Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kinezi i trgovina organima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 14:11 
Naslov:  Kinezi i trgovina organima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo ja naletio na tekst pa da podjelim


KINESKI SHOP I TRGOVINA ORGANIMA???????
Priča se po gradu da su dvije ženske osobe bile zarobljene u podrumu kineskog shopa (informacija provjerena u MUP-u,postoji i službeni zapisnik)..pa molim ako netko zna kakvu informaciju neka ju ovdje objavi za dobrobit naših sugrađanki da ne ulaze više u dotičnu radnju...
Naime o čemu se radi..
Slučaj 1.
Dovezao dečko curu u kineski u 19.20 i ostaje vani parkiran u svom automobilu ona ulazi na brzinski shoping..on ju čeka vani u autu do 19.50 i sumnjivo mu je što je nema tako dugo i odluči otići po nju u trgovinu.Ulazi unutra i pregledava prizemlje i kat radnje ali nje nema nigdje.Lagano ga hvata panika i počinje ju dozivati,međutim od nje ni traga ni glasa.Pita trgovkinje ali one kažu da ju nisu vidjeli? (a sve je okruženo video nadzorom).Silazi do SONIC banke i priča priču zaštitaru koji zove policiju.Policajci dolaze i pročešljaju cijelu trgovinu i cure nema.Otkrivaju da postoji skriveni prolaz iz trgovine u podrum zgrade i odluče pročešljati podrum.Silaze u podrum i imaju što vidjeti (scena kao iz horor filmova) cura svezana sjedi na stolici omamljena u nesvijesti a kraj nje torba sa kirurškim instrumentima i neka dvojica kretena u pokušaju bijega..Ustanovilo se da se radi o trgovini organima...jadna cura završila na psihijatriji na sreću nisu joj uspjeli nauditi...

Slučaj 2.
Bračni par srednjih godina...ista situacija ona ide malo u shoping on će ju pričekati vani pola sata prije zatvaranja...On je strpljivo čeka i u jednom trenutku vidi kako trgovkinje zatvaraju radnju??? a žena mu nije izašla..On doleti do njih a one kažu da nema nikoga da zatvaraju.Čovjek momentalno sa svog moba zove policiju koji dolaze na sreću brzo i upadaju u radnju i nalaze gospođu u podrumu radnje svezanu i omamljenu..znači ista priča (ali na sreću neozljeđenu)..
Obje priče su provjerene,znači nisu nikakva nagađanja,službene osobe su potvrdile i postoje zapisnici, pa sad ja vas dragi moji sugrađani pitam nekoliko stvari?
1. Zašto nigdje u novinama o tome nije pisalo ili na TV? (da se ljudi upozore u najmanju ruku)
2.Kako to da trgovkinje nisu ništa znale o podrumu?
3. Zašto ta trgovina nije zatvorena ili zapečačena dok istraga traje ili pitanje da li uopće traje?
Pa jel moguće uopće da se ovakve stvari dešavaju u našem gradu i da prolaze nekažnjeno dok netko ne nastrada?
Obje priče su se dogodile u razdoblju od mjesec dana i ta trgovina normalno radi kao da ništa nije bilo...Zar je moguće da su kosooki toliko jaki da su sve službe potplatili da se sve zataška? Zamislite sad da se ovo dogodi netkome bliskom vama..
Ja nemam riječi i ove priče mi zvuče kao da su daleko od nas ali nažalost to se dogadja u centru našeg ljepog Osijeka i odlučio sam je svima ispričati pa valjda će doći i do pravih ljudi koji će tome stati na kraj..isto bih i zamolio i vas koji ovo pročitate..ljepi pozdrav

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Urbana legenda Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
izidor
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuo sam i ja za te slucajeve ali nekontam zasto se to nije pojavilo u medijima....zanimljivo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema smisla da oni ovdje fataju ljude zbog organa i zbog tog ih uhvate kad kod njih ima ljudi na izvoz...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tema stara preko 2 tjedna

de, da je istina letili bi ajmeeeeee iz jurope

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la: ›
Obje priče su provjerene


ne nisu, jer se nikada nisu ni dogodile...

http://www.southparkstudios.com/episodes/187260/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako se ljudi love na ovakve priče!
pa što mislite da je nekome uzet organ isto što i strgat mu dlaku sa glave? iziskuje to puno veće napore nego što je izrezivanje nekoga....uostalom, tko bi kupio organ za kojeg nema garanciju da je infektološki ispravan?sterilan?
smiješno...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2009. 16:36 
Naslov:  Re: Kinezi i trgovina organima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.hdm.hr/mitovi.html

evo pod br. 1 piše nešt o tom mitu...

Mit #1

Čuo sam o nekom mladiću, koji je noću nestao. Ujutro je nađen bez bubrega, koji su mu uzeti kako bi bili namijenjeni prodaji na crnom tržištu.”

Stvarnost:

Nikada se nije dogodio ovakav slučaj.

Najprije, zabranjena je ilegalna trgovina organima, Drugo, s obzirom na složenost transplantacijskog postupka, ovakav je događaj praktično nemoguć. Postupak određivanja podudarnosti tkiva davaoca i primaoca, potreba za visokoobrazovanim liječnicima i drugim medicinskim osobljem, kao i zahtjevi za visokom i suvremenom tehnologijom, čine tajnost takvog postupka nemogućim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2009. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
tema stara preko 2 tjedna


Tema stara bar godinu dana i više...čula sam tu priču već jakoo davno i zvuči mi kao priča za plašenje male djece...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aisha je napisao/la: ›
Stvarnost:

Nikada se nije dogodio ovakav slučaj.

Najprije, zabranjena je ilegalna trgovina organima, Drugo, s obzirom na složenost transplantacijskog postupka, ovakav je događaj praktično nemoguć. Postupak određivanja podudarnosti tkiva davaoca i primaoca, potreba za visokoobrazovanim liječnicima i drugim medicinskim osobljem, kao i zahtjevi za visokom i suvremenom tehnologijom, čine tajnost takvog postupka nemogućim.


1. zato što je zabranjeno, ne može se dogoditi?!?!
2. misliš da je ljude koji izvode takve operacije briga za podudaranje tkiva primaoca i davaoca? Pa to je crno tržište, ne boca šardoneja sa kontroliranim podrijetlom

Ne kažem da je konkretno ova priča istinita, ali je moguća.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_20
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2009. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam čula ovu drugu priču prije par godina.. i to da se dogodila negdje vani.. ne znam točno gdje.. al ne znam jel istinita..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2009. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja neznam sta da mislim.

prije sam se smijao ovakvim 'urbanim legendama' kad su pricali da u madji kradu ljudima organe. Vjerujem da se svi sjecate tih prica.

Onda se dogodilo kosovo i srpske price kako su jadnoj srpskoj nejaci albanci vadili organe u nekoj kuci, pa prodavali njihove organe za nabavu oruzja.

Ja se na sve to grohotom smijao dok nije izasao clanak o istrazi haskih istrazitelja te 'doticne' kuce i exhumacije tijela sa cudnim ozljedama.

Kako je ta cijela prica zavrsila, neznam ... i neznam sta da mislim. Osim da jos polazem jedinu nadu u poreznu inspekciju da im zatvori radnju radi neplacenog poreza i da ta trgovina organima prestane.

Ipak malo ova prica ne pije vodu ... jer ako su ih jednom uhvatili ... unatoc losem misljenju o nasoj policiji i pravosudju, ne vjerujem da bi ta radnja i dalje radila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2009. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): ›
Aisha je napisao/la: ›
Stvarnost:

Nikada se nije dogodio ovakav slučaj.

Najprije, zabranjena je ilegalna trgovina organima, Drugo, s obzirom na složenost transplantacijskog postupka, ovakav je događaj praktično nemoguć. Postupak određivanja podudarnosti tkiva davaoca i primaoca, potreba za visokoobrazovanim liječnicima i drugim medicinskim osobljem, kao i zahtjevi za visokom i suvremenom tehnologijom, čine tajnost takvog postupka nemogućim.


1. zato što je zabranjeno, ne može se dogoditi?!?!
2. misliš da je ljude koji izvode takve operacije briga za podudaranje tkiva primaoca i davaoca? Pa to je crno tržište, ne boca šardoneja sa kontroliranim podrijetlom

Ne kažem da je konkretno ova priča istinita, ali je moguća.


nisam autor tog članka, samo je kopipejstano i nigdje ne piše da ja mislim da se ne može dogoditi..

a što se tiče nepodudaranja tkiva.. svaki presađeni organ koji se nalazi u primaocu može izazvati reakciju presatka protiv primaoca, kao i imunoreakciju primaoca protiv presatka. presađeni organ se odbacuje i propada, a u slučaju da se na primaoca ne pazi 24 sata dnevno, to jest da nije pod strogom konrolom u bolnici, primaoc vrlo lako može umrjeti..
osim toga, organi moraju biti izvađeni na stručan način, ne čakijom za svinjokolju capnut renalnu arteriju pa kak bilo.. taj isti organ se zatim mora opet isto tako stručno presaditi u što je mogućem kraćem vremenskom roku, zato se takve operacije presađivanja obično i izvode sa oba pacjenta u dvije sale iste bolnice..

daklen, da, vjerojatno se negdje gdje se okupi tim stručnjaka sa svim mogućim instrumentima i na prikladnom mjestu može dogoditi da dođe do ovakvog slučaja pa da onda svi drže fige da je ukradeni čovjek kompatibilan sa primaocem..

ali nekak čisto sumnjam da 2 kineza il albanca il nebitno već koje manjine otimaju kupce, obavljaju cijeli taj postupak u podrumu u centru osijeka i onda ne znam šta rade s tim organima.. čuvaju u frižideru dok ne naleti netko ko je zainteresiran il šta?? prenerealno mi je to..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2009. 18:47 
Naslov:  Re: Kinezi i trgovina organima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objekti se otvaraju bez uporabnih dozvola, maloljetnice se praše za 5 cenki, kinezi kradu organe - tog ima samo kod nas! osijek031.com smile

pouzdano znam da im inspekcije stalno vise za vratom i da se tako nešto dogodilo, siguran sam da bi ih zatvorili isti dan..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2009. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Saba

Zar ti nije malo čudno da u obje priče žene idu u shoping a dečko ih, odnosno muž čekao ispred trgovine?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: