Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Revizija: Banac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:43 
Naslov:  Revizija: Banac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SABORSKI zastupnik Ivo Banac bio je podstanar predsjedniku Hrvatskog helsinškog odbora (HHO) Ivi Bancu, kojem je godišnje morao plaćati najamninu od 39.600 kuna, pokazao je između ostalog nalaz Državne revizije. Da ne bi bilo zabune, dobro ste razumjeli, Ivo Banac sam je sebi iznajmljivao poslovni prostor od 40 kvadrata u Zagrebu i prijavio samog sebe kao podstanara, prenosi Novi List.

Ovaj poslovni pothvat Banac je plaćao, naravno, novcem poreznih obveznika, jer mu je dok je bio nezavisni zastupnik u Saboru to omogućavao Zakon o financiranju političkih stranaka i nezavisnih zastupnika, u svrhu financiranja političkog rada. Nadalje, u svojoj poreznoj kartici on nije prijavio nikakav poslovni prostor.

Baš u slučaju Banca, revizija je otkrila potpuno nenamjensko trošenje novca poreznih obveznika, jer on za 2007. godinu nije napravio obvezni plan rada po kojem bi se taj novac raspoređivao. Revizija je takvo trošenje ocijenila neprihvatljivim, a Banac je od revizora dobio uvjetno mišljenje o svom poslovanju.

Uredski namještaj "vrijedan" 140 tisuća kuna

Priča tu ne prestaje, jer je Banac svoj ured morao i opremiti uredskim namještajem. Problem je u tome što je za taj namještaj izdvojio čak 140 tisuća kuna, a njegova knjigovotkinja Jadranka Pavelić kazala je za Novi List kako se radilo o policama za knjige. On, naravno, taj namještaj nije unio u poslovne knjige, jer nije ustrojio ni knjigu inventara, a sve je to po zakonu bio obvezan napraviti.

Usporedbe radi, uredska garnitura za uređenje poslovnog prostora po elitnom programu tvornice uredskog namještaja Cro-Manager, stoji 14 tisuća kuna, što je samo deset puta manje od iznosa kojeg je Banac dao za svoje police za knjige.

Taxi i donacije

Nadalje, zastupnik Banac za taxi usluge potrošio je 17.120 kuna iz državnog proračuna, što prema cjeniku zagrebačke taxi službe iznosi 2.445 kilometara. Pavelić je na to kazala kako je Banac, koji nema osobni automobil, odlazio taxijem na intervjue u Rijeku i Slavoniju, iako je većina računa izdana za vožnju po gradu, prema nalazima revizije.

Nije na odmet spomenuti kako saborski zastupnici imaju besplatan prijevoz autobusima i vlakovima, što je taj iznos moglo višestruko umanjiti. Osim toga Banac je, dok je bio šef LS-a, na račun udruge Institut za demokraciju donirao 62.824 kune. Voditeljica udruge Andreja Feldman, u vrijeme donacije bila je potpredsjednica te stranke. Za kraj, Banac je i HHO-u donirao 50.000 kuna.

Pokušali smo razgovarati s Ivom Bancem u vezi ovih nalaza revizije te dobiti njegovu stranu čitave priče, no on trenutno nije dostupan. Nalaze revizora Sabor inače, nakon rasprave, šalje na razmatranje Državnom odvjetništvu pa treba vidjeti hoće li to biti i u slučaju političkih stranaka i nezavisnih zastupnika.




Prenijeto iz drugih medija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a glavno da banac sinoć priča u otvorenom o poštenju i pravdi, o akademskom ugledu i licemjerju, e ja bi ga sad za primjer drugima objesio majku mu jebem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, u Glasu Slavonije piše da je taj isti namještaj otpisao nakon dvije godine kao neupotrebljiv! Laughing
Možda je pendrečio tajnicu na kauču!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Da, u Glasu Slavonije piše da je taj isti namještaj otpisao nakon dvije godine kao neupotrebljiv! Laughing
Možda je pendrečio tajnicu na kauču!

pažljivije čitaj! nema kauča, samo police za knjige! a šta su na njima radili da su postale neupotrebljive, golica mi maštu, ali ne želim znati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Da, u Glasu Slavonije piše da je taj isti namještaj otpisao nakon dvije godine kao neupotrebljiv! Laughing
Možda je pendrečio tajnicu na kauču!


hmm, t-portal pise da je taj namjestaj otipsan za 2 mjeseca, a ne dvije godine.

bit ce da je bio lose kvalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma obožavam takve likove, ide javno pljuvat po nekome i lajat i govorit o poštenju, mitu i korupciji, pravdi, akademskom ugledu a sam je đubre pokvareno, ma užas zato nam i je takva država usrana zbog njega i sličnih njemu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Da, u Glasu Slavonije piše da je taj isti namještaj otpisao nakon dvije godine kao neupotrebljiv! Laughing
Možda je pendrečio tajnicu na kauču!


hmm, t-portal pise da je taj namjestaj otipsan za 2 mjeseca, a ne dvije godine.

bit ce da je bio lose kvalitete.
Pardon, DA 2 mjeseca je u pitanju!
OVO JE JOŠ BOLJE!
ZA Furija Radina piše da je potrošio neznam ni ja kolko tisuća kuna na elektronsku opremu "neophodnu" za njegov kabinet, na prvu ruku sam pomislio da je to oprema za prisluškivanje kad ono talijan si na račun poreznih obveznika kupovao IPOD i slične gluposti! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa svi su takvi majku im jebem bez iznimke, eno nekidan sam popizdio zbog one garaže na tuškancu.
naprave im garažu da se ne parkiraju na markovu trgu jer nije primjereno i to im nije dovoljno nego su si izglasali da im mi plaćamo garaže, pa zamisli bezobrazluka, em imaju džabe prijevoz po gradu, džabe vlakove, buseve, avione, džabe službena kola da se razumijemo koja nisu citroen C3 il renault Clio nego mrcine koje gutaju litre i litre benzina koje opet mi plaćamo u kojima ih voze vozači koje mi plaćamo i onda ne mogu izdvojit od 20000 kn plaće koju mi plaćamo mjesečno parkiranje, a ako malo pogledamo vlada je u prvoj polovici ove godine radila 60 dana i tih 60 dana oni ne mogu plaćat parkiranje već su si izglasali da im mi plaćamo kartice od 1500kn na njima mjesečno a te kartice vrijede za parkiranje u cijelom gradu, pa krasno
sve ih pozatvarat u sabor i

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je taj lik oduvijek ljigav, naživciram se čim progovori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali, eto, jako se naživcirao i pozlilo mu je zbog gđe. Pukanić...vjerovatno mu je bila sponzor.

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Da, u Glasu Slavonije piše da je taj isti namještaj otpisao nakon dvije godine kao neupotrebljiv! Laughing
Možda je pendrečio tajnicu na kauču!

pažljivije čitaj! nema kauča, samo police za knjige! a šta su na njima radili da su postale neupotrebljive, golica mi maštu, ali ne želim znati!


Mora da je neka gimnastičarka bila u pitanju ako su se uspjeli drpati na policama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlicna kolumna Klauskog...

Letica je stari ljigez, a i Banac mi je bio sumnjiv. Njih me dvojica nisu iznenadili, ali me Tadic razocarao.

Ako je Tadic takav, bojim se i pomisliti kakvi su ostali...

Trio fantastikus: Banac, Letica i Tadić

Skriveno: 
BIO JE to sve poštenjak do poštenjaka. Ne zna se tko je bio glasniji, Ivo Banac ili Tonči Tadić, a Slaven Letica je čak i knjige pisao. O tome kako je društvo iskvareno, političari korumpirani, vlast bahata.

Natjecali su se tko će biti bučniji u nabrajanju anomalija u javnim djelatnostima, u kritici netransparentnog trošenja novca poreznih obveznika, a o rasipnosti države i luksuziranju saborskih zastupnika da se i ne govori. Glumili su narodne tribune, siromašne borce za pravdu i poštenje, jedine moralne vertikale ovog društva. Bili su Trio fantastikus u borbi za poštenu Hrvatsku.

A vidi sad. Ivo Banac kao nezavisni zastupnik sam sebi je iznajmljivao prostor za 40 tisuća kuna, za police za knjige potrošio 140 tisuća, a za taksi 17 tisuća kuna. Proračunskog novca, naravno. Onog u čiju se "svetost" godinama zaklinjao. Razbacivao se desecima tisuća kuna, donirao ih prijateljima i strankama, ponašao se kao pijani milijarder. I još tvrdi da nije napravio ništa protuzakonito, već je samo želio sebi "olakšati poreznu situaciju". "I ništa više", kaže Banac, u slobodno vrijeme predsjednik eminentne organizacije za zaštitu ljudskih prava.

Državna revizija ne bira

Slaven Letica, također, je zdrobio dragocjene novce poreznih obveznika. I to čak 711 tisuća kuna. Polovicu je donirao sam sebi kroz nevladinu udrugu Nezavisni zastupnik, a ostatak razbacao na još nepoznate troškove, budući da nije dostavio nikakve račune. "Te novce sam ionako ja dobio", pravednički je zaključio istaknuti publicist i "moralni noćobdija".

Tonči Tadić, bivši HSP-ovac, također je neslavno prošao u nalazu Državne revizije. On nije dostavio nikakve račune, valjda zato što je stigao potrošiti manje od svojih kolega. Bio je užasno nesretan i frustriran kad je na kraju prošlog saborskog mandata shvatio da su ga zakinuli za čak 250 tisuća kuna, kad je prije izbora napustio HSP-a i otisnuo se u nezavisne zastupnike. Ugrabio je samo 80 tisuća kuna, odnosno četvrtinu svote koju nezavisni zastupnici dobiju godišnje iz proračuna. Poludio je.

Ne samo da je po Sanaderovu nalogu prije izbora rasturio stranku, a time dokrajčio svoju političku karijeru, nego čak nije ništa ni zaradio. Ali i to malo spiskao je tko zna na što. Da stvar bude još bizarnija, Tonči Tadić godinama je glasio kao najaktivniji saborski zastupnik, onaj koji opsjeda novinare, nudi svakakve izjave i komentare. A sad ga nema ni od korova, kao da je u zemlju propao. Možda i jest. Ali sigurno ne od srama.

(Ne)moralne vertikale

I eto, tri zastupnika, suma sumarum, milijun kuna. Otišlo u vjetar. Odnosno, u njihove džepove. Da se razumijemo, nisu oni jedini koji su - da se blago izrazimo - iskoristili blagodati saborskog mandata (da baš ne tvrdimo da su opelješali državu). Bio je tu i Ivo Lončar, pučki tribun koji je na svom "poštenju" kao televizijski novinar svojedobno dobio godišnju nagradu HND-a. On je u izvještaju revizije za 2005. godinu priznao kako je spiskao svih 316 tisuća kuna: 125 tisuća na ime materijalnih rashoda, 111 tisuća na ime usluga.

Ostalo mu je samo - 712 kuna. I on je bio veliki poštenjak.

Furio Radin također: on je 2005. zdrobio čak 301 tisuću kuna, čak tisuću više od doniranih sredstava, što nije ni čudno, s obzirom da je samo na putovanja i dnevnice potrošio 67 tisuća. Iako je saborskim zastupnicima prijevoz vlakovima i autobusima besplatan. Ali nije fora u besplatnom. Tu se ne može ništa uzeti za sebe.

I tako dalje, da ne nabrajamo previše. Trošila je i Zdenka Čuhnil, Nikola Mak, Jene Adam je izmišljao odlaske na nepostojeće folklorne festivale u Mađarskoj, a obilato je trošio i HDSSB-ov trojac Branimir Glavaš - Vladimir Šišljagić - Ivan Drmić. Ali oni ipak nisu glumili moralne vertikale, barem ne kao Trio fantastikus Banac - Letica - Tadić. Ili rječnikom sapunica, nisu se "preglumljivali".

Fizičar Tadić hvalio se, recimo, svojom imovinskom karticom u kojoj je navodio samo Škodu Octaviju kupljenu na kredit. I ništa više. Toliko je bio siromašan da nije platio ni kavu u Saboru, tumarao je u jednom te istom odijelu i propovijedao moralnu uzvišenost. I siroče jedno, baš je on najmanje omastio brk. Što se može, jednostavno je zakasnio, nije na vrijeme razvukao vreću nezavisnog zastupnika kako bi se u nju slilo tristo ili više tisuća kuna. Banac je također "špilao" sveučilišnog profesora visokih moralnih nazora, a niskih materijalnih prohtjeva. Vjerojatno nije dobio priliku umočiti ruke u pekmez, pa nismo stigli vidjeti koliko će se zalijepiti za prste. Sad smo se uvjerili.

I trio fantastikus će pljunut na korumpirane grebatore

A Slaven Letica je posebna priča. Višegodišnji kolumnist Globusa predvodio je bitku građanske Hrvatske protiv korumpiranog režima i općenito prljave politike. U svojim knjigama "rušio je mit o 200 bogatih hrvatskih obitelji", otkrivao "hrvatski zločin stoljeća - rasprodaju Hrvatske, zarobljavanja države gospodarstva i naroda", a posebnu pozornost posvetio je privatizaciji i pljački hrvatskog gospodarstva. Očito je o pljačkama znao sve što se mora znati.

Što su onda za njih ovi "obični" političari, stranački mravi koji se ogrebu za saborsku stolicu kako bi dobivali 12 tisuća kuna plaće, i ako Bog da, i povlaštenu penziju? Na svakog od njih građani bi sutra pljunuli kao na "korumpirane grebatore". I što je najgore, pljunuo bi i Trio fantastikus. Bez krzmanja, s moralne uzvisine, izdaleka i uz pljesak oduševljene publike. Jer, eto, nisu svi političari pokvareni. Oni drugi su očito još gori.

Na kraju, ima neke pravde u svemu tome. Lijepo je vidjeti kako samozvani pravednici padaju licem ravno u blato. Ali ipak je to mala utjeha. Poštenjacima je lova ostala, ne pokazuju namjeru da ju vrate, niti država iskazuje namjeru da lovu uzme i vrati poreznim obveznicima. I baš poput glavnih likova svojih moralnih prodika, i oni će proći nekažnjeni. Ipak taj korumpirani, pokvareni sustav po kojem su Banac, Tadić i Letica tako zdušno pljuvali ima razumijevanja za svoje sinove razmetne.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
majku mu jebem


sve je rekao kolega!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

80 000 kn - Tadićeva godina?! Ja im za te pare neb' u sabor!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2008. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › 80 000 kn - Tadićeva godina?! Ja im za te pare neb' u sabor!
Da, ali to je samo leb ponad pogace. Naime, tu nije uracunata placa, beneficije i ostali bonusi bivanja saborskim zastupnikom (npr. zagarantirana mirovina od 9000kn), vec su to pare za financiranje rada stranaka/nezavisnih kandidata.

Dakle, iz drzavnog proracuna se izdvajaju sredstva kako bi nam ti ljigezi lagali u lice. Mi financiramo da nas prce u paksu. Cini li nas to mazohistickim receiverima?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: