Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kladionica u Hrvata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Kladite li se?

Da
50%
 50%  [ 6 ]
Ne
50%
 50%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 12


Autor Poruka
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 16:28 
Naslov:  Kladionica u Hrvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U 2007. uplaćeno čak 4,3 milijarde kuna oklada!

Svaka kladionica u 2007. u prosjeku je ostvarila prihod od klađenja u iznosu oko 72 milijuna kuna

Otkad je u Hrvatskoj zakonom dopušteno sportsko klađenje, u domaćim kladionicama nije zabilježen promet kao u protekloj 2007. godini.
Prema podacima Ministarstva financija, na uplatnim mjestima svih kladionica tijekom 2007. uplate su iznosile rekordnih 4,337 milijardi, a isplate 3,473 milijardi kuna! Tako je iznos uplaćenih oklada u kladionicama za 161 milijun kuna premašio uplaćene oklade iz 2006.
Proteklom godinom sigurno su zadovoljni i vlasnici kladionica jer su isplate igračima u 2007. manje za 15 milijuna kuna nego godinu prije.
Odnosno, s obzirom na to da u Hrvatskoj, uključujući Hrvatsku lutriju, trenutačno posluje 12 trgovačkih društava koja organiziraju klađenje, znači da je svaka kladionica u 2007. u prosjeku ostvarila prihod od klađenja u iznosu oko 72 milijuna kuna.
Zbog rekordnog iznosa uplata i ove će se godine za koji milijun kuna više popuniti i državni proračun.
Naime, zakon propisuje da je koncesionar dužan plaćati mjesečnu naknadu u iznosu pet posto osnovice koju čini ukupan iznos uplate, i to u korist državnog proračuna.
Budući da se prihod od igara na sreću raspodjeljuje u humanitarne svrhe, posjetitelji kladionica vjerojatno su i ne planirajući pomogli raznim udrugama i potrebitima u društvu.
Tako je u državni proračun na osnovi uplata u kladionicama tijekom 2007. uplaćeno 216,8 milijuna kuna odnosno osam milijuna kuna više nego godinu prije. Da su građani sve više zainteresirani za klađenje, primijetili su i vlasnici tvrtki koje organiziraju klađenje, pa je tako na zadnji dan prošle godine bilo evidentirano čak 2417 uplatnih mjesta, odnosno otvoreno je 239 uplatnih mjesta više nego što ih je bilo otvoreno krajem prosinca 2006.
Samim time se povećao i broj zaposlenika, pa je tako prema podacima Ministarstva financija u kladionicama trenutačno, ne uključujući djelatnike Hrvatske lutrije, zaposleno 4100 zaposlenih, odnosno 316 zaposlenika više nego godinu prije.

Tomislav Grdić/vjesnik hr

Jednostavno, kladite li se, zašto da, zašto ne? Iskustva, negativna, pozitivna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.02.2008. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kladim se ali ne tako često, igram iskljčivo zbog zabave, da bi se u dosadnim danima imao s čime zabavljati, prateći rezultate. Imao sam svojih svjetlih trenutaka, ali uglavnom je mrak Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a cuj tjedno trosim oko 50 kn,igram iz zabave,volim grist nokte Very Happy,nemam noktiju nakon poraza Werdera :p

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2008. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednom jesam iz znatiželje. Bilo kakav oblik kocke mi nije privlačan...
Točnije, mrzim kocku, imam ogromne averzije prema kocki pa tako i prema klađenju.
Porez na budale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tu i tamo svratim do kladionice cisto da odigram nesto iz zabave da imam sta pratit i tako..nista posebno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2008. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo kratki osvrt. Od četiri osobe koje su komentirale, dvije su maloljetne i klade se.
Nije li to zakonom zabranjeno?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno ne znam ni kako to sve funkcionira.. nit mi se da nit imam volje se bavit s time... sam trošiš pare na gluposti...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.02.2008. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Samo kratki osvrt. Od četiri osobe koje su komentirale, dvije su maloljetne i klade se.
Nije li to zakonom zabranjeno?


Naravno da je, al ko te pita, dok možeš kladiš se, nije moj problem što će oni meni dati da ja uplatim listić, i da, dok već pišem, jako je glupo recimo što je klađenje zabranjeno za mlađe od 18, a recimo lutriju ili onaj listić od binga mogu kupiti

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.02.2008. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da kladim se, prije puno vise i intenzivnije no u zadnje vrijeme nemam bas puno vremena, tj nezelim toliko vremena posvecivati ovom biznisu. Zaraditi se moze no isto tako pohlepa moze i jako puno odnjeti...

Iako nesumnjam u istinitost ovih podataka, misljenja sam da "žar" Hrvata za kockom opada, jer prije su kladionice bile pune, na uplatu listica se cekalo po 10-15 min a danas si prvi na redu... razlog povecanja ovih cifri je taj sto su "prezivjeli" samo veliki igraci koji ulazu puno (tj. ulazu koliko im to dozvole kladionice) i zato je promet veci, ali mali igraci od kojih kladionice zive nisu vise toliko zaluđeni kao na samom pocetku (ovo je moje misljenje)
Također mislim da je prije dok je radio sporttip bilo puno bolje za kladitelje, sad su kladionice "u kompi" i nemoze se naci vise "lakih" parova na kojima se nabrzinu moze zaraditi, a i svi skupa su dobili potrebno iskustvo i "skolovanje"

... kladionica je u samim pocetcima u Hrvata bio "kraljevski" biznis, za one koji su to uspjeli iskoristiti... Wink

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se jednom kladila! moj decko se voli okladit s vremena na vrijeme, al rijetko kad dobije, i kad dobije sve mora dat MENI!!! bahah bauahahah

alergicna sam na kladionice!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: