Zračna luka Osijek mora što prije dobiti novu upravu

Sredstva koja je država odobrila za saniranje dugovanja Zračne luke Osijek prema radnicima i deblokadu računa, a riječ je oko 2,9 milijuna kuna, još nisu sigla. Novci su, prema najavama, na računu ZL Osijek trebali biti prije tjedan dana, a kako 44 radnika ni u međuvremenu nisu dobili niti jednu od sada već četiri neisplaćene plaće, sindikalni povjerenik Ivan Moro u pomoć je pozvao gradonačelnika Krešimira Bubala.

Bubalo se s radnicima jučer sastao u prostorijama Zračne luke.

Rješenje o isplati 2,89 milijuna kuna za prošlu godinu trebalo se u četvrtak naći pred Vladom. Nije bilo, zbog čega sam već kontaktirao resornog, ali i ministra Ivana Vrdoljaka. Očekujemo da ta sredstva stignu sljedeći tjedan. Grad i Županija prije godinu dana su upozoravali na ovakav scenarij, no sada je najbitnije da se ministarstva što prije dogovore i puste sredstva, da pomognu ovim ljudima i oblokriraju račun Zračne luke – poručio je gradonačelnik, koji je jučer dopisom opet zatražio sazivanje Skupštine društva te imenovanje nove uprave.

Dodaje kako je 5,75 milijuna kuna koliko se predviđa da će u državnom proračunu biti osigurano za ZL Osijek u ovoj godini – premalo. Boravak na Klisi iskoristio je da čestita radnicima koji su “nadljuskim naporima u ovim teškim vremenskim uvjetima” osigurali da aerodrom stalno bude otvoren.

Sigurno je nakon takog rada teško doći kući kad četiri mjeseca niste primili plaću – zaključio je te ponovio kako ne treba bježati ni od varijanti koncesije ili prodaje Zračne luke.

Vlasnici moraju riješiti pitanje uprave jer mi sada nemamo osobu koja može dogovoriti poslove, što nas dodatno koči – dodao je Ivan Moro.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Toni/Foto-arhiv 031

Pročitajte i…
ZLO: Radnicima Zračne luke plaće, direktorici otkaz
Za Zračnu luku Osijek 11 milijuna kuna
Smjena direktorice Zračne luke Osijek, sanacija duga i isplata plaća
Ministarstvo najavljuje pomoć Zračnoj luci Osijek
Zračna luka Osijek: Prijeti joj mrak, a nafte za grijanje ima za još nekoliko dana!
Zračna luka Osijek: Dugovanja narasla na 6,35 milijuna kuna!?
Bubalo: Uprava Zračne luke više nema podršku Grada! Aquapark do ljeta 2013?!
Gradske tvrtke u “sitnom plusu”

Zračna luka Osijek mora što prije dobiti novu upravu