Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Da su danas lokalni izbori...
Poll :: Za koga biste glasovali (da su danas lokalni izbori)?

HSP
25%
 25%  [ 67 ]
HDSSB
10%
 10%  [ 28 ]
HDZ
6%
 6%  [ 17 ]
HSLS
3%
 3%  [ 9 ]
SDP
20%
 20%  [ 53 ]
HSS
1%
 1%  [ 5 ]
HSU
0%
 0%  [ 2 ]
neka od nezavisnih lista
1%
 1%  [ 4 ]
ni za koga (ne bih izašao)
12%
 12%  [ 33 ]
HNS
17%
 17%  [ 47 ]
Ukupno glasova : 265



#1:  Da su danas lokalni izbori... Autor: super_leptir Post Postano: 15.09.2007. 1:50

cisto iz znatizelje da vidim kako dise nas internetski obrazovan puk...

i naravno... bilo bi lijepo kad bi u anketi odgovarali samo oni koji imaju pravo glasovati...

#2:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: ajwar Post Postano: 15.09.2007. 10:50

sve je to meni malo u qurcu... niti sam politički opredjeljen, niti znam qurca o politici, niti me zanima, tako da neznam za koga bi glasao! imam osjećaj da svi koji dođu pokupe prvo sebi pare a onda što ostane gradu tj.građanima! znam protiv koga bi glasao, mogu svi - samo kramarić ne!!!!

ajd živili osijek031.com smile

#3:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 15.09.2007. 13:03

Trebao si staviti HNS u anketu...

#4:   Autor: machor Post Postano: 15.09.2007. 13:10

Znam za koga neću glasat to su HSLS,HDSSB,HDZ a bome ni za HSU svaka čast penzićima ali onaj njihov u gradskom vjeću je odavno ishlapio a niti vidi čitat!

#5:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 15.09.2007. 13:18

A HNS?

#6:   Autor: CatCloe Post Postano: 15.09.2007. 13:22

da, nešto fali... ali su rezultati ankete definitivno zanimljivi..
najveći bed su oni koji ne izlaze na izbore... to je otprilike kako da su dali glas onima koji imaju i onako najviše, tako da imaju apsolutnu većinu.. loše.

#7:   Autor: Osječanin Post Postano: 15.09.2007. 13:24

HNS

#8:   Autor: aethur Post Postano: 15.09.2007. 16:23

ali nitko neće za kramera... čovjek se stvarno smučio svima...

#9:   Autor: Sale car Post Postano: 15.09.2007. 16:28

ja nisam stavio glas u anketu posto nema onoga za koga bih ja glasao...

Ja cu glasati za sebe... Very Happy

#10:   Autor: super_leptir Post Postano: 15.09.2007. 16:58

HNS... pa sjetio sam se njih... ali oni imaju biraca isto koliko i HSU otprilike... ili manje... jer kontam da su se na drzavnoj razini isto jako iskompromitirali... posebno sa "gospodinom" cacicem.

#11:   Autor: super_leptir Post Postano: 15.09.2007. 17:00

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › najveći bed su oni koji ne izlaze na izbore... to je otprilike kako da su dali glas onima koji imaju i onako najviše, tako da imaju apsolutnu većinu.. loše.


tocno, samo sto su ljudi toliko vec izlagani i prevareni da nemaju povjerenja vise u ikoga... ja sam cak mislio da ce ih biti i vise koji nece dati glas nikome... ja sam ne znam zakoga bih glasao... ali znam da kad dodje vrijeme za nekog hocu... najgore mi je upravo to... ne otici!

#12:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 0:06

Biranje manjeg zla je vrlo deprimirajuce...

#13:   Autor: pernabukano Post Postano: 17.09.2007. 11:48

HDSSB. Čist iz razloga što su riskirali još 2godine mirnog sjedenja u foteljama zbog razotkrivanja istine oko dvorane. Iako su neki analitičari upozoravali da to ne bi bilo pametno tj. da bi im rejting mogao pasti svejedno su bili odlučni.

#14:   Autor: DonQuijote Post Postano: 17.09.2007. 11:54

pernabukano je napisao/la: ›
HDSSB. Čist iz razloga što su riskirali još 2godine mirnog sjedenja u foteljama zbog razotkrivanja istine oko dvorane. Iako su neki analitičari upozoravali da to ne bi bilo pametno tj. da bi im rejting mogao pasti svejedno su bili odlučni.

koje istine? oni su dali financijski model po kojem bi u istom vremenskom razdoblju dvorana i više koštala, samo to nisu tako prikazali.

#15:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 12:00

Ja mislim da bi prije dobivanja prava glasa trebalo uvesti polaganje testa iz opce obavjestenosti koji se polaze na 18. rodjendan...
Tko ne zadovolji, neka se pocne informirati i pratiti drustveno-politicka dogadjanja...
Nije fer da glasaju i oni koji nemaju pojma, i ne zanima ih, sto tko i kako radi...

#16:   Autor: DonQuijote Post Postano: 17.09.2007. 12:05

Circa je napisao/la: ›
Ja mislim da bi prije dobivanja prava glasa trebalo uvesti polaganje testa iz opce obavjestenosti koji se polaze na 18. rodjendan...
Tko ne zadovolji, neka se pocne informirati i pratiti drustveno-politicka dogadjanja...
Nije fer da glasaju i oni koji nemaju pojma, i ne zanima ih, sto tko i kako radi...

slažem se. ne bi svi trebali imati pravo glasa, to je budalaština. dođu likovi (u koje nekad spadam i ja) koji nemaju pojma za čega su ti izbori i tko su ti ljudi na papiru i "odoka" zaokruže nekog, zato što neki ima prezime ko susjed njegova pokojnog đeda...

trebalo bi uvesti test s pitanjima tipa "koja je stranka u svom programu obećala to-i-to", zaokruži točan ili točne odgovore...

#17:   Autor: fairy Post Postano: 17.09.2007. 12:26

Da to bi bilo super,,,samo, vjerovatnije je da će ovima vanka u švabiji i australiji dati da glasaju tko će nama krojiti svakodnevnicu,,,,

#18:   Autor: legica_os Post Postano: 17.09.2007. 13:25

HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

#19:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 13:29

legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...

#20:   Autor: legica_os Post Postano: 17.09.2007. 13:43

Circa je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...

http://www.hsp.hr/content/view/17/17/lang,hr/

#21:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 13:46

legica_os je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...

http://www.hsp.hr/content/view/17/17/lang,hr/

Guglata sam mogao i sam. Ja sam htio cuti iz tvojih usta, odnosno tipkovnice...

#22:   Autor: DonQuijote Post Postano: 17.09.2007. 13:46

legica_os je napisao/la: ›
http://www.hsp.hr/content/view/17/17/lang,hr/

to sam mogao i sam. zanima me tvojim riječima nešto. i to, po mogućnosti, iz aktualnog programa stranke, ne iz "osnovnih polazišnih vrijednosti".

#23:   Autor: tonya Post Postano: 17.09.2007. 13:58

Jagla sujem za Peru Kladarca?

#24:   Autor: Kyoto Post Postano: 17.09.2007. 14:50

Circa je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...


Što te konkretno zanima?

#25:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 16:11

Mene zanima kako obješnjavaju da im je predsjednik lažni magistar, da su donedavno mjerili visinu klasja žita, da su vodeća tri čovjeka prebjezi iz drugih stranaka (Đapić, Rožić, Tadić), da su na osječki gradski trg doveli 20 buseva ljudi popularno nazvanih "mutanti", pritom se zabavljajući uz stanovitog Matu Bulića, malo o sudbini Parage, Paradžika, itd., itd.

Ako dobijem zadovoljavajuće odgovore, čak i da zanemarimo lokalnu politiku, možda glasujem za HSP.

#26:   Autor: Circa Post Postano: 17.09.2007. 16:47

Kyoto je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...


Što te konkretno zanima?


Sto ta djevojka dosita zna o HSP-u. Bez guglanja, wikipedija i postavljanje tog pitanja nekom od ukucana...

#27:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 16:56

Kao i većina pripadnika mladeži raznoraznih stranaka, vjerujem da ne zna puno. Također vjerujem i da joj u obitelji dijele političku orijentaciju. Molim da me se ispravi, ako sam u krivu.
Circa je napisao/la: ›
Kyoto je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
HSP Embarassed
njihov sam član tako da.....

Ajde nam napisi nesto o njihovom programu.
Mene zanima, mozda se i ja uclanim...


Što te konkretno zanima?


Sto ta djevojka dosita zna o HSP-u. Bez guglanja, wikipedija i postavljanje tog pitanja nekom od ukucana...


Kao i većina pripadnika mladeži raznoraznih stranaka, vjerujem da ne zna puno. Također vjerujem i da joj u obitelji dijele političku orijentaciju. Molim da me se ispravi, ako sam u krivu.

#28:   Autor: legica_os Post Postano: 17.09.2007. 17:07

ne znam puno,ali
znam dosta,što istine,što laži.
ne želim iznositi svoje mišljenje.
rekla sam što imam.ne da mi se ulaziti u neke rasprave.
dosta mi je.

#29:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 17:18

Sve je to za ljude. Ako postoji volja za učenjem, ima mjesta i napretku. Primjerice, ja sam tek nedavno doznao da je Starčević oporukom izričito zabranio postavljanje spomenika njemu samome, i ta me spoznaja oplemenila. Dotad sam mislio da je opjevani osječki spomenik samo ružan, neprikladan, da ne prati trendove moderne arhitekture i umjetnosti, da je nametnut od strane jednog čovjeka, skupo plaćen od građana, međutim nisam ni znao da i vrijeđa osobu kojoj je postavljen i koju predstavlja. I sve to nisam saznao od ćaće i dide.

#30:   Autor: super_leptir Post Postano: 17.09.2007. 17:43

ja bi polaganje uveo svaki put prije odlaska na izbore... pa da odma provjerimo i koliko ljudi pamte sto se dogadjalo u proslom mandatu!

#31:   Autor: legica_os Post Postano: 17.09.2007. 17:47

super_leptir je napisao/la: ›
ja bi polaganje uveo svaki put prije odlaska na izbore... pa da odma provjerimo i koliko ljudi pamte sto se dogadjalo u proslom mandatu!

dovoljno je da se zapamti sve što je bilo dobro,jer toga je bilo najmanje Smile a o lošim stvarima možeš pričati cijeli idući mandat

#32:   Autor: Robert Melior Post Postano: 17.09.2007. 18:01

Političari koliko god činili, uvijek čine loše stvari. Svaki njihov potez je iznimno dobro smišljen i osmišljen, samo kako bi sebi privukli što više koristi. Bilo to gradnja spomenika osobi koja ga je izričito odbijala i inzistiranje na jednom modelu gradnje dvorane, koji nikome ne odgovovara, osim njima samima, iz njihovih nadobudnih razloga. S druge strane (govorimo o konkretnoj situaciji u gradu i velikoj gradskoj krizi), druga politička opcija dobiva pohvale za gradnju dvorane po povoljnijem modelu, međutim, nitko ne zna kakve uvjete nam taj model nosi. Također, druga stranka još uvijek živi na leđima osobe, sumnjiva morala i prebjega iz jedne političke opcije u drugu, koja je, gle čuda, ista. Samo je više bazirana lokalpatriotski, za razliku od "velikog brata" koji se "zalaže" za cijelu državu. Osobe sumnjivih načela i ideologije, skrivena iza svojih maski "dobroćudnih vukova u ovčjoj koži", pune nam saborsku dvoranu, najveće okupljalište narkomanije, pedofilije, homofobije, ustašstva, komunizma, laže demokracije. Lokalne gradske vijećnice nisu izuzete, niti jedna, pa tako ni ova u Kuhačevoj ulici. Dok god postoji model lažne demokracije, biti ćemo osuđeni na lažne magistre, akademike koji se uvlače svima u šupak, nemoralne prebjege i slične mutante ljudskog ološa.

#33:   Autor: Blofeld Post Postano: 17.09.2007. 18:54

Opet se čudim ovim kritikama Sabora. Parlament jest ogledalo građana, a ako ružno djeluje, nisu ni građani bolji. Eto, već ih skoro 19 % u ovoj maloj anketi neće izaći na izbore - zbog te stare Hdz-ovske parole, svi su isti. Izbori su jedina prilika pojedinca da utječe na odnose moći, i ne bi ju trebalo propuštati. Nisu svi isti, to je sigurno.

#34:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 18.09.2007. 0:43

super_leptir je napisao/la: ›
cisto iz znatizelje da vidim kako dise nas internetski obrazovan puk...


Pitanjce... Što to čini internetsku populaciju današnjice 'obrazovanom'?

#35:   Autor: DonQuijote Post Postano: 18.09.2007. 8:35

bazooka_joe je napisao/la: ›
super_leptir je napisao/la: ›
cisto iz znatizelje da vidim kako dise nas internetski obrazovan puk...


Pitanjce... Što to čini internetsku populaciju današnjice 'obrazovanom'?

neeee. nije rekla "internetski obrazovani puk" nego "internetski obrazovan puk". "obrazovan" se ne odnosi na "puk", nego na "internetski", a to znači "puk koji je obrazovan koristiti se internetom". ne govori ništa o općem obrazovanju tog istog puka. već sam dosadan sam sebi... Smile

#36:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 18.09.2007. 12:04

DonQuijote je napisao/la: ›
a to znači "puk koji je obrazovan koristiti se internetom". ne govori ništa o općem obrazovanju tog istog puka.


Dakle opet se pitanje odnosi na nekoliko promila korisnika interneta? ;-)

#37:   Autor: super_leptir Post Postano: 18.09.2007. 15:49

tako je... to s odnosilo na one koji se znaju koristiti internetom...
a covjece sto ima ljudi osornih... samo traze priliku za svadju!

#38:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 18.09.2007. 21:47

super_leptir je napisao/la: ›
a covjece sto ima ljudi osornih... samo traze priliku za svadju!


Svadja je teska rijec, debata je bolja Smile

#39:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.09.2007. 22:36

Robert Melior je baš fino opisao stanje stvari.

Da, nisu svi isti, kao što je napisao Blofeld, postoje nijanse uglavnom.

Uvijek izađem na izbore, ali postoje stranke za koje nisam glasala, a ni neću (HDZ, HSP, HDSSB). Ostali imaju šansu, ako se dobro predstave i izaberu "uvjerljive" kandidate.

Od prebjega mi je muka. Draži su mi dosljedni desničari, bar znaš s kim imaš posla.

#40:   Autor: Loona Post Postano: 19.09.2007. 8:33

i mi ćemo i glasati ali će nam dijaspora određivati politku u zemlji.. osijek031.com smile
njima bih ja zabranila glasanje.. šta imaš glasati ako tu ne živiš nego dođeš kod rodbine za Uskrs, Božić i na more a već si 25 godina u Njemačkoj..

#41:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.09.2007. 8:36

da, slažem se.
zato cijenim što se SDP odrekao liste za dijasporu.

#42:   Autor: Loona Post Postano: 19.09.2007. 8:39

DanicaV je napisao/la: ›
da, slažem se.
zato cijenim što se SDP odrekao liste za dijasporu.


ee, to nisam znala.. još jedan razlog više zašto za njih da glasam..

#43:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.09.2007. 9:53

DanicaV je napisao/la: ›
zato cijenim što se SDP odrekao liste za dijasporu.

da, to je plus.

#44:   Autor: fairy Post Postano: 19.09.2007. 11:47

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › i mi ćemo i glasati ali će nam dijaspora određivati politku u zemlji.. osijek031.com smile
njima bih ja zabranila glasanje.. šta imaš glasati ako tu ne živiš nego dođeš kod rodbine za Uskrs, Božić i na more a već si 25 godina u Njemačkoj..

Bravo.,,apsoštrumpfno se slažem s tobom,,,zapravo to mi je totalno apsurdno,,,ne znam da li to igdje ima nego kod nas...

#45:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 19.09.2007. 14:51

a jučer se kanader odrekao đaponea, jel ima još koja stranka da ga nije napucala osijek031.com smile

#46:   Autor: Loona Post Postano: 19.09.2007. 15:10

jedino što je od njega ostalo je onaj ružni spomenik na trgu.. osijek031.com smile

#47:   Autor: Blofeld Post Postano: 19.09.2007. 15:12

Ima, ali nigdje nema da se konstitutivan narod ubraja u dijasporu. A glasači u Bih statistički daju 95% glasova od ukupnog broja na toj listi za dijasporu.

Poanta jest u tome da dijasporu u npr. Australiji, SAD-u, Argentini, Čileu i slično baš briga za izbore u Hrvatskoj (osim onih ideološki opredjeljenih). Dok Hrvate u Bih nije baš briga, s obzirom na ogromne iznose koje im šaljemo, a koji su se, dokazano, koristili za gradnju vila, automobile, stadione, pa čak i kupovanje hrvatskih firmi.

Dijaspora bi bila sasvim zadovoljavajuće zastupljena s jednim ili dva iseljenička zastupnika, slično kao nacionalne manjine, a ne sa cijelom izbornom jedinicom odnosno 10 zastupnika.

O neregularnostima u Bih neću ovom prilikom, no svi znaju da tamo i mrtvi glasaju.

#48:   Autor: Blofeld Post Postano: 19.09.2007. 15:13

Htjedoh se nadovezati na ovaj post.

fairy je napisao/la: ›
Loona je napisao/la (Pogledaj post): › i mi ćemo i glasati ali će nam dijaspora određivati politku u zemlji.. osijek031.com smile
njima bih ja zabranila glasanje.. šta imaš glasati ako tu ne živiš nego dođeš kod rodbine za Uskrs, Božić i na more a već si 25 godina u Njemačkoj..

Bravo.,,apsoštrumpfno se slažem s tobom,,,zapravo to mi je totalno apsurdno,,,ne znam da li to igdje ima nego kod nas...

#49:   Autor: tonya Post Postano: 19.09.2007. 18:54

Blofeld je napisao/la: ›
O neregularnostima u Bih neću ovom prilikom, no svi znaju da tamo i mrtvi glasaju.

I to po više puta! Very Happy

#50:   Autor: lavic Post Postano: 19.09.2007. 22:59

Neću politiku u svoju butiku Very Happy

al glasat cu za partiju Smile cisto da nedam glas hdz-u, hdssb ili pak hps-u Smile

#51:   Autor: Deez Post Postano: 20.09.2007. 1:42

Mogli bi mi neku našu stranku napravit. Demokratski Forum Osijek031... hehe

#52:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 20.09.2007. 12:40

Ma bez ovog demokratski Very Happy

#53:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.09.2007. 12:47

tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
Blofeld je napisao/la: ›
O neregularnostima u Bih neću ovom prilikom, no svi znaju da tamo i mrtvi glasaju.

I to po više puta! Very Happy


da, jednom će objaviti da je stopa izlaznosti preko 100%

#54:   Autor: tonya Post Postano: 20.09.2007. 13:04

Deez je napisao/la: ›
Mogli bi mi neku našu stranku napravit. Demokratski Forum Osijek031... hehe

Leona za precjednika!

#55:   Autor: Blofeld Post Postano: 20.09.2007. 14:45

DanicaV je napisao/la: ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
Blofeld je napisao/la: ›
O neregularnostima u Bih neću ovom prilikom, no svi znaju da tamo i mrtvi glasaju.

I to po više puta! Very Happy


da, jednom će objaviti da je stopa izlaznosti preko 100%


Zanimljivo, Kinezima su se događali slični problemi za vrijeme Mao Zedonga. Imali su postotak izlaska preko 90%, da se eto pokaže vjera u svog vođu.

#56:   Autor: Loona Post Postano: 20.09.2007. 14:56

ma gledam cijeli ovaj cirkus s prodajom dionica HT-a.. totalno politički obojana prodaja.. a nekako mi se čini da će narod opet popušiti..

#57:   Autor: Blofeld Post Postano: 20.09.2007. 15:05

Loona je napisao/la: ›
ma gledam cijeli ovaj cirkus s prodajom dionica HT-a.. totalno politički obojana prodaja.. a nekako mi se čini da će narod opet popušiti..


Svakako da je politički obojena. I popušit će narod, ako pritom misliš na 100.000 bogatih Hrvata koji imaju 20-30 milja kuna, a da ne znaju što će s njima. Popušit će dobru zaradu od 50%. Da bogati budu bogatiji. A država će zapravo popušiti brdo love u proračunu, upravo onoliko koliko će namjerno spustiti cijenu da bi narod zaradio (novci koje će država izgubiti "dijeleći" ju narodu bili bi sasvim dovoljni za, primjerice, zadnju ratu umirovljenicima, ili slično. No ovdje moram prekinuti, jer je red u Fini velik, treba te dionice i upisati.

#58:   Autor: Loona Post Postano: 20.09.2007. 15:11

Mislila sam na one koji dižu kredite kako bi kupili dionice iako to po meni nema smisla.. zaduživati se za kupnju nečeg što je svakako rizično?
ok, ko ima keš love - neka kupuje, hebe se meni.. Ali ima jedna stara - ne vjeruj Vladi ni kad darove nosi. A pogotov ne našoj..

#59:   Autor: Blofeld Post Postano: 20.09.2007. 15:29

Nešto ima i rizika tu. No taj je manji od rizika vlade koja bi mjesec dana prije izbora zajebala 100000 glasača, pa da joj na izborima bude fijasko. Ovo je obično predizborno darivanje, koje državu skupo košta. O tom potom, javit ću se na ovu temu i poslije izlistavanja, pa možda bude i isprika, ali i nova Vlada.

#60:   Autor: Bilke Post Postano: 23.09.2007. 19:55

super_leptir je napisao/la: › HNS... pa sjetio sam se njih... ali oni imaju biraca isto koliko i HSU otprilike... ili manje... jer kontam da su se na drzavnoj razini isto jako iskompromitirali... posebno sa "gospodinom" cacicem.


Gospodin ili ne, čovjek razumije gospodarstvo. Pogledaj kako se Varaždinska županija razvija. Ne priča o tome tko je gdje bio '91, ne maže oči da je brodogradnja "delikatno" pitanje, već odmah kaže da će ukinuti 2 brodogradilišta čim dođe na vlast. Rijetko kad sam imao dojam da mulja. Nedostatak mu je manjak prefriganosti koja je potrebna za dobitak glasa glupog naroda koji ništa ne razumije...

#61:   Autor: Deez Post Postano: 24.09.2007. 1:43

Bilke je napisao/la: ›
super_leptir je napisao/la: › HNS... pa sjetio sam se njih... ali oni imaju biraca isto koliko i HSU otprilike... ili manje... jer kontam da su se na drzavnoj razini isto jako iskompromitirali... posebno sa "gospodinom" cacicem.


Gospodin ili ne, čovjek razumije gospodarstvo. Pogledaj kako se Varaždinska županija razvija. Ne priča o tome tko je gdje bio '91, ne maže oči da je brodogradnja "delikatno" pitanje, već odmah kaže da će ukinuti 2 brodogradilišta čim dođe na vlast. Rijetko kad sam imao dojam da mulja. Nedostatak mu je manjak prefriganosti koja je potrebna za dobitak glasa glupog naroda koji ništa ne razumije...

Pa jel nije HSLS u Varaždinu na vlasti?

#62:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 24.09.2007. 4:21

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): ›
super_leptir je napisao/la: › HNS... pa sjetio sam se njih... ali oni imaju biraca isto koliko i HSU otprilike... ili manje... jer kontam da su se na drzavnoj razini isto jako iskompromitirali... posebno sa "gospodinom" cacicem.


Gospodin ili ne, čovjek razumije gospodarstvo. Pogledaj kako se Varaždinska županija razvija. Ne priča o tome tko je gdje bio '91, ne maže oči da je brodogradnja "delikatno" pitanje, već odmah kaže da će ukinuti 2 brodogradilišta čim dođe na vlast. Rijetko kad sam imao dojam da mulja. Nedostatak mu je manjak prefriganosti koja je potrebna za dobitak glasa glupog naroda koji ništa ne razumije...
Ali bio je dovoljno prefrigan za namještanje poslova svojim firmama dok je bio ministar. Možda je sposoban, ali je pošten koliko je i Đapić magistar.

#63:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 24.09.2007. 4:22

Deez je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bilke je napisao/la: ›
super_leptir je napisao/la: › HNS... pa sjetio sam se njih... ali oni imaju biraca isto koliko i HSU otprilike... ili manje... jer kontam da su se na drzavnoj razini isto jako iskompromitirali... posebno sa "gospodinom" cacicem.


Gospodin ili ne, čovjek razumije gospodarstvo. Pogledaj kako se Varaždinska županija razvija. Ne priča o tome tko je gdje bio '91, ne maže oči da je brodogradnja "delikatno" pitanje, već odmah kaže da će ukinuti 2 brodogradilišta čim dođe na vlast. Rijetko kad sam imao dojam da mulja. Nedostatak mu je manjak prefriganosti koja je potrebna za dobitak glasa glupog naroda koji ništa ne razumije...

Pa jel nije HSLS u Varaždinu na vlasti?
U gradu HSLS, u županiji HNS.

#64:   Autor: aethur Post Postano: 24.09.2007. 20:22

Ironično da u Glavaševom gradu, njegova stranka tek na trećem mjestu... općenito, ako bih komentirao dosadašnje glasovanje ( a eto hoću), ne čudi me što je HSP na prvom mjestu... građani su vidjeli da se radi u gradu otkada su na vlasti (hm, barem dok su bili) i time su zaslužili povjerenje... SDP pak, ima novog lidera, čovjeka u kojeg mnogi vjeruju, pa je razumljivo da mnogi njegovu stranku žele vidjeti na čelu grada... no...smatram kako gradski SDP ipak nema dovoljno kavalitetnih ljudi... osim one njihove predsjednice i predjednika mladih, sumnjam da je itko dovoljno kompetentan za upravljanje gradom... jedino je razočaravajuće što mnogi ne žele još uvijek na izbore... bez obzira na manjak kavalitetnih ljudi općenito u strankama, treba izići i dati svoj glas nekome... pa makar i samome sebi (osijek031.com smile)...

#65:   Autor: Blofeld Post Postano: 25.09.2007. 7:41

Nitko nema dovoljno kompetentnih ljudi, a ponajmanje Hsp. Pogotovo kad su ga napustili dva od tri kompetentna.

#66:   Autor: lufus Post Postano: 25.09.2007. 11:27

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Ironično da u Glavaševom gradu, njegova stranka tek na trećem mjestu... općenito, ako bih komentirao dosadašnje glasovanje ( a eto hoću), ne čudi me što je HSP na prvom mjestu... građani su vidjeli da se radi u gradu otkada su na vlasti (hm, barem dok su bili) i time su zaslužili povjerenje... SDP pak, ima novog lidera, čovjeka u kojeg mnogi vjeruju, pa je razumljivo da mnogi njegovu stranku žele vidjeti na čelu grada... no...smatram kako gradski SDP ipak nema dovoljno kavalitetnih ljudi... osim one njihove predsjednice i predjednika mladih, sumnjam da je itko dovoljno kompetentan za upravljanje gradom... jedino je razočaravajuće što mnogi ne žele još uvijek na izbore... bez obzira na manjak kavalitetnih ljudi općenito u strankama, treba izići i dati svoj glas nekome... pa makar i samome sebi (osijek031.com smile)...

mislim da ova anketa i nije baš mjerodavna, a bojim se da bi odaziv na izbore mogao biti još i manji.

#67:   Autor: aethur Post Postano: 25.09.2007. 12:34

lufus je napisao/la: ›
aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Ironično da u Glavaševom gradu, njegova stranka tek na trećem mjestu... općenito, ako bih komentirao dosadašnje glasovanje ( a eto hoću), ne čudi me što je HSP na prvom mjestu... građani su vidjeli da se radi u gradu otkada su na vlasti (hm, barem dok su bili) i time su zaslužili povjerenje... SDP pak, ima novog lidera, čovjeka u kojeg mnogi vjeruju, pa je razumljivo da mnogi njegovu stranku žele vidjeti na čelu grada... no...smatram kako gradski SDP ipak nema dovoljno kavalitetnih ljudi... osim one njihove predsjednice i predjednika mladih, sumnjam da je itko dovoljno kompetentan za upravljanje gradom... jedino je razočaravajuće što mnogi ne žele još uvijek na izbore... bez obzira na manjak kavalitetnih ljudi općenito u strankama, treba izići i dati svoj glas nekome... pa makar i samome sebi (osijek031.com smile)...

mislim da ova anketa i nije baš mjerodavna, a bojim se da bi odaziv na izbore mogao biti još i manji.

istina, nije mjerodavna, ali svako istraživanje sadržava u sebi neke dijelove prave situacije i mišljenja u gradu...

#68:   Autor: Blofeld Post Postano: 25.09.2007. 19:55

Zadnja Pulsova pokazuje da u 4. jedinici Sdp vodi ispred Hdz-a i Hsp-a, dok Hdssb ne prelazi prag.

Nije bas Gallupova, ali nije ni loša.

#69:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 25.09.2007. 20:01

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nema dovoljno kompetentnih ljudi, a ponajmanje Hsp. Pogotovo kad su ga napustili dva od tri kompetentna.
Da, ovo je točno. Neće im biti lako na izborima...

#70:   Autor: flak Post Postano: 26.09.2007. 12:05

pernabukano je napisao/la: ›
HDSSB. Čist iz razloga što su riskirali još 2godine mirnog sjedenja u foteljama zbog razotkrivanja istine oko dvorane. Iako su neki analitičari upozoravali da to ne bi bilo pametno tj. da bi im rejting mogao pasti svejedno su bili odlučni.
U potpunosti se slažem.Za razlilu od bivšeg gradonačelnika( čitaj pobjegulje)kojemu je draža fotelja i novci od potreba grada kojem je bio na ćelu.Čovjek koji javno izjavljuje da navija za Dinamo ne zaslužuje biti prvi čovjek u gradu.HSP će biti prava stranka kad se riješi to nemoralnog lika.

#71:   Autor: Circa Post Postano: 26.09.2007. 12:20

HDSSB?
Ljudi, jeste vi svi skupa slijepci???
Necu se vise javljat u ovom topicu, ali prije toga svima govorim da nam je tocno onako kako zasluzujemo...

Ovim putem apeliram na mlade i razumne ljude da izadju na sve izbore koji ce uslijediti, makar samo unistili listic jer je i to vasa duznost...

#72:   Autor: CatCloe Post Postano: 27.09.2007. 13:31

ostavljam otvorenu mogućnost da se radi o mojoj gluposti Rolling Eyes ali kako se, zaboga, glasuje na ovu anketu??
kako god okrenem, u topicu, na naslovnici, ovako ili onako... uvijek dobijem samo gotove rezultate, ni jedan link za glasove... hmmm? osijek031.com smile

#73:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 27.09.2007. 13:40

To bi značilo da si glasala ili su ti ukrali glas Very Happy

#74:   Autor: CatCloe Post Postano: 27.09.2007. 13:53

lufus je napisao/la: ›
To bi značilo da si glasala ili su ti ukrali glas Very Happy

možda jesam, pa sam zaboravila (to će biti najvjerojatnije objašnjenje osijek031.com smile ) ali šta je onda s tim kad se odlogiraš? gosti ne mogu glasovati??

#75:   Autor: Circa Post Postano: 27.09.2007. 13:58

CatCloe je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
To bi značilo da si glasala ili su ti ukrali glas Very Happy

možda jesam, pa sam zaboravila (to će biti najvjerojatnije objašnjenje osijek031.com smile ) ali šta je onda s tim kad se odlogiraš? gosti ne mogu glasovati??

Tako je, gosti odmah vide rezultate i nemaju mogucnost glasanja

#76:   Autor: tonya Post Postano: 27.09.2007. 15:07

Mene rezultati pomalo zabrinjavaju...

#77:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.09.2007. 15:09

I mene, ja neću glasat za nikog, eventualno za Čobankovića ak negdje ugledam ime njegovo osijek031.com smile

#78:   Autor: toni Post Postano: 27.09.2007. 15:22

tonya je napisao/la: ›
Mene rezultati pomalo zabrinjavaju...


ni meni nije jasno kako se nakotilo toliko komunjara.. pa jel nismo to rijesili ' 91 ?? osijek031.com smile

Razz

#79:   Autor: anatema Post Postano: 27.09.2007. 23:11

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nema dovoljno kompetentnih ljudi, a ponajmanje Hsp. Pogotovo kad su ga napustili dva od tri kompetentna.

a tko je treći, majketi?

#80:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 27.09.2007. 23:15

anatema je napisao/la (Pogledaj post): ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nema dovoljno kompetentnih ljudi, a ponajmanje Hsp. Pogotovo kad su ga napustili dva od tri kompetentna.

a tko je treći, majketi?
Ruža

#81:   Autor: anatema Post Postano: 27.09.2007. 23:19

Ruža kao osoba je meni ok, ali nije me se politički dojmila, neprimjetna je. reci mi neku njenu poruku biračima, odnosno misao vodilju, kako bi neki to nazvali... ništa. nula.

#82:   Autor: Marshall-T Post Postano: 28.09.2007. 0:20

Živio nam naš HDSSB!! Inati se Slavonijo!!!

#83:   Autor: lufus Post Postano: 28.09.2007. 16:18

anatema je napisao/la (Pogledaj post): › Ruža kao osoba je meni ok, ali nije me se politički dojmila, neprimjetna je. reci mi neku njenu poruku biračima, odnosno misao vodilju, kako bi neki to nazvali... ništa. nula.

Ruža je pokrenula frku oko onog dilera s Korčule.

#84:   Autor: Blofeld Post Postano: 28.09.2007. 16:27

lufus je napisao/la: ›
anatema je napisao/la (Pogledaj post): › Ruža kao osoba je meni ok, ali nije me se politički dojmila, neprimjetna je. reci mi neku njenu poruku biračima, odnosno misao vodilju, kako bi neki to nazvali... ništa. nula.

Ruža je pokrenula frku oko onog dilera s Korčule.


Ruža je bivši kanadski drot, i može biti kompetentna samo u suzbijanju uličnog kriminaliteta. Time je ujedno i dvostruko kompetentnija od Kirina, za funkciju koju on obavlja.

Siguran sam da u HSP-u ima barem jedan kompetentan čovjek. Za HDSSB nisam siguran. No to ionako nije odveć važno u strankama diktaturama kakve su dvije navedene, ali i još neke (recimo HDZ ili IDS).

#85:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 28.09.2007. 16:44

Dok je Đaponea teško se mogu pravi ljudi probit, žao mi je što je Tadić digao ruke od politike.

#86:   Autor: trava Post Postano: 03.10.2007. 15:50

Mi smo predmet sprdnje cijele Hrvatske!

Ovo je katastrofalnovaj grad je jedino poznat po političkim pizdarijama i nesposobnim gradonačelnicima koji samo svoje guzice gledaju!
Drugi grade podvožnjake nadvožnjake , oposlovne zone koješta anama je domet alsfaltiranje i 900metara pruge i još govorimo kako super!
Vrijeme je za neke nove mlade ljude a ne za matore prdonje poput glavaša i njegovih poslinih, đapića i nesposobnih kramarića - benašića....

#87:   Autor: maryann Post Postano: 03.10.2007. 23:58

inače se bavim politikom..u HNS-u sam..tako da sam upoznana sa svime..i mogu vam reći da sam se ovoj stranci pridružila jer oni jako puno rade za mlade..a mladi su ti koji moraju nastaviti vođenje države..sve ostaje u našim rukama..samo pametan i obrazovan čovjek koji je materijalno čvrst i koji ne treba još više novca može nešto napraviti u korist mladih, a tako i u korist naroda..

#88:   Autor: anatema Post Postano: 04.10.2007. 1:05

ok. ali Čačić je karikatura od političara, a njega bi za premijera? čovjeka koji bi uvozio radnu snagu, ali pazeći pri tom da uveženi svakako budu kršćani?! intelektualno, moralno i svakako nula! onaj dio o materijalnom ću popljuvat! prepisano od Čačića koji je svoju materijalnu neovisnost i time tobožnju nekorumpiranost sumnjivo stekao i koji bi svakako konstantno bio u sukobu ineteresa kada bi postao premijer. toliko o nekorumpiranosti i poštenju!

#89:   Autor: adutant Post Postano: 04.10.2007. 14:29

Imaš pravo, taj Čačić je stvarno tulipan. Ekipa im nije loša, ali trebaju njega maknuti sa TV-a. Kaciga, lopata i šljaka u tome je dobar, politika tuga. Kada ostale pogledaj, oni (HNS) su još OK. Ne znam zašto u Osijeku nisu baš nešto, kažu trude se, ne poznam ih???

#90:   Autor: steam Post Postano: 08.10.2007. 20:01

Pričalo se i o dijaspori u ovom topicu, pa evo vijest, najbogatija zemlja sada gradi sveuciliste u Mostaru:

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bih/2929554/index.do

#91:   Autor: DanicaV Post Postano: 08.10.2007. 20:25

A čuj, svi iz te dijaspore će stajati u redu i glasati "zna se".
Lik sa fotke je pristupio stranci, prema tome...
sad znaš zašto plaćaš poreze.

#92:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 08.10.2007. 20:48

Što je 360 milijuna kuna za 6 mandata, a lova je ionako iz proračuna:
http://www.net.hr/vijesti/izbori/page/2007/10/08/0042006.html

#93:   Autor: DanicaV Post Postano: 08.10.2007. 21:01

a kako je lova došla u proračun?
onaj tko puni taj proračun, neka i glasa.

#94:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 08.10.2007. 21:08

u tom i je caka, planiraju 6 mandata koje su "kupili" lovom poreznih obveznika.

#95:   Autor: DanicaV Post Postano: 08.10.2007. 21:24

znam, i ljuta sam zbog toga.... Glavom o zid
osobito što znam masu slučajeva iz dijaspore da ubiru lovu od raznih socijalnih davanja u obje države. piškit ću, kakit ću, a ja neka plaćam poreze.

#96:   Autor: machor Post Postano: 08.10.2007. 21:40

maryann je napisao/la: ›
inače se bavim politikom..u HNS-u sam..tako da sam upoznana sa svime..i mogu vam reći da sam se ovoj stranci pridružila jer oni jako puno rade za mlade..a mladi su ti koji moraju nastaviti vođenje države..sve ostaje u našim rukama..samo pametan i obrazovan čovjek koji je materijalno čvrst i koji ne treba još više novca može nešto napraviti u korist mladih, a tako i u korist naroda..


A jesu li te učili u HNS kako je Čačić sa onom svojom firmom imao posao u Izraelu i osto je dužan masi Hrvatskih kooperanata što je naravno u globalu bilo da masa hrvatskih radnika nije dobila plaću za godinu i nešto dana rada -odvratno i on bi bio premijer- al nažalost pošto mi se desni gade morat ću birat između SDP i HNS na gradskoj a na državnoj SDP definitivno

#97:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 11.10.2007. 15:29

Za HNS ni slučajno neću glasovat gadi mi se njihova predsjednica, a ni za SDP ne namjeravam glasovat.

#98:   Autor: adutant Post Postano: 17.10.2007. 14:48

Ja cu bas za HNS i dao sam svoj glas u anketi. Kome drugome? HDSSB-učini su veliku uslugu gradu što su veću luđaka skupili na jedno mjesto. HDZ-lopovi i privatizacijski mešetari. Sa rukom na srcu, naravno. HSP-potpuni nesposobnjakovići. Onaj Đapićev film se može zvati "Prodavac magle". Ništa ne znaju. SDP-simaticni su ali brate njonjavi. HSS-HSLS- nemam energije za obrazložiti.

#99:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 15:13

adutant je napisao/la: ›
HSP-potpuni nesposobnjakovići. Onaj Đapićev film se može zvati "Prodavac magle". Ništa ne znaju.

Pogledajte semafor! Ko gubi ima pravo da se ljuti Smile

HNS sa Pusićkom i Čačičem je totalno u klincu, za njih ne bih glasao ni da su jedina stranka u državi, jednostavno mi se gade u svakom pogledu.

#100:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 18.10.2007. 16:15

Srećom se na izborima ne može više puta glasat kao ovdje inače bi vjerojatno slično završilo. A s druge strane ni ovakav rezultat new bi bio loš, jer bi se trajno riješili magistra i ekipe, ako ekipe još ima, gadno se osipaju u zadnje vrijeme.

#101:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 16:46

HSP nikad nije bio jači niti popularniji nego danas. Članstvo nam pristupa u zadnje vrijeme više nego ikad, ljudi su prepoznali pošten i kvalitetan rad te podređenost općem dobru za boljitak nas svih. Zbog Tadića mi je žao ali umjesto njega šansu će dobiti drugi i mlađi kao što je Danijel Srb koji će nesumnjivo znati braniti interese Slavonaca i Osijeka u Saboru dok je Tadić ipak malo više vukao za Dalmaciju, pa na kraju to i ne ispada loše.

#102:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 18.10.2007. 16:53

Ni magistar to ne bi bolje rekao. osijek031.com smile

#103:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 16:59

Hvala Smile

Magistar

#104:   Autor: Osječanin Post Postano: 18.10.2007. 17:04

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › HSP nikad nije bio jači niti popularniji nego danas. Članstvo nam pristupa u zadnje vrijeme više nego ikad, ljudi su prepoznali pošten i kvalitetan rad te podređenost općem dobru za boljitak nas svih. Zbog Tadića mi je žao ali umjesto njega šansu će dobiti drugi i mlađi kao što je Danijel Srb koji će nesumnjivo znati braniti interese Slavonaca i Osijeka u Saboru dok je Tadić ipak malo više vukao za Dalmaciju, pa na kraju to i ne ispada loše.


Na dobrom imageu HSP-a možete zahvaliti Rožiću i Tadiću. Sigurno ne Anti Đapiću... Rolling Eyes
Eh da, ove priče "on je vukao za Dalmaciju a sad dolazi Srb i sad će biti bolje za Osijek(mislim da si na to ciljao) su priče za malu djecu. Pa šta će nama Tadić ili Srb kad mi imamo predsjednika HSP-a iz Osijeka. Nije li on najjači u stranci i nije li on taj koji je trebao"vući" za Osijek i Slavoniju? Plus Vlado Jukić!

#105:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 17:52

U svakom slučaju nakon stoljeća sedmog napokon je netko iz Osijeka i radio nešto za dobrobit Osijeka i Slavonije ali ne samo na riječima nego i djelima. trebalo bi nam biti u cilju imati što više poštenih Slavonaca u Saboru, a valjda će se jednom i formirati taj čuveni slavonski lobi za našu dobrobit iz svih parlamentarnih stranaka.

#106:   Autor: Blofeld Post Postano: 18.10.2007. 18:02

Osobno ne bih nikad bio u nikakvom lobiju s pojedincima kao što je Đapić. Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada.

#107:   Autor: machor Post Postano: 18.10.2007. 18:20

TataMata je napisao/la: ›
U svakom slučaju nakon stoljeća sedmog napokon je netko iz Osijeka i radio nešto za dobrobit Osijeka


topio mast na srednjoškolskom?

#108:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 18:23

Hvala bogu pa niti nećeš...Jer u slučaju Osijeka HDSSB je ispo totalna p*zda prevarantska.

#109:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 18:24

machor je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
U svakom slučaju nakon stoljeća sedmog napokon je netko iz Osijeka i radio nešto za dobrobit Osijeka


topio mast na srednjoškolskom?
A šta si ti neki maneken, lijep al glup.

#110:   Autor: Blofeld Post Postano: 18.10.2007. 19:07

TataMata je napisao/la: ›
machor je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
U svakom slučaju nakon stoljeća sedmog napokon je netko iz Osijeka i radio nešto za dobrobit Osijeka


topio mast na srednjoškolskom?
A šta si ti neki maneken, lijep al glup.


Eto vidiš, vuk dlaku mijenja, ali ne i ćud. Kako si član Hsp-a, moram primjetiti da ti se nivo komunikacije polako, ali sigurno, spušta na neka prošla vremena, koja Hsp-ovci pokušavaju zaboraviti.

Ja još uvijek tvrdim da transformacije i reforme većine stranaka u Hrvatskoj nema, koliko god se Đapić trudio uvjeravati nas u suprotno. Ti si primjer, a šef stranke ti ne bi bio baš jako sretan da vidi da ljudima po posjećenim forumima govoriš da su glupavi, pogotovo ako nastupaš u ime stranke.

#111:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 19:14

Je, tvoj šef stranke je s tobom oduševljen. Nit smrdiš nit mirišiš, ko stvoren za diplomata u Beogradu.

#112:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 19:49

machor je napisao/la: ›
topio mast na srednjoškolskom?

Ovakav stav temeljen isključivo na vanjskom izgledu je u svakom pogledu za osudu i nema opravdanja. To nije rasprava o ispravnosti politike ili o HSP-u nego je temeljen na najnižim nazorima i krajnje je uvredljiv. Obzirom da nisi reagirao na to potpuno je jasno Blofeld kakva si osoba- tebi je svejedno što se netko vrijeđa zbog vanjskog izgleda i juhuu udri po Đapiću.

#113:   Autor: anatema Post Postano: 18.10.2007. 23:23

eh, da je samo izgled problem kod magistra...

#114:   Autor: TataMata Post Postano: 18.10.2007. 23:40

anatema je napisao/la: ›
eh, da je samo izgled problem kod magistra...

Pa, tko nije nikad ništa prepisao, ili koristio šverc tijekom školovanja nek prvi baci kamen...
Danas se koriste sms-ovi, mobiteli sa slušalicom, voki toki uređaji, copy paste obilato, internet lektire...
Niz nastavite sami, sve to uz razne izgovore - glup predmet, glup profesor, ne da mi se učit, itd. I to je naša realnost za veliku većinu, i da, smijemo se štreberima i isprdavamo ih gdje stignemo. Jer štos je biti po mogućnosti odličan ali bez učenja, biti "domišljat".

#115:   Autor: anatema Post Postano: 18.10.2007. 23:55

hm... ni 'magisterij' nije ključan za ono što ljudi misle i pričaju o Đapiću.
mijenja mišljenja i stavove češće nego gaće. ne dozvoljava nikome drugačije misliti, a nekmoli raditi. koristi se primitivnim načinima dokazivanja 'pravde'. ima brdo plaćenika i profesionalnih zastrašivača oko sebe, a da bi uvjerio nevjernike u ono što ni sam ne vjeruje.
bolje ne spominjati kako (na koji način) je zdimio iz Osijeka 1991. ako te zanima pitaj Franju (vozača).
nije voljom Osječana postao gradonačelnik nego prljavom trgovinom i sad neka šuti... ne pali švercanje svaki put!

#116:   Autor: TataMata Post Postano: 19.10.2007. 0:13

anatema je napisao/la: ›
mijenja mišljenja i stavove češće nego gaće. ne dozvoljava nikome drugačije misliti, a nekmoli raditi. koristi se primitivnim načinima dokazivanja 'pravde'. ima brdo plaćenika i profesionalnih zastrašivača oko sebe, a da bi uvjerio nevjernike u ono što ni sam ne vjeruje.

Upravo si opisala veliku večinu političara, kako kod nas, tako i u svijetu.

#117:   Autor: anatema Post Postano: 19.10.2007. 0:24

nisam. ono s batinašima koristi jedino i isključivo Hsp. primjer ti je i Slavonski Brod gdje su se događale situacije koje su nezamislive i nespojive s bilo kojom drugom strankom. nikada nisam mislila da je Glavaš neko rješenje za Osijek, ali smatram da bi situacija u Osijeku bila puno gora od one u Brodu da nije u pitanju bio Hdssb tako da smo bili pošteđeni obračuna kakvi su u Brodu bili. dva samozvana šerifa u borbi za teritorij, a na kraju ga zapišaju obojica.

#118:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.10.2007. 0:29

TataMata je napisao/la: ›
Pa, tko nije nikad ništa prepisao, ili koristio šverc tijekom školovanja nek prvi baci kamen...

ili prepisao magisterij...

#119:   Autor: TataMata Post Postano: 19.10.2007. 0:31

OK, anatema laku noć, valjda će biti bolje kada budu neposredni izbori za gradonačelnika, tada će se vidjeti tko kako stoji....

#120:   Autor: TataMata Post Postano: 19.10.2007. 0:36

DonQuijote je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Pa, tko nije nikad ništa prepisao, ili koristio šverc tijekom školovanja nek prvi baci kamen...

ili prepisao magisterij...

što je to u odnosu na:
Ili kupio satove, ili opljačkao Osijek, ili dobio krajzlera na korištenje, ili sredio posao svojoj kompaniji ili bio sretan što ide u Beograd itd.
Laku noć i tebi...

#121:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.10.2007. 0:41

TataMata je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Pa, tko nije nikad ništa prepisao, ili koristio šverc tijekom školovanja nek prvi baci kamen...

ili prepisao magisterij...

što je to u odnosu na:
Ili kupio satove, ili opljačkao Osijek, ili dobio krajzlera na korištenje, ili sredio posao svojoj kompaniji ili bio sretan što ide u Beograd itd.
Laku noć i tebi...

nema razlike, sve su to isti lopovi koji se grebu za svoj džep.

laku noć, naravno...

#122:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 19.10.2007. 20:41

Ova rasprava dokazuje koliko je "realna" ova anketa Very Happy

#123:   Autor: anatema Post Postano: 19.10.2007. 23:12

da. kao što stoji i ona da bi gradonačelnika trebalo birati neposredno, a ne da stranka koja osvoji 2 ili 3 vijećnika postavi svog gradonačelnika. jednako nebulozno kao kad na parlamentarnim izborima stranka poput DC-a smatra da ima pravo od ukupno 2 osvojena zastupnička mjesta birati ministarstvo.

#124:  Re: Da su danas lokalni izbori... Autor: lufus Post Postano: 25.10.2007. 11:34

Mrtva utrka

ISTRAŽIVANJE agencije Puls na uzorku od 4.000 građana u 10 izbornih jedinica pokazuje da su dvije najjače stranke potpuno izjednačene.

Opipavanje političkog bila koje je za Jutarnji list i HTV izveo Puls otkriva da bi u novom sazivu sabora SDP imao 58 zasutpnika, HDZ 53, a nesrazmjer u broju zastupnika obzirom na isti postotak glasova proizlazi iz toga što je SDP prva stranka u šest od 10 izbornih jedinica, a HDZ vodi u četiri jedinice. D’Hondtova metoda preračunavanja glasova u mandate donosi prednost Milanoviću.

Istraživanje nije provedeno u iseljenoj Hrvatskoj, tj. 11. izbornoj jedinici, u kojoj je HDZ na proteklim izborima osvojio četiri mandata. Toliki broj mandata, ili čak još jedan više, se na osnovu rezultata dosadašnjih izbora slobodno mogu pribrojiti HDZ, pa bi stranke tako i po broju mandata bile potpuno izjednačene.

Prema rezultatima ispitivanja SDP bi dobio 58 mandata, HDZ 53, HNS i Koalicija HSS-HSLS-PGS po sedam, HSU 6, HSP 5, IDS 3, a HDSSB 1 glas.

Najveći dobitnici HNS, a gubitnici HSP

HNS dobiva 7 mandata (u odnosu na 4 u prošlom istraživanju) iako nije promijenio postotak birača, koalicija HSS-HSLS-PGS zadržava sedam mandata unatoč padu od dva posto, a HSU gubi jedan mandat i ostaje na šest.

Uvjerljivo najveći gubitnik ovoga istraživanja je HSP: nakon odlaska zastupnika Tadića i Rožića, ostvarili su duplo lošiji rezultat u odnosu na istraživanje iz rujna. Sa 10 mandata pali su na današnjih 5. Zanimljivo je kako je među dobitnicima DC, ali se i dalje nalazi ispod izbornog praga - rejting mu je narastao s 1.5 na 2.8 posto što je nedovoljno za ulazak u Sabor .

HDZ-u po prvi put "Milanovićeva jedinica"

SDP bi osvojio 1., 2., 3., 6., 7. i 8. izbornu jedinicu - praktički cijelu sjeverozapadnu Hrvatsku: od Istre i Kavrnera, preko Banije, Moslavine, Zagreba, do Zagorja i Međimurja.

HDZ pored njima tradicionalno naklonjenih regija i jedinica (9.,10. i 5.) - srednje, južne Dalmacije, Like, zapadne i istočne Slavonije, po rezultatima ankete prvi put dobija u 4. izbornoj jedinici, koja obuhvaća dio zemlje od Podravine i Virovitice do Baranje i Dalja, gdje je upravo Zoran Milanović bio koordinator SDP-a prije nego što jer postao predsjednik stranke.

Visok postotak izlaska na izbore

Prema istraživanjima Pulsa, čak 64 posto anketiranih se izjasnilo kako će izaći na izbore, što predstavlja doista visok postotak.
index.hr

#125:   Autor: Leon Post Postano: 20.11.2007. 15:03

Lokalni izbori Osijek, 2007.
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Da su danas lokalni izbori...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::