Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2008. 21:46 
Naslov: Question eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ima neko iskustva s time?al prvenstveno me zanima prekooceanska internet kupovina,naime našo sam neki dobar sajt(amerićanski) ima dobrih stvari za kupit,al me strah,štajaznam ono moram ih ostavit broj kartice,bojim se da će me pokrast il tak nešt.e da,i kolko bi mogla koštat poštarina ili ti troškovi dostave, šta je već.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2008. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kupovala preko PayPala, iz Amerike, sve ok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TYCHE
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2008. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi imamo pozitivna iskustva, nikad se nije nista lose dogodilo, VISA je kartica, secure Pay Pal stranica i sve pet. Iznos naknade transporta mozes provjeriti u dnu stranice gdje ti je shipping policy, neki i ne dopremaju vjerovatno u Hrvatsku, ali to ce ti tamo pisati - a u krajnjem slucaju kontaktiraj pitanjem prodavatelja pa ce ti on konkretno odgovoriti, razlicito je. Biraj prodavatelje koji imaju 100% ili 99.9% rejting jer su oni pouzdani.
http://listings.ebay.com/_W0QQ_trksidZm37QQsocmdZListingCategoryList
Nadalje - pitanje carine - to ne znam jer mi primamo na americku adresu pa nama to nije bilo nikad u pitanju, ali racunaj da ti je na USA e bay upola ili trostruko jeftinije nego ista u Cro pa ti to i sa transportom i carinom jos uvijek izade povoljnije - za razliku od tog primjerice njemacki e bay je jako skup.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2008. 11:09 
Naslov: Loot Re: internet kupovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digitalevil je napisao/la (Pogledaj post): › jel ima neko iskustva s time?al prvenstveno me zanima prekooceanska internet kupovina,naime našo sam neki dobar sajt(amerićanski) ima dobrih stvari za kupit,al me strah,štajaznam ono moram ih ostavit broj kartice,bojim se da će me pokrast il tak nešt.e da,i kolko bi mogla koštat poštarina ili ti troškovi dostave, šta je već.....


Pitanje je koji site i koji payment gateway koristi?
Veliki/poznati siteovi su uvijek ok (tipa Amazon), a što se tiče manjih, reci o kojem se siteu radi, pa cemo vidjeti.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kupovao i primao uplate na Moneybookers.com, kupovao preko checkout.google.com. S Paypalom nisam imao iskustva, a koliko sam citao - pouzdani su.

Kupovao i preko nekih e-trgovina koje su koristile neke manje poznate/nepoznate gatewaye i sve je stimalo.

U svakom slucaju, pri kupovini obrati paznju koliko dugo trgovina postoji, proguglaj malo reviews i vidjet ces sto drugi korisnici o njima govore.

Postoje web trgovine koje koriste paypal i ostale pouzdane gatewaye, ali su same po sebi najobicniji scam. Dakle, gateway nije mjerilo pouzdanosti.

Jednako tako, sam financijski dio transakcije moze proci ok (nece ti nitko ukrasti podatke, ovo-ono), a trgovina moze biti takva da ti posalje krivi proizvod ili proizvod lisije kvalitete nego su reklamirali i slicno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2008. 14:54 
Naslov:  Re: internet kupovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

proučio sam malo bolje sajt,skonto sam da je sve sigurno,nema nekog rizika....al brate mili, shipping je masan,skoro duplo od cijene koju platiš za naručeno
eo ako nekog zanima,izbor je stvarno velik http://www.skateamerica.com/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maratonka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 11:03 
Naslov: Question eBay kupovina - savjeti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam gdje staviti ovu temu, pa ako ne ide ovdje neka je moderatori prebace...

ugl. htjela bih početi kupovati preko ebaya, ali prije bih htjela čuti nečija iskustva, savjete itd.... pa ako ima ljudi dobre volje da mi daju korisne savjete bila bi jako zahvalna! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam par frendova koji redovito kupuju preko eBaya i dosad nikad nisu imali nikakvih problema. Bitno je samo da kupuješ od nekog tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni.

a taj eBay je stvarno jedna velika pijaca Smile nema šta ne moš nać. Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maratonka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Imam par frendova koji redovito kupuju preko eBaya i dosad nikad nisu imali nikakvih problema. Bitno je samo da kupuješ od nekog tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni.

a taj eBay je stvarno jedna velika pijaca Smile nema šta ne moš nać. Smile


da, stvarno jedna velika pijaca Smile
hvala na savjetu!

_________________
zašto žene voli stare ginekologe? zato što im drhte ruke!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da... što se plaćanja tiče, dosta toga prolazi preko PayPala, stvar stvarno funkcionira, dostava je relativno brza (ovisi o prodavatelju), cijene dostave nisu nešto ekstremno visoke (iako u nekim slučajevima znaju premašiti vrijednost naručene robe)... No, sve se da dogovoriti... i sve se da kupiti Very Happy

Customer feedback ti je najbitniji dio priče, eBay vodi puno računa o tome jer je i njima bitno da su svi zadovoljni.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 13:22 
Naslov:  Re: ebay
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam u par navrata kupovala na ebayu, nikakvih problema nisam imala, placanje preko paypala... jedino moras voditi racuna da ce ti - ovisno o tome sto kupujes - na carini otvarati pakete i naplacivati carinu. (a to sa osjeckom carinarnicom je posebna prica za koju treba nova tema, grrrrrrrrr osijek031.com smile).

mogu samo ponoviti ono sto je napisao Frost: bitno je da kupuješ od nekoga tko ima dobar feedback i kime su kupci zadovoljni. i gledas da imaju worldwide dostavu (neki ne zele slati u hrvatsku, a ponekad se i ne isplati jer postarine znaju biti astronomske, sve ovisi o velicini i tezini paketa)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.08.2009. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja uzimam stalno od tamo i sve prolazi bez ikakvih problema. s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se na [email protected] ili pošalji mejl pa ću ti dat i msn adresu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se
super ako znas kako s njima izaci na kraj: dogodilo se jednom da su iz paketa koji je sadrzavao vise stvari jednu stvarcicu sebi "zadrzali" i pravili se blesavi, a jednom je paket "misteriozno" nestao... a nekoliko puta su odokativnom metodom odlucivali koliku ce carinu zaracunati (znaci nema nikakvog pravila ni pravilnika, cifre se izbacuju kako se kome digne, pozaliti se nemas kome - barem su meni tako rekli. bagra.)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.08.2009. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › s carinom se da izaći na kraj i ako ti treba pomoć i sl. javi mi se
super ako znas kako s njima izaci na kraj: dogodilo se jednom da su iz paketa koji je sadrzavao vise stvari jednu stvarcicu sebi "zadrzali" i pravili se blesavi, a jednom je paket "misteriozno" nestao... a nekoliko puta su odokativnom metodom odlucivali koliku ce carinu zaracunati (znaci nema nikakvog pravila ni pravilnika, cifre se izbacuju kako se kome digne, pozaliti se nemas kome - barem su meni tako rekli. bagra.)


to ti je njihov tužni standard
ja sam nasresću dovoljno puta s njima "ratovao" pa mogu reć da se mogu ipak sjebat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2009. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: