Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Igranje igrica i kako utječu na djecu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 18:09 
Naslov:  Igranje igrica i kako utječu na djecu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospođa u ovom topicu
želi maknuti djete od računala, kolege gejmeri stali u obranu.pa ajmo tu nastaviti, možda se i gospođa pridruži.
Za početak, naravno da nije dobro da dijete sjedi pred računalom - po cijele dane.
Neke granice moraju postojati, par sati gejminga dnevno mislim da ne škodi.

dakle, bit ću malo subjektivan kao okorjeli gamer, al zato je tu forum da i druga strana kaže svoje.

eto par prednosti:

1.Nova znanja
Igrice baš kao i filmovi nas definitivno ponekad uče reagiranju u određenim situacijama na koje nikako ne bismo mogli bit spremni, poput neke vrste kataklizme(holokaust, prirodne nepogode)
Neke igrice služe za obuku - marinci igraju america's army koja je napravljena od strane pentagona.
Kolege gajmeri će se složit da bi sigurno u slučaju holokausta koristili neka znanja stečena u naprimjer fallout-u,ne? Very Happy

2.Djeca razvijaju motoričke sposobnosti i vještinu razmišljanja

3.Učenje novih tehnologija, upoznavanje s nečim što će ih pratiti kroz život-računalom

NEDOSTACI?
U slučaju da se igra nekontrolirano po cijele dane svakako gubitak prijatelja,djevojke, nakupljanje sala, problemi s krvožilnim sustavom bla bla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ovo tamo pod brojem 2 se pobija sa nedostatcima, motoričke sposobnost? prije bi rekao da razvija sposobnost zapažanja...
no ostalo se slažem, igre mogu produbit sposobnost razmišljanja, što je igra kompliciranija to bolje, valjda će dijetetu i inteligencija porasti, ne kažem da će igranjem dobit svu pamet svijeta, treba ostavit vremena i za knjige, sport druženje s obitelji i drogiranje Wink ali ni ne štete toliko koliko se napuhuje, treba samo sjest i objasnit im da se ne uživljavaju previše jer je to imaginarni svijet...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, motoričke vještine.
razvija definitivno sposobnost zapažanja, refleks.
Također, od toga ne treba bježati, djeci može davati lude ideje, razviti agresivnost..
al to opet mislim da je do roditelja ili jednostavno ako neko dijete u sebi ima "ono nešto", okidač mu može biti bilo što(film, net, časopis) a ne nužno igra.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro, motoričke vještine.
razvija definitivno sposobnost zapažanja, refleks.
Također, od toga ne treba bježati, djeci može davati lude ideje, razviti agresivnost..
al to opet mislim da je do roditelja ili jednostavno ako neko dijete u sebi ima "ono nešto", okidač mu može biti bilo što(film, net, časopis) a ne nužno igra.


motoricke sposobnosti i reflexe ti sasvim lijepo razvija i lopta koja ti leti u facu, voznja bicikla, skatea, itd itd.

14+ su prave godine za igranje ... a do tada se djete mora senzibilizirati da prst u oko boli ... a za kompom mu se cini da noz u rebra od njega cini heroja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2010. 19:53 
Naslov:  Re: Igranje igrica i kako utječu na djecu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam za vas, ali meni je igranje igrica poprilično poboljšalo znanje engleskog jezika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Neke granice moraju postojati, par sati gejminga dnevno mislim da ne škodi.

Mislim da je par sati dnevno nešto što prelazi granicu. Naravno da ni ja to nekad ne poštujem ali kad gledam iz malo šire perspektive, a ne kao neko ko bi mogao sjedit cjeli dan i gledat jebene točkice u manageru kako se kreću onda je previše Smile
Definitivno igranje pomaže razvijati sposobnost zapažanja i da igre imaju puno prednosti od razvijanja razmišljanja do baš kao što je gore napisano učenja nekih novih tehnologija.
Mane su definitivno to što se dijete lako lagano može uvući u svoj svijet i smanjivati kontakte s okolinom, može doći do agresivnosti jel šta majmun vidi to majmun radi pa se pokušavaju kopirati likovi iz igara. Kasnije ću još doć nešto napisati, al sad odo, gladan sam ko vau vau, tako da idem.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da bi djeca do 14 trebala biti kreativna, stvarat igre svojim rukama, smisljat igre svojim mozgovima, dijelit ideje s drugom djecom, izmisljat, planirat itd. a ne sjedit za kutijom!
ustvari, igranje igrica ne bi bio problem da jos uvijek postoji sve ovo sto sam nabrojala, ali problem je sto sad postoje SAMO igrice i djeca u sestom razredu neznaju kako izgleda pracka i kliker.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
Neke granice moraju postojati, par sati gejminga dnevno mislim da ne škodi.

Mislim da je par sati dnevno nešto što prelazi granicu.


pisao sam u kontekstu posta ove gospođe..znači ide ljeto, djeca imaju cijeli dan free.
pa kad pogledaš par sati i nije puno..ujutro popodne i navečer po sat.

@ingo slažem se ja s tobom, ali tu je bitka izgubljena.djeca jesu za kompjuterima i mislim da ih više ništa ne može maknuti od njih.
neka mama brani sinu sjedenje pred kompom, taj se nema s kim družit jer su mu frendovi pred kompom, za fb-om ili twitterom.mali i na taj način ide u izoliranost..kako god okreneš-ne valja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemojte zaboraviti uzeti u obzir da ono što smo mi nekad gledali kao luksuz (komp, igre, net) je današnjim klincima nešto prirodno. To je svijet u koji se oni rađaju i u kojem žive.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2010. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›

@ingo slažem se ja s tobom, ali tu je bitka izgubljena.djeca jesu za kompjuterima i mislim da ih više ništa ne može maknuti od njih.
neka mama brani sinu sjedenje pred kompom, taj se nema s kim družit jer su mu frendovi pred kompom, za fb-om ili twitterom.mali i na taj način ide u izoliranost..kako god okreneš-ne valja.


... namjerno sam stavio dob od cca 14tak godina ... kada ih ulovi pubertet i onda pocinju fb, twiteri, msn ... i ostalo pa je teze utjecati na njih

do 14 roditelji su ipak glavni i odgovorni. moze se djetetu odabrati igra za koju se smatra da je primjerena za djete ... i djeci se svakako ne treba braniti sjedenje za kompom, nego ih se treba motivirati za nesto drugo.

imam ja malog necaka koji je 2 razred ... i kad nema nikoga vani i kad mu je dosadno ... onda tata izadje i nabija loptu snjim ... iako mu se to bas i neda raditi ... i mozda bi bilo lakse staviti ga za komp i dati mu da se igra.

djecom se treba baviti ... pa ih se onda puno lakse usmjeri ... jer smatram da ono sto roditelji uspiju napraviti s djetetom do puberteta ... to je to ... kasnije oni sami preuzimaju svoj razvoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2010. 5:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pucat onlajn i bušit glave. ja sam normalan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2010. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd mi navedite par dobrih igrica za tu dob ( od 14 g.), moje dečke privlače samo nasilne igrice..dajte nešto bez krvi.
Sva sreća pa nas je puno a komp u dnevnom boravku pod mojim budnim okom. Tak da svatko od nas ima ograničen pristup.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2010. 7:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
1.Nova znanja
Igrice baš kao i filmovi nas definitivno ponekad uče reagiranju u određenim situacijama na koje nikako ne bismo mogli bit spremni, poput neke vrste kataklizme(holokaust, prirodne nepogode)
Neke igrice služe za obuku - marinci igraju america's army koja je napravljena od strane pentagona.
Kolege gajmeri će se složit da bi sigurno u slučaju holokausta koristili neka znanja stečena u naprimjer fallout-u,ne? Very Happy

2.Djeca razvijaju motoričke sposobnosti i vještinu razmišljanja


da, bas, u slucaju neke nepogode jako ce im pomoci motorika desnog kaziprsta i brzina klikanja..
motorika se razvija tjelovjezbom, o kondiciji da ne pricam..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2010. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve,pa i igranje igrica ima svoje dobre i loše strane.Kroz igru dijete može naučiti mnogo toga.Dolazi do razvijanja sposobnosti zapažanja i razmišljanja.Ukoliko dijete igra nekakvu igru online i komunicira s igračima diljem svijeta normalno je da će mu se razviti komunikacija na drugom jeziku,prvenstveno mislim na engleski jezik.
E sada sve to dolazi do izražaja jedino ako se zna nekakva granica.Igre ne smiju postat glavni izvor zabave djeteta.Dijete mora imati neke druge prioritete a igrice da budu čisto malo za zabavit se i to je to.Ukoliko dijete ne razmišlja o školi,sportu,druženju već razmišlja po cijele dane o tome kako će prijeći misiju u Call of Dutyu onda to već postaje problem.Slobodno vrijeme treba znati dobro iskoristiti.
Ista je stvar i sa ovim fejsaćem,dajte se ljudi idite družite,pijte kave i pivo ne komunicirajte preko nekakvih društvenih mreža ako imate priliku vidjet se i porazgovarat "u 4 oka".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.05.2010. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Ajd mi navedite par dobrih igrica za tu dob ( od 14 g.), moje dečke privlače samo nasilne igrice..dajte nešto bez krvi.
Sva sreća pa nas je puno a komp u dnevnom boravku pod mojim budnim okom. Tak da svatko od nas ima ograničen pristup.


Postal 2 - sa svim exspanzijama Very Happy Very Happy Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: