Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povijest osječkog rocka - spektakl - live stream i chat na portalu Osijek031.com

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije to ni pola bendova, ali inicijativa je za pohvalu.

zelena coja je sudbina tvoja!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ETiSDdiH880

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2011. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa FB grupe "Povijest osječkog rocka":

Sonny Ivan Prpić

Prošlo je nešto više od 24 sata od zavšetka P.O.R,ležim u krevetu ne mogu spavati misli mi lete i sječanja me vraćaju daleko u prošlost.Prošao sam pola svijeta sa raznim grupama i pjevačima,upoznao puno ljudi,navukao se opreme,sjedio za volanom i prešao milijune kilometara,prokljinja sebe pa što je to tebi trebalo,umoran,gladan,montirao opremu na binu a onda kada se svijetla ugase u dvorani a reflektori upale i obasjaju bend na bini i prvim zvukom tiseće ljudi vrišti najedno nestane umor i srce ti zaigrada jer vidiš da ti nekim djelom zaslužan za to.Puno ljudi zavide glazbenicima,misleći da se oni samo popnu na pozornicu,otjepavaju i uzmu novce i kada se ugase svjetla nestanu,nažalost nisu u pravu,dalek je i krvav put do svjetala pozornice,najlakše je odsvirati koncert a da bi došli do toga satima sjede u kombiju iza moji leđa,neznaju više kako da se namjeste,leđa bole,jedu ono što kupe po bezinskim postajama,ostavljaju svoje porodice kod kuće nikada neznajuči što se može dogoditi na putu ali imaju povjernje u svog RODY-a,i spavaju ako se to može nazvati spavnjem u tim uslovima,puno ljudi se bavilo tim poslom a malo ih je uspjelo,ipak je lakše odraditi 8 sati i vratiti se svojim najmilijima nego danima pa mjesecima putovati od grada do grada i na pozornici uvijek biti nasmijani.Osijek je jedan od rijetktih gradova koji ima veliku glazbenom tradiciju i dao bezbroj velikih zvijezda poznatih ne samo u našoj zemlji nego širom svijeta,a da ne govorim o rock grupama koji su palili i žarili bivšom ex yugom, neki su uspjeli a neki nisu i tu sada poćinje moja priča,najednom u glavama par ljudi se stvori ideja pa ajde da pokušamo spojiti te ljude koji su napisali pjesme i svirali rock iz našega grada,nemojte misliti da je to lagan posao,svaki od njih ima svoj posao, oni mjesecima uprkos raznim teškočama,prigovaranjma i da ne spominjem na što su sve nailazili, uspjevaju okupiti 22 benda,ponavljam 22 benda sa svojim autorskim pjesmama,ljude koji nisu držali instrumente 25 pa i 30 godina u svojim rukama i napraviti nezaboravan koncert koji je imao odjeka sa svih strana svijeta,koncert koji je prošao bez ijednog incidenta,koncert koji je spojio ljude koji se nisi vidjeli ne desetak neko i trideset godina,još nešto što je meni osobno drago,koncert koji je pomirio neke ljude koji nisu razgovarali i po dvadeset godina,koncert koji je pokazao da rock glazba ima budučnost,koncert koji je pokazao da ti ljudi koji su mnogi djedovi imaju srce veliko kao zemaljska kugla,koji su spremni u svakom trenutku bez ikakve koristi pomoći bolesnim poznatim i nepoznatim ljudima,koncert koji je pokazao kako se ti ljudi znaju šaliti na svoj poseban način ali najviše na svoj račun,IGORE,ROBERTE,BERO,hvala vam u ime svih glazbenika,tehničkog osoblja,svih građana našeg grada Osijeka,svih ljudi širom svijeta koji su se javljali,što niste odustali i ovo uspjeli dovesti do kraja,nadam se da če to prijeći u tradiciju,i na kraju hvala što ste imali povjerenja u moju malenkonst da i ja malo doprinesem ovom nezaboravnom događaju,Sonny.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Video reportaža by Ypsilon



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: