Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska postaje policijska država

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 17:43 
Naslov:  Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U policijskoj državi vladajući putem policije pokušavaju uspostaviti kontrolu nad društvenim, ekonomskim i političkim životom. Najčešće se opravdava nekim opće korisnim ciljevima, kao što su borba protiv neprijatelja, štetnih pojava za društvo, raznih anomalija, i sl.

Što možete reći o jučerašnjim podvizima policije u Osijeku? Prvenstveno u Oxygeneu, i po ulicama s par desetaka patrola.

Meni se čini, represija uzrokovana shvaćanjima trenutačno vladajućih, a čini se i vladajućih slijedeće 4 godine. Već poznate metode - zabrane, hapšenja običnih građana, oštre kazne za nevažne prekršitelje, parole tipa - sve su droge iste, narkomani su opasni za krasnu nam Hrvatsku, maltretiranjem običnih ljudi do sigurne države.

Novaliću 2 godine, dečku sa malo trave isto. Raste broj pljački, poginulih u prometu, organizirani kriminal cvate, po korupciji smo se srozali na 2000. godinu. Prijeti se postrožavanjem kazni, gradnjom novih zatvora, policija se eto svakodnevno oprema presretačima, novim vozilima, novim oružjem, itd. Kamo idemo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2007. 22:31 
Naslov:  Re: Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › U policijskoj državi vladajući putem policije pokušavaju uspostaviti kontrolu nad društvenim, ekonomskim i političkim životom. Najčešće se opravdava nekim opće korisnim ciljevima, kao što su borba protiv neprijatelja, štetnih pojava za društvo, raznih anomalija, i sl.

Što možete reći o jučerašnjim podvizima policije u Osijeku? Prvenstveno u Oxygeneu, i po ulicama s par desetaka patrola.

Meni se čini, represija uzrokovana shvaćanjima trenutačno vladajućih, a čini se i vladajućih slijedeće 4 godine. Već poznate metode - zabrane, hapšenja običnih građana, oštre kazne za nevažne prekršitelje, parole tipa - sve su droge iste, narkomani su opasni za krasnu nam Hrvatsku, maltretiranjem običnih ljudi do sigurne države.

Novaliću 2 godine, dečku sa malo trave isto. Raste broj pljački, poginulih u prometu, organizirani kriminal cvate, po korupciji smo se srozali na 2000. godinu. Prijeti se postrožavanjem kazni, gradnjom novih zatvora, policija se eto svakodnevno oprema presretačima, novim vozilima, novim oružjem, itd. Kamo idemo?


U tri p****e m*****ne, gdje nam je i mjesto - jerbo živimo u" banana državi"!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.12.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to nista nije istina ... ovo je zemlja srece, harmonije, blagostanja.

da nam nije dobro, odabrali bi novu vlast, medjutim, mi smo na izborima pokazali da nam to bas odgovara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 10:31 
Naslov:  Re: Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i u westu je u subotu bila racija, ušli oko pol 1 i fajront napravili!

onda prolazim kraj oxygena i vidim i tamo. jebem ti i policiju glupu i subotu, najbolje izlaziti preko tjedna.

ne znam jel prave tak racije u koktelu, q i sličnim mjestima Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 12:26 
Naslov:  Re: Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, pogledaj samo topic hrvatska policija, meni se čini da oni imaju bolji imunitet od saborskih zastupnika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadzor nad maloljetnicima podrzavam.

Ne podrzavam to da drzava na to samo trosi, a nista ne naplati.

Od roditelja, ali i od ugostitelja koji posluzuju mladje od dopustenoga.

U jednoj ne tako dalekoj drzavi kazna za povracanje u birtiji i na javnom mjestu je 50 €. Ovo gore, ne znam tocno, ali je papreno.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Suština je u ciljevima i realnim efektima ovakvih akcija. Sa metodama borbe protiv negativnih društvenih pojava vratili smo se u srednji vijek. Jer već tada su u normalnim zemljama shvatili da represijom postižu kontra-efekt. No ograničenim umovima, kao što su neki današnji voditelji Hrvatske, najprije padaju na pamet zabrane. Misle oni, lako ćemo mi to riješiti, zabrani i kažnjavaj. Sada smo na nivou Pakistana, nadam se da će biti bolje.

O bahatosti dijela policajaca (rekao bih 50:50) ne treba trošiti riječi. Radi se o primitivcima bez škole, koji savršeno reprezentiraju stanje u kojem se stanovništvo nalazi. No, kako mi je natuknuo jedan poznanik iz vlasti, bolje da su u policiji, jer kad bi završili na ulici vjerojatno bi pljačkali banke i trgovačke centre (što vidimo i iz nedavni pokušaja, radi se o bivšim specijalcima, vojnicima i slično).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, dio policije je stvarno bahat. No kad se porazgovara s policajcima, oni se žale da zapravo ne smiju dirati određene osobe. Otprilike, ne preostaje im ništa nego da traže isprave djeci pa čak i to pažljivo da se roditelji ne bi žalili, zaustavljaju motocikliste, bicikliste i sl. To su oni s "terena". Oni koji bi se trebali baviti gospodarskim kriminalom, morali bi krenuti od državnog aparata, drugim riječima, piši kući, propalo je.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Da, dio policije je stvarno bahat. No kad se porazgovara s policajcima, oni se žale da zapravo ne smiju dirati određene osobe. Otprilike, ne preostaje im ništa nego da traže isprave djeci pa čak i to pažljivo da se roditelji ne bi žalili, zaustavljaju motocikliste, bicikliste i sl. To su oni s "terena". Oni koji bi se trebali baviti gospodarskim kriminalom, morali bi krenuti od državnog aparata, drugim riječima, piši kući, propalo je.

Činjenica je da su prometni policajci ograničeni zbog "više sile", zato malo malo dolaze "kobre" iz Zagreba, oni ne puše poznanstva i pozive, ali zato u ostalim "ograncima" ima ogroman broj kretena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica, što misliš da kao jedinka, građanin možeš učiniti?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Činjenica, što misliš da kao jedinka, građanin možeš učiniti?


Pljuni.. i zapjevaj..

Jeeeeeebo im pasmater jebo im pas mateeeeer.. jeeeeeeeeeeebo im pasmetaer jebo im pas maaateeeeeerrr !!!!


da.. ne smiju da diraju ugledne gradjanine.. pa se onda izivljavaju na djeci.. mrzim policiju.. kad izadjem naulicu.. jedino ceg se bojim je policija..

to serve and protect my ass !!

ps. jendom prilikom sjedimo nas par na kiosku.. na onom pultu.. i prilazi nam plavac.. sav vazan.. "osobne !!" .. malo potom pita.. "jel i kući tako sjedite !?" .. odgovara frend "ali kući nemam kiosk!" ... mi pras u smijeh, a drot u viku dreku prijeti svim mogućim maricama inspektorima i ostalim 'zakonskim' sredstvima zastrasivanja Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Raste broj pljački, poginulih u prometu, organizirani kriminal cvate, po korupciji smo se srozali na 2000. godinu. Prijeti se postrožavanjem kazni, gradnjom novih zatvora, policija se eto svakodnevno oprema presretačima, novim vozilima, novim oružjem, itd. Kamo idemo?



...kamo idemo..???
pa zna se....idemo dalje.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bah da policija radi svoj posao ko što ne radi ne bi se dešavalo što se dešava svaki vikend po gradu, eno u subotu su nekih 5 majmuna iskočili iz auta i prebili mi dvojicu legosa bez ikakvog povoda, policija svoj posao ne radi, da radi ne bi bilo sranja ko što ih sada ima, oni se mogu iživljavat na djeci al majstora sa bijelim bemveima se boje ko vrag svoje matere, kad vide marisanu okreću glavu i odlaze, eventualno tu i tamo pozovu pojačanje u vidu interventnih kola i marice al samo i isključivo onda kad je vrag odnio šalu što znači da onaj koji dobija batine nema više zuba i ima hematome po cijelom tijelu i krvari iz svih tjelesnih otvora, a da ne spominjem tatine sinove koji gaze djecu i trudnice na pješačkim prijelazima, mafijaše koji ne da izlaze iz zatvora nakon 6 mjeseci nego ni ne idu u iste zbog "olakotnih" okolnosti tipa "lijepo mi izgleda kuverta s preko nekoliko milja eura"
policija štiti, i to uzorno koliko mogu primijetiti imućne i dobro stojeće, političare, kriminalni milje, i sve slične i dobro povezane sa istima, a vas rajo ko jebe, snalazite se kako znate i plaćajte prometne prekršaje, kazne za neposjedovanje osobne u trenutku potražnje iste pa taman bili u bazenu u kupaćim gaćama, bojte se hodati gradom iza ponoći jer ne znate iza kojeg ćoška će iskočit manijak ili skupina bitangi pa će te prebit, eto tak iz fore, dok će murija sjedit u kolima iza ćoška i mirno dremuckati uz hitove slavonskog, gradskog ili nekog drugog radija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 22:17 
Naslov:  Re: Hrvatska postaje policijska država
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto nažalost ja sam jedan od te dvojice iz gore navedenog posta. ironija u cijeloj priči je u tome da su tri minute prije navedenog događaja dva drota iz auta vikali mojoj curi da se stiša (iako se nije derala već malo glasnije pričala) inače će prenoćiti u policiji. takvo ophođenje nije zaslužio ni ker a kamoli osoba koja je s 24 godine gotovo sigurno već obrazovanija od njih. uglavnom dogodilo se da smo prijatelj i ja zaostali za ostatkom ekipe raspravljajući o (još jedna ironija) nasilju kao najprimitivnijem vidu ljudske prirode. u to se iz nekog auta u pol centra pojavilo 4-5 tipova i bez ikakvog pitanja i odgovora nas počeli muški batinati. naravno da razloga nije bilo i da likove u životu nismo vidjeli ni ja ni lega. naravno iste te policije u tom trenutku nije bilo. naravno cijelu stvar nismo prijavili policiji jer kakve je itko od nas ikada imao koristi od njih. a najviše me zaprepastila činjenica da se nije radilo o klincima što bi ajd donekle i mogao progutati već o ljudima od kojih 25 - 30 godina. prestrašno. ja sam na svu sreću prošao bez ozbiljnijih ozljeda ali mi lega ne može stati na nogu. pa ako slučajno netko od dotične gospode pročita ovaj post: svaka vam čast dečki! osijek031.com smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2007. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
eto nažalost ja sam jedan od te dvojice iz gore navedenog posta. ironija u cijeloj priči je u tome da su tri minute prije navedenog događaja dva drota iz auta vikali mojoj curi da se stiša (iako se nije derala već malo glasnije pričala) inače će prenoćiti u policiji. takvo ophođenje nije zaslužio ni ker a kamoli osoba koja je s 24 godine gotovo sigurno već obrazovanija od njih. uglavnom dogodilo se da smo prijatelj i ja zaostali za ostatkom ekipe raspravljajući o (još jedna ironija) nasilju kao najprimitivnijem vidu ljudske prirode. u to se iz nekog auta u pol centra pojavilo 4-5 tipova i bez ikakvog pitanja i odgovora nas počeli muški batinati. naravno da razloga nije bilo i da likove u životu nismo vidjeli ni ja ni lega. naravno iste te policije u tom trenutku nije bilo. naravno cijelu stvar nismo prijavili policiji jer kakve je itko od nas ikada imao koristi od njih. a najviše me zaprepastila činjenica da se nije radilo o klincima što bi ajd donekle i mogao progutati već o ljudima od kojih 25 - 30 godina. prestrašno. ja sam na svu sreću prošao bez ozbiljnijih ozljeda ali mi lega ne može stati na nogu. pa ako slučajno netko od dotične gospode pročita ovaj post: svaka vam čast dečki! osijek031.com smile


Čuo sam zanimljivu priču. Navodno je jedan dečko sam hodao ulicom da bi iskočilo 5 majmuna iz auta i prebili ga. No on je skužio da su iz Vinkovaca, a sa auta su skinuli registraciju (sve navodno, osobno ne znam čovjeka). Odmah sam se sjetio ovog posta. Da li se to neki kreteni na čudan način zabavljaju, ili se ispričivam građanima tog inače mirnog grada unaprijed?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: