Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crno vino i praksiten - omiljeni su “koktel” osječkih osnovaca!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 22:29 
Naslov:  Crno vino i praksiten - omiljeni su “koktel” osječkih osnovaca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisnost o antidepresivima u kombinaciji s alkoholom postaje sve veći problem među osječkom mladeži, posebice među djevojčicama već u dobi od 14 godina - doznajemo u osječkom Centru za neformalnu edukaciju, čiji volonteri nastoje, posebice u ljetnim mjesecima, s tzv. pijane promenade, upravo školarce sa spomenutom ili sličnom ovisnošću zainteresirati za neke od programa namijenjenih mladima.

Kako doznajemo od voditeljice Centra, Danijele Lovrić, riječ je o problemu koji je u posljednje dvije godine eskalirao zbog iskrivljene percepcije mladih ljudi kada je u pitanju zabava.

- Miješanje tableta s alkoholom uvijek je bilo prisutno, no nikada u ovolikoj mjeri. Do prije dvije godine oni koji su i uzimali ovu kombinaciju, unosili su je u organizam povremeno, kao dio zabave tijekom večernjeg izlaska. Danas djeca tablete u kombinaciji s alkoholom uzimaju kako bi se zabavila, odnosno misle da se bez uzimanja opojnih sredstava ne mogu dobro provesti. Tablete uzimaju kod kuće, ili prije odlaska u grad na nekom skrovitom mjestu i to prije svakog izlaska.

Zabrinjavajuće je i da se pomaknula dobna granica za takav način eksperimentiranja. Sada se s tabletama i alkoholom počinje već u završnim razredima osnovne škole. Promijenila se i zainteresiranost po spolu. Naime, dok su nekada u uzimanju tableta prednjačili dječaci, danas su to mahom djevojčice
- kaže Lovirć, te dodaje kako je osječkim tinejdžerima najdraži "koktel" praksitena i crnog vina.

- Najtužnije je u biti da do lijekova gotovo sva djeca dolaze u vlastitom domu budući da roditelji nemaju naviku kontrolirati potrošnju lijekova. Posebice oni koji ih i sami povremeno koriste, pa tako, ako i uoče da lijekovi nedostaju, misle kako su ih i sami popili. Okriviti treba i liječnike koji nerijetko roditeljima prepisuju više lijekova negoli ih oni uistinu uzimaju. Posebno kada je riječ o antidepresivima - objašnjava Lovrić te ističe kako nisu samo antidepresivi opasni nego da roditelji moraju provjeravati i količinu drugih lijekova, posebice ako su svjesni da ih kod kuće imaju u većem broju, za različite tegobe.

- Sami antidepresivi s alkoholom stvaraju brzu ovisnost, no ništa manje nisu štetni ni bilo koji drugi lijekovi koje djeca, s alkoholom ili bez njega, nekontrolirano uzimaju - zaključuje Lovrić.

Zabave bez kapi alkohola

- Svakako je najvažniji korak redovita roditeljska kontrola. Ne samo količine lijekova u kući nego i djetetovih prijatelja te mjesta na koja izlazi. Dijete je potrebno i usmjeriti k izvannastavnim aktivnostima, hobijima i programima za mlade. Koliko je to dobar potez najbolji su pokazatelj naši članovi, u dobi od 14 do 25 godina, svaki vikend u Centru organiziraju zabave bez kapi alkohola i odlično se zabavljaju. I to sve zato što su se odlučili prikloniti okruženju u kojemu imaju mogućnost izabrati bolju opciju od ovisnosti
, kaže Lovrić.

Autor: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što vi kažete na sve to????

I onda roditelji tvrde kako su njihova dječica pravi mali anđeli...

Kako bi to bilo najbolje spriječiti??? ili barem donekle suzbiti???

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.07.2008. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odvratne su mi te sve budale koje piju tablete ( sa ili bez alkohola), budale koje se režu, budale koje misle da se nemože zabaviti bez alkohola, budale koje misle da imaju neke ''ljubavne'' probleme pa rade to sve (zajedno ili svaki dan nešto drugo)...
Odvratno mi je vidjeti na nečijoj ruci ožiljke od rezanja, čim vidim tako nešto, odma tu osobu manje cijenim i ne mislim o njoj baš najbolje, ili nekog ko se hvali kako je popio/la pun kurac tableta pa je jedva preživio, išao/la na ispumpavanje blablabla, oooma kažem marš i bjež od tog svega.
Ajde ako piješ onda se kontroliraj, ne da zabljuješ sve i da nemožeš na noge ustat, i kasnije nebit svjestan posljedica.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.07.2008. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
Što vi kažete na sve to????

Kažem kako po osječkim parkovima trče konjanici, a razni likovi rade u špijunažnim centrima s fancy satovima na ruci.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anNa031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2008. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...to je žalosno...strašno0ooo
više ne znaš jel gore otič na cajke i tako si spalit mozak ili ič na pijanu napit se i popit si koju tableticu i tako si spalit mozak...hhhhh
to se zove mladež u našem osijeku! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BumBaCicA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek, CNO
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2008. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja osobno ne pijem, al svi oko mene da.. I znam neke koi kombiniraju alkohol i tablete..
Al dzabe ti je i upozoravati kad budale ne zele slusati. Mozes ti njemu 100 puta govorit kako je to lose, kako ce si poremetit zdravlje, da ce bit posljedica, al neeee.. Uvijek ce on po svom, pa kud puklo da puklo, a puknut ce u bolnici na ispumpavanju zeludca!

_________________
. 99 dijelova, 1 nedostaje, 99 boli, a nijedna ne prestaje .
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BumBaCicA je napisao/la: ›
a puknut ce u bolnici na ispumpavanju zeludca!
Dobro je ako pukne samo na tome.... Ako ne bude: ej buraz jesi živ?!?!?! A on/ona ni mrdac osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Što vi kažete na sve to????

I onda roditelji tvrde kako su njihova dječica pravi mali anđeli...

Kako bi to bilo najbolje spriječiti??? ili barem donekle suzbiti???


jednostavno

dici revolucuju ... iliti ustanak, srusiti ovu vlast i uvesti diktaturu proletarijata.

sve nacionalno blago nacionalizirati i uvesti drustveo vlasnistvo.

tako ce roditelji umjesto od 7 do 18 sati ... raditi od 8 do podne, onda ce otici kuci i do 15 se odmarati a ostatak dana ce ustvari provesti s djecom ... gledat ce ih, pa ce mozda i prmjetiti da nisu normalni.

ili cemo ih pustiti da zive ... djeca su zilava ... iznenadjujuce zilava ... evo, bas sam se sjetio necega u cemu se jasno vidi kako je nevjerovatno da su generacije 60. 70. godina proslog stoljeca ustvari jos uvijek zivi.

Citat: › Cestitam generaciji!

Ne mogu vjerovati da smo uspjeli!

Prema onome sto kazu danasnji pravnici i birokrati svake vrste,svi mi koji smo bili djeca u 50-im, 60-im, 70-im i ranim 80-im godinama (sada vec) proslog stoljeca, vjerojatno ne bismo trebali biti zivi.

Nasi djecji kreveti bili su obojeni kricavim bojama na bazi olova. Nismo imali zastitne poklopce na uticnicama i bocicama lijekova, nismo imali brave na vratima i ormaricima, a kad smo se vozili na biciklu, nismo imali kacige. Kao djeca vozili smo se (ako smo se vozili) u automobilima bez pojaseva, sjedalica i zracnih jastuka.

Pili smo vodu iz cijevi u vrtu, ne iz boce.

Uzas!

Jeli smo kruh, kolace i margarin i pili gazirana slatka pica, ali nikad nismo bili debeli, jer smo se stalno igrali vani. Dijelili smo jedno gazirano pice s cetiri prijatelja iz iste boce i nitko od toga nije umro.

Provodili smo sate gradeci male automobile iz raznoraznih otpadaka i onda se spustali nizbrdo da bismo tek tada otkrili da smo zaboravili na kocnice. Nakon sto smo se nekoliko puta zabili u grmlje, naucili smo rijesiti taj problem.

Otisli smo od kuce ujutro i igrali se vani cijeli dan. Vracali smo se kuci kad bi se upalila ulicna svjetla.

Nitko nije mogao s nama razgovarati cijeli dan. Nismo imali mobitel.

Nezamislivo!

Nismo imali Play Station, Nintendo, X-Boxes, video igrice, 99 satelitskih programa na televiziji, filmove na videu, surround sustav, mobilne telefone, kompjutore ili Internet chatove. Imali smo prijatelje! Izasli smo van iz kuce i nasli ih.

Igrali smo granicara i ponekad bi nas udarac loptom zbilja zabolio.

Padali smo s drveca, znali smo se porezati, slomiti kost ili zub i zbog tih nesretnih slucajeva nije bilo nikakvih sudskih tuzbi. To su bili nesretni slucajevi. Nitko nije bio kriv osim nas.

Tukli smo se i udarali jedni druge, dobivali masnice i naucili kako da ih prebolimo.

Izmisljali smo igre sa stapovima i teniskim lopticama i, iako nam je bilo receno da ce se to dogoditi, nikome nismo povrijedili oko.

Vozili smo se na biciklu ili prosetali do prijateljeve kuce, pokucali ili pozvonili na vrata ili samo usli i popricali s njim.

Igrale su se razne igre i nisu svi usli u ekipu. Oni koji nisu, morali su nauciti nositi se s razocaranjem.

Neki ucenici nisu bili pametni kao ostali i nekad su pali razred i morali ga ponavljati.

Uzas!

Testovi se nisu odgadali iz bilo kojeg razloga.

Neki postupci su bili samo nasi.

Posljedice su bile ocekivane.

Sama pomisao da nas roditelji izvade iz nevolje kad smo imali problema u skoli ili sa zakonom, bila je nezamisliva. Oni su zapravo podrzavali skolu i zakon.

Zamislite to! Uzas!


Ova generacija je dala neke od najboljih preuzimatelja rizika. Izmedju nas su izasli najbolji rjesavatelji problema i izumitelji u cijeloj povijesti!

Imali smo slobodu, neuspjeh, uspjeh i odgovornost i naucili smo se s time nositi! I vi ste takvi!

Cestitam!

Molim Vas da posaljete ovo drugima koji su imali srecu da kao djeca odrastu prije nego sto su pravnici, novinari i ostali birokrati poceli regulirati nas zivot.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.07.2008. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto ti vraga. Pametna li nam djeca žive u državi. Ako niš drugo bar su inovativni, mi smo se samo napijali...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Što vi kažete na sve to????

I onda roditelji tvrde kako su njihova dječica pravi mali anđeli...

Kako bi to bilo najbolje spriječiti??? ili barem donekle suzbiti???


jednostavno

dici revolucuju ... iliti ustanak, srusiti ovu vlast i uvesti diktaturu proletarijata.

sve nacionalno blago nacionalizirati i uvesti drustveo vlasnistvo.

tako ce roditelji umjesto od 7 do 18 sati ... raditi od 8 do podne, onda ce otici kuci i do 15 se odmarati a ostatak dana ce ustvari provesti s djecom ... gledat ce ih, pa ce mozda i prmjetiti da nisu normalni.

ili cemo ih pustiti da zive ... djeca su zilava ... iznenadjujuce zilava ... evo, bas sam se sjetio necega u cemu se jasno vidi kako je nevjerovatno da su generacije 60. 70. godina proslog stoljeca ustvari jos uvijek zivi.

Citat: › Cestitam generaciji!

Ne mogu vjerovati da smo uspjeli!

Prema onome sto kazu danasnji pravnici i birokrati svake vrste,svi mi koji smo bili djeca u 50-im, 60-im, 70-im i ranim 80-im godinama (sada vec) proslog stoljeca, vjerojatno ne bismo trebali biti zivi.

Nasi djecji kreveti bili su obojeni kricavim bojama na bazi olova. Nismo imali zastitne poklopce na uticnicama i bocicama lijekova, nismo imali brave na vratima i ormaricima, a kad smo se vozili na biciklu, nismo imali kacige. Kao djeca vozili smo se (ako smo se vozili) u automobilima bez pojaseva, sjedalica i zracnih jastuka.

Pili smo vodu iz cijevi u vrtu, ne iz boce.

Uzas!

Jeli smo kruh, kolace i margarin i pili gazirana slatka pica, ali nikad nismo bili debeli, jer smo se stalno igrali vani. Dijelili smo jedno gazirano pice s cetiri prijatelja iz iste boce i nitko od toga nije umro.

Provodili smo sate gradeci male automobile iz raznoraznih otpadaka i onda se spustali nizbrdo da bismo tek tada otkrili da smo zaboravili na kocnice. Nakon sto smo se nekoliko puta zabili u grmlje, naucili smo rijesiti taj problem.

Otisli smo od kuce ujutro i igrali se vani cijeli dan. Vracali smo se kuci kad bi se upalila ulicna svjetla.

Nitko nije mogao s nama razgovarati cijeli dan. Nismo imali mobitel.

Nezamislivo!

Nismo imali Play Station, Nintendo, X-Boxes, video igrice, 99 satelitskih programa na televiziji, filmove na videu, surround sustav, mobilne telefone, kompjutore ili Internet chatove. Imali smo prijatelje! Izasli smo van iz kuce i nasli ih.

Igrali smo granicara i ponekad bi nas udarac loptom zbilja zabolio.

Padali smo s drveca, znali smo se porezati, slomiti kost ili zub i zbog tih nesretnih slucajeva nije bilo nikakvih sudskih tuzbi. To su bili nesretni slucajevi. Nitko nije bio kriv osim nas.

Tukli smo se i udarali jedni druge, dobivali masnice i naucili kako da ih prebolimo.

Izmisljali smo igre sa stapovima i teniskim lopticama i, iako nam je bilo receno da ce se to dogoditi, nikome nismo povrijedili oko.

Vozili smo se na biciklu ili prosetali do prijateljeve kuce, pokucali ili pozvonili na vrata ili samo usli i popricali s njim.

Igrale su se razne igre i nisu svi usli u ekipu. Oni koji nisu, morali su nauciti nositi se s razocaranjem.

Neki ucenici nisu bili pametni kao ostali i nekad su pali razred i morali ga ponavljati.

Uzas!

Testovi se nisu odgadali iz bilo kojeg razloga.

Neki postupci su bili samo nasi.

Posljedice su bile ocekivane.

Sama pomisao da nas roditelji izvade iz nevolje kad smo imali problema u skoli ili sa zakonom, bila je nezamisliva. Oni su zapravo podrzavali skolu i zakon.

Zamislite to! Uzas!


Ova generacija je dala neke od najboljih preuzimatelja rizika. Izmedju nas su izasli najbolji rjesavatelji problema i izumitelji u cijeloj povijesti!

Imali smo slobodu, neuspjeh, uspjeh i odgovornost i naucili smo se s time nositi! I vi ste takvi!

Cestitam!

Molim Vas da posaljete ovo drugima koji su imali srecu da kao djeca odrastu prije nego sto su pravnici, novinari i ostali birokrati poceli regulirati nas zivot.



SVAKA ČAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuhra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 327
Lokacija: Rijeka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratne su mi te sve budale koje piju tablete ( sa ili bez alkohola), budale koje se režu, budale koje misle da se nemože zabaviti bez alkohola, budale koje misle da imaju neke ''ljubavne'' probleme pa rade to sve (zajedno ili svaki dan nešto drugo)...
Odvratno mi je vidjeti na nečijoj ruci ožiljke od rezanja, čim vidim tako nešto, odma tu osobu manje cijenim i ne mislim o njoj baš najbolje, ili nekog ko se hvali kako je popio/la pun kurac tableta pa je jedva preživio, išao/la na ispumpavanje blablabla, oooma kažem marš i bjež od tog svega.
Ajde ako piješ onda se kontroliraj, ne da zabljuješ sve i da nemožeš na noge ustat, i kasnije nebit svjestan posljedica.



Evo ti primjer znas me, ja ne pijem i ne konzumiram tablete a zanm se zabaviti...

bew. jedna legica je redovito pred menom uzima helexe i slicne gluposti te nakon toga pivkana nalila. redovito sam joj govorio da nije dobro te da kasnije nece biti dobro, ali pak ovisnost tj. maloljetnicka glupost i nezrelost jejaca. nakon nekog vremena nasla je decka i sve je prestalo. Sada ako popije, popije od pola do jedne pive po izlasku...

Tuzno je vidjeti osobu (nemora biti mladja) na ulici ili u parku kako lezi, a oko te osobe hrpa praznih pivskih boca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2008. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuhra je napisao/la: ›
Evo ti primjer znas me, ja ne pijem i ne konzumiram tablete a zanm se zabaviti...

Tako je, ne treba nama alkohol da budemo budale Smile

Zuhra je napisao/la: ›
Tuzno je vidjeti osobu (nemora biti mladja) na ulici ili u parku kako lezi, a oko te osobe hrpa praznih pivskih boca...

E ima i za to riješenje

uzmeš takav jedan, sve čisto uredno, jedino ako ne proliješ sa strane, onda jebiga,a i ako je sunce dobro osuišit će se Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2008. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to su sve budale,mlade nadobudne budale,djeca koja ne razmisljaju ni o cemu,uopce nisu svjesni posljedica kako za sebe tako i za okolinu.vise stete okolini tako sto pokusavaju drugim utuviti u glavu kako je to zapravo,super,cool,fora ili tako nesto..da se oni pucaju glupostima i sute ne bi bilo toliki broj onih koji konzumiraju takva sredstva,nego se to okolo hvali misleci kako ce steci bolje misljenje o sebi,kako ce se lako uklopiti u ulicne skupine..lako nagovorit mladu budalu da popije dvije tri tablete,dva tri bambusa i sve ce mu biti super.to je sve iz supljeg u prazno,stalno se broji kako se mladi opijaju drogiraju al nikako da se tome stane na kraj.nije zabava napit se ko guzica i negdje leci,al ajde ti to nekome dokazi.
ma zalosno je to sto su mladi iz generacije u generaciju sve losiji i losiji,i to je svima jasno al nista se ne poduzima kako bi se to sprjecilo.i nemoze se roditelje kriviti zato sto se njihova djeca drogiraju,kao mama bolesna ima tableta kod kuce,ima tableta i kod mene,vjerujem da svako u kuci ima nekakvu zalihu tableta al zasto meni nikad nije palo na pamet da uzmem nesto.jednostavno danasnji svijet i ulica su najveci krivci za sve vece probleme i to je cinjenica..sve je teze kontrolirati mlade

evo primjer kako je nazovima ga tako "djete" u prvom razredu nastavnike gadalo mobitelima,kalkulatorima,..ja sam jos uvijek jedan od mladih ali znam da mi na pamet nije padalo da nesto prigovorim nastavniku,aj barem od 1.-4. onda sam i ja poceo prigovarat,ali da nekoga idem gadat to mi je neshvatljivo

ja znam da sam daleko od dobre mlade osobe,znam i ja nekad popit pivo dva al kad popijem,znam gdje su mi granice,znam da nikad necu uzet neku drogu,znam da se mogu kontrolirati i znam da time sto popijem nesto alkoholno niti najmanje necu nastetiti okolini

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2008. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › [
jednostavno

dici revolucuju ... iliti ustanak, srusiti ovu vlast i uvesti diktaturu proletarijata.

sve nacionalno blago nacionalizirati i uvesti drustveo vlasnistvo.

tako ce roditelji umjesto od 7 do 18 sati ... raditi od 8 do podne, onda ce otici kuci i do 15 se odmarati a ostatak dana ce ustvari provesti s djecom ... gledat ce ih, pa ce mozda i prmjetiti da nisu normalni.

ili cemo ih pustiti da zive ... djeca su zilava ... iznenadjujuce zilava ... evo, bas sam se sjetio necega u cemu se jasno vidi kako je nevjerovatno da su generacije 60. 70. godina proslog stoljeca ustvari jos uvijek zivi.



Pogodio si bit..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: