Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je 031 neovisan i apolitičan?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 6:24 
Naslov:  Da li je 031 neovisan i apolitičan?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Poštovani

Portal Osijek031.com s Osječkom televizijom (gotovo od njenih početaka intenzivnije promidžbe) ima dogovor o uzajamnoj promociji i dijeljenju sadržaja. Namjera uredništva portala je pružanje dodatnog audio-vizualnog iskustva pri konzumiranju novosti iz Osijeka, kako građanima Osijeka tako i Osječanima na privremenom radu van Osijeka.
Gledanost video priloga i komentari korisnika potvrđuju uspješnost ovakvog modela suradnje, ali i njegovu postojanost pred upravljačkim strukturama.
Uredništvo portala Osijek031.com ne sudjeluje u kreiranju i izboru priloga za "Vijesti u 17h" niti bilo koje druge emisije Osječke televizije.



Na moju veliku žalost 031 se, što su izbori bliže, u javnosti sve više poistovjećuje sa Osječkom televizijom, odnosno njenom/Biloševom/Đapićevom produženom rukom iako je portal stariji i nenadjebivo kvalitetniji od te televizije. Osobno, i dalje želim vjerovati da ljudi koji su "krivi" za uspjeh 031 i koji su podmetali jaja od prvog dana kad se krenulo s ovim projektom nisu kleknuli na koljena i najestili se za guženje zbog nekoliko plaćenih banera. Ideja za suradnju s jednom televizijom i upotpunjavanje vijesti na portalu na taj način je izvrsna, ali je pogrešan izbor TV kuće koja plasira vijesti već viđenim načinom selekcije (godinama to gledamo od strane STV-a).
Koliko-toliko (nisam vjerovao da ću ovo ikada reći) 031 iz tog gliba izvlači Flauder koji povremeno plasira stvari koje ne idu na ruku HSP-u (neće mu valjda sada otkazati suradnju sa 031!?!?), no činjenica je da to nije ni približno dovoljno da bi portal (p)ostao neovisan, a upravo takav očekujem da bude.

Ako sam potpuno u krivu, i ako je 031 naklonjenen bilo kojoj političkoj opciji bilo bi OK da se uredništvo tako i postavi i to javno kaže. Ukoliko, pak, 031 želi ostati neovisan uredništvo mora početi selektirati vijesti, prenositi sve, pa čak i ono što ne ide na ruku trenutno vladajućoj političkoj strukturi u Osijeku. Hvalospjeve HSP-u nek i dalje donosi OSTV, ali nedopustivo je da se druge informacije prešućuju ili da su za njihovu objavu zaduženi samo forumaši (HDZ-ovac prešao u HDSSB, recimo ili - Đapić namjerno ignorirao/zaboravio/boli ga kurki za kinesko izaslanstvo i veleposlanika koji su posjetili Osijek i gradsku upravu...)

Neka se nitko ne osjeća osobno prozvanim zbog ovoga, meni je samo stalo da 031 ostane ono zbog čega sam ga zavolio i zbog čega mu se vraćam od 5. travnja 2005. godine.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2009. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim u dijelu prenošenja vijesti Đapić/Biloševske televizije, čini mi se da portal drži poziciju nepristranosti. Ako se te vijesti već prenose, možda bi trebalo ukloniti tekstualni sadržaj, jer je sadržaj unaprijed poznat (i prečesto neugodan za čitanje i gledanje).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Osim u dijelu prenošenja vijesti Đapić/Biloševske televizije, čini mi se da portal drži poziciju nepristranosti. Ako se te vijesti već prenose, možda bi trebalo ukloniti tekstualni sadržaj, jer je sadržaj unaprijed poznat (i prečesto neugodan za čitanje i gledanje).
Ma daj te.
1) Nije apolitičan pošto i sam ima rubriku politika, a u kojoj se koliko možemo primjetiti intenzivno raspravlja.
2) Od 2 televizijske kuće koje su u Osijeku (vezane više manje samo za grad) čini mi se kako je izabrao onu nepristraniju, (druga je Slavonska televizija Very Happy)
3) Da je toliko politički pristran, vjerujem kako bi pola vaših komentara, kao i tema bilo obrisano.

A krajnji zaključak je taj da će forum uvijek nekome djelovati pristranim, a nekome ne. I nevidim čemu oko ovoga voditi raspravu.
I još nešto kad smo več kod komentiranja pristranosti, bilo bi lijepo da komentari kao takvi nisu pristrani, a onda tek raspravljati o pristanosti, foruma portala i sl.

Nemam veze ni sa portalom, osim što sam ovdje registriran, a ni sa ijednom strankom.
Možda koji puta izrazim simpatiju/zgražanje prema nekomu i nećemu, jednako kao što to možete i vi. Pa iz toga razloga nevidim zbog čega bi nešto moglo biti pristrano.
Sa druge strane, osim vijesti OSTV, svatko od članova može sam ubaciti priloga kao yotube clip ili slično sa nekih drugih vijesti, što nam dakako može širiti obzorja u ovako "pristranom" okružju pa nevidim čemu sad odjednom panika?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nazareth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je ljudi moji citira Glas Slavonije koji je itekako politički pristran jednoj strani.... i to već i ptice na grani vide čijoj !!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nazareth je napisao/la: ›
Je ljudi moji citira Glas Slavonije koji je itekako politički pristran jednoj strani.... i to već i ptice na grani vide čijoj !!!!

nisu li glas slavonije, slavonski radio i televizija slavonije i baranje (stv) dio medijskog centra glas slavonije? a na portalu se svakodnevno prenose vijesti iz glasa slavonije (jedna struja) i ostv-a (druga struja). a zastupljen je i vrdoljak (treća struja) itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 13:46 
Naslov:  Re: Da li je 031 neovisan i apolitičan?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Da li je 031 neovisan i apolitičan?

Kao niti jedan jedini medij na prostoru Hrvatske nije . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Honor je napisao/la: ›
Citat: ›
Da li je 031 neovisan i apolitičan?

Kao niti jedan jedini medij na prostoru Hrvatske nije . . .

inside information ili...? argumentiraj malo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Honor je napisao/la: ›
Citat: ›
Da li je 031 neovisan i apolitičan?

Kao niti jedan jedini medij na prostoru Hrvatske nije . . .

inside information ili...? argumentiraj malo.
reče čovjek koji je registriran nepuna 2 mjeseca

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boli me kurac na cijoj su strani!
donose dobre vijesti,najave,dobar forum/forumasi!

jebe mi se.

Svaka cast portalu,samo naprijed!

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
nisu li glas slavonije, slavonski radio i televizija slavonije i baranje (stv) dio medijskog centra glas slavonije?

Nisu, tako je prije bilo, ali se STV odvojila kao zasebna tvrtka. Ukoliko griješim nek me netko ispravi.

Što se tiče naslova: ''Je li 031 neovisan i apolitičan?'' Naravno da nije, ali to mi uopće nije problem. Svi su mediji manje-više pristrani i ispolitizirani, od HRT-a, dnevnih tiskovina, lokalnih radio stanica do raznoraznih portala. Nažalost to je činjenica.

Veći mi je problem ovo opravdavanje, kao ne nismo ni pod čijim patronatom. Onaj lik Rojs je jednom rekao: ''Budi muško i priznaj da si p****'' i to je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovor na pitanje smatram da je DA jer se ipak poštuje pravo mišljenja osim u EVIL...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2009. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, mene ovdje znaju "obrisati" i poslati u off (a, Bože - posvađam se...), ali svejedno: forum je sjajan!!! Nije apolitičan, dapače ima dosta politike, ali zaista - svatko može sudjelovati. Registrirana sam manje od 1 godine, ali već sam ovisnik o 031. Listam ga uz prvu jutarnju kavicu, uz posao (ako nađem vremena), ponekad i prije spavanja.
Ne dirajte mi 031!!! Ne mogu više živjeti bez Felta, OsNpGr, gaap-a, Tata Mate, magy i ostalih.
Aj lav ju gajs!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Honor je napisao/la: ›
Citat: ›
Da li je 031 neovisan i apolitičan?

Kao niti jedan jedini medij na prostoru Hrvatske nije . . .

inside information ili...? argumentiraj malo.

A gledaj ne trebam imati "unutarnje informacije" da bih to shvatio (ako si se nadao da cu razotkriti da je glavni urednik "Osijek031" debelo u politici mozes se prestati nadati Laughing ) . . .

Naglasavam opet da niti jedan medij u Hrvatskoj nije 100% apolitican i neovisan o politickim strankama/politicarima . . .

Portal "Osijek03"1 je (sigurno) jedan od neovisnijih o politici (ali definitivno nije u potpunosti) .

U Hrvatskoj vecina(ak ne i svi mediji) medija sluze politickim strankama kao instrument objavljivanja promidžbe i kao "ratno polje" za medijsko prepucavanje . Naravno određeni mediji favoriziraju određene stranke (kao na primjer STV koji favorizira HDSSB ili kao HTV u kojem "Hlo" mice nepodobne ljude HDZ-u itd.) sada je pitanje (da li? i) koju stranku favorizira "Osijek 031" . . .

Vjeruj mi "Osijek031" definitivno nije neovisan o politici . . .

(da se razumijemo nisam clan niti jedne politicke stranke niti favorziram bilo koju politicku stranku)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Honor je napisao/la: ›
Vjeruj mi "Osijek031" definitivno nije neovisan o politici . . .

ako pod time misliš reći da na portalu ima politike, tu si definitivno u pravu, jer je to jasno čim otvoriš naslovnicu. s druge strane, ako misliš reći da je ovisan o nekoj određenoj političkoj struji, ja to ne vidim, jer mi djeluje kao da su svi podjednako zastupljeni.

većina je dosad rekla "da, da, ovisan je", ali nitko nije argumentirao o komu je to zapravo ovisan i na čijoj je, kao, strani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2009. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne bih rekla da je apolitičan, samim time što se politika provlači kroz dosta tema....no, smatram da neovisan.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: