Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još jedan hrvatski paradoks

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2009. 10:56 
Naslov: Bad ! Još jedan hrvatski paradoks
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vladajući zaista ovih dana imaju problema s određivanjem prioriteta:


_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2009. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bogatoj zemlji nije teško izdvajati za mirovinski sustav druge zemlje....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.09.2009. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

700 milijuna kuna za one koji su branili i obranili ovu zemlju od agresora je puno, a nije puno gotovo 1 700 milijuna za one koji su ovu zemlju prvo ekonomski uništili, a onda pokušali i vojno osvojiti.

43 500 partizana, 16 500 bivših milicajaca, 11 500 oficira JNA koji su većinom bili srbi, bilo domaći ili uvezeni raspoređeni po službenoj dužnosti na teritoriju vivše SRH sadašnje RH. Osobe koje su se devedesetih aktivno uključile u okupaciju Hrvatske za anakondu i ostale "anakonde" ne predstavljaju problem niti ih zanima kome ide 250 milijuna eura godišnje po spomenutoj osnovi.

E "moj narode" nećeš još dugo budeš li dozvoljvao da se tobom tako manipulira. Kojekakvi Jergovići, Ivančići, Hedlovi i ostala izdajnička jugonostalgičarska bagra kroji javno mnijenje u ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji dok jednom ne prekardaše, a ondak će za sve NAS biti kasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2009. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta ti imaš PTSP?
mislim tebi se sve svodi na rat i ono što je bilo pred 15 godina.okej, zemlja se obranila, imali smo prognanike, izbjeglice, gospodarstvo u katastrofi i do kada sad neki ljudi trebaju izvlačiti korist iz toga?pogotovo oni iz druge države koj isu Hrvati samo zbog mirovine...na svakog zaposlenog u ovoj zemlji ide po 2 umirovljenika od kojih je većina radno sposobna al su se eto prigrlili datog im prava pa uživaju.pravi branitelji se stide i ništ ne traže, odradili su ono što su morali po savjesti a ne zbog privilegija.
"43 500 partizana, 16 500 bivših milicajaca, 11 500 oficira JNA..." znači moramo se držati tog modela jer sad imamo našu državu ...ma idi!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.09.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › šta ti imaš PTSP?
mislim tebi se sve svodi na rat i ono što je bilo pred 15 godina.okej, zemlja se obranila, imali smo prognanike, izbjeglice, gospodarstvo u katastrofi i do kada sad neki ljudi trebaju izvlačiti korist iz toga?pogotovo oni iz druge države koj isu Hrvati samo zbog mirovine...na svakog zaposlenog u ovoj zemlji ide po 2 umirovljenika od kojih je većina radno sposobna al su se eto prigrlili datog im prava pa uživaju.pravi branitelji se stide i ništ ne traže, odradili su ono što su morali po savjesti a ne zbog privilegija.
"43 500 partizana, 16 500 bivših milicajaca, 11 500 oficira JNA..." znači moramo se držati tog modela jer sad imamo našu državu ...ma idi!


O moj Bože pa s kojim ja d+++++ tute raspravljam. Pa ti ni zere ne kužiš što sam ti to ja rekao i koju prevažnu informaciju otkrio.

Ej bre, ako ja imam PTSP, a što ondak imaš ti? Disleksiju? ili možda boluješ od mongoloidnog idiotizma.

DVA puta više para trenutno odlazi zaslužnim srbima u srbiju i u republiku srbsku po osnovu minulog rada kojega su ostvarili nateritoriju RH izmedju ostalih i grantiranjem osijeka i tebe to ne tangira već se pjeniš zbog para koje idu u ercegovinu???

Pa si ti normalan čovječe božji???

Ako ćemo da ukidamo bre, će da ukidamo SVIMA, a ne samo nekima jebo te precjednik Mesić da te jebo koji je i utanačio da se četnicima šalju našu pare, a od šake jada koju oni šalju našima koji su tamo zaradili mirovinu u Hrvatskoj moš preživit 3 dana, pa i tim ljudima pomažemo. Trebamo li zbog solidarnosti i njima ukinuti razliku koju im isplaćuje naš proračun kojega i ti nadam se puniš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 3:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
700 milijuna kuna za one koji su branili i obranili ovu zemlju od agresora je puno, a nije puno gotovo 1 700 milijuna za one koji su ovu zemlju prvo ekonomski uništili, a onda pokušali i vojno osvojiti.

43 500 partizana, 16 500 bivših milicajaca, 11 500 oficira JNA koji su većinom bili srbi, bilo domaći ili uvezeni raspoređeni po službenoj dužnosti na teritoriju vivše SRH sadašnje RH. Osobe koje su se devedesetih aktivno uključile u okupaciju Hrvatske za anakondu i ostale "anakonde" ne predstavljaju problem niti ih zanima kome ide 250 milijuna eura godišnje po spomenutoj osnovi.

E "moj narode" nećeš još dugo budeš li dozvoljvao da se tobom tako manipulira. Kojekakvi Jergovići, Ivančići, Hedlovi i ostala izdajnička jugonostalgičarska bagra kroji javno mnijenje u ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji dok jednom ne prekardaše, a ondak će za sve NAS biti kasno.

Meni danas veci problem predstavlja 500000 'branitelja' sa olaksicama danas od ovih 71500 povijesnih brojaka koje spominjes iz samo tebi poznatih razloga...
PS: cek malo, njih manje od 45 iljada istjeralo svabe,a nas 500 iljada nije uspjelo do kraja (sramotna mirna reintegracija) srbe?! A u kurac! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2009. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
43 500 partizana, 16 500 bivših milicajaca, 11 500 oficira JNA koji su većinom bili srbi, bilo domaći ili uvezeni raspoređeni po službenoj dužnosti na teritoriju vivše SRH sadašnje RH.

Gde si bre kršćanine! Wink

Kužim da je davanje love nekome tko je ubacivao mine u minobacač i rušio totalni apsurd, ali mene nešto boli još više od svega toga - pola milijuna "branitelja" na našoj grbači. Pazi, ako se kod nas u relativno uređenoj zemlji stvorila hrpa izmišljenih branitelja, zamisli koliko ih se na "majke mi" stvorilu u cirkusu od države zvanoj BiH. I to opet mi plaćamo.... a zašto? Zato jer su jednom obavili svoju dužnost i sad mogu džabalebariti doma i dobivati pare?

Zato bi jedna fina, poštena i temeljita revizija braniteljskih statusa bila pun pogodak.
errrr je napisao/la: ›
E "moj narode" nećeš još dugo budeš li dozvoljvao da se tobom tako manipulira. Kojekakvi Jergovići, Ivančići, Hedlovi i ostala izdajnička jugonostalgičarska bagra kroji javno mnijenje u ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji dok jednom ne prekardaše, a ondak će za sve NAS biti kasno.

Eto, kako se drukčije doživljava domoljublje.... meni je, eto, veći domoljub onaj koji prokazuje lopove i prevarante nego onaj koji viče da je Rvat i katolik, a onda ispod tezge mariše lovu i uhljebljuje istomišljenike. A svi oni žive na grbači šljakera kojih u ovoj zemlji počinje nedostajati u odnosu na svekolike proračunske parazite.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›
DVA puta više para trenutno odlazi zaslužnim srbima u srbiju i u republiku srbsku po osnovu minulog rada kojega su ostvarili nateritoriju RH

ovo si lijepo primjetio.za razliku od onih koji dobivaju pare u HVO a u Hrvatskoj nemaju ni dana radnog staža ovi su ljudi bar sudjelovali u izgradnji nečega.ne kažem da neki nisu sudjelovali i u razgradnji države al valjda naša dobra država takvima ukida ta prava.
a ono od čega ja bolujem na žalost nije zarazno.
meni ti djeluješ strašno isfrustrirano i zavidan si bivšim povlaštenicima dok ove današnje opravdavaš i toleriraš.da je pameti i razuma status branitelja imali bi samo dobrovoljci a ostali su to odradili kao svoju građansku dužnost.debilna je i razlika između ratnih civilnih i vojnih invalida i u pravima koja imaju jedni i drugi.
ne znam pridonosiš li i ti u državni proračun ili si samo korisnik istog pa te ukidanja prava osobno pogađaju.
da ne bi i dalje zagađivali topic prebaci se na PM pa ćemo se pričat.
smrt fašizmu!sloboda narodu!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 11:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
pogotovo oni iz druge države koj isu Hrvati samo zbog mirovine...


da, hrvati iz bih, poglavito iz bosanske posavine nisu hrvati, hrvati su samo zbog mirovine, a kad odu u svjet, nesto postignu, na sportskom, znanstvenom ili nekom drugom planu, onda su HRVATI, onda imaju hrvatsku putovnicu.

zlusch je napisao/la: ›
[Zato jer su jednom obavili svoju dužnost i sad mogu džabalebariti doma i dobivati pare?


jesi li upoznan s ratom u Bos.Posavini? da su jednom obavili duznost nebi bili prodani, i ne bi pokvarili planove nekim tamo "krojacima"? jel znas da su se neke opcine cudom obranile od agresije, sigurno jer su slucajno svi odlucili isti dan obaviti jednom tu svoju duznost?


zlusch je napisao/la: ›
Zato bi jedna fina, poštena i temeljita revizija braniteljskih statusa bila pun pogodak.


u potpunosti se slazem s tobom, ali bar moras odati neko postovanje prema onima koji zaista i jesu bili branitelji, ja sam prva za reviziju svega, ne samo toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Zato bi jedna fina, poštena i temeljita revizija braniteljskih statusa bila pun pogodak.


u potpunosti se slazem s tobom, ali bar moras odati neko postovanje prema onima koji zaista i jesu bili branitelji, ja sam prva za reviziju svega, ne samo toga.

Baš bi se tom revizijom statusa odalo poštovanje prema onima koji zaista jesu bili branitelji.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Baš bi se tom revizijom statusa odalo poštovanje prema onima koji zaista jesu bili branitelji.


da frost, slazem se, tako sam i rekla,
ali ovo sve sto je prije citirano, na to sam mislila, jer je proglasio sve džabalebarima, i Hrvatima iz koristi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2009. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
[Zato jer su jednom obavili svoju dužnost i sad mogu džabalebariti doma i dobivati pare?

jesi li upoznan s ratom u Bos.Posavini? da su jednom obavili duznost nebi bili prodani, i ne bi pokvarili planove nekim tamo "krojacima"? jel znas da su se neke opcine cudom obranile od agresije, sigurno jer su slucajno svi odlucili isti dan obaviti jednom tu svoju duznost?

Recimo da jesam upoznat.... i recimo da znam da su Posavci kao roba na tržnici prodani zbog "viših" (čitaj: južno-brdskih) interesa.

Htjedoh reći da su džabalebaroši univerzalna kategorija, a rat ih je i ovaj put nepogrešivo lansirao u orbitu uzvišenosti. Takvih se nakotilo previše izvan svake kontrole.... ne možeš biti samo "branitelj" i ništa više, kužimo se?
Illa Tristia je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Zato bi jedna fina, poštena i temeljita revizija braniteljskih statusa bila pun pogodak.

u potpunosti se slazem s tobom, ali bar moras odati neko postovanje prema onima koji zaista i jesu bili branitelji, ja sam prva za reviziju svega, ne samo toga.

Niti jednom riječju nisam rekao riječ protiv branitelja.... ali jesam protiv "branitelja".

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Htjedoh reći da su džabalebaroši univerzalna kategorija, a rat ih je i ovaj put nepogrešivo lansirao u orbitu uzvišenosti. Takvih se nakotilo previše izvan svake kontrole.... ne možeš biti samo "branitelj" i ništa više, kužimo se?


ma kuzimo se, ali mi je neobjasnjiva takva mrznja i gadjenje prema Hrvatima iz Bosne, posebno iz Posavine, to su inteligentni, posteni i nadasve ponosni ljudi (time mislim na obican narod), naravno da i tamo ima posebnih kategorija, ali to ne kategorizira cijeli narod tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2009. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Htjedoh reći da su džabalebaroši univerzalna kategorija, a rat ih je i ovaj put nepogrešivo lansirao u orbitu uzvišenosti. Takvih se nakotilo previše izvan svake kontrole.... ne možeš biti samo "branitelj" i ništa više, kužimo se?


ma kuzimo se, ali mi je neobjasnjiva takva mrznja i gadjenje prema Hrvatima iz Bosne, posebno iz Posavine, to su inteligentni, posteni i nadasve ponosni ljudi (time mislim na obican narod), naravno da i tamo ima posebnih kategorija, ali to ne kategorizira cijeli narod tamo.

to su krasni ljudi, kao i hercegovci, ali imaju svoju državu. i da stvari funkcioniraju mogli bismo se divno slagati, dolaziti si u goste i tako to. ali dok dolaze glasovati ovamo i žive na grbači poreza kojeg i ja uplaćujem, nekako se baš ne ljubimo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: