Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 0:13 
Naslov: Picture Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MALOLJETNE štićenice Doma za odgoj djece i mladeži ispričale su novinaru Jutarnjeg lista Dragi Hedlu da su žrtve pedofilije i silovanja unutar organiziranog lanca maloljetničke prostitucije u Osijeku. Svoje optužbe, koje mogu potkrijepiti SMS-ovima dogovora noćnih sastanaka, spremne su ponoviti u policiji.

Među "mušterijama" koje su im dovodili svodnici su i dvojica visokopozicioniranih političara iz Osijeka, od kojih je jedan u upravi velike državne tvrtke, a drugi je bio visoki dužnosnik jednog ministarstva te jedan poznati osječki odvjetnik, te druge poznate osobe iz političkih, poduzetničkih i pravosudnih krugova, navodi list te objavljuje pisma u kojima su opisani njihovi sastanci s klijentima. Ipak, nisu tako široke ruke kada treba platiti seks.

"Svodnik me ošamario jer sam odbila analni seks"

"Samo sam čekala da sve to što prije završi, a kad smo izašli iz sobe, svodnik koji me doveo upitao je mušteriju je li zadovoljna. On je rekao da nije potpuno, jer sam odbila analni seks. Tada me svodnik ošamario i rekao kako sam mogla više zaraditi da sam bila pametna. Za uslugu sam dobila kutiju Marlbora i 50 kuna", ispričala je štićenica koja je u studenome 2008. navršila 17 godina, a u lanac prostitucije uvučena je još kao 15-godišnjakinja.

No, djevojke su odvođene i izvan Osijeka. U jednom od pisama djevojčica, čiji je rukopis potvrdila ravnateljica doma Jasminka Devčić, djevojčica navodi da su ju vodili u Đakovo, Vinkovce, Beli Manastir i Ivankovo, no uglavnom su se sastanci odvijali u Osijeku - sportskome klubu te stanovima na dvije lokacije u Strossmayerovoj ulici, u Drinskoj i Vukovarskoj ulici. Navode i da su ih njihovi svodnici uzimali veći dio zarade pa bi im ostavljale tablete, heroin i kokain. Pišu i kako su drogu dobivali iz Vinkovaca od muškarca čije ime također navode.

Znaju registracije, telefonske brojeve

Osim telefonskih brojeva osoba koje su navele kao klijente, one znaju i registracijske brojeve automobila - od Audija i Passata, BMW-a i Peugeota, do kombija cigla boje kojima ih voze njihovi svodnici i klijenti. Najčešće ih odvoze u prostorije jednog osječkog sportskog kluba u kojima postoji nekoliko soba za prostituciju.

"Posprdno nas zovu domobranke, zato što živimo u Domu", ispričala je jedna od žrtava žaleći se na okrutnost R. R., za kojeg kaže da je bivši policajac. List navodi kako jedna bivša štićenica, koja je ranije bila uključena u lanac maloljetničke prostitucije u Osijeku, danas radi u ilegalnom bordelu na zagrebačkoj Trešnjevci, dok je druga rodila kao maloljetnica i ne zna tko je otac djeteta. Treća, za koju naše sugovornice tvrde da je u trećem mjesecu trudnoće, prebačena je u Odgojni dom u Bedekovčini.

Ravnateljica doma Jasminka Devčić izjavila je kako su imali određenih sumnji da se takvo što događa, a dan nakon što je upoznata sa sadržajem pisma, kaže, obavijestila je Policijsku upravu osječko-baranjsku.

izvor: index.hr

Pročitajte i:
[30.06.2009.] Fotografija spolnog odnosa bivše štićenice i fantomskog policajca - vrlo vjerojatno 'fake'!
[16.06.2009.] Policija tvrdi da prostitucije u osječkom Domu nema
[15.06.2009.] Je li osječka afera oko lanca maloljetničke prostitucije namještaljka?
[15.06.2009.] Osječki moćnici već počeli vršiti pritisak na policiju
[13.06.2009.] Organizirana prostitucija maloljetnica iz osječkog Doma za odgoj djece i mladeži [Vijesti OSTV]
[13.06.2009.] Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2009. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3306950/index.do


trenutno nemam riječi, pa samo još jedan link....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2009. 7:17 
Naslov:  Re: Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: ›

Ravnateljica doma Jasminka Devčić izjavila jetakvo kako su imali određenih sumnji da se takvo što događa, a dan nakon što je upoznata sa sadržajem pisma, kaže, obavijestila je Policijsku upravu osječko-baranjsku.




Imali su određenih sumnji... a dok im to netko nije nacrtao na papir što se poduzelo?

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2009. 7:48 
Naslov:  Re: Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imali su odredjenih sumnji , ali - eto- nisu nista poduzeli da saznaju da li su sumnje opravdane???

nemam rijeci, zaista...

i tu zensku takozvanu ravnateljicu treba strpati u zatvor ili na psihijatriju, to je sve nenormalno do bola

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opa miki, al će letjeti perje ovih dana Osijekom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 8:48 
Naslov:  Re: Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Među "mušterijama" koje su im dovodili svodnici su i dvojica visokopozicioniranih političara iz Osijeka, od kojih je jedan u upravi velike državne tvrtke, a drugi je bio visoki dužnosnik jednog ministarstva te jedan poznati osječki odvjetnik


a imena nula bodova?? visoki dužnosnik jednog ministarstva, da nije slučajno pukovnik Tomislav Ivić bio državni tajnik u ministarstvu bjeloglave Kosorice?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2009. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahahahhahahahah kako lazu hahahhaha.... de ti iz doma bi ucinili sve i spremni su na sve, cak i za 50 kuna ( a i manje), i onda, cini mi se iz zajebancije, svale krivnju na nekog poznatog, koji ce najebati zbog glupacica.

i sad ce te svi reci kako sam glup, da je to istina, da ne znaci cim su iz doma da lazu... evo odma odgovor: zivim vrlo blizu doma i svjestan sam sta se tamo dogada i kakva su to djeca/ljudi...

bio sam nebrojeno puta svjedok incidentnih situacija koje su ukljucivale tu djecu/ljude tako da me nista ne moze iznenaditi (pa ni ovakve zajebancije)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

velika drzavna tvrtka?


Zadnja promjena: centurion; 13.06.2009. 19:53; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2009. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i ako su kojim slucajem rekle istinu, cini me se da su si same krive za nastalu situaciju jer su doista sve spremni uciniti za neku sitnu paru...
pss kolko su puta nudili mobitele, bonove i sve zivo za neke sitne novce.

a i oni koji su spletom okolnosti dosli u taj dom (nisu ucinili neka veca kaznena djela) jos vise se pokvare u tom domu jer ih starija ekipa muci, zafrkava i tjera da kradu za njih ili ce dobiti batina... a ne smiju nista odati jer ce opet dobiti po lampi :/
ima tu svega, ne da mi se ni nabrajati sta sam sve prozivio... a jadni odgajatelji bas i ne mogu normalno s tom djecom/ljudima osim primnjenivati silu (i u ovom slucaju sam svjedocio kad je sticenik doma fizicki napao odgajatelja, a bilo je naravno i mnogo verbalnih napada na njih...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2009. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › ahahahahhahahahah kako lazu hahahhaha.... de ti iz doma bi ucinili sve i spremni su na sve, cak i za 50 kuna ( a i manje), i onda, cini mi se iz zajebancije, svale krivnju na nekog poznatog, koji ce najebati zbog glupacica.

i sad ce te svi reci kako sam glup, da je to istina, da ne znaci cim su iz doma da lazu... evo odma odgovor: zivim vrlo blizu doma i svjestan sam sta se tamo dogada i kakva su to djeca/ljudi...

bio sam nebrojeno puta svjedok incidentnih situacija koje su ukljucivale tu djecu/ljude tako da me nista ne moze iznenaditi (pa ni ovakve zajebancije)...


sve ovo sto si ti rekao je istina ... ali uvijek postoji mogucnost da one ne lazu i da je to istina.

Koliko god one bile razvijene za svoje godine, koliko god se upustale dobrovoljno u prostituciju, i koliko god je ova afera zaista mozda izbila jer im nije placeno koliko su trazile, nego kutijom marlbora i 50 kn ... maloljetna i punoljetna prostitucija su zabranjene.

Posebno je osjetljivo to sto su sticenici tog doma uglavnom ne svojom krivnjom, radi tragicnih i teskih uvjeta u svojim obiteljima dospjeli u taj dom, te ova situacija iskoristavanja te djece u sexualne svrhe cijeli taj cin cini jos gnjusnijim i odvratnijim.

Isto tako se slazem da domovi cesto postaju samo 'skole' za delikvente, gdje nauce bolje krasti .. itd itd. Nadam se da ce svi pocinitelji zavrsiti na dugogodisnjoj robiji. Oni su odrasli i svjesni toga sto su cinili i radili.

Imena ne treba objavljivati, jer su oni ipak samo osumnjiceni. I treba ih zastitit dok se ne utvrde cinjenice.

Mislim da bi se ovakvi slucajevi mogli suzbiti da nismo drzava laznog morala, i da je prostitucija legalna. Ovdje se ne radi o patoloskoj pedofiliji nad djecom, nego se ipak radi o starijim maloljetnicima od 17tak godina koji vjerovatno upraznjavaju sexualne odnose vec neko vrijeme, no to pocinitelje nikako ne opravdava.

Devickina izjava zvuci pomalo nespredno, i vecina ce reci da je i na indicije trebalo 'reagirati' ... ali u tom domu, i s tom djecom ima stalno, svakodnevno nekakvih indicija. Radi se o djeci problematicnog ponasanja ... i tesko je uvijek procjeniti koliko su te indicije istinite. Kada bi se na svaku indiciju reagiralo, policija bi u domu mogla biti 24 sata dnevno. Devicku poznajem osobno kao izvrsnog pedagoga, profesora i covjeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2009. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Posebno je osjetljivo to sto su sticenici tog doma uglavnom ne svojom krivnjom, radi tragicnih i teskih uvjeta u svojim obiteljima dospjeli u taj dom, te ova situacija iskoristavanja te djece u sexualne svrhe cijeli taj cin cini jos gnjusnijim i odvratnijim.


Nažalost, štićenici tog doma su većinom tu svojom krivnjom jel to je dom za "odgoj" a ne dom za nezbrinutu djecu... Ne opravdavam sve ovo no mislim da PsychoSoldier ima pravo u svome postu (bar 95%)...


Zadnja promjena: MoNk; 13.06.2009. 11:33; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemam riječi... Fuj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2009. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
ahahahahhahahahah kako lazu hahahhaha.... de ti iz doma bi ucinili sve i spremni su na sve, cak i za 50 kuna ( a i manje), i onda, cini mi se iz zajebancije, svale krivnju na nekog poznatog, koji ce najebati zbog glupacica.

i sad ce te svi reci kako sam glup, da je to istina, da ne znaci cim su iz doma da lazu... evo odma odgovor: zivim vrlo blizu doma i svjestan sam sta se tamo dogada i kakva su to djeca/ljudi...

bio sam nebrojeno puta svjedok incidentnih situacija koje su ukljucivale tu djecu/ljude tako da me nista ne moze iznenaditi (pa ni ovakve zajebancije)...

Kakve god da su - to su jako mlade cure koje su nesretne životne okolnosti dovele tamo gdje jesu.
A kakvi su to "ugledni" građani koji su u stanju kupovati seks za 50-tak kuna od tih nesretnica??? Frajeri - nema što...
Za prostituciju odgovornost barem 50% snose korisnici - jer da nije tržišta ne bi bilo ni takvih stvari... A kad je riječ o maloljetničkoj prostituciji - odgovornost korisnika premašuje 98%. Koji su to nenormalni idioti!!! Jadnici koje bi nakon boravka u zatvoru trebalo liječiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mija
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao i obično, sve se zna, a još nitko nije ni blizu zatvora. Ili i ako ga zatvore, jako brzo će se dotične osobe moći vidjeti kako pijuckaju kavicu, šeću po gradu i glume uspješne ljude, sretne obitelji isl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: