Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Besplatni HotSpot u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2009. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la: ›
Sve je to lijepo, samo nikako da stigne nešto i do Retfale. Mi smo za sve nekako slijepo crijevo. Valjda će u novoj vlasti participirati netko iz ovog dijela grada, pa da procvjetamo kao Bosutsko.
Inače, ja sam bio prisiljen uzeti, trenutno jedino moguće, Tele2 bežični internet. Nije tako loš samo što nema flat, već max. 3 Gb i čekam neka bolja vremena.
Biti će nešto ubrzo, misli tatamata i na tebe Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2009. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la: › Inače, ja sam bio prisiljen uzeti, trenutno jedino moguće, Tele2 bežični internet. Nije tako loš samo što nema flat, već max. 3 Gb i čekam neka bolja vremena.

osim relativno nove ponude tele 2 tu je i t skam sa 8 različitih tarifa kako ti za što manju uslugu izmusti što više para. oboje su smeće.
trenutačno najbolju ponudu bežičnog interneta ima vip. već sam godinama zadovoljan korisnik. imam "flat" paket od 10gb i na računu podvučeno to izgleda 191kn.

iako i ja bih radije džabe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la: ›
Tram111 je napisao/la: ›
Od ovog mjeseca u restoranu Bendek je postavljen Iskonov hot-spot, provjereno radi i odlično skračuje vrijeme kada je gužva!

Sve je to lijepo, samo nikako da stigne nešto i do Retfale. Mi smo za sve nekako slijepo crijevo. Valjda će u novoj vlasti participirati netko iz ovog dijela grada, pa da procvjetamo kao Bosutsko.
Inače, ja sam bio prisiljen uzeti, trenutno jedino moguće, Tele2 bežični internet. Nije tako loš samo što nema flat, već max. 3 Gb i čekam neka bolja vremena.


Tamo se radi o privatnom ugovoru za hot-spot, jer su vlasnici željeli na neki način gostima skratiti vrijeme čekanja kada su gužve, a sigurno bi bilo dobro da po cijelom gradu bude besplatan internet za sve građane (ja kući mjesečno za internet, telefon i max tv plaćam 500 kn t-comu, a sigurno da to ne vrijedi toliko)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: › ...a sigurno bi bilo dobro da po cijelom gradu bude besplatan internet za sve građane (ja kući mjesečno za internet, telefon i max tv plaćam 500 kn t-comu, a sigurno da to ne vrijedi toliko)!
Nekako ne mislim da je koncept besplatnih hot-spotova po gradu zamisljen da bi gradjani rezali tkc troskove. Kada bi dovoljan (malen) broj gradjana razmisljao na ovakav tipicno balkanski nacin, besplatni hot-spotovi bi izgubili smisao, jer bi bili neupotrebljivi.

Tram111, sto se tice troskova T-comu, doista su ogromni. Zar nemas niti jednog drugog providera u blizini? Telefon i Internet kod npr. Iskona, Optime ili Bneta dobijes za cca. 150kn.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la (Pogledaj post): › (ja kući mjesečno za internet, telefon i max tv plaćam 500 kn t-comu, a sigurno da to ne vrijedi toliko)!

to je sa tel. impulsima??

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Tram111, sto se tice troskova T-comu, doista su ogromni. Zar nemas niti jednog drugog providera u blizini? Telefon i Internet kod npr. Iskona, Optime ili Bneta dobijes za cca. 150kn.


Ja nisam Tram111, ali većina građa ovog grada nema mogučnosti prijeći na nekog drugog davatelja usluga a da pri tom nisi vezan za t-com, joooj kako bih im rado otkazala i telefon i internet..ma sve, bezobrazno su skupi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2009. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
a sigurno bi bilo dobro da po cijelom gradu bude besplatan internet za sve građane (ja kući mjesečno za internet, telefon i max tv plaćam 500 kn t-comu, a sigurno da to ne vrijedi toliko)!

E baš će ti netko dati džabe ono što imaš doma! Naravno da će se blokirati torrenti, ED2K, Rapidshare i ostali gutači bandwidtha kako bi mreža ostala uporabljiva.

Ili neće?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neće, ali će se nakon nekog vremena smanjiti brzina za one koji puno skidaju....međutim za sada nema ograničenja....cilj je popularizirati uslugu....kada bude mreža preko cijelog grada onda će morati....ali će i dalje biti besplatno za krajnjeg korisnika...s mogučnosti voipa i dr.... o tom potom, ali radi se...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2009. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Neće, ali će se nakon nekog vremena smanjiti brzina za one koji puno skidaju....međutim za sada nema ograničenja....cilj je popularizirati uslugu....kada bude mreža preko cijelog grada onda će morati....ali će i dalje biti besplatno za krajnjeg korisnika...s mogučnosti voipa i dr.... o tom potom, ali radi se...

Nemoj me krivo shvatiti, ali dopuštanjem svega jednostavno rušiš kvalitetu usluge. Ugasiš ono što sam ti bio napisao i web će letjeti kao ptičica. Nek se na tih mizernih 8mbps nađe pet "strastvenih skidača", WLAN ti neće biti ni za k....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za sada nema potrebe za ograničavanjem.....nek se ljudi vesele....besplatno je...najjača stvar je samodisciplina, tome treba težiti....malo ja skidam, malo neko drugi...ako netko pretjeruje....cap!

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2009. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Tram111 je napisao/la: › ...a sigurno bi bilo dobro da po cijelom gradu bude besplatan internet za sve građane (ja kući mjesečno za internet, telefon i max tv plaćam 500 kn t-comu, a sigurno da to ne vrijedi toliko)!
Nekako ne mislim da je koncept besplatnih hot-spotova po gradu zamisljen da bi gradjani rezali tkc troskove. Kada bi dovoljan (malen) broj gradjana razmisljao na ovakav tipicno balkanski nacin, besplatni hot-spotovi bi izgubili smisao, jer bi bili neupotrebljivi.

Tram111, sto se tice troskova T-comu, doista su ogromni. Zar nemas niti jednog drugog providera u blizini? Telefon i Internet kod npr. Iskona, Optime ili Bneta dobijes za cca. 150kn.


Ma ima sada drugih, ali kada sam uzimao priključak za internet oni su bili jedini. Kada je došlo vrijeme produljenja ugovora pojavili su se i drugi, ali tada još nisu bili najsigurniji. Isto tako živim blizu crkve čiji krov odbija signale za tv program, pa sam bio primoran uzeti max tv (također su onda bili jedini). Za par mjeseci mi izlazi ugovora, pa ću onda vjerovatno mijenjati providera. Inače u tih 500 kn su i 150 min razgovora na fiksni tel., ali ga ne koristim skoro nikada.
Bilo bi u redu da su hot-spotovi po cijelom gradu, ali da su ograničeni na bilo kakva skidanja (čisto za mailove, pročitai novine, vijesti i sl.), a oni koji žele nešto skidati neka onda i plate (jer ionako to vjerovatno rade na "piratski" način).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
edd_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2009. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la (Pogledaj post): › Od ovog mjeseca u restoranu Bendek je postavljen Iskonov hot-spot, provjereno radi i odlično skračuje vrijeme kada je gužva!


+ u Old Bridge Pubu i Esseker Centru. Iskon.
Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2009. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tvrđa, kod kuge. Cijeli trg ima signal iz ureda TZ-a, hot spot od Omnineta. Biće još bolje kad se antena montira na pročelje, ali i ovako se može surfat + naravno St patrik koji se već dobro koristi...uskoro nadam se dobre vijesti za sve željne free surfa...wi fi za cijeli grad...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
twiggy
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2009. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A može meni neka dobra duša objasniti kako da se "priključim" na to?
Znam, zvuči glupo, al kompjuterski sam samo polupismena...
Nedavno sam dobila laptop, pa još ništa ne znam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2009. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dolje desno, ikonica malog monitora (najčešće) s valovima kao ))) - desni klik na to i view wireless networks pa kad to odabereš vidiš gdje piše omninet i klikneš na to pa na conect, i vidjeti češ da piše conected (ak je sve ok). Potom otvoriš IE ili Mozzilu i pojavit će ti se omninet captive portal, na njemu ti je gore lijevo login, logiraš se i free surf....ako ne budeš znala glumi damu u nevolji, neko će se već navuć Smile, ko ja....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: