Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Inter - tours obrt za istraživanje tržišta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
plain_me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2008. 20:48 
Naslov:  Inter - tours obrt za istraživanje tržišta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zadnjih tjedan dana sam provela na "probnom" radu u inter toursu. da pojasnim, radno mjesto je telefonist koji "gnjavi" ljude da dođu na večere ili ručkove, pa usput poslušaju prezentaciju firme.
kada sam došla na razgovor, ženskica je sa mnom fino popričala, čak me pitala jel bi mi smetalo ako bude potrebno da dođem raditi subotom, ja naravno rekoh ne, nema problema, ako je potrebno odazvat ću se. ono što mi nije napomenila jest- da je subota DOBROVOLJNI RAD i da NIJE plaćeno...to sam saznala tek kasnije!!!!
s druge strane, na tom probnom radu nisi plaćen po satu, već po broju ljudi koji ti dođu na termin koji si ugovarao i to 5kn po osobi, također nije rečeno na razgovoru. ono što je još najzanimljivije da sam radila tri dana na tuđim terminima i njihove popunjavala jer su to bili zaostaci, ali nigdje ne piše da ako se ti ljudi pojave ja za njih dobijem 5kn...uglavnom, što se dogodilo, u petak je ženskica sa prvotnog intervjua došla i rekla da bi trebala pomoći u subotu, ja reko ajd dobro, jer sam očekivala da će mi u ponedjeljak dati da potpišem ugovor za normalnu plaću, međutim kada je radno vrijeme u sibotu završilo pozvala me u ured i rekla da nisam zadovoljila i da neće potpisati ugovor sa mnom. nisam zadovoljila zato što sam preopušteno sjedila za radnim mjestom...to je bilo objašnjenje i da, ona smatra da nisam ozbiljno shvatila posao, s time da moram napomeniti da me ženskica mogla vidjeti samo pod pauzom ili kada je upadala u sobicu u kojoj cure rade. hmmm...p
pitanje broj 1- RAD SUBOTOM NIJE PLAĆEN, KAKO JE TO MOGUĆE???
PITANJE BROJ 2- RADITI 6 RADNIH DANA PO 8 SATI I SUBOTU 4 SATA I DA MI NIJE PLAĆENO PO SATU????

molim stručnu osobu za komentar ili jednostavno nekoga tko je imao slična iskustva, jer ovo po meni nije u redu i nekako mi vuče na izrabljivanje radne snage...vama?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2008. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan post!
sad znate da sve morate pitati kad idete na razgovor.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2008. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj, ti si počela raditi na tom 'probnom roku' bez ama baš ikakvog ugovora? Ili sam ja to krivo shvatio?
Jer, mislim, ovo je rvacka, ovdje ti ništa ne vrijedi bez potpisa i žiga, a riječi se gaze mjerom od sto/dan...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2008. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kontam da je ovdje riječ o studentskom poslu
a ti što zovu na te prezentacije su mis e uvijek R$E%# jer je očitod a se radi o nekom izrabljivanju

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2008. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
ja kontam da je ovdje riječ o studentskom poslu


Bez obzira, mora postojati fiksna plaća, makar i minimalac na koji se dodaje tih famoznih 5 kn/osoba.
Kontam da je to zakonska obaveza poslodavca. Ovdje se očito radi o izrabljivanju, djelatnici se vjerojatno tjedno mijenjaju pod izlikom probnog roka, a nikakav pisani trag ne ostaje, tako da nemaš ni materijala za inspektorat. Ipak ih treba uputiti tamo...

http://www.inspektorat.hr/DirhWeb/Pages/OnlinePrijava.aspx

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
2FAST4YOU
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2008. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plain me, pa zar ti ne znaš ni zbrajati?Koliko tjedan ima radnih dana?U koju si ti školu išla?Pa zar je čudno što nisi dobila posao?
Ne znam da je baš to tako kako si nam ti to opisala, Ja imam neka druga saznanja i ne bih se složila s tvojim postom.
Kao prvo kada želite negdje dobiti posao ne biste se smjeli kartati na poslu i držati noge preko naslona stolice, mislim da je to ipak pitanje opće kulture.
Blago onom poslodavcu koji zaposli takvog zaposlenika, taj će se usrećit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2FAST4YOU je napisao/la: ›
Kao prvo kada želite negdje dobiti posao ne biste se smjeli kartati na poslu i držati noge preko naslona stolice, mislim da je to ipak pitanje opće kulture.


Potpuno si u pravu! Držanje nogu preko naslona stolice nedopustivo je! I fizički neizvedivo, dodao bih, ja noge držim na sjedištu druge stolice Smile
A što je istina, pasijans me jako iritira. Minesweeper je bolji. Ukoliko baš morate dokazati poslodavcu da je preporuka po 45min rada za računalom uzeti 15min pauze - propušite se i izađite van. Tako se barem kod mene radi.

2FAST4YOU je napisao/la: ›
Blago onom poslodavcu koji zaposli takvog zaposlenika, taj će se usrećit.


Yup, ne daju mi da odem Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
2FAST4YOU
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2008. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma potpuno je izvedivo to s nogama, curka je bila dosta razgibana, ali brate što joj noge đibre.NI prozor ni klima nisu nam pomogli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lex
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2008. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osoba koja je prva dala komentar na tvrtku Inter-Tours navela je niz neistina, odnosno dala je svoje mišljenje koje je proizašlo iz nezadovoljstva zbog otkazivanja daljnje buduće suradnje.Kako tvrtka Inter-Tours posluje s uspjehom već dugi niz godina i zapošljava velik broj djelatnika, ovim putem ističem da rad suboto nikada nije postojao , nego se radilo isključivo o preraspodjeli radnog vremena koja je zakonom dopuštena.
Pitanje pod brojem 2 nije jasno postavljeno, budući da osoba očito nije dobro zbrojila radne dane, te isto tako MORA shvatiti da bila ona na probnom ili redovnom radu ne može na radnom mjestu provoditi vrijeme kartajući se i stavljajući noge na rukohvate stolice. To ova tvrtka smatra neprimjerenim ponašanjem ne samo radnika, nego to predstavlja odraz opće (ne) kulture svakog civiliziranog čovjeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
taraba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 13:30 
Naslov:  Re: Inter - tours obrt za istraživanje tržišta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra firma nema šta,kako ste nabrzinu negirali napisano Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
taraba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2008. 16:43 
Naslov:  Re: Inter - tours obrt za istraživanje tržišta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Di ima dima ima i vatre,upravo sam saznao da stvarno rade subotom a na plaći im nigdje nije prikazano ? Bit će i više informacija,lega radio tamo ko prenzenter kaže da je vrlo zanimljivo Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2008. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.06.2008. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › osijek031.com smile

Potpisujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ana9
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 0:34 
Naslov:  Re: Inter - tours obrt za istraživanje tržišta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije par godina sam bila na razgovoru za posao u Intertoursu, trazili su dipl.ekonomista za rad u obrtu/ili agenciji za turizam i to samo one s drzavnim poticajem (iskoristi pa otkantaj).
Na razgovoru je brzo bilo jasno da od turizma nema ni "t", da se mora zivkati ljude i prodavati posteljinu, odmah se spominjao prekovremeni rad, a da ne govorim o tome da su drmali narodnjaci, toliko o (ne)kulturi.
Pobjegla sam glavom bez obzira.
Drago mi je da se na njih barem skrenula pozornost ako nista drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2008. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › osijek031.com smile

Potpisujem.

Sve zanimljivije..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: