Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osobni trener

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nessa Isilrá
Offline
Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2011. 18:34 
Naslov:  Osobni trener
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otprije sam imala zdravstvenih problema i mišići na jednoj nozi nisu mi jednako snažni kao na drugoj. Zapravo poprilična je razlika i pokreti jedne noge su mi ograničeni. Kondicija cijelog tijela ko u babca.
Daklem...razmišljam da ozbiljno poradim na tome i prevladam svoje strahove da će me "opet" boliti, no znam iz iskustva otprije da na prvoj upali mišića odustanem, stoga trebam nekoga tko zna što radi - znači ne netko tko je prošao instant tečaj pa trenira okolo... da mi osmisli vježbe koje nisu agresivne, a kojima bi ipak polako dovela kondiciju na zavidnu razinu - pa makar koliko trajalo.
Postoji li takav netko u Osijeku, tko je stručan i radi 1 na 1... i ako da, molim da mi ostavite njegovo ime/broj?
Hvala, pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2011. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbrži način i bez ikakve vježbe i muke je da staviš što deblji uložak u obuću od slabije noge i mišići noge će ojačati hodajući, a da ni ne primjetiš. Ako ti ne stane uložak u obuću onda odeš kod obučara da ti stavi deblji đon. Po mogućnosti neka uložak nije ravni nego onaj što ergonomski prati stopalo jer će ti tada oslonac više biti na prste dok hodaš i mišići će brže jačati. Na taj način si više opteretila slabiju nogu, a rasteretila jaču tako da je učinak dvostruki jer slabija noga jača dok jača slabi.

Ako ti to ne pomogne neće ti nikakav osobni trener pomoći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Najbrži način i bez ikakve vježbe i muke je da staviš što deblji uložak u obuću od slabije noge i mišići noge će ojačati hodajući, a da ni ne primjetiš. Ako ti ne stane uložak u obuću onda odeš kod obučara da ti stavi deblji đon. Po mogućnosti neka uložak nije ravni nego onaj što ergonomski prati stopalo jer će ti tada oslonac više biti na prste dok hodaš i mišići će brže jačati. Na taj način si više opteretila slabiju nogu, a rasteretila jaču tako da je učinak dvostruki jer slabija noga jača dok jača slabi.

Ako ti to ne pomogne neće ti nikakav osobni trener pomoći.


Ček, jel nije to, onako, malo nezahvalno za kralježnicu? Zamišljam si ljude kojima je jedna noga kraća, jedna duža, pa hodaju nagnuti na jednu stranu i obično imaju izrazitu iskrivljenost kralježnice zbog toga. osijek031.com smile
A hodanje s onim pješčanim utegom na nozi? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaz je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Najbrži način i bez ikakve vježbe i muke je da staviš što deblji uložak u obuću od slabije noge i mišići noge će ojačati hodajući, a da ni ne primjetiš. Ako ti ne stane uložak u obuću onda odeš kod obučara da ti stavi deblji đon. Po mogućnosti neka uložak nije ravni nego onaj što ergonomski prati stopalo jer će ti tada oslonac više biti na prste dok hodaš i mišići će brže jačati. Na taj način si više opteretila slabiju nogu, a rasteretila jaču tako da je učinak dvostruki jer slabija noga jača dok jača slabi.

Ako ti to ne pomogne neće ti nikakav osobni trener pomoći.


Ček, jel nije to, onako, malo nezahvalno za kralježnicu? Zamišljam si ljude kojima je jedna noga kraća, jedna duža, pa hodaju nagnuti na jednu stranu i obično imaju izrazitu iskrivljenost kralježnice zbog toga. osijek031.com smile
A hodanje s onim pješčanim utegom na nozi? Rolling Eyes


Vjerovatno joj je jedna noga slabija zato što je kraća za par milimetara i ne postoji način da se to točno izmjeri. Uložak za obuću ili povišenje đona za nekoliko milimetara dovest će do izjednačenja opterećenja na obe noge i može samo još ispraviti kralježnicu. A uostalom i svaki pločnik u gradu ima nagib prema cesti pa ti je uvijek manje opterećena noga koja je bliže cesti zbog par milimetara razlike, što znači da i hodanjem pločnikom gdje je jača noga bliže cesti također se jača slabija noga.

A pješčani uteg ne jača mišiće jer je potreban pritisak, a ne istezanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko ja znam, ortoped to može izmjeriti (ako mu se bude dalo, naravno). Tako da je moj savjet - posjetiti ortopeda.
Ako se ustanovi da je jedna noga kraća, onda bi ovi savjeti mogli dobro doći, a uputit će ju i na fizikalnu terapiju, vjerojatno.
A ako se radi o nekom (nedajbože) obliku atrofije mišića koja nije povezana s duljinom nogu ili o nečem sasvim drugom, uputit će ju dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2011. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.xxl-fitness.hr/category/treneri/

Marijan Horvat je najbolji izbor od trenera u Osijeku.

P.S. Popričaj s stručnim osobama, pusti forum sveznalice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2011. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma bravo, to je cura i pitala, a ja otišla s francikom u neke druge sfere Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: