Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počela kampanja protiv nuklearke u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li ste za gradnju nuklearne elektrane?

Jesam
72%
 72%  [ 27 ]
Nikako
18%
 18%  [ 7 ]
Samo ako ne postoji alternativa
8%
 8%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 37


Autor Poruka
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2008. 20:26 
Naslov:  Počela kampanja protiv nuklearke u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Press centar za okoliš Hrvatske,Grupa OR i Zelena lista-pridružena članica Eurposke stranke zelenih EGP i Jovan Jelić , načelnik općine Erdut obavještavaju medije i javnost da su počeli kampanju protiv izgradnje nuklearne elektrane u Hrvatskoj. Fokus kampanje je istočna Slavonija.

Kao dio javne i medijske kampanje, a utemeljeno na zakonskom pravu javnosti na odlučivanje i sudjelovanje u odlučivanju, pokrenuli smo i peticiju pod nazivom:
„Protiv gradnje nuklearke u Hrvatskoj-NE nuklearki na Dunavu (Dalj/Erdut)“

Peticija će se potpisivati od 23.lipnja do 10.rujna 2008.g.,u cijeloj Hrvatskoj, a o vremenu i mjestu potpisivanja javnost će biti obavještavana od strane organizatora, putem lokalnih medija.

Peticija protiv gradnje nuklearke u Hrvatskoj i na lokacija općine Erdut, bit će dostavljena vladi RH 15. rujna 2008.godine

Ovom obavješću pozivamo sve zainteresirane udruge, stranke i pojedince da se pridruže antinuklernoj kampanji, dok je ideja o nuklearki u Hrvatskoj samo na papiru.

Objašnjenje:

Od tri moguće lokacije-Dalmacija, Prevlaka na Savi, Erdut na Dunavu, koju predlažu energetski nuklerani zagovarači, najboljom i najvjerojatnijom za izgradnju nulearke označeno je područje u istočnoj Slavoniji, na Dunavu, u općini Erdut, u Osječko-baranjskoj županiji).

Kampanjom želimo postići trajno isključivanje iz energetske strategije Hrvatske prijedloga i plana izgradnje nuklearke kao energetskog izvora, u bilo kojem dijelu Hrvatske, pogotovo u istočnoj Slavoniji.

Zato tražimo od Vlade RH da u novoj energetskoj strategiji Hrvatske, energetsku budućnost svojih građana osigura kroz obnovljive i neštetne izvore, uvođenjem novih propisa štednje i osiguravanjem financijskih sredstava za provedbu energetske učinkovitosti.

U energetsku strategiju Hrvatske, umjesto nukleranog izvora, zahtjevamo da se uvedu projekti i planovi za solarne ćelije, geotermalne izvore i vjetroelektrane, kogeneracijska postrojenja, koji proizvode energiju na bazi svoje osnovne sirovine (biomasa, otpad i slično).

Smatramo da je Vlada RH dužna osigurati domaće i strane financijske izvore za razvoj kogeneracijskih postrojenja, te tako omogući decentraliziranu proizvodnju struje, razvoj samodovoljnih energetskih pogona i distribuciju viška energije svojim lokalnim zajednicama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ako budu pravili nuklearku onda stvarno nisu normalni...

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2008. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel vi znate kakve se elektrane prave kada se odustane od nuklearke, a energija je potrebna???
Ne, ne prave se idilcne vjetrenjace, solarni kolektori i sto ti ja znam...
Prave se termo elektrane smradulje koje zagadjuju vise nego 100 nuklearki zajedno...
Svi lajete protiv nuklearki jer o njima ne znate nista, za vas su nuklearke nesto iz Simpsonovih...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesi pročito kad si tak pametan, di HEP-u curi struja i zašto je mi kao NEMAMO??? imaš objašnjeno u današnjem glasu slavonije

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2008. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Jel vi znate kakve se elektrane prave kada se odustane od nuklearke, a energija je potrebna???
Ne, ne prave se idilcne vjetrenjace, solarni kolektori i sto ti ja znam...
Prave se termo elektrane smradulje koje zagadjuju vise nego 100 nuklearki zajedno...
Svi lajete protiv nuklearki jer o njima ne znate nista, za vas su nuklearke nesto iz Simpsonovih...


Baš sam to htio reći. Evo, slučajno sam naletio na ovo ali George Carlin (R.I.P.) je to bolje objasnio nego što bi ja ikad mogao.



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.06.2008. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast Kugla Bravo

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2008. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se slažem za nuklearku...al svi kad čuju za nju odmah si prikazuju černobil...
ljudi imaju sve više el. aparata a poseban problem je klima koja je medju najčešće korištenim aparatima te se govorilo kako elektrane ubrzo neće moči proizvoditi toliko struje ako se ne pronađe neko rješenje...jbg...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ko podupire gradnju nuklearke kod nas ,nek si zamisli da skroz živi u razmišljanju hoće li otpasti neki šaraf il će <past kompjuterski sustav< pa radijacija lagano krene kroz atar. a ne smrdi, ne cuje se, ne vidi se ne peku oči, ne svrbi nos...samo crkneš iznenada. imamo jednu već u <trećem krugu<-100 km odavde, u madjarskoj. sad fali još jedna 30 km od osijeka

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2008. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la: ›
pa ko podupire gradnju nuklearke kod nas ,nek si zamisli da skroz živi u razmišljanju hoće li otpasti neki šaraf il će &lt;past kompjuterski sustav&lt; pa radijacija lagano krene kroz atar. a ne smrdi, ne cuje se, ne vidi se ne peku oči, ne svrbi nos...samo crkneš iznenada. imamo jednu već u &lt;trećem krugu&lt;-100 km odavde, u madjarskoj. sad fali još jedna 30 km od osijeka

Kakav krasan niz floskula...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › jesi pročito kad si tak pametan, di HEP-u curi struja i zašto je mi kao NEMAMO??? imaš objašnjeno u današnjem glasu slavonije


da, ali je nadalje objasnjeno da struja curi u svim zemljama i da je taj gubitak normalna pojava.

nadalje, novinari glasa slavonije ???

i ja sam za nuklearku, daleko cistija i ekoloskski prihvatljivija od termoelektrana ili potapanja ogromnih prostranstava radi hidroelektrane.

sve su elektrane opasne, i ako pukne brana moze doci do velike katastrofe.

tehnologija je od cernobila napredovala i postotak havarija na nuklearnim elektranama je zanemariv.

a i ako dodje do havarije, tako mi je svejedno jel nuklearka 100 km daleko u madjarskoj ili 30 km od osijeka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma koji će mi klinac nuklearka, bilo kakva TE-TO ili HE? one se ne gradi da bi bilo dovoljno struje, nego da se jos više troši, ajmo potrošači, pa da trgovci strujom mogu još više nabijati cijene. palite jumbo svjetleće reklame, uključite još više kućanskih mašina, postavite još više semafora i osvjetljenih raskrižja. a ko će to platit? svi mi. razlika je u tome što oni koji hoće još i NUKLEARKU, jedva čekaju da plaćaju, a mi koji nećemo još više novih postrojenja za proizvodnju struje, štedimo na sve strane i nerado čekamo račune za struju.
e, da, evo malo zanimljivosti o trgovcima strujom, jest da je na engleski al valja pročitat:
The Power Brokers ,http://www.reportingproject.net:
Reporters from Albania , Bosnia-Herzegovina , Bulgaria and Romania looked at the regional energy market and energy traders. What they found was a murky, closed system that is not open to fair trade and where the state companies are giving away their advantage to well-connected energy traders.......

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je u pravu ste, bolje da srbi naprave jednu u Pančevu koje je par sto hiljada km daleko od nas i da mi onda ne dobijemo nikakav kredit za izgradnju jer EU kaže imali ste šansu sad se hebite i lepo kupte od braće jeftinu struju. No braća srbi su ipak ljudi pa nas za razliku od slovenaca neće zahebavat nego će nam struju uskratiti kad mi to kazemo , a ne kad oni oće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2008. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la: ›
ma koji će mi klinac nuklearka, bilo kakva TE-TO ili HE? one se ne gradi da bi bilo dovoljno struje, nego da se jos više troši, ajmo potrošači, pa da trgovci strujom mogu još više nabijati cijene. palite jumbo svjetleće reklame, uključite još više kućanskih mašina, postavite još više semafora i osvjetljenih raskrižja. a ko će to platit? svi mi. razlika je u tome što oni koji hoće još i NUKLEARKU, jedva čekaju da plaćaju, a mi koji nećemo još više novih postrojenja za proizvodnju struje, štedimo na sve strane i nerado čekamo račune za struju.
e, da, evo malo zanimljivosti o trgovcima strujom, jest da je na engleski al valja pročitat:
The Power Brokers ,http://www.reportingproject.net:
Reporters from Albania , Bosnia-Herzegovina , Bulgaria and Romania looked at the regional energy market and energy traders. What they found was a murky, closed system that is not open to fair trade and where the state companies are giving away their advantage to well-connected energy traders.......

Mila majko...
Ajde procite svi skupa malo strucne, dakle STRUCNE, literature...
Skupa energija dolazi upravo iz cistih izvora, a mi niti smo dovoljno bogato drustvo, niti imamo prirodne preduvijete za cistu energiju...
BTW struju iz nuklearne elektrane poskupljuju pretjerano pretjerni propisi o zastitnim mjerama zastitnih mjera zbrinjavanja otpada koji je, realno gledano, manje opasan od odbacene traktorske gume...
Potraznja za elektricnom energijom sve je veca, to je istina, ali odbijanje izgradnje elektrana nece nista rijesiti, upravo suprotno. Nuklearku ce izgraditi Madjari, Srbi ili Bosanci, a mi cemo struju uvoziti, skupo placati i imati energetske krize, a u slucaju da nuklearka blebne isti nam je kurac jel nuklearka u Nemetinu ili Novom Sadu...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2008. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jać sebi napravt jedan mali pogon u špajizu koji će obrađivat moj prdež, pa kad ga okinem u mašinu on mi proizvede struje a možd budem i proširiJo poso pa prodajem prdež i komšiji, oćel ko kupt prdež omene?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monsturm, prostak jedan
previše si puta gledao povrataka iz budućnosti 3

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: