Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ninjutsu - vještina Ninje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 16:41 
Naslov: Fight Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bok. Kao što ste vidjeli, tema je Ninjutsu, vještina Ninje. Znamo li što je to? Da li uopće ima ikoga tko je malo informiran o ovome? Postoje li učitelji kod nas u Osijeku i tko su oni?

Počet ću s informacijom o tome da bi navodno uskoro trebao biti održan seminar Ninjutsua, kojega bi trebao voditi čovjek koji je živio u Japanu, bio podučavan od strane japanaca koji su prenosili ovo nasljeđe s generacije na generaciju već dugi niz godina. Ako saznam
nešto više o tome, pravovremeno ću javiti. Za sada, ostavite postove vi koji ste eventualno zainteresirani ili radoznali. A i vi koji niste, slobodno komentirajte.

Navodno, radi se o vještini koja je vrlo "prirodna". Što to znači? Paaa, nema nekih kompliciranih, ljudskoj građi neprirodnih i nepoznatih tehnika. Sve se bazira na jednostavnosti. Primjerice, ako želite uvježbati praktičan i ubojit visoki nožni udarac (kružni, polukružni i ne znam kakvih još ima), trebate provesti određeno vrijeme za razgibavanje prepona, uvježbavanje tehnike, preciznosti i snage udarca. I to je u redu. Međutim, Ninjutsu vam daje na raspolaganje jednostavan udarac nogom ispod pojasa, po mogućnosti u genitalije, unutrašnjost bedra, goljenicu, nožne prste, različite košćice...

Zatim, dosta ljudi, kada nažalost, ulete u neku raspravu gdje se dijalog vodi izmjenom udaraca, želi udariti protivnikovu glavu ili trbuh. Ali, da bi to napravili, potrebno je proći obranu (ruke i eventualno noge). Ninja će, ako mu se pruži prilika, prvo srušiti obranu (dakle, onesposobiti udove), da bi zatim napao "utvrdu"(headquarters iliti glavu).

Naravno, ako vidi da bez problema može doći do bitnog dijela, bez oklijevanja će to i učiniti.

Međutim, najjače oružje Ninje nije njegovo precizno poznavanje anatomije, mogućnost snalaženja ili spretnost. Najjače oružje je njegova svjesnost. Ta svjesnost mu omogućuje da osjeti sitne promjene u "frekvenciji" misli i namjera, koja ga na kraju čini na neki način "nepobjedivim"(znam, znam, teška riječ, ali ne znam kako bih drugačije rekao).

Radi se navodno o tome da će Ninja osjetiti područje opasnosti i to mjesto i vrijeme jednostavno će izbjeći. Ostat će neprimjećen i neće se bezrazložno kompromitirati.

Netko će reći, ala ga ti s...š, ili, čitao si previše Lesli Eldriđa. Možda i jesam. Ali, možda ipak ima i nečega u tome. Naposljetku, u svakoj legendi i priči ima barem malo istine na osnovu koje je i nastala sama legenda.

No, dobro. Eto, ako ima interesanata, javite se. Ako i nema, opet se javite.

Till next writing. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak:)
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 20:09 
Naslov: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bok.
Koji covjek ce odrzati seminar?
meni se cini da znas puno o ninjutsu-u,al cijelo vrijeme govoris navodno,pa sam htjela pitati zasto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak:)
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 20:11 
Naslov: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd mi molim te reci nesto vise o trenzima,kakvi su,gdje se moze trenirati...
ja bi to probala.
hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 21:31 
Naslov:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Javi obavezno, ja sam za. Koliko sam shvatila, ako griješim ispravi me, tu nema tako striktnih pravila što se tiče tehnike, ili? U svakom slučaju, nešto novo. Super ako se ne mora do besvijesti uvježbavati kružni i visoki bočni udarci koji mi nikad nisu bili jača strana.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 0:35 
Naslov: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oblak:) je napisao/la (Pogledaj post): ›
Koji covjek ce odrzati seminar?
meni se cini da znas puno o ninjutsu-u,al cijelo vrijeme govoris navodno,pa sam htjela pitati zasto?


Bok. "Puno" znam o Ninjutsu zato što sam puno i čitao o njemu. Čovjek koji bi vodio seminar zove se Dominic Tešić i u krugovima ljudi koji se bave Ninjutsuom svojevrsna je legenda, jer je u Japanu živio i bio podučavan, te je među prvima i doveo Ninjutsu u Hrvatsku. Isto tako, jedan je od rijetkih zapadnjaka koji je navodno bio podučen i duhovnom aspektu poznatom pod nazivom "Ninpo".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 0:49 
Naslov:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: › Javi obavezno, ja sam za. Koliko sam shvatila, ako griješim ispravi me, tu nema tako striktnih pravila što se tiče tehnike, ili? U svakom slučaju, nešto novo. Super ako se ne mora do besvijesti uvježbavati kružni i visoki bočni udarci koji mi nikad nisu bili jača strana.


Bok, pumpkin. Ne, u Ninjutsu nema striktnih pravila. Imaš principe, a to su distanca, "tajming" i ravnoteža. I ne, ne mora se uvježbavati do besvijesti. Poželjnije je "osjetiti" tehniku, nego ju mehanički, kao robot izvoditi.

Prema ovome opisu, mnogi bi pomislili da je slično aikidu, ali to i nije baš tako. Naime, radi se o ratničkoj vještini, a ne samo borilačkoj. Dakle, kovala se tisućama godina, prilikom praktične primjene.

U mirnodopskom periodu japanske povijesti, većina vještina se počela prakticirati sa ciljem usavršavanja karaktera. Naglasak više nije toliko bio na "štemerskom" dijelu. Zbog toga takve japanske vještine u svom nazivu imaju i sufiks "DO" (Aiki - DO, Ken - DO, Iai - DO...). Međutim, mala skupina ratničkih vještina je opstala i one imaju sufiks "JUTSU" (Nin - JUTSU, Ken - JUTSU, Iai - JUTSU, Aiki - JUTSU...).

Sve u svemu, trening JUTSU vještina malo je izazovniji, mogao bih reći opasniji, intuitivniji. Bol je svakodnevna pojava na treningu, ali opet, to nije ekstremni slučaj preživljavanja. Ako treniraš sa iskrenim stavom o samome sebi, dakle ne zavaravaš se, i prihvaćaš bol kao svakodnevicu, tada ćeš i napredovati, U stresnoj situaciji tvoj um će ostati miran, a tvoj duh postojan. Osjetit ćeš kako strah postoji, ali on više nije kočnica, već motor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TI si vlasnik svoje sudbine. Sve što se događalo, događa se i dogodit će se, upravo si TI sam/a izabrao/la. Ne postoje slučajnosti. Vježbajući Ninjutsu, polako počinješ otkrivati da nije sve kako se na prvi pogled čini. Nešto poput Matrixa, he, he. ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak:)
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se cini Tranquillo da tu ima vise od samog citanja knjiga.
jesam li u pravu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozdrav svima!
molim te tranquillo da nam javis gdje,kada i kolika je cijena seminara
A ti oblace dobro citas izmedu redova tko god bila.
svaka cast
Tranquillo cini se da osim tebe ovdje ima jos ninja

_________________
nema boli,nema muke samo udri jodan uke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj, ovo neobavezno čavrljanje između potpuno novih nikova, koji se međusobno, naravno, uopće ne poznaju, vrlo mi vrijeđa inteligenciju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oblak:) je napisao/la (Pogledaj post): › meni se cini Tranquillo da tu ima vise od samog citanja knjiga.
jesam li u pravu?


Oblače, naravno da si u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pahulja je napisao/la (Pogledaj post): › pozdrav svima!
molim te tranquillo da nam javis gdje,kada i kolika je cijena seminara
A ti oblace dobro citas izmedu redova tko god bila.
svaka cast
Tranquillo cini se da osim tebe ovdje ima jos ninja


Pahuljo, javit ću pravovremeno sve što se treba znati. I, da, svjestan sam da ovdje ima još praktičara. Neka se jave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mome mišljenu još jedan kvazi ninja hoće ubrati lovu na tzv. seminarima kako postati NINJA.
Svakome ko se bavi borilačkim vještinama je poznato da ninjutsu nspada u to,jer je to naćin života.
Potrebna vam je jaka viježba na usklađenu uma i tjela,poznavanje kineziologije,farmakologije, dovedeno do savršenstva ravnoteža tjela (balans),spremnost d u svakom trenu si u stanju neutralizirati protivnika(i ubiti),jako pomaknuta granica vlastite boli,itd, da bi se nekoga moglo nazvati ninjom.Što sumljam da se može postići u par godina.
Štiva o ninjama su zanimljiva,ali samo još jedan vid ubiranja love u svoj monetarni fond.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tranquillo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2008. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pašće je napisao/la (Pogledaj post): › Po mome mišljenu još jedan kvazi ninja hoće ubrati lovu na tzv. seminarima kako postati NINJA.
Svakome ko se bavi borilačkim vještinama je poznato da ninjutsu nspada u to,jer je to naćin života.
Potrebna vam je jaka viježba na usklađenu uma i tjela,poznavanje kineziologije,farmakologije, dovedeno do savršenstva ravnoteža tjela (balans),spremnost d u svakom trenu si u stanju neutralizirati protivnika(i ubiti),jako pomaknuta granica vlastite boli,itd, da bi se nekoga moglo nazvati ninjom.Što sumljam da se može postići u par godina.
Štiva o ninjama su zanimljiva,ali samo još jedan vid ubiranja love u svoj monetarni fond.


Bravo, Pašće. Tako je. Ali, vjerovao ili ne, Ninje postoje. Dosta škola još je u tajnosti. Što je u redu. Čovjek koji bi vodio seminar bavi se Ninjutsuom preko dvadeset godina, zna japanski jezik i običaje, podučen je i kineziologiji i farmakologiji, i ima kontrolu nad tijelom. Što se boli tiče, kako bivaš izložen njoj, tako se navikavaš i granica se pomiče.

Ne znam koliko si upućen u tematiku, ali u svakom slučaju imaš oštroumnost, što je dobro jer ti netko ne može prodavati besmislice.

Keep up the good work.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2008. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je da si primjetio da ponešto znam o tome,jer su me oni zaintrigirali otprilike prije 25-30 godina.I kroz moja izučavanja po tvojim rijećima taj voditelj nebi mogao sada imati više od 30 godina,jer u škole za odgoj ninja neprimaju stariju djecu od 7 godina.Nakažem da dotični isto tako nije proučavao spise o njima, kombinirao razne tehnike borbe (ne samo borilačke,nego i ratničke),možda je u Japanu isto tako kod nekog kvazi touvježbavao,pa je i on uvijeren da je to, ali ja to nemogu sa sigurnošću potvrditi jer ga osobno ne poznajem.
Jošjedan podatak koji če ti objasniti moje mišljenje; Ninja po svetom kodeksu (znaš što to u Japanu znaći) nikada dok je živ nesmije odati svoj identitet!Večinom svoje vještine kriju pod krikom majstora u ponekim borilačkim vještinama.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: