Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Red bull osijek031.com smile

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2008. 19:49 
Naslov:  Red bull osijek031.com smile
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo čitam na indexu članak

PREMA rezultatima istraživanja koje je proveo australski Kardiovaskularni istraživački centar Kraljevske bolnice u Adelaideu, samo jedna limenka popularnog energetskog napitka, Red Bulla, može povećati rizik od srčanog udara, čak i kod mladih i zdravih ljudi.
Napitak bogat kofeinom popularan je prema studentima i poklonicima adrenalinskih sportova zbog toga što, baš poput kave, prikriva umor i zavarava organizam. No, jednako tako, taj kofeinski napitak čini krv "ljepljivom", što je preduvjet za kardiovaskularne probleme poput srčanog udara.
"Sat vremena nakon što popiju Red Bull (njihov krvožilni sustav) više nije normalan. Ponaša se poput sustava bolesnika s kardiovaskularnim problemima", rekao je Scott Willoughby, voditelj istraživanja, koje je provedeno na 30 mladih, odraslih ljudi. Znanstvenici su testirali njihove krvožilne sustave prije i nakon konzumiranja jedne limenke Red Bulla od 250 mililitara, bez šećera.

"Srčani udar u limenci"

Willoughby je dodao i kako bi Red Bull mogao biti smrtonosan u kombinaciji sa stresom ili visokim krvnim tlakom, jer sprječava normalno funkcioniranje krvnih žila te tako povećava rizik od krvnih ugrušaka. "Ako imate predispozicije za kardiovaskularnu bolest, trebali bi dvaput razmisliti prije što to popijete", izjavio je.
Glasnogovornica Red Bulla Australija, Linda Rychter, za Reuters je rekla kako će izvješće biti proslijeđeno središnjem uredu tvrtke u Austriji, gdje će biti napravljena njegova procjena. "Istraživanje ne pokazuje učinke koji bi bili veći od onih kada popijete šalicu kave. Zbog toga su rezultati očekivani i nalaze se u normalnom fiziološkom dosegu", dodala je.

Red Bull je zbog izlaganja zdravstvenom riziku zabranjen u Norveškoj, Urugvaju i Danskoj. U prošloj je godini, u 143 zemlje svijeta, prodano oko 3,5 milijardi limenki tog napitka. U jednoj limenci se nalazi 80 miligrama, što je otprilike količina kofeina u standardnoj šalici kave.



Iskreno, nisam znala da je zabranjen u Norveškoj... Laughing
Brojke u članku govore o prodaji popularnog napitka..govori se i o posljedicama konzumiranja, no čini mi se da se ljudi baš i ne obaziru na tu štetnost...očito u osobama grme glasovi adrenalin, adrenalin...

Da li Vi konzumirate to piće (ili neko drugo istog sastava) , koliko često i u kojim količinama ?
Pijete li čisti red bull ili se zalomi i red bull vodka ?
Znate li što uopće pijete, što je sve smućkano u RB i tko je tvorac ?
Da li biste zabranili prodaju u našoj zemlji ( pa i šire ) ili bar red bull vodka party-e ?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2008. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daaaaaj gluposti, pa popio sam ih vagon pa ništ ništ ništ ništ ništ ništ klik ništ ništ ništ klik osijek031.com smile

1. da konzumiram, ne redovito al konzumiram
2. i čisti i red bul vodku, red bul gin, red bul southern comfort, red bul viski itd itd
3. taurin mmmmmm taurin to me diže
4. ne red bul je zakon, ko ima problema s tim nek ne pije ko nema nek pije

KONOBAR DAJ VAMO RED BUL I DUPLI GIN Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.08.2008. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne pijem ni to ni kavu ni alkohol...tako da...ništa...što se mene tiče...zabrani red bull u RH,meni ne smeta,a spasit ćete život mojim prijateljima Smile Smile Smile EHEHE

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako dosad nisam riknio od svog tog redbulla kojeg sam unio u organizam, neću ni sad

da ne spominjem hrpu istoga pomiješanog sa bocom votke na putu u ZG kad se išlo na tiesta, ajme meni

još u zg presječeno pivom

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.08.2008. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo baš sam popio četiri komada u batini i još toliko ponio doma i super sam
i živ sam

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2008. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pih, 80 mg kofeina?
Tko hoće pravi kofeinski (i blagi sinth guarana) šus, kupit će si Encianovu Guaranu u apoteci! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aggy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni od red bulla srce udara ko da mi netko konstantno buši balone iza leđa osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.08.2008. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je RB stetan sa alkoholom to sam znao od prije... u takvoj kombinaciji ga nisam nikad ni pio jer ili pijem alkohol ili pijem bezalholna pica tako da nemjesam...

inace RB redovno konzumiram, pogotovo pred ispitne rokove kada treba uciti Laughing jer mi pomaze u "razbuđivanju" bolje od kave i bilo cega drugog... no nakon sto sam procitao to nekidan moram priznat da sam danas popio RB nekako sa strahom... iako sam ih do sad popio barem 1000 i jos sam ziv looool

mislim da je to sve skupa samo antipropaganda tako gledajuci nista nije zdravo i nista nevalja... a novinari su u stanju svasta napraviti...

razmislit cu u kojoj cu ga kolicini dalje konzumirati...

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2008. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: › mislim da je to sve skupa samo antipropaganda

zasad i ja mislim baš tako

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: