Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Canon EOS 450D

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2008. 12:13 
Naslov:  Canon EOS 450D
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kojom brzinom je krenulo, fotići će još malo pa zastariti već nakon nekoliko mjeseci...

Canon EOS 450D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2008. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zgodno je vidjeti IS kod Canona za takvu cijenu, ali opet taj omraženi 18-55mm... valjd' su ga sredili malo...

što se tiče zastarijevanja vjerujem da će biti tako, što više tehnologija se ubacuje u aparate to će prije i "zastarijevat" modeli bez npr. LiveViewa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2008. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo nekoliko mojih dojmova...
Canon je, po meni, napravio dobar posao jer je donio poboljsanja zahvaljujuci kojima je korisnicima popularnog 350D, pa cak i 400D, prelazak na 450D velik skok...
Ono sto mi se najvise svidja je vece i svjetlije trazilo, kazu na razini s modelom 30D, ali to se mora vidjeti u praksi.
Tu je i novi senzor 12,2MP koji snima 14-bitne RAW-ove sto bi trebalo znatno utjecati na kvalitetu fotografija, ali i za to treba cekati prve sample fotke pa se uvjeriti u ucinkovitost...
Zgodan je i live view koji je cak i bolji od onog u znatno skupljem 40D. Naime, na 450D auto focus radi po "contrast detection" principu pa slika ostaje na display-u i u vrijeme izostravanja, a cijeli je sustav, prema prvim informacijama dostupnim na netu, iznimno ucinkovit.
Dodano je i spot mjerenje, do sada ugradjivano samo u ozbiljnije modele, a od sada u entry level aparatu.
Tu je i novi kit objektiv koji je, uz dodatak iznimno korisnog IS-a, i opticki doradjen te je znatno brzi i ostriji od prethodnika.
Navodno je poboljsano i lezanje u ruci povecanjem gripa, a tu dolazimo i do prvog problema, barem za mene. Naime, zbog fizickih nadogradnji samog kucista aparata u odnosu na 350D/400D za 450D dolazi i novi grip, a prema onome sto sam citao na netu BG-E3 koji je pasao na 350D/400D, nije kompatibilan s 450D na koji ce ici potpuno novi grip BG-E5.
Drugi problem je prelazak sa CF na SD kartice. Dakle, odlucim li se na prelazak sa 400D na 450D, moram mjenjati memorijske kartice i kupiti novi grip sto mi znatno komplicira prelazak.
Kod D-SLR aparata mi je CF najvise i pasao najvise zato sto su kartice velike i robusne. Mozes ih nosit po dzepovima, mjenjat kako zelis, ne moras se bojat da ju neces vidjet ako ti ispadne u travu...
Ali eto, CF polako isparuje iz svega, a za koju godinu se vise nece uopce koristiti...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: