Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grijanje - što izabrati?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 11:00 
Naslov:  Grijanje - što izabrati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam pojma gdje da ovo stavim

Dakle javljam se sa jednostavnim pitanjem.....

Imam na raspolaganju stan koji nema mogučnosti nekakvih centralnih ili gradskih grijanja....

Pa me zanima na temelju vaših iskustava koje je najpovoljnije grijanje....

tj. koji oblik grijalice... npr električna uljna, termo peč itd.....

površina prostora za grijanje je nekih cca 30m2

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako kod mene je bila slična situacija-relativno mali kvadrati bez mogućnosti centralnog.....
uljni radijator ni pod razno osim ako se misliš smrzavati većinu vremena ili ako trebaš zgrijati neki manji prostor od svega par kvadrata tipa wc-a-za to je dovoljna
električnu smo imali i to ona "palma" sa tri žice- super grije prostor ispred nje čak i zgrije manju prostoriju ako stalno radi,čim se ugasi gotovo i guta struju samo tako
tako da je najjača stvar termo peć neka manja-čak je bila u Pevecu prošle godine upola manja od one standardne veličine za nekih 2500 kn
pa eto ti odluči..ovo su moja skromna iskustva Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a one mramorne električne ploče što se montiraju na zid? neznam kako to radi i isplati li se, ali djeluje ok

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam i taj problem što su to zapravo 2 odvojena stana u zgradi.... u jednom već postoji termo peć i bilo bi preveliko opterečenje za osigurače i brojilo spojiti 2 komada..... (stare instalacije još starija zgrada)

zato i tražim nešto malo a učinkovito Smile

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nemaš slučajno dimnjak ? Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam ali nije u funkcionalnom stanju... na žalost... također i kaljeva peč tamo stoji ali u drugoj prostoriji...

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da će sad zima, no početkom godine u Donjem Miholjcu, Slavona-Kamini (Limex grupa) budu ogromni popusti na drvne peći, mi smo uzeli ovu u linku za 1200kn (inače je bila oko 2000kn) i odlično grije 100 m2, prednost je što rezervnih dijelova uvijek ima (i limarija i šamot) te smo uštedjeli drva, ove godine moramo uzeti samo pola nego što smo inače jer nam je ostalo skoro 4 metra...

EDIT - sad si već napisao da nije funkcionalan dimnjak, šteta, kaljeva bi ti bila najbolja da ju možeš koristit...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.vomul-kvaliteta.com/noirot/

ja sam imao sistem ovoga, grijao sam cca oko 70 kvadrata, rata struje preko zime 2700-3000kn, izuvalo me iz cipela kad vidim račune, odbij ostale strujne potrošače ( hladnjak, žarulje, bojler, tv, pegla itd ), neka to bude cca 1000kn, opet imas ratu od skoro 2000 kuna, po meni puno previše, stoga ti ne preporučujem. Znači ti moje kvadrate prepolovi jer imaš duplo manje, pa i prepolovi cifru, opet ces doci samo za grijanje na cifru cca 1000kn, mozda grijesim no tako mi se cini.... ako imaš mogućnost uzmi fasadnu peć. Nisam skontao najbolje iz opisa jesi u nekom dvorisnom stanu, ili klasika zgradi, ali ako već ne možeš na drva ( što je najbolje, pusti fine guze kojima se ne da cijepat i ložit i uštedit masu love preko zime ), no ako nemaš tu opciju, probaj fasadnu plinsku peć. Možes naci u oglasnicima dosta povoljno, i za tih 30m2 kontam najisplativije...od svakog strujnog đavla ja bi bježao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada temp.padne ispod -5 struja ne pomaže

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dimnjak se relativno lako osposobi ako je u pitanju brdo taloga unutra, ako je tako, javi mi se u pm pa ti dam broj mog dimnjacara. Takodjer, otvor se lako napravi. Struja je uvjerljivo najskuplji način grijanja, iako je najčišći. No, imaš još jednu opciju osim drva, puno čišću, no peć je skupa a to su peleti. Također, ako treba, javi se putem pm-a. Sve ovisi jel ti to treba za ovu zimu ili za duže.
Mramorne ploče jedu struju kao i sve ostalo. Ok su za neko prijelazno doba, no kad je vani minus pingvin, teško ćeš se ugrijati bez paprenog računa. Za tih 30m2 sa mramornim, računaj prosjek oko 700-800 kuna struje mjesečno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inverto Samsung klima. Mislim da do minus 15-20 grije bez problema. Potrošnja je isto navodno ekonomična.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2011. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Inverto Samsung klima. Mislim da do minus 15-20 grije bez problema. Potrošnja je isto navodno ekonomična.

Loše misliš, misli ponovo Smile . Ako se bude grijao klimom na kontinentu, n a j e b o j e. Osim ako ima solarne panele ili neki drugi vlastiti izvor energije. Grijanje sa klima uređajem, je definitivno ne-ekonomičnije od svih ostalih vidova grijanja na struju. Ako je struja jedina opcija, onda termo- peć i to snage 3 -3.5 kw/h, sa tim da ju puni po noći, kad je jeftina struja. Najjeftinije rješenje je osposobiti dimnjak i nabaviti drva. Zemni plin je sljedeći energent što se tiće isplativosti, potom loživo ulje itd.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2011. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cool


Zadnja promjena: silence; 28.10.2011. 21:34; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2011. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

caj s rumom je vrlo prakticno grijanje..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2011. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednu zimu sam se grijao na plin iz plinske boce. Što da kažem. drama kakve nema. Smrdi jer peć nemože sve sagoriti, a nije na dimnjak. Boca je čelična pa nevidiš kolko još imaš, i naravno da ti nestane u najgorem trenutku. Ta peć grije dok radi, plina dosta troši, oko tjedan dana jedna boca kad je najhladnije, a kad ugasiš jer to nije pametno ostavit preko noći, prostor se super brzo ohladi. Ujutro se u pingvina pretvoriš. Ona plastična boca je oko 700 kuna, s tim da moraš dati ovu čeličnu. Iako je drama oko drva (cijepanje, čišćenje i nošenje iz podruma) nebi nikako mjenjao nazad. Ovo je četvrta zima kako se grijem na drva, u stanu je super toplo i sve se ugrije pa to traje. Na stan od 40m2, na sezonu potrošim do 4 metra drva, što je 1000 kuna. Ako uzmeš termo peć 3,5 kW i puniš ju preko noći (jeftinija struja), kontam da bi mjesečna potrošnja bila do 400 kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: