Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I. razred u vlaku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Dakota
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 12:08 
Naslov:  I. razred u vlaku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prekjučer sam išla s vlakom u 5:30 u Zagreb. Službenik na šalteru je rekao da kupim kartu u vlaku. Ok, kupim kartu u vlaku i pitam što dobijem za to što sam u I. razredu? Tip kaže pa dobijete mir.
Ok. Stvarno, nije nikoga bilo u tom dijelu.
Pitao me konobar hoću li čaj ili kavu, smatrala sam da je to u sklopu karte. Naplatio mi je 10,00kuna jer nisam imala bon koji mi nitko nije niti dao. Je*eš 10,00kn, al volim ako je nešto moje da je moje, pa i tako nešto slično, kao bon.
Wcei su im katastrofa. U jednom je pisalo da se ne može, drugi je bio poplavljen a u trećem nije bilo vode za oprati ruke.
Kad sam odmah na dolasku potvrdila rezervaciju za sutrašnji dan, službenica mi je upisala rezervaciju za II. razred, što sam tek sljedeći dan vidjela.
U povratku sam išla u 18:20 (IC) koji stvarno izgleda puno bolje nego "brzi" (5:30. Iako na netu piše da je to "brzi" a kondukter je računao cijenu kao da je to IC). I. razred je odmah do vozača i stvarno je nice. Kavu sam dobila kao i svi ostali u vlaku, ovom i onom razredu. Iako piše u prospektu u vlaku da dobiješ i sendvič, nisam ga dobila. Svom srećom ponijela sam si sendvič i vodu.
Nekome to možda izgleda kao da izmišljam, al ja stvarno volim I. klasu i voljna sam platiti al da za to stvarno nešto konkretno i dobijem. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nezainteresiranost i pasivnost nekih pojedinaca, uz ogroman sustav koji nitko ne može, ali i ne želi kvalitetno kontrolirati dovodi do toga da kvaliteta usluge bude upitna... Vjerojatno nitko od nadležnih neće naći za shodno odreagirati na ovu primjedbu (ako je uopće i čitaju), kao što se rijetko pozitivno odreagira i na direktne reklamacije. Balkanoidnost i fušarenje u poslu se najbolje može utopiti u masi ogromnog kolektiva, a HŽ je samo jedan od takvih primjera.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IC nema odvojen 1.i 2. razred tj. sve je isto u oba vagona.
ako te ovo veseli- iso sam puuno puta iceom i nikad nije bilo sendivca Very Happy tako da ne znam.. dosta je i sto kavu daju heh.
a i pitanje je sta ce ti sendvic, pa ne vozimo se 3 dana nego 3 sata.
inace taj 1. razred u brzom vlaku sluzi samo ako je 2. razred pun hah, pa onda moras ic tamo. vozio sam se 2 puta brzim i necu vise nikad Smile
preporuka: ako ces u 5h nemoj ic u 5:30 nego u 5:18 (IC) samo moras oko 2 dana ranije kupit kartu ako je pon ili uto. ako nije onda moze i dan ranije.(zbog rezervacije!)

zanimljivo ako imate bilo kakvu povlasticu kod ICa ne dobijete pare nazad ukoliko odustanete od putovanja osijek031.com smile

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2011. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HZ je zaglavio u doba marije terezije

barem da su ostavili parnjace da ta putovanja imaju malu romanticnu notu, ovako je to samo mucenje u smradu, prljavstini, ne ljubaznosti, ne efikasnosti, ne tocnosti, ne udobnosti ... itd itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dakota
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatalni_cevap je napisao/la (Pogledaj post): ›
a i pitanje je sta ce ti sendvic, pa ne vozimo se 3 dana nego 3 sata.

sendvič je presmiješan i nije mi do sendviča, nego do poštene usluge. ako to piše u prospektu, ne kužim zašto se to ne provodi.
thanks za ostale savjete Wink.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvi razred isplati se doplatiti samo i jedino ako želiš mjesto za sjedenje i izbjegavanje velikih gužvi. Od dodatnih usluga za tih 50% više cijene karte, nema ništa. Istina, jedno vrijeme na nagibnim vlakovima su se dijelili sendviči u prvom razredu, ali jedino kada je po voznom redu nagibni imao ICN (interCity nagibni), izgleda da sada toga nema kad ima "običnu" oznaku inter city.

Što se tiče udobnosti u prvom razredu, preporučam ti za putovanja Osijek-Zagreb klasične garniture (Podravka i drugi brzi Vlakovi Osijek-Koprivnica-Zagreb) umjesto nagibnog Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ja kao putnik sa 45 karata od prošle godine za Zagreb znam več sve što se tiče HŽ-a i svih vlakova koji prometuju Very Happy
Inače uvijek sam ciljao ići običnim ubrzanim ili brzim vlakom jer se to svodi gotovo na isto, oni nekad stave bolje ili gore kategorije vlaka, a bude obratno često, naravno samo što se tiče unutrašnjosti vlaka, a ne vremena dolaska.
Najviše volim vlakove sa kupeima, još pogotovo kad je vlak poluprazan pa imam svoj mir u kupeu i mogu radit što hoču a da me ne bleji neka baba preko puta ili cijela obitelj.
1. razred u vlakovima je čisto bacanje novaca jer meni je čak 2. razred bolji od prvoga, jednostavno ne volim sjedenje kao da sam u tramvaju kao što je u IC vlaku.
Prije 5-6 godina kada su se tek počeli pojavljivat IC vlakovi išao sam njime na more i dobili su svi u vlaku besplatan sendvič i kavu,isto tako i prije 2 godine kad sam išao za Zagreb besplatnu kavu samo.
Ako več voliš IC idi sa onim u 5.18, umjesto sa ovim u 5.30. Ja sam uglavnom išao noćnim vlakom koji kreće u 23.40, a dolazi oko pola 5 ujutro, je da je vožnja duga al meni je tako bilo najlakše, prazan vlak, kupe samo za mene i mogu odmorit dušu i odspavat cijeli put.
A ovo što se tiče rezervacije za taj jutarnji IC nije potrebna koji dan unaprijed jer uglavnom ne bude pun barem što se tiče ovog doba godine dok još nije ljetna sezona i odlasci na more, nego je dovoljno doć ujutro kad se otvori blagajna, ja sam bio kupio,platio više nego što sam trebo (207 kn) i raspravljo se sa blagajnikom koji je pomalo bio bezobrazan kao i još par HŽ-ovaca koje sam susreo, tako da sam zakasnio na taj IC u 5.18 pa sam morao tvojim vlakom u 5.30. Kad ideš iz Zg nazad najbolje bi bilo imat unaprijed rezervaciju jer vlak bude prepun bio to 1. il 2. razred.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dakota
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala Toni na vrijednim informacijama Wink

_________________
otvoren je vegetarijanski (i veganski) catering u sklopu udruge "Biosfera". Svakodnevni meni (osim četvrtka - rezerviran za eko štand na glavnoj tržnici i nedjelje - day off) možete vidjeti na fejsu http://www.facebook.com/pages/Silenzio-vege-catering/218159104913225 ili na newsletteru: [email protected] .
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ništa Dakota, ako te još šta zanima, bilo šta, pitaj volim iznosit svoja iskustva vezana za putovanja vlakom Very Happy

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
1. razred u vlakovima je čisto bacanje novaca jer meni je čak 2. razred bolji od prvoga, jednostavno ne volim sjedenje kao da sam u tramvaju kao što je u IC vlaku.


Bitno je razlikovati rang vlaka sa vrstom vlaka/vagona, tj s njihovim položajem sjedišta.
IC vlak nije ništa drugo nego RANG vlaka (InterCity), isto kao i brzi, ubrzani ili putnički. Na vlaku IC Podravka, koji ide iz Osijeka za Zagreb u 5:30 mogu se naći vagoni sa kupeima, ali i oni sa prolazom u sredini. Prvi razred su najčešće vagoni s prolazom u sredini (90% slučajeva), a drugi razred mogu biti i jedni i drugi.
IC 550/551, koji kreće u 5:18, najčešće opslužuje takozvani "nagibni vlak", 7123 xxx. On je dvodijelni motorni vlak (manje udoban od klasičnih vagona), njegov interijer podjeljen je na 4 dijela s prolazom u sredini, od čega je jedan prvog razreda.

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebote pa da hahh, ona mala "sobica" za 8 ljudi je zapravo 1. razred Very Happy
toni ipak mislim da je bolje rezervirat dan prije Very Happy pogotovo ponedjeljak.. pa nema sanse da ima mjesta!
ipak je ic kao neki 'poslovni' vlak pa je glavno da sto prije dodje a ne da imas svoj kupe itd.

*prejako u ICu isti brojevi sjedala u oba vagona i onda sve do SBa premjestanja ljudi hh. a samo vani pise koji je koji vagon a to ocito ljudi ne gledaju pa misle koji prevaranti prodali su 2 iste rezervacije

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme inflames glava me zaboliše od informacija nabubanih u 2 rečenice, aaaaa! Laughing
Znam ja to sve što si htio reč jer sam prošao i previše vlakova več ih znam u dušu, meni u IC-u nije nimalo ugodno, bolji su mi 580 ili 7xx, ne znam sad točno kategorije po brojevima ali otprilike znam koji je koji..
Fatalni_cevap, ja kad sam išao iz Osijeka ujutro za ZG taj vlak je bio poluprazan, je da nisam često išao ujutro, uglavnom noćnim, al dobro bolje rezervirat unaprijed nego se zeznut ujutro.
I ne meni nije bilo glavno da dodjem što prije jer sam išao noćnim tako da mi je i ono u 5 ujutro što dođem dosta za sve što trebam Very Happy

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2011. 13:38 
Naslov:  Re: I. razred u vlaku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heheh ovaj topic budi "ugodna" sjecanja na moja iskustva s hz-om..
poput one kada sam knin-zadar rutu proveo u vagonu s postom, sjedeci na necijem paketu i gledajuci se sa pesekom u kavezu, ili poput one kada sam isao nazad pa zadar-knin-zagreb-osijek putovao 13 sati.

samo sam htio reci da mrzim hz,ne toliko zbog toga nego svakodnevnih cekanja po 5-10 minuta na prijelazima.da bar onda prodje vlak a ne neki tramvaj od 2 vagona li parnjaca.

da, mrzim hz Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2011. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›

da, mrzim hz Evil or Very Mad


Bez uvrede, ali, kakve veze ovaj tvoj post ima s temom? Tema je usmjerena tome kako bi se saznalo gdje se može naići na bolju uslugu u vlakovima I. razreda. Reći da mrziš HŽ nit je konstruktivno niti će doprinijeti ičemu. Ako mrziš čekati na prijelazima, postoji tema u kojoj se i o tom raspravlja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2011. 15:26 
Naslov:  Re: I. razred u vlaku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

non taken Smile
mozda nesto propustam, ali raspravlja se o prodaji usluge koju ne dobijes i ostalih stvari tipicnih za hz koje generiraju nezadovoljnog korisnika.
post je i otvorio jedan takav nezadovoljan korisnik.
to sto ste na kraju napravili info pult od teme,not my problem Smile

mozda moj post bude blize temi ako kazem da sam sjedio u cargo postanskom vagonu s uredno kupljenom kartom i rezervacijom sjedala?

bez uvrede,procitas i preskocis..ili uopce ni ne procitas Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: