Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Yasmin

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 19:17 
Naslov:  Yasmin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cure, dajte mi recite koja od vas koristi Yasmin.
Hoćete nastaviti nakon ovih gluposti?
Ili pijete neke druge kontracepcijske tablete i dobre su?
Ja pijem Yasmin, ali planiram prestati i tražiti doktoricu neke druge tablete. Ili da napravim sve moguce pretrage da vidim da li je sve ok.
Šta vi mislite?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 19:30 
Naslov:  Re: Yasmin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pijem Diane 35 od istog proizvođača i jako sam zadovoljna sa njima. Ne vjerujem da postoji nekakva veza između smrtnih slučajeva i Yasmina. ako moram odapet, nek krepam, boli me briga od čega će to biti.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 19:37 
Naslov:  Re: Yasmin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam odustala od tableta (pila sam radi uspostave normalnog ciklusa)...naravno da je lakše s njima kad si s nekim u vezi (nema živciranja kad ti kasni osijek031.com smile ), ali sam totalno protiv igranja s hormonima. Zašto da si pravim probleme tamo gdje ih nema?! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pijem ih tek pet mjeseci i nemam apsolutno nikakvih zamjerki,ciklus mi je uredan,apetit malo pojačan ali ne smeta,ne pušim,u uputstvima sve lijepo piše...Moja frendica je prestala piti jer se počela jako debljati,eto,nekome nešto odgovara...Najbitniji je redoviti gin.pregled.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 20:19 
Naslov:  Re: Yasmin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pijem Dijane 35, ali mislim da ću prestati, zbog povremenih neizdrživih bolova u nogama. Ostalih nuspojava nemam.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pila sam ih nešto malo više od godinu dana.. ispočetka je sve bilo ok, kilaža je ostala ista, akne (zbog kojih sam i počela piti Yasmin) su nestale...

Nakon nekih 8 mj. uzimanja počela sam osjećati strašnu napetost, razdražljivost i nagle promjene raspoloženja (praktički kao da sam u pms-u 30 dana u mjesecu), a pojavili su se i strašni bolovi u nogama...napravila sam pauzu, u međuvremenu sam otišla kod liječnika opće prakse koji mi je na pretragama ustanovio povišeni bilirubin (ne pijem alkohol uopće, ne pijem kavu, ne pušim, niti imam Gilbert sindrom zbog kojeg bilirubin bude povišen)...zatim sam otišla kod ginekologa koji me je poslao na nove pretrage (bilirubin, kolesterol, jetrene funkcije, zgrušavanje, pa čak i na markere za hepatitis).
Test na hepatitise negativan, jetrene funkcije i zgrušavanje ok, kolesterol dosta povišen, bilirubin 3 puta veći od maximuma...

Niti dan danas nije ustanovljeno odakle tolika velika vrijednost bilirubina, još uvijek ne pijem yasmin (sada već 10 mj.), bolovi u nogama su prestali kao i ona napetost i razdražljivost...

U zadnjem razgovoru sa ginekologom ( nakon ponovljenih pretraga), rekao je da mogu nastaviti uzimati Yasmin, ali da ćemo raditi nalaze za spomenute pretrage svaka 4 mj.
Razgovarala sam i sa liječnikom opće prakse, njegove dvije pacijentice (studentice) hospitalizirane su u Zagrebu prije nešto manje od godinu dana baš zbog yasmin tableta..s obzirom da sam yasmin uzimala zbog problematičnog lica, rekao je da bi mi preporučio vraćanje na Diane 35 (no od Diane 35 sam se u roku 3 mjeseca udebljala skoro 10 kg)..

Eto, to je moja priča..trenutno ne pijem nikakve hormonske tablete, a s obzirom na događaje u medijima, mislim da će tako i ostati...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2008. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ja mislio ovdje rijec o Stavrosu... Very Happy

Nego, kada smo kod pilula, osobno sam protiv da moja djevojka pije bilo koje...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.10.2008. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
a ja mislio ovdje rijec o Stavrosu... Very Happy

Nego, kada smo kod pilula, osobno sam protiv da moja djevojka pije bilo koje...

Rekao sam ja...
Antiprotivan...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2008. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pila yasmin samo mjesec dana i nisam osjecala nikakve nuspojave, ali sam onda otisla u Madju po tablete i dobila tamo yasminelle ( imaju manje hormona nego Yasmin)... ali meni je glupa ta hajka na yasmin, po meni su lijecnici ti koji su dijelom krivi jer ne prave potrebne pretrage. Meni je moj lijecnik dao dva recepta, za yasmin i triqillar i rekao nesto u stilu da su oba manje vise ista, razlika je u cijeni i kao na yasmin se jos nitko nije zalio, a s ovim drugim je bilo nesto nuspojava... Pretrage? Aha... Rekao mi da procitam upute i neka pazim da li ce se stogod promijenit, pa ako stogod osjetim, neka prestanem s tabletama jedan mjesec i onda neka pratim ima li kakvih promjena...
Tu je drugi dio krivnje na djevojkama koje su zanemarivale simptome... misim, kako mozes ne primijetit otezano disanje?! Da nisam dobila yasminelle (uz to sto imaju manje hormona su i jeftinije), ja bi ostala na yasminu.

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pijem ote jasminke dulje od godinu dana i super su mi i sve! mogu se i ševit i sve. i neću imat bebu i sve! novinari svašta pišu i sve! senzacija prodaje novine i sve! od nečeg se umrijeti mora i sve. bolje umrijet sretno iševljena nego da me nedojebanu pogazi kamijon i sve! amen i sve! Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2008. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastavila sam piti yasmin i zasad je sve ok. Nikad nisam ni imala neke od spomenutih simptoma, a pijem ih već 3 god, ak ne i više. U samim uputstvima yasmin tableta piše da se komplikacije javljaju u prvoj godini uzimanja i ako se primjete simptomi, odmah kod liječnika..

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Clea
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2008. 18:19 
Naslov:  Re: Yasmin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pila sam Cilest 6 godina - nisam imala apsolutno nikakve negativne učinke tih tableta na svoj organizam , smanjili su se bolovi , ciklus je bio kao švicarski sat , nisam se debljala , nisam bila razdražljiva-PMS gotovo nisam ni osjetila..
Više ih ne pijem, ne zbog afere Yasmin , već sam jednostavno odlučila prestati - ako se jednog dana ponovo odlučim na takvu kontracepciju sigurno ću opet uzimati Cilest.
Što se tiče Yasmina - mislim da se kod uzimanja bilo kakvih kontracepcijskih pilula treba obratiti pažnja na eventualne nuspojave ( u slučaju bilo kakve mučnine,glavobolje,lupanja srca,otežanog disanja itd) odmah prestati s uzimanjem i pod hitno k liječniku. Priče nekih ginekologa "proći će vas" "to je početna rekacija bla bla" su van svake pameti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la (Pogledaj post): › pijem ote jasminke dulje od godinu dana i super su mi i sve! mogu se i ševit i sve. i neću imat bebu i sve! novinari svašta pišu i sve! senzacija prodaje novine i sve! od nečeg se umrijeti mora i sve. bolje umrijet sretno iševljena nego da me nedojebanu pogazi kamijon i sve! amen i sve! Smile


u jebote sad sam i ja pozeljela te jasminke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lindic84
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2008. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja pijem jasmin skoro dvije godine. pocela sam ih piti zbog bolnih onih danda:) i tu su mi super. ali ovo je zadnji mjesec da ih pijem, bas zbog ovih jadnih cura. umrijet nam je kakko god, ali ovo je stvarno glup razlog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
*CURKA*
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2008. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam jedna od onih koja je pila i odmah nakon mjesec dana prestala,jer sam krvarila 40 dana od njih. ginekolog mi je rekao da je to normala za prvi mjesec uzimanja,al kad sam mu rekla da sam svih 40 dana curila kao inače prva 2-3 dana,izbezumio se... bila sam živčana,ljuta,kao da mi je cijeli svijet nestao...pomalo i suicidna,umorna i beživotna,valda od te silne krvi koje sam izgubila,užas. tko ne mora nek ne pije. i udebljala sam se,da-što mi jedino od svega toga nije teško palo.

_________________
Kad bi svaki čovjek bio čovjek, onda bi svaki kamen bio dragulj. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: