Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto na ulicama, tridesetak gradskih bicikala na servisu!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 13:41 
Naslov:  Umjesto na ulicama, tridesetak gradskih bicikala na servisu!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto prvih proljetnih vožnji, trideset gradskih bicikala, koje građani mogu unajmiti od Gradskog saveza za sportsku rekreaciju, čeka proljetni servis. Upozorio nas je na to sugrađanin koji je pokušao dogovoriti najam nekoliko bicikala kako bi sa svojim gostima iz inozemstva mogao poći u biciklističke avanture Baranjom.

- Gradski bicikli očito su nespremni za sezonu jer se, kako su mi rekli u Gradskom savezu za sportsku rekreaciju, iduća dva tjedna ne može unajmiti ni jedan. Kada sam pitao postoji li neki problem, rečeno mi je kako nema problema i da bicikli moraju na proljetni servis prije početka sezone. Očito je kako se radi o katastrofalnoj neorganiziranosti u Savezu, jer su bicikli već trebali biti na cestama, a ne u radionici nekog servisa. Računao sam na najam nekoliko bicikala, a nisam mogao predvidjeti kako će bicikli proljeće dočekati na dvotjednom servisu, žali se sugrađanin Hrvoje.

Radi se o trideset bicikala koje je Grad kupio sredinom 2008. godine te predao na korištenje Gradskom savezu za sportsku rekreaciju koji ih iznajmljuje zainteresiranim građanima. No, ideja da najam bicikala bude besplatan pala je u vodu pa se ubrzo počeo naplaćivati dnevni najam po cijeni od 25 kuna. Iako cijena najma solidnih i održavanih bicikala uistinu nije visoka, ostaje činjenica da su bicikli već kupljeni novcem građana, a ti isti građani moraju još jednom platiti žele li bicikl koristiti i to sve tek za dva tjedna, kada se bicikli vrate sa servisa.

Doživotno jamstvo

Gradski bicikli vrijedni su 50-ak tisuća kuna, a odluka za kupnju bicikala pala je nakon odličnog odaziva građana na biciklijade koje je organizirao Gradski savez za sportsku rekreaciju. Nabavom bicikala sudjelovanje na biciklijadama omogućeno je i onim sugrađanima koji nemaju svoj bicikl. Radi se o kvalitetnom modelu, provjerene izdržljivosti, uz koju ide i doživotno jamstvo na aluminijski okvir.

Tekst: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 13:46 
Naslov:  Re: Umjesto na ulicama, tridesetak gradskih bicikala na servisu!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Radi se o trideset bicikala koje je Grad kupio sredinom 2008. godine te predao na korištenje Gradskom savezu za sportsku rekreaciju koji ih iznajmljuje zainteresiranim građanima. No, ideja da najam bicikala bude besplatan pala je u vodu pa se ubrzo počeo naplaćivati dnevni najam po cijeni od 25 kuna. Iako cijena najma solidnih i održavanih bicikala uistinu nije visoka, ostaje činjenica da su bicikli već kupljeni novcem građana, a ti isti građani moraju još jednom platiti žele li bicikl koristiti i to sve tek za dva tjedna, kada se bicikli vrate sa servisa.

Znači, da se inicijativa počne kako-tako primjenjivati, potrebne su 2 godine..? Haha... Laughing Valjda im neće (svi) bicikli svaki dan biti na servisu kad počne njihovo korištenje pa da bude raznih izgovora od strane Grada, tipa: "Bicikli redovito moraju biti servisirani, ovaj ih je uništio..." Bla, bla...... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos je bolje radno vrijeme u kojem se bicikli mogu uzeti a to je od 8-12 h..pa vi sad probajte, vikendom naravno ne rade..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
jos je bolje radno vrijeme u kojem se bicikli mogu uzeti a to je od 8-12 h..pa vi sad probajte, vikendom naravno ne rade..

Hahaha... osijek031.com smile A upravo vikendom ljudi su slobodni, idu roštiljat, uživat u prirodi, vozikat se bajkovima...preko tjedna svi rade ili su zauzeti...ali radno vrijeme... osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2010. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle bicikli su kupljeni novcem građana...i još ih se tim istim građanima onda iznajmljuje....građani napravili sami sebi još jedan trošak Smile fino....a radno vrijeme...brate mili...radi se punom parom...nema šta Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno ih razumijem. Iznenadilo ljude lijepo vrijeme u proljece!? osijek031.com smile

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 19:39 
Naslov:  Re: Umjesto na ulicama, tridesetak gradskih bicikala na servisu!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa naravno da su sad bicikli u servisu?!?
Pa nece ih valjda slati na servis u 12-tom ili prvom mjesecu kad je najveca navala?

Ma ovaj grad je katastrofa, valjda se svaka nova vlast takmici tko ce napraviti vece budale od gradjana!!!
Jednostavno, u ovom gradu se sve uvijek radi suprotno od onoga sto bi trebalo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): › Potpuno ih razumijem. Iznenadilo ljude lijepo vrijeme u proljece!? osijek031.com smile

kao zimsku službu snijeg osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.03.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm ako smo mi građani kupili bicikle svojim novcem isada ih moramo još i iznajmljivati, jel onda mogu ja za subotu navečer iznajmiti i Bubalov Passat za 25 kn? Mislim i njega smo mi kupili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, da li ovo čita netko od nadležnih?? Da li može dati neki odgovor?? Sigurno mora postojati neko objašnjenje, pa makar ono i uključivalo nestručnost, nespremnost, neorganiziranost istih. Ovo je kao igra pokvarenog telefona. Bla bla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: