Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Duhovno ili materijalno bogatstvo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2011. 23:36 
Naslov:  Duhovno ili materijalno bogatstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Poznato je da čovjek može biti materijalno zbrinut i pri tom biti nesretan. Jednako tako može biti uboga sirotinja, pa da je sretan i zadovoljan svojim životom. Poznajem i ljude (uglavnom starije dobi) koji uspješno balansiraju između duhovnog i materijalnog. Postoji li univerzalni odgovor (recept) kako pronaći balans između materijalnog i duhovnog zadovoljstva? Ili odgovor mora tražiti svaki čovjek za sebe? „Vidite li se“ radije kao bogatog i nezadovoljnog, ili siromašnog i zadovoljnog?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekla bih da je recept taj da uvijek budemo svoji, težimo ka istome, imamo iste ciljeve i prioritete, bez obzira na materijalne stvari. Naravno, to sve ovisi od osobe do osobe.

Nije lijepo vidjeti ljude koji nakon nekog vremena postignu neke određene materijalne stvari ili novac, a pritom totalno se promijene, i više ih ne možeš prepoznati.

Bilo bi lijepo kad se ljudi zbog (trenutno) dobrog financijskog stanja ne bi mijenjali i bahatili, ali to, nažalost, većinom ne bude tako.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 4:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako će ovo zvučati kao glupi klišej, treba se znati zadovoljiti s malim stvarima
novac zaglupljuje i kvari ljude, stvara od njih robove
rekao bih da su novac i duhovnost u obrnuto recipročnom odnosu
i da, svatko za sebe mora naći svoju poziciju u svemu tome
jer tko teži duhovnosti, njemu je manje bitan novac i obrnuto

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 7:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno mi je ljudi reklo kako sam jako bogata žena..iako nam kronično nedostaje novac..nije bogadstvo uvijek materijalne prirode.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laž je reći da nam materijalno ne treba....treba nam....
za svakodnevni život...razno razne stvari....
novac nije nužno sreća,ali je nužno zlo.....
i ovisi sve o pogledu na stvari....
a novac koliko god da nam treba neke stvari ne može i nikada neće moći kupiti.....
stoga što se mene tiče....one stvari koje mi trebaju-trebaju...
ali da mi je sreća u tome nije.....ni blizu...tek potreba..
greška je kad je nekome izvor sreće upravo u materijalnom...jer se upada u začarani krug...kojemu nikada kraja.....
a do sreće se tim putem nikada neće doći....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2011. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne opterećujem se ovakvim pitanjima, i kao izravan rezultat toga puno mi je zabavnije u životu osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Ne opterećujem se ovakvim pitanjima, i kao izravan rezultat toga puno mi je zabavnije u životu osijek031.com smile
Ovo je dobra izjava! Wink
Ja sam za duhovno, ali nema smisla govoriti kako netreba materijalno. Čovjek kao takav treba biti ambiciozan, raditi pa i ostvarit neki profit iz sveg tog rada. ALI NETREBA BITI POHLEPAN, to je ono zbog čega kasnije nisi duhovno miran.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogi misle da duhovno i materijalno ne idu ruku pod ruku, no nije tako. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 4:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj, bas me ubise ta pitanja u posljednje vrijeme. doslo neko razdoblje kad imam novaca a srece niotkud, sve me neka tuga hvata, ko bi znao zbog cega, nije da imam nekih opravdanih razloga za tugu....jucer sam pomislila da sve dam nekom jer vec pocinjem vjerovat da me snaslo ono "ima, a nema". nije da tu pohlepa igra ulogu, trosim ja isto ko i prije, al me zivcira sto uvijek imam u novcaniku ( da, priznajem, to je neka ludost). sjetim se dana kad sam imala sto kuna, pa razvlaci dok mozes. bila sretna, bezbrizna.....a sad....neznam jel zbog novaca il zbog neceg drugog, al bas sam nekak prije bila zadovoljnija. kad imas malo onda te veseli kad odes na pivo i cevape, a kad ih si mozes priustit svaki treci dan nestane to pronalazenje srece u malim stvarima.
a duhovno.....napustilo me, postala sam tupavac! pokusavam vjerovat da je to neka zimska depresija i da ce proljece donjet bolje raspolozenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2011. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Ne opterećujem se ovakvim pitanjima, i kao izravan rezultat toga puno mi je zabavnije u životu osijek031.com smile


...potpis.....razmišljanje o takvim pitanjima samo me zna odvesti u neku negativnost, jer je toliko sranja oko nas da bi dan i noć mogla razmišljati o tome i samo se još više bedirati.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo duhovno i materijalno zajedno čine čovjeka potpunim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roberto91
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vecina kazu duhovno a ne materijalno kao i da kod butrica gledaju njihovu duhovnost a u stvari zna se sto se i koji atributi gledaju.
Lazemo sami sebe sve je sad u materijalnom a i toga je sve manje pa cemo ponovo na duhovnost jer nam samo to i ostaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roberto91 je napisao/la: ›
Vecina kazu duhovno a ne materijalno kao i da kod butrica gledaju njihovu duhovnost a u stvari zna se sto se i koji atributi gledaju.
Kad kažeš duhovno, onda večinom misliš na to da si ispunjen, odnosno zadovoljan samim sobom, te radiš stvari koje te ispunjavaju. To nema veze sa ženskama i sl. To neznači da ti nesmiješ imati lijepu djevojku i dobar auto (to je kako sam shvatio neki tvoj nazor).
Krivo si definiraš pojmove, duhovno zadovoljstvo neznači da ti moraš živjeti u šumi u šatoru i slušat na kazetofonu Enigmu - Sadness Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
coffee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smatram da bi čovjek u svakoj životnoj situaciji u kojoj se nalazi trebao prepoznavati ono duhovno i tome težiti.. tome se učimo od malih nogu.. također, od duhovnosti se ne živi, ali predstavlja prioritet i temelj međuljudskih odnosa.. otkrivajući duhovnost, kako je već ovdje rečeno, možemo se naučiti zadovoljiti s malim stvarima, što je u današnjem modernom svijetu jako bitno..bitno je ostati svoj, bilo kada, bilo gdje.. također, razvijajući duhovnost i unutrašnji mir možemo lako otkriti svoje skrivene talente i potencijale, a uz trud, volju i rad razviti odlične sposobnosti.. možda zvuči utopijski, ali ne bi li nas takva motivacija trebala konkretno unaprijediti u našim navikama, poslu, društvenom položaju? na kraju krajeva, onaj "materijalni" dio (koji nam sigurno pripada) bi sigurno izašao na vidjelo, ali ne kao naš prvotni cilj, nego kao ugodna posljedica rada na sebi i bližnjima, tj. na onom duhovnom..

_________________
no pain no gain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2011. 13:07 
Naslov:  Re: Duhovno ili materijalno bogatstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi želimo dobro živjeti, a pod tim podrazumijevam krov nad glavom, posao i zdravlje, ne nužno tim redom. Nažalost, sve manje ljudi ima posao, a to rezultira raspadanjem obitelji, kao i narušavanjem psihičkog i fizičkog zdravlja. Meni je draži duševni mir nego skupocjene stvari, ali kako biti spokojan kad sve poskupljuje i zahtjevi su sve veći, a ostajemo bez posla, smanjuju se plaće, ukidaju mnoge stavke...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: