Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sto mislite o visti??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Dali je bolje vista ili xp?

Ma xp rulz.
60%
 60%  [ 9 ]
VIsta ,kod mene sve mora bit u toku sa novim stvarima...
26%
 26%  [ 4 ]
Jebo vas Bill Gates, ja imam commodore 64
13%
 13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 15


Autor Poruka
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2008. 13:01 
Naslov:  Sto mislite o visti??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja koristim vistu vec nekih pola godine i moram rec da sam prezadovoljan.
Za razliku od xp-a ovo čudo se jednostavno nemože srušti.Doduše imam novi stroj i moram reć da se super vrti premda je ni u snu nebih stavio na staru kantu.
Stalno su na repertoaru neki novi updejti i fixevi.
Svaka aplikacija koja se vrti se kešira u memoriju i imam dojam da ovi windowsi rade puno brž i tečnije nego xp.
Jer xp nakon nekog vremena izgubi onu svoju poletnost kad ga natrpate (nakon formata) sa svim programima i pizdarijama koje vam trebaju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.07.2008. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mislim ništa jer nisam radio nešto detaljno s njom.

ono što sam vidio na visti su puno ljepši user interface, dobre sigurnosne postavke...i to je to. Čini mi se nešto kompliciranijim za podešavanje i održavanje, ali o tom stvarno ne mogu ništa više govoriti jer sam sve skupa na visti radio možda sat vremena.

A ovaj tvoj argument za XP (da gubi poletnost) stoji - ako ne održavaš komp i tu i tamo ne preletiš nekim softverom za tu namjenu Wink evo kod mene XP već godinu dana, bez ikakvih problema, nakrkao ga svime i svačime a radi kao i prvi dan.


P.S. izostavio si Macovce iz ankete osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.07.2008. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vistu imam na laptopu (sestrinom), i mogu reći da sam zadovoljan, u početku i nije bog zna šta, dok ti sam postavke ne namjestiš kako hoćeš, e onda brate leti, jedino što mi se ne sviđa na visti je control panel, bolje je napravljen na xp-u, kojeg imam kod sebe.
Kao što je rekao Frost, na visti je puno ljepši user interface ali meni se ipak više sviđa ovaj jednostavni stari.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.07.2008. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja isto imam vistu na laptopu, malo je cudno dok se naviknes, al je meni puno ljepsa od xp Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2008. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd, da i profesionalni informatičar kaže nešto na ovu temu - Vista je sada brza i stabilna, samo kad joj napucate dovoljno RAM-a, date joj barem dvoglavi procesor i ponešto keša na HDD-u. Eto, samo to Wink

E sad, ako imate XP i hoćete bez nadogradnje hardvera napraviti apgrejd na Vistu - nemojte! XP leti i sa 1 GB RAMa i nekim Celeronom... Vista se vuče.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2008. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ajd, da i profesionalni informatičar kaže nešto na ovu temu - Vista je sada brza i stabilna, samo kad joj napucate dovoljno RAM-a, date joj barem dvoglavi procesor i ponešto keša na HDD-u. Eto, samo to Wink

E sad, ako imate XP i hoćete bez nadogradnje hardvera napraviti apgrejd na Vistu - nemojte! XP leti i sa 1 GB RAMa i nekim Celeronom... Vista se vuče.


Ali kad visti daš to što si naveo onda radi atooomski...
A sad pošto sam ja još uvijek ovisnik o igrama...dx10 je prijeko potreban... Laughing
Ali da će se xp koristit još dugo (puno više od viste) u to sam uvjeren....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2008. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darkmark je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
E sad, ako imate XP i hoćete bez nadogradnje hardvera napraviti apgrejd na Vistu - nemojte! XP leti i sa 1 GB RAMa i nekim Celeronom... Vista se vuče.

Ali da će se xp koristit još dugo (puno više od viste) u to sam uvjeren....

Najveći je problem što proizvođači više neće raditi drajvere za XP kad ga M$ prestane prodavati. Pogledaj danas tržište noutbuka - teško da ćeš naći neki koji ima na raspolaganju i drajvere za XP.

Nekako si mislim da će okljaštreni XP naći primjenu najviše u mobilnom hardveru i ultramobilnim prijenosnicima... nove generacije procesora će ga bez puno muke tjerati na njima. Ono, Asus Eee i ostala kompanija...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: