Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Plavooki mutanti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 10:20 
Naslov:  Plavooki mutanti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi plavooki ljudi potiču od zajedničkog pretka. Razlika u pigmentaciji zjenice nastala je kao mutacija, od smeđookih ljudi. Kao recesivni gen se mutacija prenosila sve dok se u nekoj kombinaciji nije poklopilo da oba roditelja nose taj gen, takvi bi roditelji dobili plavooko dijete...

Would you like to know more?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2008. 10:31 
Naslov:  Re: Plavooki mutanti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

di ste braćo mutanti koji ste posljedica mračne mutacije i rekombinacije gena osijek031.com smile


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2008. 11:09 
Naslov:  Re: Plavooki mutanti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo interesantna teorija. To bi značio sljedeće: da ni roditelji ne uvjetuju boju očiju svojeg djeteta, niti čiji su kromosomi jači, već je to jednostavno igra majke prirode. Možda mi svi nosimo gen plavookih, ali taj gen mutira i rađamo se različitih boja očiju. Čitala sam npr. da prirodne plavuše (i muške i ženske osobe) sa plavim očima izumiru kao vrsta.

Blue eyes contain low amounts of melanin within the iris stroma; longer wavelengths of light tend to be absorbed by the underlying iris pigment epithelium and shorter wavelengths are reflected and undergo Rayleigh scattering. The type of melanin present is eumelanin. The inheritance pattern followed by blue eyes is considered similar to that of a recessive trait.Eiberg and colleagues showed in a study published in Human Genetics that a mutation in the second intron of the HERC2 gene, which is hypothesized to interact with the OCA2 gene promoter, reduced expression of OCA2 with subsequent reduction in melanin production. The authors concluded that the mutation arose in a single individual around the Black Sea region 6-10,000 years ago.
Blue eyes are relatively common throughout Europe and occur randomly in other areas with populations of Indo-European descent, such as Iran and India. In India, it is not unheard of for parents with brown eyes on both sides to occasionally have blue-eyed children.
Blue eyes are mostly common throughout northern and Eastern Europe, especially in Finland, Sweden, Iceland, Norway, Denmark, Germany, Russia and Poland (blue or green eyes are charactered for slavonic ethnic groups). One survey estimated that nearly 90% of Icelanders have blue or green eyes, while another reported 50-80%, in contrast to 20%-49% of Spaniards and Italians of the north. A 2002 study found the prevalence of blue eye color among whites in the United States to be 33.8% for those born between 1936 and 1951 compared to 57.4% for those born between 1899 and 1905.
As melanin production generally increases during the first few years of life (especially if exposed to the sun), the blue eyes of some babies may darken as they get older.

FOXNews.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2008. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se da mi je frend prije nekih 5, 6 mjeseci pričao o tome (toj mutaciji) te kako su osobe s plavim očima podložnije raznim oboljenjima za razliku od smeđookih, pa i zelenookih...
Interesantno je i to da veliki broj malih bebača ima plave oči do 6 mj. starosti, te da nakon toga pigment u šarenici prelazi u trajnu boju, odnosno da plavooke bebe često postanu smeđooke...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta se dogodilo s ljudima koji imaju jedno oko plavo a drugo zeleno? šta? šta? šta se dogodilo?? osijek031.com smile

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la: ›
a šta se dogodilo s ljudima koji imaju jedno oko plavo a drugo zeleno? šta? šta? šta se dogodilo?? osijek031.com smile

bijah takva u raaanoj mladosti.. pomiješalo se s vremenom, i sad su plavo-zelene Smile
.. hm, teorija definitivno stoji.. kod mene u obitelji do 6. koljena nema al nijedne osobe s plavim, ili bar zelenim očima..

..hm hm, baš interesting! znači, mutant sam! Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja jako volim mutante..pogotovo one (naravno jačeg spola) sa tamno tamno plavim okicama osijek031.com smile osijek031.com smile
Živjeli mutanti ! osijek031.com smile

P.S. Jutros sam nešto predobre volje, nemojte mi zamjeriti na postovima Embarassed

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2008. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super a ljudi sa zelenim očima???

čitala sam da su ljudi s plavim podložniji ozljedama oka od sunca, tj. da moraju nositi sunčike je kao nema pigmenta pa se oko više oštećuje itd.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 12:04 
Naslov:  Re: Plavooki mutanti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi zelenooki smo GMO ovih plavookih. Potpuno savršenstvo, a ako nas netko ugrize, otrujemo ih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam isto plavooka, mama smeđe oči, tata također.. najbliže baka sa zelenim očima.. i ja sam onda mutant?

Evo me Monstrume, brate mutanški!! osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ViVian05
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 18:42 
Naslov:  Re: Plavooki mutanti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wohoo! No krasnoo...onda pošto volim dečke s plavim očima sam sklona incestu?! Ili sam pak nabrijana stvorit arijevsku rasu Laughing
I da za ovo plavooke,kao oči osjetljive na sunce bla, to sam i ja čula, a i rekao mi je na kraju i doktor (imam dosta problema s očima po ljeti(sunce + alergije+prašina i ostalo smeće što leti=red swollen eyes), jer mrziiim nosit sunčane naočalee)... Cool Zbunj, zbunj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2008. 7:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja stavljam sunčane naočale u Osijeku, čim se u Dubrovniku pojavi zraka sunca.. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: