Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stipe Mesić i Gadafi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2011. 0:32 
Naslov:  Stipe Mesić i Gadafi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bivši predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić svojski se trudi braniti Gadafija "vođu revolucije" u Libiji iako se radi o notornom diktatoru, mučitelju i ubojici svojeg naroda. Iz koiih razloga to čini sada jako je teško dokučiti. Radi li nepopravljivu štetu ugledu i imidžu Hrvatske koju je teško popraviti - radi.
Zanimljiv je način na koji to čini nazivajući jednog zločinca svojim prijateljem i vjerući da isti nije sposoban počiniti zločine koji mu se stavljaju na teret, a spominje mu se i suđenje u HAGU. Ima li nekih nepoznanica u odnosu između dvojice "vođa" i ako ih ima koje su i kakove su prirode.
I što mislite o odnosu jednog ex presjednika i jednog diktatora

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2011. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sto se to tamo događa to mi ne možemo znati....jer mediji su pod utjecajem zapadnih saveznika...iako mi se cini da je cijeli taj niz revolucija u sjevernoj africi bio poguran od zapada da bi se uvela demokracija tzv. ....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2011. 1:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"saveznika"...
Dok je Gadafijevo crno zlato kapalo u Jugu nitko nije postavljao suvišna, glupa pitanja, a u ovoj kvazi tvorevini i potpunoj koloniji još samo najzadrtiji sljepci i pobornici kradezeja mogu se zgražati nad onime što nam je nekoć upotpunjavalo proračun...

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2011. 1:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mesić se povodi jedinim mogućim ciljem - novcem.
A na amere i ostale bih se popišao je idu "pomoći civilima" rušenjem infrastrukture zemlje. Bravo!
Tako ćemo sigurno obogatiti zemlju, jednom kada uspostave demokratski poredak, što seljačine od "pobunjenika" ionako nisu sposobni učiniti.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2011. 3:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a n e znam kak ih bi ih nazvao...lobiji eto:))

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2011. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mesiću je Libija pala ko kašika u med jer bi inače morao odgovarati na pitanja koliko je love on sam pokrao uz pomoć svojih mafijaša u Hrvatskoj. Veći je grijeh braniti Gadafija nego braniti sebe. Zato misli da će mu USKOK i narod oprostiti grijehe jer se neće baviti njime već Gadafijem, što mu godinama polazi za rukom. Nažalost, pričajući viceve o Gadafiju, svaku istragu protiv sebe skrene u drugom smjeru i tako će biti jer ljudi nikada neće biti sposobni razmišljati na ovakav način jer su obični miševi. Mesić stavi malo sira u mišolovku, a onda svi miševi pričaju samo o siru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2011. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odbijam vjerovati da Mesić brani Gadafija jer misli da on nije diktator, tiranin, mučitelj, i da nije sposoban za sranja za koja ga se optužuje.

Međutim, slažem se s postovima iznad u kojima je lijepo objašnjen interes zapada za "pomaganju ljudima" kvazi demokracijom u spomenutim revolucije željnim državama.

Daleko od toga da njima ne treba rješavanje od tiranističke vladavine, ali to se neće dogoditi bez da netko drugi dobrano ne umoči prste i iskoristi cijelu situaciju za sebe, tako da će narod, kao i uvijek, izvući deblji kraj.

Što se tiče Mesića, draže bi mi bilo da brani Gadafija iz osobnog interesa da skrene temu sa sebe i svoje bivše vladavine, nego da uistinu misli da ovaj nije zločinac.

Toliko kredibiliteta još ima kod mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Negdje, na nekom portalu na sličnu temu sam pročitao jednu nevjerojatnu tezu, koja koincidira sa prozivanjem Gadafijeva sina da su Libijci financirali kampanju francuskog presjednika Sarkozyia a koja govori o tomu da su libijci financirali i drugu presjedničku kampanju Stjepana Mesića. Koliko bi moglo biti istine u tomu. I je li to razlog da Stipe brani Moamera.?

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2011. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

negue je napisao/la (Pogledaj post): › Negdje, na nekom portalu na sličnu temu sam pročitao jednu nevjerojatnu tezu, koja koincidira sa prozivanjem Gadafijeva sina da su Libijci financirali kampanju francuskog presjednika Sarkozyia a koja govori o tomu da su libijci financirali i drugu presjedničku kampanju Stjepana Mesića. Koliko bi moglo biti istine u tomu. I je li to razlog da Stipe brani Moamera.?

Mesić je išao gdje i drugi, tamo gdje ima love, a ne moraš objašnjavati odakle ti i koliko. On je to mogao, jer je vodao Lončara sa sobom. Ova gesta "potpore" je otvaranje druge mogućnosti. Ako potrefi, i Gadafi uspije prebroditi krizu, biti će opet vizionar koji vidi stvari prije događanja. Uostalom, nije loše imati nekog takvog, koji misli svojom, pa makar i korumpiranom glavom. Bar bi Hrvati trebali znati da se nikada ne ulaže sve u jednu boju, uvijek moraš imati rezervu, pa biti pobjednička strana. Nekako nam to ne uspijeva, pa sad Rusi bježe od nas u širokom luku, a ostali vuku milijune. Ne valja biti isključiv, već sa svima, pa nisu kurve glupe.
Mesić bi mogao reći najčešću rečenicu "rek'o sam vam", jer i ja mislim da je ova intervencija farsa. Samo europski "pokušaj" stabilizacije naftnih rezervi svijeta.

Ameri vuku naftu iz Iraka, "obnavljaju" ga, zauzvrat što su ga razrušili.

Da je bilo takve volje i brige za civile, ne bi bilo rata u Hrvatskoj, samo što se epilog i potrebe za maknuti ljude iz politike tada, ne bi baš svidjeli povijesti danas.
Pozicioniranje, nova kolonizacija, jer se sustav ruši iznutra, a jadni libijci ne znaju što s tim blago, Britanci i Francuzi znaju, održati svoj način gospodskog života. Smeta im samo Gadafi, moraju ga smaknuti, inače im nema druge nego se uvući u kopnenu akciju i riskirati ujedinjenje svih Libijaca protiv sebe. A onda nema nafte. Ne sumnjam da i tamo ima pedera ko i kod nas, koji bi prodali svoju vlastitu mater za šaku dolara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2011. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mesić pokušava provoditi Titovu politiku nesvrstanosti. No nažalost, nije niti otprilike uspješan kao što je Stari bio.
Pazi po kome sereš, jer ti se može dogoditi da ga već sutra moraš ljubiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2011. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ga ovih dana se ponovno javio Dikobraz i spašava svog prijatelja tiranina i megazločinačkog diktatora nudeći mu spas i utočište. Mašala za Dikobraza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2011. 6:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la: ›
Evo ga ovih dana se ponovno javio Dikobraz i spašava svog prijatelja tiranina i megazločinačkog diktatora nudeći mu spas i utočište. Mašala za Dikobraza.
Nisam ja nikoga braniJo ;-)

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajte molim vas, Mesić se javio za Gadafija samo iz jednog razloga, a to je da opet bude u centru pozornosti. Otkako je sišao sa vlasti nitko ga ne jebe ni pet posto i sada mu fali pažnje. On je kao i večina njih jedan običan seronja kojem nije ni do Gadafija ni do Hrvatske, nego samo do toga da se o njemu (njima) priča i da bude u centru pažnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2011. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: