Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako se potužiti ugostitelju?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2010. 10:24 
Naslov:  Kako se potužiti ugostitelju?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tema izdvojena iz: Zar još jedan catering u Osijeku???

joojkretena je napisao/la (Pogledaj post): › bilo koga od vas zbog toga tužiti jer ste ih javno prozvali a niste ih obavjestili da se također javno očituju(nekoliko mojih prijatelja su odvjetnici i od svih sam dobio isti odgovor, a to je DA).
Inače vaše podatke je vrlo lako saznati uz sudski nalog (putem IP adrese).


dugo nisam ovakvu glupost pročitao.
Ajde više frajeru napiši koji je tvoj restoran od spomenutih pa ću ti ja staviti sve svoje podatke tu i popljuvati ti restoran...da vidim da li ćeš me moći tužiti i da li ćeš taj spor ikada dobiti Wink
Ljudi imaju pravo na svoje mišljenje i imaju ga pravo podijeliti s drugima!
a to je ono što kukuriku ugostitelji mrze.

toliko želiš taj feedback od korisnika i toliko kukaš da ga ne dobiješ, pa ajde daj podatke da te hvalimo ili kudimo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooj što volim kada započnu zazivanja tužbi zbog postova na forumu. To mi nekako nalikuje na zastrašivanje ljudi koji kulturno izražavaju svoje stavove,mišljenja i iskustva.
Forum zato i postoji da ljudi izražavaju svoja mišljenja i iskustva- ISKUSTVA KUŽIŠ!!
Iskustva nemoraju uvijek biti pozitivna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
jooj što volim kada započnu zazivanja tužbi zbog postova na forumu. To mi nekako nalikuje na zastrašivanje ljudi koji kulturno izražavaju svoje stavove,mišljenja i iskustva.
Forum zato i postoji da ljudi izražavaju svoja mišljenja i iskustva- ISKUSTVA KUŽIŠ!!
Iskustva nemoraju uvijek biti pozitivna.

Slažem se s tobom PEGY. Smile

A mogu li nezadovljni gosti tužiti dotičnog, recimo...Društvu za zaštitu potrošača jer nije ispoštovao "ugovor"? Oni su platili, ali nisu dobili ono što su trebali, tj. dobili su loš proizvod/uslugu, a uredno su podmirili račun? Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Slažem se s tobom PEGY. Smile
A mogu li nezadovljni gosti tužiti dotičnog, recimo...Društvu za zaštitu potrošača jer nije ispoštovao "ugovor"? Oni su platili, ali nisu dobili ono što su trebali, tj. dobili su loš proizvod/uslugu, a uredno su podmirili račun? Smile
Mozes. Kad ti se to dogodi trazis Knjigu zalbe.

Koliko si puta do sada to ucinila? Zasto nisi?

P.S. Stella, nemoj odgovarati na gornja retoricka pitanja i nastavljati spiralu offtopica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mozes. Kad ti se to dogodi trazis Knjigu zalbe.

Koliko si puta do sada to ucinila? Zasto nisi?

Ne mislim na Knjigu žalbe, nju možeš okačiti mačku o rep. Smile

Mislim na direktan kontakt s Društvom za zaštitu potrošača. Nekako mi se čini da ona Knjiga samo stoji i skuplja prašinu. Smile

A o onome što bi dotični tužio nekoga...može ga biti sramota, jer umjesto da se pokrije ušima i šuti i nešto promijeni u svom objektu i poboljša razinu kvalitete, on se ide prijetiti tužbama ljudima koje je oštetio. Rolling Eyes A oni su ti koji bi njega imali pravo tužiti jer ga ne kleveću već pišu o svojim (lošim) iskustvima s hranom iz određenog ugostiteljskog objekta!

Vjerojatno će neki reći da ima onih koji žele napakostiti objektu, ali ne vjerujem da će 40 % ljudi to ići raditi i trošiti vrijeme na takve gluposti.

Ugl, dosadilo mi je ovo prepucavanje. Svi imamo pravo na mišljenje, ali ne i na vrijeđanje onih koji se ne slažu s našim mišljenjima.


Zadnja promjena: Stella1989; 26.11.2010. 12:09; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2010. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jednog banalnog primjera kako se požaliti šefu: Restoran i pizzeria Tiffany ima dva dostavljača, ali kad se ima posla uskoči i šef vozi dostavu, tako da se može njemu direkt požaliti na hranu/uslugu, oni koji češće naručuju iz Tiffanya vjerojatno poznaju i šefa pa znaju kad im on dostavi hranu. Eto, zaobiđu se i Knjiga žalbe i Društvo potrošača.

Btw, super im je hrana.

I još da dodam, oni koji ne naručuju često iz nekog restorana, vjerojatno ne znaju je li osoba koja je dostavila samo dostavljač, (ili konobar samo konobar) pa tako da ne stoji tvrdnja da djelatnici nikad ne prenesu pritužbe, također prenesu pritužbe, ako ne šefu, a onda jedni drugima kako ne bi najebali svi skupa. Jesu oni solidarni, ali i misle na svoj posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
joojkretena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Tema izdvojena iz: Zar još jedan catering u Osijeku???

joojkretena je napisao/la (Pogledaj post): › bilo koga od vas zbog toga tužiti jer ste ih javno prozvali a niste ih obavjestili da se također javno očituju(nekoliko mojih prijatelja su odvjetnici i od svih sam dobio isti odgovor, a to je DA).
Inače vaše podatke je vrlo lako saznati uz sudski nalog (putem IP adrese).


dugo nisam ovakvu glupost pročitao.
Ajde više frajeru napiši koji je tvoj restoran od spomenutih pa ću ti ja staviti sve svoje podatke tu i popljuvati ti restoran...da vidim da li ćeš me moći tužiti i da li ćeš taj spor ikada dobiti Wink
Ljudi imaju pravo na svoje mišljenje i imaju ga pravo podijeliti s drugima!
a to je ono što kukuriku ugostitelji mrze.

toliko želiš taj feedback od korisnika i toliko kukaš da ga ne dobiješ, pa ajde daj podatke da te hvalimo ili kudimo!


Pošto ti mogu biti otac, pošalji svoju dragu majku da mi se ona požali!

Namjerno sam spomenuo MOGUĆNOST podizanja tužbi zbog takvih natpisa jer bez nekih dokaza to se smatra klevetom. Slobodno to pitajte bilo kojeg pravnika.

Morate razdvojiti i naučiti što znači žaliti se na neku lošu uslugu ili proizvod, a što znači nekoga oklevetati. Znači da ja apsolutno ne bih imao pravo što za reći ili napisti da me je itko kontaktirao od vas koji ste tu komentirali (ili bilo kojeg voditelja poslovanja ili vlasnika navedenih objekata) i da je spomenuo da je bilo tako i tako. Ovdje je jedini problem što ti komentari nisu odrađeni kako treba tako da sam sa spominjanjem tužbi htio samo pokazati koliko takav propust može biti ozbiljan.
To se odnosi na bilo koju djelatnost.

Stella ti samo opet potvrđuješ da te u Ugostiteljskoj školi nisu dobro naučili ili ti baš možda nisi bila na satu kada se to učilo, a odnosi se na Knjigu žalbe.
Knjiga žalbe je jedan važan dokument koji inspekcije redovito pregledavaju i ukoliko utvrde da ima nekih pritužbi a nema dokaza da se vlasnik pismeno očitovao o tome slijedi visoka kazna (red veličina 10.000,00-20.000,00 kn)

Nitko od vas još nije napisao da se zbog nekih problema obratio vlasniku, upisao to u Knjigu žalbe, obratio Društvu za zaštitu potrošača - pisanjem po forumu nećete ništa promijeniti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joojkretena je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
Tema izdvojena iz: Zar još jedan catering u Osijeku???

joojkretena je napisao/la (Pogledaj post): › bilo koga od vas zbog toga tužiti jer ste ih javno prozvali a niste ih obavjestili da se također javno očituju(nekoliko mojih prijatelja su odvjetnici i od svih sam dobio isti odgovor, a to je DA).
Inače vaše podatke je vrlo lako saznati uz sudski nalog (putem IP adrese).


dugo nisam ovakvu glupost pročitao.
Ajde više frajeru napiši koji je tvoj restoran od spomenutih pa ću ti ja staviti sve svoje podatke tu i popljuvati ti restoran...da vidim da li ćeš me moći tužiti i da li ćeš taj spor ikada dobiti Wink
Ljudi imaju pravo na svoje mišljenje i imaju ga pravo podijeliti s drugima!
a to je ono što kukuriku ugostitelji mrze.

toliko želiš taj feedback od korisnika i toliko kukaš da ga ne dobiješ, pa ajde daj podatke da te hvalimo ili kudimo!


Pošto ti mogu biti otac, pošalji svoju dragu majku da mi se ona požali!

Namjerno sam spomenuo MOGUĆNOST podizanja tužbi zbog takvih natpisa jer bez nekih dokaza to se smatra klevetom. Slobodno to pitajte bilo kojeg pravnika.

Morate razdvojiti i naučiti što znači žaliti se na neku lošu uslugu ili proizvod, a što znači nekoga oklevetati. Znači da ja apsolutno ne bih imao pravo što za reći ili napisti da me je itko kontaktirao od vas koji ste tu komentirali (ili bilo kojeg voditelja poslovanja ili vlasnika navedenih objekata) i da je spomenuo da je bilo tako i tako. Ovdje je jedini problem što ti komentari nisu odrađeni kako treba tako da sam sa spominjanjem tužbi htio samo pokazati koliko takav propust može biti ozbiljan.
To se odnosi na bilo koju djelatnost.

Stella ti samo opet potvrđuješ da te u Ugostiteljskoj školi nisu dobro naučili ili ti baš možda nisi bila na satu kada se to učilo, a odnosi se na Knjigu žalbe.
Knjiga žalbe je jedan važan dokument koji inspekcije redovito pregledavaju i ukoliko utvrde da ima nekih pritužbi a nema dokaza da se vlasnik pismeno očitovao o tome slijedi visoka kazna (red veličina 10.000,00-20.000,00 kn)

Nitko od vas još nije napisao da se zbog nekih problema obratio vlasniku, upisao to u Knjigu žalbe, obratio Društvu za zaštitu potrošača - pisanjem po forumu nećete ništa promijeniti!
gospodine, ovo što se vi napisali, a odnosi se na mogućnost podizanja tužbe možete, laički rečeno, objesiti mačku o rep. tužbu se doista može podići zbog svakakvih gluposti, ali to automatski ne znači da ćete dobiti parnicu. konkretno, u ovom slučaju nemate apsolutno nikakve šanse! jer kleveta nema ama baš nikakve veze za ukusom potrošača. umjesto da se neuspješno igrate babaroge, radije iznađite način za poboljšavanje vlastite usluge za svoje i naše dobro.

lijep pozdrav.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2010. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joojkretena je napisao/la (Pogledaj post): ›

Pošto ti mogu biti otac, pošalji svoju dragu majku da mi se ona požali!



Činjenica da mi možeš biti otac očito te ne sprječava da se razbacuješ debilnim forama iz osnovne škole.
sad sam posebno zainteresiran tko si, da mi ovo ponoviš u lice.


Citat: ›
Morate razdvojiti i naučiti što znači žaliti se na neku lošu uslugu ili proizvod, a što znači nekoga oklevetati.

ajde molim te svima nama neznalicama pojasni razliku i reci tko je u onom topicu klevetao?
koje idiotarije pišeš veliki čiko Laughing

Citat: ›
Znači da ja apsolutno ne bih imao pravo što za reći ili napisti da me je itko kontaktirao od vas koji ste tu komentirali (ili bilo kojeg voditelja poslovanja ili vlasnika navedenih objekata) i da je spomenuo da je bilo tako i tak


Kako da te se kontaktira kad ne daš podatke..čekamo i dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2010. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mozes. Kad ti se to dogodi trazis Knjigu zalbe.

Koliko si puta do sada to ucinila? Zasto nisi?

Ne mislim na Knjigu žalbe, nju možeš okačiti mačku o rep. Smile

Ne znam baš, dosta njih je popizdilo kad se Knjiga tražila, i ja sam mislio da je to za ukras, ali po nekim reakcijama izgleda da nije baš tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cateringOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha imam osjećaj da mi se topic razmnožava po forumu osijek031.com smile


Ma pustite čovjeka (joojkretena) na miru, malo je preburno reagirao na neke kritike i gotovo. Desi se, to znači da ipak mari za ugled svog posla, samo to krivo pokazuje.

p.s. knjiga žalbe je posebno zajeb*** jer ukoliko vam se netko upiše morate kopiju žalbe odnjeti nadležnom tijelu, skupa sa svojim očitovanjem, da oni to malo pregledaju, pa možda malo izađu i na teren i svašta nešto. Uglavnom teža malo situacija i nema ugostitelja koji će vam je olako dati ali i imaju pravo na to. ujedno i potpisnik žalbe mora ostaviti pune podatke ukoliko dođe do daljnje rasprave ili tako nešto. i sam sam imao par horror situacija tog tipa osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2010. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mozes. Kad ti se to dogodi trazis Knjigu zalbe.

Koliko si puta do sada to ucinila? Zasto nisi?

Ne mislim na Knjigu žalbe, nju možeš okačiti mačku o rep. Smile

Ne znam baš, dosta njih je popizdilo kad se Knjiga tražila, i ja sam mislio da je to za ukras, ali po nekim reakcijama izgleda da nije baš tako.

Kontam da je bad tražiti tu Knjigu žalbe...onda ako se sljedeći put u tom objektu planiraš pojaviti, mislim da ćeš ipak razmisliti, jer ne želiš jesti tuđe pljuvačke i ostale nepotrebne dodatke samo zato što prošli put hrana nije bila dobra pa si to ostavio u Knjizi pa su te zapamtili. osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2010. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›


Kontam da je bad tražiti tu Knjigu žalbe...onda ako se sljedeći put u tom objektu planiraš pojaviti, mislim da ćeš ipak razmisliti, jer ne želiš jesti tuđe pljuvačke i ostale nepotrebne dodatke samo zato što prošli put hrana nije bila dobra pa si to ostavio u Knjizi pa su te zapamtili. osijek031.com smile


fuj,strašno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KONOBAR ODI VAMO !!!!

to to to i to ti ne valja, donesi drugo ...

a.) oću = super
b.) neću = dobro, priloži knjigu žalbe molim te
I. dobro = problem riješen
II. neću = e saš vidit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cateringOS je napisao/la (Pogledaj post): ›
p.s. knjiga žalbe je posebno zajeb*** jer ukoliko vam se netko upiše morate kopiju žalbe odnjeti nadležnom tijelu, skupa sa svojim očitovanjem, da oni to malo pregledaju, pa možda malo izađu i na teren i svašta nešto.
da, moraju u roku 5 dana predočiti taj prigovor sa svojim odgovorom državnom inspektoratu.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: