzis? Smile

A izvan paketa masno deru s internetom!! 100 kb je 1 kn tako da ti 1 mb ispadne 10 kn!! Very Happy tako da su mene 22 mb izasla 220 kn. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: