Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Internetom kruži poziv na prosvjed za rušenje Vlade

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2011. 20:49 
Naslov:  Internetom kruži poziv na prosvjed za rušenje Vlade
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Mogućnosti, uzroci, posljedice?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2011. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idemo na markov trg hah.. vrijedi pokusat.. mislim da od ovoga gore ne moze

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2011. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2011. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la: ›
idemo na markov trg hah.. vrijedi pokusat.. mislim da od ovoga gore ne moze

Ja također jednom pomislio da gore ne može, i naravno pobunio se. Pogodi što se dogodilo?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2011. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
nidzo je napisao/la: ›
idemo na markov trg hah.. vrijedi pokusat.. mislim da od ovoga gore ne moze

Ja također jednom pomislio da gore ne može, i naravno pobunio se. Pogodi što se dogodilo?

poskupio hljeb hah
neznam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2011. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bi baš SVI odjednom krenuli, uspjeli bi u naumu.

Ovako... meh.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2011. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Kad bi baš SVI odjednom krenuli, uspjeli bi u naumu.

Ovako... meh.
Dajte molim vas.
Svi ovdje znamo da se vlada neće rušit iz razloga što su izbori za godinu dana.
To zna i oporba i vladajući.
Dakle ovo je zapravo vjerojatno u biti kao neki svojevrsni predizborni skup da
se malo napali rajna u izbornoj godini.

Žao mi je jedino što nisu naveli koga to nude kao alternativu? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Žao mi je jedino što nisu naveli koga to nude kao alternativu? Wink

 Upravo tako. Alternativa (oporba) je ništavna i bezidejna koliko i sama vlast.
Da tome nije tako, SDP bi već odavno srušio vladu bjeloglave kokoši.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2011. 3:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Žao mi je jedino što nisu naveli koga to nude kao alternativu? Wink

 Upravo tako. Alternativa (oporba) je ništavna i bezidejna koliko i sama vlast.
Da tome nije tako, SDP bi već odavno srušio vladu bjeloglave kokoši.


Žalosno, ali istinito...
A uostalom vlada se ruši na izborima, tako bi barem trebalo biti, a ovaj narod zaslužuje vlast koju ima, jer kakva vlast takav i narod, ne kaže se to bezveze tako Very Happy a čini mi se da će većini biti hladno u utorak da izađe na ulice, a možda će i snijeg... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirvanov
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2011. 8:48 
Naslov: Warning ! ne markov trg trg slobode u osijeku u isto vrijeme
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): › idemo na markov trg hah.. vrijedi pokusat.. mislim da od ovoga gore ne moze
i

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2011. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost kad je naša koža u pitanju ponašamo se kao da "susjedu gori štala i da njegova krava puši" i da nas se to netiće ali kad zagusti, a tako je i počelo 90/91
više nego išta trebali bi biti složeni jer u ovoj državi "nikome nije dobro" ili samo pojedinci uživaju koji su se nakrali u službi politike i naroda koji im je to omogućio.I opet izgleda neshvaćamo što nam se dešava ili može desiti pa smo "indiferentni prema problemu" ali....... više nego ikad bi trebali opet biti složni i pokazati snagu naroda(ako je uopće ima i možemo se nazvati narod nažalost) jer tu nisu samo branitelji u pitanju, gdje su seljaci,radnici koji nedobijaju plaću i oni su u braniteljskoj populaciji pa jbg. ima nas 500.000 -Sad(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branitelji, "branitelji". Drugovi borci.

Cista i nepatvorena SUBNOR-ovska retorika koja je jednu drzavu sahranila, a drugoj poizbijala sve vitalne organe.

Dakle, "organizira" se nekoliko prosvjeda za rusenje Vlade.

Neke organiziraju poluanonimci na Internetu. To ce zavrsiti kao i svi ostali prosvjedi organizirani preko Interneta - doci ce nitko, jer publika kojoj se takvi obracaju nema vremena, ili je toliko ravnodusna, da nema motiva prosvjedovati.

Zatim imamo prosvjede koje organiziraju "braniteljske udruge", a ponekad i osobe za koje postoje indicije da bi u skorije vrijeme mogle biti ili jesu predmet "istraznih radnji". One se obracaju "braniteljima", odnosno nezaposlenim i umirovljenim osobama koje zive na grbaci poreznih obveznika.

Te osobe itekako imaju sto izgubiti i imaju masan motiv za prosvjedovanje. Suskanje revizijama, smanjenjem mirovina, monstruoznih i drustveno pogibeljnih privilegija su kerozin na vatru besposlicarenju i visku vremena.

20 godina radne hibernacije bi ubilo radne navike i kod Stevea Jobsa. Kad se jednom naucis biti parazit, onda je tesko pojmiti rad, djelovanje, zaradjivanje, stvaranje i rizik.

Umjesto svakodnevnog rada, budjenja na vrijeme i nedostatka vremena, lakse je otici na ulicu i jedno poslijepodne umjesto u birtiji provesti na svjezem zraku medju istomisljenicima, usput bildajuci ego tripom o tome "kol'ko nas ima".

Doista, volio bih cuti protiv koga ili cega ti "branitelji" prosvjeduju?! Protiv, u prosjeku, 5000 kuna sto svaki mjesec dobivaju drkajuci kurac po birtijama?!

Hrvatskoj nedostaje provjed zapolesnih i sposobnih (potplacenih, potlacenih, onih koji ne dobivaju placu) protiv parazita na svim razinama - od stranackih vojnika po javnoj upravi, do "branitelja" i ostale radno sposobne populacije sto se svojim krvavim kukama nakacila na proracunske sise.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2011. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno bih kao i dosta njih volio primati tu cifru što navodiš "5000kn" i nebi bio nitko sretniji od mene/nas.
među tih tzv. 500.000 ima svega i svačega ali isto tako i ljudi radnika,seljaka koji neprimaju plaću/naknadu za svoj rad,trud,muku i puko preživljavanje.Da ima lažnih branitelja/invalida i to je neupitno ali...... očito nema sluha za raščišćavanje inog.dakako strah opravdano postoji glede pojedinaca/grupa koje nečine ništa a trebali bi već jednom poćeti i razriešiti gordijski čvor i prestati potepati i upirati prste uvijek u braniteljsku populaciju radi svoje nesposobnosti kad nešto nije kako treba.A u našoj državi puno toga nije kako treba i neće skoro ni biti, dok god se tako radi/neradi i nezasuću rukavi i počne već jednom sa nekom proizvodnjom i stvaranjem nečega što će u budućnosti donijeti neki profit/zaradu od koje će se moći normalno živjet, a ne samo rasprodavati i krasti gdje god se može.
Nažalost tu "nema kruha" i neće ga ni biti osim mase gladnih i nezadovoljnih ljudi/naroda bez obzira bili to radnici/seljaci ili branitelji.
Da nešto treba mijenjati treba jer očito je trenutna vlast nesposobna pokrenuti nešto s mrtve točke, samo treba naći naćina da se to promijeni.Glede nesposobnosti u razvijenim evropskim zemljama padaju vlade, ministri daju ostavke, a gdje smo mi u toj prići??? gdje je moral naših političara osim kako zbrinuti svoju guzicu i osigurati sebi egzistenciju???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2011. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: › Osobno bih kao i dosta njih volio primati tu cifru što navodiš "5000kn" i nebi bio nitko sretniji od mene/nas.
To je prosjecan iznos braniteljske mirovine. Dakle, neki primaju i 10 000, nego primaju 3500. 5000 je prosjek.

Obidji osjecke tvrtke i pitaj ljude za koliko novaca oni svako jutro ustaju, dolaze na posao, vise ili manje zuljevito rade 8-9 sati strepeci za posao.


Citat: › Da ima lažnih branitelja/invalida i to je neupitno ali..
U kom smislu laznih? Mozda je netko bio branitelj, a sada je u nekakvoj mirovini. Prvo bi trebali vidjeti kakvi su nam stavovi oko toga da radno sposobne osobe budu u mirovini.

Moj stav je da radno sposobne osobe trebaju raditi.

A tvoj?

Citat: › braniteljsku populaciju
Definirajmo "braniteljsku populaciju". Znam puno branitelja koji su radno sposobni i rade. Oni nece ici ni na kakve skupove.

O kojim "braniteljima" ti govoris? O radno spososbnim osobama kojima je "branitelj" zanimanje?

Citat: › gdje je moral naših političara osim kako zbrinuti svoju guzicu i osigurati sebi egzistenciju???
Koliko ja vidim, politicari nisu samo sebi osigurali guzicu, nego i stotinama tisuca radno sposobnih koji ne rade, a primaju naknade, mirovine i sl. Nazovimo ih pravim imenom - paraziti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2011. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako kako ti razišljaš vjerojatno razmišljaju i ovi na vlasti kad kažu kako je prosiječna plaća u RH cca 5.800kn samo bi volio vidjeti onoga tko toliko prima.
Onda bi svi živjeli kao "bubreg u loju" i nebi ljudi kopali po kantama.
Tako si i u zabludi glede tolike mirovine.To je vrlo loš izračun premda neznam tko je i na koji način te po kojem obrazcu to računao i strpao onog od 3.000kn i onog sa 6.000kn u isti koš ili onoga sa 10.000kn kako navodiš.
Sad postoji OIB i ako to sve funkcionira kako treba vrlo lako i brzo se može vidjeti tko koliko zarađuje/prima i što posjeduje i sam bi volio vidjeti te podatke i na temelju njih izračune.
Glede statusa branitelja(nisu svi u mirovini) ima i onih koji rade, a imali su po zakonu tu mogučnost ishoditi taj status i iskoristili su ga.On negarantira svima povlastice i mirovine, neki su ga iskoristili dok drugi nisu i njima je "prošo vlak" nažalost iz raznoraznih situacija.
Vidiš to što znaš puno branitelja i koji neće ići na takve skupove, pretpostavljam da nisu ni išli na takav skup 89/90 kad su prvi put JNA zatvorili naše ljude(Đ.Dečak i dr. nesječam im se imena) i zato nam i je tako jer razmišljamo "što nas briga nedešava se to nama" to je pogrešno razmišljanje i kriv stav o navedenom problemu.Danas "oni sutra ja ili netko meni blizak" mogao bi tako završiti.Odatle je sve i poćelo rat i dr. njesra koje se dogodilo, ali je onda ipak narod skupio snage i podigao kako glas tako i ruke i krenuo u boj goloruk.
Da smo svi tako razmišljali danas nebi imali državu, bez obzira kakva ona je i zato smo si i sami krivi.
Imamo mogučnost izabrati svake 4god. tko će nam krojiti pravdu.Ali postoje i regularne metode s kojia se to može napraviti i ranije od isteka mandata, samo očito smo razjedinjeni kao narod i dok nam se nešto osobno nedesi nemamo/neosječamo potrebu da nešto promijenimo, neznam što se još mora desiti da bi nešto mijenjali i svi izašli na ulice i pokazali što mislimo.
Mišljenja sam da smo već dodirnuli dno-dna i znam da može biti još samo gore, ali dokle..... i dokada....

Branitelj nije mogao ići u mirovinu, osim ako je dokazao sa liječničkom dokumentacijom koju je pribavio da je radno nesposoban ili ranjen/obolio u ratu i to mu se prizna kao posljedica rata.To je bila opcija i naravno oni branitelji koji su kupili mirovinu, a bili 10-30 dana u uniformi što neznaći i na prvoj crti bojišnice i koje nitko nije vidio osim što sad ima saznanje da je dotični u mirovini???
Nažalost ima takvih i kroz njih se svima spočitavaju ostvarena prava i benificije.
Iskreno nitko nas nije ni pitao da li bi željeli nešto raditi i što bi mogli raditi?
Politika je bila riješiti se što prije i na bezbolnji način ljudi i stvoriti biračko tijelo koje će sve učiniti za dobivene povlastice, a naravno glasati i dovesti pojedince u sabor/vladu kako bi vladali........ ali još malo neće imati ni kome. Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: