Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kupnja stana - savjeti, preporuke, procedure

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2009. 13:49 
Naslov:  Kupnja stana - savjeti, preporuke, procedure
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na što obratiti pozornost prilikom kupnje stana?
Koje su potencijalne pogreške?
Koji su sve papiri potrebni za kupnju stana ?
Kako izgleda sam proces transakcije i na što obratiti pažnju?
Imate li povjerenja ili iskustva s agencijama?



Ajmo na konkretnu situaciju koja glasi ovako:

Ivo Ivić s prebivalištem u Splitu prodaje stan. Ivo Ivić je Osječanin koji živi i radi u Njemačkoj i ima stan na VBK, kuću u Splitu gdje mu je ujedno i prebivalište (znači ono što piše na osobnoj adresa, mjesto stanovanja) i stan na Sjenjaku kojeg kupuje Anonymous. Na dan transakcije sve se čini da će proći u redu kadli na vlasničkom listu stoji da je vlasnik stana na Sjenjaku Ivo Ivić adresa: VBK, gdje je navodno Ivo Ivić prije imao prijavljeno prebivalište. Anonymous sve stopira i inzistira da se na vlasnički list upiše prava adresa sa osobne iskaznice, odnosno prebivalište Ive Ivića. U agenciji (olga nekretnine), koja je bila posrednik, Anonymous gotovo ljutito i posve bahato uvjeravali da za to nema potrebe ali u konačnici ipak to pristaju ispraviti...
Rasplet se iščekuje.
Da li je Anonymous postupio pametno ili tu ipak nešto smrdi? Rolling Eyes

Anonymous se raspitao o slučaju i u gruntovnici gdje mu je službenica podignutih obrva pomalo zbunjeno objasnila kako je možda doista samo riječ kako u gruntovnici još nisu promjenili podatke ali za svaki slučaj neka se to učini. Ivo Ivić treba iz Splita donesti svoje uvjerenje o prebivalištu i podatke promjeniti u Gruntovnici...
Google mu je rekao da na vlasničkom listu nekretnine koju prodaje prodavatelj mora stajati puno ime i prezime i adresa s osobne iskaznice prodavatelja.
Da li je to dovoljni dokaz vlasništva ili postoji još neka caka?

Pravnici, znalci i ljudi s iskustvom neka podjele svoja mišljenja i razmišljanja...
hvala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2009. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zašto baš moj nick? osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2009. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanje u zemljišnim knjigama treba provjeriti-ono što je upisano u zemljišnu knjigu smatra se istinitim-načelo povjerenja. Ako se dobro sjećam tog dijela građanskog prava...znači da,vlasnički list je dovoljan dokaz vlasništva.
P.S. pravnici nemojte me ubiti ako griješim, ja sam pravnik bez prakse...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro si napisala. još pride da ti pomognem. ako si ti pri kupnji stana postupao sa dužnom pozornošću, što jesi pošto si utvrdio uknjiženog vlasnika nekretnine, na bivšeg vlasnika prelaze sva buduća moguća potraživanja u odnosu na tu nekretninu. to je tzv. zaštita od evikcije. Znači, ako se pojavi miro mirić i kaže da je upis u zemljišnim knjigama lažan i da je on pravi vlasnik nekretnine ti lijepo cijeli slučaj prepustiš ivi iviću koji je dužan dokazati da je njegov upis bio istinit. ako pak miro mirić dokaže da je vlasnik a ivo ivić ispadne muger koji je tebe zajebao tada ti imaš pravo sa ivićem raskinuti pravni posao kupoprodaje i još pride tražiti naknadu štete i izmaklu korist.
p.s. skoro sam siguran da je tako ali za svaki slučaj provjeri u ZOO-u (zakonu o obveznim odnosima)
p.s.s seven of nine you fora Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2009. 16:55 
Naslov:  Re: Kupnja stana - savjeti, preporuke, procedure
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › Na što obratiti pozornost prilikom kupnje stana?
Koje su potencijalne pogreške?
Koji su sve papiri potrebni za kupnju stana ?
Kako izgleda sam proces transakcije i na što obratiti pažnju?
Imate li povjerenja ili iskustva s agencijama?



Ajmo na konkretnu situaciju koja glasi ovako:

Ivo Ivić s prebivalištem u Splitu prodaje stan. Ivo Ivić je Osječanin koji živi i radi u Njemačkoj i ima stan na VBK, kuću u Splitu gdje mu je ujedno i prebivalište (znači ono što piše na osobnoj adresa, mjesto stanovanja) i stan na Sjenjaku kojeg kupuje Anonymous. Na dan transakcije sve se čini da će proći u redu kadli na vlasničkom listu stoji da je vlasnik stana na Sjenjaku Ivo Ivić adresa: VBK, gdje je navodno Ivo Ivić prije imao prijavljeno prebivalište. Anonymous sve stopira i inzistira da se na vlasnički list upiše prava adresa sa osobne iskaznice, odnosno prebivalište Ive Ivića. U agenciji (olga nekretnine), koja je bila posrednik, Anonymous gotovo ljutito i posve bahato uvjeravali da za to nema potrebe ali u konačnici ipak to pristaju ispraviti...
Rasplet se iščekuje.
Da li je Anonymous postupio pametno ili tu ipak nešto smrdi? Rolling Eyes

Anonymous se raspitao o slučaju i u gruntovnici gdje MU je službenica podignutih obrva pomalo zbunjeno objasnila kako je možda doista samo riječ kako u gruntovnici još nisu promjenili podatke ali za svaki slučaj neka se to učini. Ivo Ivić treba iz Splita donesti svoje uvjerenje o prebivalištu i podatke promjeniti u Gruntovnici...
Google mu je rekao da na vlasničkom listu nekretnine koju prodaje prodavatelj mora stajati puno ime i prezime i adresa s osobne iskaznice prodavatelja.
Da li je to dovoljni dokaz vlasništva ili postoji još neka caka?

Pravnici, znalci i ljudi s iskustvom neka podjele svoja mišljenja i razmišljanja...
hvala...


pop-ap-teta je TETA Smile Rolling Eyes Laughing to kao prvo......

kao drugo zasto mene uzeo za primjer, crni svebore? Smile Smile ok znam razlog, nema veze....

trece, pop-ap-teta ne bi nikad kupila stan u osijeku, na sjenjaku pogotovo, u gruntovnici imam stelu koja bi vjerojatno papire provjerila i prije neg krenem u nesto, ako mi se neka lokacija svidja bas al ono bas bas, zajebavala se nebi sa nesredjenim vlasnickim papirima, muda i pameti teta ima dovoljno kao i godina Smile Smile i vjerojatno ne bi kupila nekretniku od tipa iz splita Smile vec bih ga pozvala na kavu kad dodjem doli u svoju viksu blizu njega (ako bi ga vec i upoznala na ovaj nacin) i napravila oradu na gradele Laughing Laughing Laughing Laughing

i na kraju, ma ima ovdje pametne populacije, sto pravnika, sto filozofa, sto politicara i akcijskih tipova Smile pa vjerujem da ce biti vrlo zanimljivih odgovora.... mozda se nadju i oni decki u crnom za utjerivanje dugova, sto ti odnesu tv i ormar iz kuce ak nisi platio vodu, pa daju savijet kako ubijediti nekoga da sredi ono ste ne zeli srediti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy a da pritom ostane citavih kostiju Smile)))

toliko od pop-ap-tete Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2009. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što pasete ruko isusova
pecate se ko somići

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2009. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alooo mladjo hahahaah, sorry ja ti ne volim brkate.... mislim na ribe Smile a koliko ja znam somic je em ljigav em brkat.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uključena je opcija "YOU" pa zato svako vidi svoj nick, kao i u temi "SEX SKANDAL" Very Happy

PS: Kupujte placeve i Gradite si kuće!
STANOVI SU PROŠLOST, NITKO OD VAS NEŽELI OVAKVE KOMŠIJE (SUSJEDE)

IMATE SVOJ MIR,
NITKO VAS NEZAJEBAVA,
NEMORATE DIZATI TOLIKI KREDIT,
NEMORATE NAPRAVITI KUĆU U 2 DANA
MOŽETE IMATI PSA MAČKU, TENK i OSTALO... Very Happy, a
da za to nemorate tražit dozvolu od susjeda.

pregršt pogodnosti... ali hiperintelektualci srljaju u centar i mož ga jebat što ja pričam priče! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2009. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivice baš si morao pokvariti cijelu zabavu s prvom rečenicom... Smile pa pusti ljude nek se pecaju i opravdavaju...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He-he, tek kad sam pročitala post Pop-ap-tete skužila sam...a plavuša, šta drugo da kažem...dobro Mladjo kaže, pecamo se ko somići...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mjesec01
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2009. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osjećm se prozvanom, kao mjesec 01 hehe
htjela bih se nadovezat na kolegicu seven - of-nine, to je točno da je vlasnički list dovoljan dokaz da je netko vlasnik, mada smatram da ne bi bilo na odmet otići u sud i osobno se uvjerit u knjige jeli zbilja tako... s obzirom na danasnje prevare oko kupnje prodaje nekretnina, a imali su vlasničke listove Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: