Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Koliko bogova?!

#1:   Autor: DanicaV Post Postano: 01.08.2007. 23:17

U Boga ne vjeruju samo katolici, rekla bih.
A svi koji vjeruju, slažu se da je Bog jedan.

#2:   Autor: swamp Post Postano: 01.08.2007. 23:23

DanicaV je napisao/la: ›
A svi koji vjeruju, slažu se da je Bog jedan.

Al za koga navija?!

#3:   Autor: DanicaV Post Postano: 01.08.2007. 23:36

swamp je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
A svi koji vjeruju, slažu se da je Bog jedan.

Al za koga navija?!


Ne vjerujem, pa ne znam odgovor. Wink

A i nisam krštena. Cool

#4:   Autor: swamp Post Postano: 02.08.2007. 1:01

DanicaV je napisao/la: ›
swamp je napisao/la (Pogledaj post): ›
Al za koga navija?!


Ne vjerujem, pa ne znam odgovor. Wink

A i nisam krštena. Cool

Točan odgovor je: "God doesn't play dice" Cool

#5:   Autor: fatcat Post Postano: 02.08.2007. 4:23

swamp je napisao/la: ›
Točan odgovor je: "God doesn't play dice" Cool
Variacija tocnog odgovora je: God doesn't play dice with the universe because the universe doesn't need him. We are here, whether he put us here or not is irrelevant...

#6:   Autor: CatCloe Post Postano: 02.08.2007. 9:05

swamp je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
A svi koji vjeruju, slažu se da je Bog jedan.

Al za koga navija?!

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
pa za mene, naravno Very Happy

#7:   Autor: malecka Post Postano: 02.08.2007. 10:32

krštena pričešćena i krizmana...a ne vjerujem... i radili su vi pa sam morala i ja... šta će ljudi reć?? de dobro..svako ima svoje pravo na to dal će vjerovat ili ne... Rolling Eyes Rolling Eyes

#8:   Autor: BlackxXxDevil Post Postano: 02.08.2007. 12:49

malecka je napisao/la (Pogledaj post): › krštena pričešćena i krizmana...a ne vjerujem... i radili su vi pa sam morala i ja... šta će ljudi reć?? de dobro..svako ima svoje pravo na to dal će vjerovat ili ne... Rolling Eyes Rolling Eyes


neznam.. vjerovatno vjerujem da postoji nešto više od nas... u crkve baš ne vjerujem nešto.. jer to je postao cirkus.. cijeli cilj tih misa je postao to da si svećenici kupe novi auto...

#9:   Autor: davorccc Post Postano: 02.08.2007. 12:52

Koliko BOGOVA?

Koliko treba!

#10:   Autor: Mladjo Post Postano: 02.08.2007. 12:56

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › U Boga ne vjeruju samo katolici, rekla bih.
A svi koji vjeruju, slažu se da je Bog jedan.
mislim da to nije baš točno hindusi su politeisti sigurno ima još takvih vjera, sorry ak se varam

#11:   Autor: malecka Post Postano: 02.08.2007. 12:58

BlackxXxDevil je napisao/la: ›
u crkve baš ne vjerujem nešto.. jer to je postao cirkus.. cijeli cilj tih misa je postao to da si svećenici kupe novi auto...

zadnji put sam na misi bila kad je legi umro tata i smučilo mi se... svećenik propovjeda kako treba pomagati ljudima oko sebe darovati novac i sve te sheme...kako se crkva brine za to i da žive u skrušenosti i siromaštvu...hm.-...da i onda izađe iz crkva i odveze se u svom novom audiju... Rolling Eyes bude mi loše kad slušam takve gluposti...osijek031.com smile osijek031.com smile

#12:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.08.2007. 13:02

malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
BlackxXxDevil je napisao/la: ›
u crkve baš ne vjerujem nešto.. jer to je postao cirkus.. cijeli cilj tih misa je postao to da si svećenici kupe novi auto...

zadnji put sam na misi bila kad je legi umro tata i smučilo mi se... svećenik propovjeda kako treba pomagati ljudima oko sebe darovati novac i sve te sheme...kako se crkva brine za to i da žive u skrušenosti i siromaštvu...hm.-...da i onda izađe iz crkva i odveze se u svom novom audiju... Rolling Eyes bude mi loše kad slušam takve gluposti...osijek031.com smile osijek031.com smile


Najbolje mi je bilo kad sam prije 10ak godina prolazio ispred crkve (u crkvu ne idem), a ispred crkve se parkira neka nabrijana Calibra (crvena naravno) i iz nje izlazi baja u crnom, kontam ide u Gradsku Kavanu il kak se već zove na ćošku tamo kod crkve, majstor se okrene vidiš svećenik, reko super.

#13:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2007. 13:03

"U hinduizmu nema štovanja koje vrijedi za sve. Neki obožavaju Šivu ili Višnu, neki štuju božice. Poneki hindus vjeruje u jednog boga, poneki u nijednog."
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bog#Bog_u_hinduizmu

U biti su stari Grci i Rimljani imali politeističke religije koje su mi daleko interesantnije nego monoteizam, jer volim mitologiju, bogove koji se ponašaju kao ljudi, dobri, zločesti, vole, mrze...

#14:   Autor: malecka Post Postano: 02.08.2007. 13:05

ajmo svi zajdno u crkvu eto tek toliko da budemo viđeni.... da se zna da smo bili i ošli... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

#15:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2007. 13:10

Idem ja uredno u crkvu ali na koncerte. Wink

#16:   Autor: Mladjo Post Postano: 02.08.2007. 13:29

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › "U hinduizmu nema štovanja koje vrijedi za sve. Neki obožavaju Šivu ili Višnu, neki štuju božice. Poneki hindus vjeruje u jednog boga, poneki u nijednog."
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bog#Bog_u_hinduizmu

U biti su stari Grci i Rimljani imali politeističke religije koje su mi daleko interesantnije nego monoteizam, jer volim mitologiju, bogove koji se ponašaju kao ljudi, dobri, zločesti, vole, mrze...
sorry još jednom pričam neprovjereno ali znam da postoje slučajevi možda neka afrička plemena ili slično. mitovi su zakon evo uostalom jedan 5-godišnjak je prije dosta godina odrastao na mitovima. Njegovo ime je pauletić, robert pauletić Idea

#17:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2007. 13:43

Slažem se s tobom, postoje i danas politeističke religije ali su minorne.

Osim toga, u latino-američkim zemljama stanovništvo je prihvatilo kršćanstvo (milim ili silom, znamo iz povijesti), ali i dalje štuju neke stare bogove, duhove... i to uz priličnu blagonaklonost zvanične crkve.

U religijama nekada i danas mogu se vidjeti poveznice. Ako je u staro doba svaka porodica imala svog boga zaštitnika, tako npr. u pravoslavlju svaka ima svoju slavu, tj. sveca.

#18:   Autor: Mladjo Post Postano: 02.08.2007. 14:11

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se s tobom, postoje i danas politeističke religije ali su minorne.

Osim toga, u latino-američkim zemljama stanovništvo je prihvatilo kršćanstvo (milim ili silom, znamo iz povijesti), ali i dalje štuju neke stare bogove, duhove... i to uz priličnu blagonaklonost zvanične crkve.

U religijama nekada i danas mogu se vidjeti poveznice. Ako je u staro doba svaka porodica imala svog boga zaštitnika, tako npr. u pravoslavlju svaka ima svoju slavu, tj. sveca.
ne znam ja na tu vjeru gledam kao na državnu politiku, znam da to danas ne može biti točno ali u prošlosti je znalo biti, tko se u ono vrijeme mogao usprotiviti npr. inkviziciji. previše je tu licemjerja za mene ja nemogu shvatit da netko poziva ljude na skupljanje milijuna boca da bi se obnovila zagrebačka prvostolnica. pa jesu oni normalni?!? ljudi skupljaju boce zato što nemaju šta jest i pit, skupljaju boce da plate račune, skupljaju boce da daju jebenu lemuzinu i plate misu zadušnicu za voljene toj istoj jebenoj crkvi, ja skupljam boce da si popravim studentski džeparac. Kupaju se u parama a sirotinja im mora obnavljat katedralu. Licimuri Evil or Very Mad

#19:   Autor: Mladjo Post Postano: 02.08.2007. 14:12

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se s tobom, postoje i danas politeističke religije ali su minorne.

Osim toga, u latino-američkim zemljama stanovništvo je prihvatilo kršćanstvo (milim ili silom, znamo iz povijesti), ali i dalje štuju neke stare bogove, duhove... i to uz priličnu blagonaklonost zvanične crkve.

U religijama nekada i danas mogu se vidjeti poveznice. Ako je u staro doba svaka porodica imala svog boga zaštitnika, tako npr. u pravoslavlju svaka ima svoju slavu, tj. sveca.
ne znam ja na tu vjeru gledam kao na državnu politiku, znam da to danas ne može biti točno ali u prošlosti je znalo biti, tko se u ono vrijeme mogao usprotiviti npr. inkviziciji. previše je tu licemjerja za mene ja nemogu shvatit da netko poziva ljude na skupljanje milijuna boca da bi se obnovila zagrebačka prvostolnica. pa jesu oni normalni?!? ljudi skupljaju boce zato što nemaju šta jest i pit, skupljaju boce da plate račune, skupljaju boce da daju jebenu lemuzinu i plate misu zadušnicu za voljene toj istoj jebenoj crkvi, ja skupljam boce da si popravim studentski džeparac. Kupaju se u parama a sirotinja im mora obnavljat katedralu. Licimuri Evil or Very Mad

#20:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.08.2007. 14:13

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se s tobom, postoje i danas politeističke religije ali su minorne.

Osim toga, u latino-američkim zemljama stanovništvo je prihvatilo kršćanstvo (milim ili silom, znamo iz povijesti), ali i dalje štuju neke stare bogove, duhove... i to uz priličnu blagonaklonost zvanične crkve.

U religijama nekada i danas mogu se vidjeti poveznice. Ako je u staro doba svaka porodica imala svog boga zaštitnika, tako npr. u pravoslavlju svaka ima svoju slavu, tj. sveca.
ne znam ja na tu vjeru gledam kao na državnu politiku, znam da to danas ne može biti točno ali u prošlosti je znalo biti, tko se u ono vrijeme mogao usprotiviti npr. inkviziciji. previše je tu licemjerja za mene ja nemogu shvatit da netko poziva ljude na skupljanje milijuna boca da bi se obnovila zagrebačka prvostolnica. pa jesu oni normalni?!? ljudi skupljaju boce zato što nemaju šta jest i pit, skupljaju boce da plate račune, skupljaju boce da daju jebenu lemuzinu i plate misu zadušnicu za voljene toj istoj jebenoj crkvi, ja skupljam boce da si popravim studentski džeparac. Kupaju se u parama a sirotinja im mora obnavljat katedralu. Licimuri Evil or Very Mad


Bravo Bravo Bravo Bravo

#21:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2007. 14:25

Licemjerno definitivno jeste Exclamation

Što se tiče državne politike, ima i toga, ne u mjeri i na način kao u doba inkvizicije, ali ima.

Dovoljan mi je sporazum Hrvatske i Svete Stolice po kojem se iz državnog proračuna isplaćuju plaće i mirovinski doprinosi svećenicima. Ispadne da je Katolička crkva u Hrvatskoj jako siromašna pa svi mi moramo doprinijeti isplati plaća svećenika.
Ne otvara se više ni javni WC a da ga svećenik ne dođe posvetiti, meni je to nakaradno.

Bezveze mi je kad slušam poviku na Jehovine svjedoke npr. kao dosadni su, idu od kuće do kuće, zaustavljaju na ulici - a s druge strane, ne rade ništa što ne radi većinska Katolička crkva samo što nemaju nedjeljom prijenos mise na državnoj TV, vjeronauk u školama.

#22:   Autor: malecka Post Postano: 02.08.2007. 14:58

Mladjo je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se s tobom, postoje i danas politeističke religije ali su minorne.

Osim toga, u latino-američkim zemljama stanovništvo je prihvatilo kršćanstvo (milim ili silom, znamo iz povijesti), ali i dalje štuju neke stare bogove, duhove... i to uz priličnu blagonaklonost zvanične crkve.

U religijama nekada i danas mogu se vidjeti poveznice. Ako je u staro doba svaka porodica imala svog boga zaštitnika, tako npr. u pravoslavlju svaka ima svoju slavu, tj. sveca.
ne znam ja na tu vjeru gledam kao na državnu politiku, znam da to danas ne može biti točno ali u prošlosti je znalo biti, tko se u ono vrijeme mogao usprotiviti npr. inkviziciji. previše je tu licemjerja za mene ja nemogu shvatit da netko poziva ljude na skupljanje milijuna boca da bi se obnovila zagrebačka prvostolnica. pa jesu oni normalni?!? ljudi skupljaju boce zato što nemaju šta jest i pit, skupljaju boce da plate račune, skupljaju boce da daju jebenu lemuzinu i plate misu zadušnicu za voljene toj istoj jebenoj crkvi, ja skupljam boce da si popravim studentski džeparac. Kupaju se u parama a sirotinja im mora obnavljat katedralu. Licimuri Evil or Very Mad


slažem se u potpunosti... meni je najbolej bilo ka mi je razrednik u osnovnoj reko ako da damo u nedjelju 50kn crkvi... kao da im pomognemo-.. moja legica onak profesore jel vi znate da je crkva najbogatija u ovoj državi... a on onak ladno pa da ali ona i pomaže...kome?? ako smijem pitati?? samo kritiziraju sve oko sebe... Rolling Eyes Evil or Very Mad Mad

#23:   Autor: jocika Post Postano: 02.08.2007. 20:33

Ne znam zašto se svi stide Embarassed reći da idu u crkvu čak i sada, kada kažu da je demokracija. Ne mogu reč da ja baš idem, al sam katolik, živim kako mi vjera nalaže al baš na volim ić u crkvu, sem velikih praznika. Pa mislim ja, nije crkva napravila ništa loše, a da je dobro mogu reć bar za sebe. Sječam se ko danas, bilo u osnovnoj, kada učiteljica pita, ko ide u crkvu, neka digne ruku. Samo sam je ja digao, a ono pola razreda ide u crkvu. osijek031.com smile

#24:   Autor: CatCloe Post Postano: 02.08.2007. 23:41

samo je jedan bog.

HOMER SIMPSON.

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#25:   Autor: Mladjo Post Postano: 03.08.2007. 15:01

jocika je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto se svi stide Embarassed reći da idu u crkvu čak i sada, kada kažu da je demokracija. Ne mogu reč da ja baš idem, al sam katolik, živim kako mi vjera nalaže al baš na volim ić u crkvu, sem velikih praznika. Pa mislim ja, nije crkva napravila ništa loše, a da je dobro mogu reć bar za sebe. Sječam se ko danas, bilo u osnovnoj, kada učiteljica pita, ko ide u crkvu, neka digne ruku. Samo sam je ja digao, a ono pola razreda ide u crkvu. osijek031.com smile
po vašim godinama vidim da ste odrasli u komunizmu i tada je crkva na neki način predstavljala stanoviti bunt protiv tadašnje vlasti. Bila je nepoćudna i ljudi su maltene kriomice odlazili u crkvu da ne pričam da je u drugom svjetskom bilo i likvidacija zbog toga. Meni, a vjerujem i većini današnje generacije crkva stvarno ne predstavlja bitan faktor u životu čak naprotiv stvara se određeni revolt jer je duboko isprepletena sa sadašnjom vlasti. Naravno da svako ima pravo na vjersko opredjeljenje, ali to isto ne znači da ja iako ne idem u crkvu ne vjerujem u boga. Meni su jednostavno te dvije stvari nespojive, crkvu smatram kao neko poduzeće koje želi monopolizirat boga.

#26:   Autor: malecka Post Postano: 03.08.2007. 15:21

Mladjo je napisao/la: ›
jocika je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto se svi stide Embarassed reći da idu u crkvu čak i sada, kada kažu da je demokracija. Ne mogu reč da ja baš idem, al sam katolik, živim kako mi vjera nalaže al baš na volim ić u crkvu, sem velikih praznika. Pa mislim ja, nije crkva napravila ništa loše, a da je dobro mogu reć bar za sebe. Sječam se ko danas, bilo u osnovnoj, kada učiteljica pita, ko ide u crkvu, neka digne ruku. Samo sam je ja digao, a ono pola razreda ide u crkvu. osijek031.com smile
po vašim godinama vidim da ste odrasli u komunizmu i tada je crkva na neki način predstavljala stanoviti bunt protiv tadašnje vlasti. Bila je nepoćudna i ljudi su maltene kriomice odlazili u crkvu da ne pričam da je u drugom svjetskom bilo i likvidacija zbog toga. Meni, a vjerujem i većini današnje generacije crkva stvarno ne predstavlja bitan faktor u životu čak naprotiv stvara se određeni revolt jer je duboko isprepletena sa sadašnjom vlasti. Naravno da svako ima pravo na vjersko opredjeljenje, ali to isto ne znači da ja iako ne idem u crkvu ne vjerujem u boga. Meni su jednostavno te dvije stvari nespojive, crkvu smatram kao neko poduzeće koje želi monopolizirat boga.


slažem se.... ne vjerujem u boga.. a u kojem je svjetlu crkva u ovo vrijeme... ne pada mi ni na kraj pameti a počnem razmišljati o vjeri i crkvi...

#27:   Autor: Pašće Post Postano: 03.08.2007. 23:26

Ja osobno crkvu nevolim jer njom uglavnom vladaju ferezeji (Isus tako nazva židovske svečenikejer bijahu pohlepni),pričaju o ravnopravnosti,a promotrite im ponašanje kad im dođe jadna bakica ili neko tko je imućniji.
Što se boga tiće, vjerujem u višu silu koja nas tjera da živimo,da volimo život,ljude oko sebe,prirodu i sve ostalo.Nek se zove Bog ili kako god,znači da ipak vjerujem.

#28:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.08.2007. 23:52

Odrasla sam u prošlom sustavu ali nitko od moje rodbine koja je išla u crkvu nije imao nikakvih problema. Niti su u crkvu išli iz bunta, nego jer su bili vjernici, ili bolje rečeno - iz generacije na generaciju im je prenijeto da vjeruju.
Ali u svakom žitu ima kukolj, pa ispade i pokoji nevjernik. Cool

Ovo sada kada se guraju biti svi viđeni u Crkvi je puno smješnije i nakaradnije.

#29:   Autor: cibura1 Post Postano: 04.08.2007. 1:46

vjerujem u boga...ali crkva mi se zgadila kada me svecenik nije htio krizmati zato jer nisam donio na vjeronauk svoju biljeznicu nego sestrinu...zvuci totalno glupo,ali istina.kada sam zvao svoju staru da dođe kod svecenika on popljuvo i mene i moju staru...na kraju sam se ipak krizmo(za dvije godine)a tog svecenika su otjerali jer su se ljudi zalili...a babe naravno plakale i zalile se ko da je umro papa...

#30:   Autor: malecka Post Postano: 04.08.2007. 10:45

da to me fascinira.. kao trebaš bit i kršte pričešćen i krizman..i onda te "zakinu" za to...jer njima tako paše... moja legica se tek sad u 4 srednje krizmala... de onak dobro...

#31:   Autor: ana18os Post Postano: 04.08.2007. 11:02

Kako ljudi uvijek vole generalizirati stvari... Ako je jedan svećenik takav ne znači da su svi!

#32:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 04.08.2007. 13:24

Mladjo je napisao/la: ›
Meni su jednostavno te dvije stvari nespojive, crkvu smatram kao neko poduzeće koje želi monopolizirat boga.


Oče naš tm , koji jesi na Nebesima tm (c),
Sveti tm se ime Tvoje.

Isuse tm (c), stvarno bi trebalo revidirati Bibliju tm (c) Very Happy

(c)1929-2007 The Vatican Corporation

#33:   Autor: Mladjo Post Postano: 04.08.2007. 14:05

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
Meni su jednostavno te dvije stvari nespojive, crkvu smatram kao neko poduzeće koje želi monopolizirat boga.


Oče naš tm , koji jesi na Nebesima tm (c),
Sveti tm se ime Tvoje.

Isuse tm (c), stvarno bi trebalo revidirati Bibliju tm (c) Very Happy

(c)1929-2007 The Vatican Corporation
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#34:   Autor: malecka Post Postano: 04.08.2007. 16:48

bazooka_joe je napisao/la: ›
Mladjo je napisao/la: ›
Meni su jednostavno te dvije stvari nespojive, crkvu smatram kao neko poduzeće koje želi monopolizirat boga.


Oče naš tm , koji jesi na Nebesima tm (c),
Sveti tm se ime Tvoje.

Isuse tm (c), stvarno bi trebalo revidirati Bibliju tm (c) Very Happy

(c)1929-2007 The Vatican Corporation


def...zakon izjava.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#35:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.08.2007. 19:43

Koja pametna djeca.

Ono korporacija je stvarno zakon, jedino ne znam gdje su dežurni branitelji vjere i Crkve.

#36:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.08.2007. 19:52

I svećenici su samo ljudi, što bi se reklo, ima dobrih i loših. Baš kao što od doktora očekujete da vam pomogne, a ono čeka se koverta. Zapravo, u svim zanimanjima imate svega,jedino nisu sva jednako "opasna po život" niti jednako gledamo na njih.

Kad je ujak umro, zvonar je odbio zvoniti jer ujo nije platio lukno. E, onda je fino tetak otišao i na našoj kapelici zvonio iako nije znao kada i kako treba pa baš nas briga.
Opet,kad je tetka umrla, koja jeste bila vjernica, ali nije prakticirala vjeru odlaskom u instituciju tj. Crkvu, svećenik ju je, već pokojnu, upisao kao svoju župljanku i obavio sprovod kako spada. Bez ikakve ekstra love, natezanja i sl. iako ljudi imaju zaista svakakvih iskustava.

Ovdje ste svi uglavnom pisali o vjenčanjima, ali određene situacije se "zdese" i kad čovjek umre.

Zapravo, jedina situacija kada se sjetim svećenika jeste kad neki čovjek umre. Glupo je čovjeka baciti u zemlju bez riječi. A opet, nisu svi slavne ličnosti kojima će netko držati govorancije i kraj lijesa.

#37:   Autor: wendy Post Postano: 04.08.2007. 19:54

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jedino ne znam gdje su dežurni branitelji vjere i Crkve.


Čekaj, čekaj... Nažalost, čisto sumnjam da bi reakcija na bilo koji način mogla izostati.

#38:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 19:54

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Koja pametna djeca.

Ono korporacija je stvarno zakon, jedino ne znam gdje su dežurni branitelji vjere i Crkve.

Tu su i jednostavno su navikli na vaše glupe rasprave, te im je jednostavno glupo pokušavati odgovarati na ove gluposti.
Mladog čovjeka još i možeš promjeniti, ali STARU BABU ne možeš ni da si Bogin!

#39:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.08.2007. 20:04

Starost ne određuju samo godine, već mentalni sklop i spremnost na preispitivanje stavova i tako to.
Upitno tko je ovdje baba a tko deda, bez obzira na godinu rođenja. Wink

#40:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 20:39

DanicaV je napisao/la: ›
Starost ne određuju samo godine, već mentalni sklop i spremnost na preispitivanje stavova i tako to.
Upitno tko je ovdje baba a tko deda, bez obzira na godinu rođenja. Wink
Lagano je napisati odlomak izsječen iz klaićevog riječnika i smatrati se pametnim, probaj za promjenu malo manje pljuvati po onome do čega je drugima stalo iako se ti s time ne slažeš! Znam da ti je dosadno u životu, ali vjeruj mi ja nisam razlog te dosade! Lijep pozdrav

#41:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.08.2007. 20:43

Kakav crni odlomak iz rječnika?

Da, baš sam poznata po pljuvanju. U životu mi nije dosadno, samo su mi neki ljudi dosadni.

#42:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 20:45

DanicaV je napisao/la: ›
Kakav crni odlomak iz rječnika?
To je bilo napisano u prenesenom značenju ili metafori!
Ali to treba shvatiti pa ti neću zamjeriti!

#43:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 20:49

DanicaV je napisao/la: ›
Da, baš sam poznata po pljuvanju. U životu mi nije dosadno, samo su mi neki ljudi dosadni.

Da PLJUJEŠ po crkvi kojoj ja pripadam katoličkoj!
Jel sad jasnije?!
U par postova si se žalila kako mi omalovažavamo ateiste iako ih ja poštujem kao i sve druge ljude! A sad ti nije jasno šta ti pljuješ!
Pa nek ti bude jasno !

#44:   Autor: DanicaV Post Postano: 04.08.2007. 20:52

Blago nama s pametnom dječicom kao što si ti.

Nemam običaj pljuvati, već iznijeti mišljenje, ako si ti tu prepoznao "svoju katoličku", bit će da je tvoj problem.

#45:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 21:00

DanicaV je napisao/la: ›
Blago nama s pametnom dječicom kao što si ti.

AJDE HVALA NA KOMPLIMENTU!
DanicaV je napisao/la: ›
Nemam običaj pljuvati, već iznijeti mišljenje, ako si ti tu prepoznao "svoju katoličku", bit će da je tvoj problem.

Sereš a dobri smo si konstantno pokušavaš blatiti sve što ima veze sa crkvom!
Čitam tamo svađate se koji svečenik koji auto vozi i sl.
MOŽE VAS BITI STID ZATO ŠTO STE LICEMJERNA ĐUBRAD PRIGOVARATE SVEČENICIMA I DRUGIMA A KAO LJUDI STE GOVNA I NISTE NIŠTA POSEBNO UČINILI ZA NIKOGA A NEMATE POJMA KOLIKO SVEČENIKA JE TO UČINILO! TO SAMO POTVRĐUJE DA STE ĐUIBRAD LICEMJERNA!

#46:   Autor: tamna strana Post Postano: 04.08.2007. 21:03

@mali ivica.....po tvom pisanju o crkvi i vjeri.....mogu samo zakljuciti da si imao jako bliske odnose sa svecenicima.....koji su te kao malog jako obožavali i volili......cak su i dio sebe unjeli u tebe......Cool

#47:   Autor: swamp Post Postano: 04.08.2007. 21:04

mali_ivica je napisao/la: ›
MOŽE VAS BITI STID ZATO ŠTO STE LICEMJERNA ĐUBRAD PRIGOVARATE SVEČENICIMA I DRUGIMA A KAO LJUDI STE GOVNA I NISTE NIŠTA POSEBNO UČINILI ZA NIKOGA A NEMATE POJMA KOLIKO SVEČENIKA JE TO UČINILO! TO SAMO POTVRĐUJE DA STE ĐUIBRAD LICEMJERNA!

Laki je malo nervozan Very Happy

#48:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 21:05

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › @mali ivica.....po tvom pisanju o crkvi i vjeri.....mogu samo zakljuciti da si imao jako bliske odnose sa svecenicima.....koji su te kao malog jako obožavali i volili......cak su i dio sebe unjeli u tebe......Cool

U potpunosti si u pravu!

#49:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.08.2007. 21:08

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › @mali ivica.....po tvom pisanju o crkvi i vjeri.....mogu samo zakljuciti da si imao jako bliske odnose sa svecenicima.....koji su te kao malog jako obožavali i volili......cak su i dio sebe unjeli u tebe......Cool

U potpunosti si u pravu! Jedini problem ovoga što si napisao je to da to što si napisao ima dvostruko značenje pogotovo ovaj dio:
tamna strana je napisao/la: › .cak su i dio sebe unjeli u tebe......Cool

I očigledno nam se značenje razlikuje

#50:   Autor: tamna strana Post Postano: 04.08.2007. 21:09

mali_ivica je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › @mali ivica.....po tvom pisanju o crkvi i vjeri.....mogu samo zakljuciti da si imao jako bliske odnose sa svecenicima.....koji su te kao malog jako obožavali i volili......cak su i dio sebe unjeli u tebe......Cool

U potpunosti si u pravu!


takve traume ostaju do kraja života.....al eto neki ce dobiti velike novce kao oštetu za nanešeno zlo.....samo se trebaš prijaviti da su te svecenici volili....na neki cudan nacin.....Cool

#51:  Re: Koliko bogova?! Autor: igrac s brojem 2 Post Postano: 05.08.2007. 11:06

ne treba se uopće opterečivat s tim da li bog postoji i koliko ih ima ili koji je pravi! sve to bacit u kantu! nego više pažnje valja obračat kak ćemo postat bolji ljudi, sprječit diskriminacije i ratove (pogotovo one koji se vode u ime vjere i boga), okrenut se prirodi, pomagat siromašnima i gladnima...
osijek031.com smile

#52:   Autor: jocika Post Postano: 05.08.2007. 14:22

Bravo mali_ivica, dobro im daješ po pički. osijek031.com smile Možda bi oni htjeli dobit ko Zvonkec Zbunj, zbunj odpozadi, pa su ljuti sami na sebe, što nisu išli u crkvu. osijek031.com smile Al ja mislim, da ima među njima puno blefera, koji tamo zalaze a tu mudruju ko neke stare babe. osijek031.com smile

#53:   Autor: ana18os Post Postano: 05.08.2007. 16:29

slažem se.... ne vjerujem u boga.. a u kojem je svjetlu crkva u ovo vrijeme... ne pada mi ni na kraj pameti a počnem razmišljati o vjeri i crkvi...[/quote] ovo je napisala @ malecka
Znači ako se o nekome ili nečemu priča loše, ti automatski povjeruješ u te priče i odbacuješ to, a kada je nešto popularno bez pogovora se priklanjaš tome. Krasnog li razmišljanja... Samo naprijed... osijek031.com smile


Zadnja promjena: ana18os; 05.08.2007. 22:03; ukupno mijenjano 1 put.

#54:   Autor: Mladjo Post Postano: 05.08.2007. 21:50

swamp je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
MOŽE VAS BITI STID ZATO ŠTO STE LICEMJERNA ĐUBRAD PRIGOVARATE SVEČENICIMA I DRUGIMA A KAO LJUDI STE GOVNA I NISTE NIŠTA POSEBNO UČINILI ZA NIKOGA A NEMATE POJMA KOLIKO SVEČENIKA JE TO UČINILO! TO SAMO POTVRĐUJE DA STE ĐUIBRAD LICEMJERNA!

Laki je malo nervozan Very Happy
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile jebena fora

#55:   Autor: malecka Post Postano: 05.08.2007. 23:11

ana18os je napisao/la: ›
slažem se.... ne vjerujem u boga.. a u kojem je svjetlu crkva u ovo vrijeme... ne pada mi ni na kraj pameti a počnem razmišljati o vjeri i crkvi...
ovo je napisala @ malecka
Znači ako se o nekome ili nečemu priča loše, ti automatski povjeruješ u te priče i odbacuješ to, a kada je nešto popularno bez pogovora se priklanjaš tome. Krasnog li razmišljanja... Samo naprijed... osijek031.com smile
[/quote]

too uopće nema veze s tim... da ako je neš popularno da ja u to automatski vjerujem...halo... nego jednostavno ne vjerujem u boga... a kamoli u onu sliku vjere koju crkva danas predstavlja ljudima...

#56:   Autor: insomnia Post Postano: 07.08.2007. 21:50

ja osobno ne vjerujem u Crkvu, koja brani kontracepciju.. hello?! u svijetu u kojem vlada AIDS etc. .... ispovijed? kome? svećeniku koji ima dvoje izvanbračne djece, a meni sere zbog sexa prije braka.. ma daj...

#57:   Autor: malecka Post Postano: 07.08.2007. 21:57

insomnia je napisao/la: ›
ja osobno ne vjerujem u Crkvu, koja brani kontracepciju.. hello?! u svijetu u kojem vlada AIDS etc. .... ispovijed? kome? svećeniku koji ima dvoje izvanbračne djece, a meni sere zbog sexa prije braka.. ma daj...


slažem se..... u potpunosti

#58:   Autor: jocika Post Postano: 08.08.2007. 11:10

ne slažem se.....u potpunosti.... i što mi možete? osijek031.com smile

#59:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 09.08.2007. 0:40

Hehe...



#60:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 09.08.2007. 12:18

Adams je car! Neki od citata (The hitchhikers guide to the galaxy):


"In the beginning, the universe was created. This made a lot of people very angry, and has been widely regarded as a bad idea."

"There is a theory which states that if ever anyone discovers exactly what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states that this has already happened."

#61:   Autor: davorccc Post Postano: 09.08.2007. 12:36

Tko je stvorio grčke, rimske, egipatske, babilonske .... bogove?

Čovjek.

Mada mislim da je čovjek smislio BOGA jer nije imao neko drugo odjašnjenje za nadnaravno, neku energiju, sve nepoznato i poznato da neduljim.
Možda sam u pravu, možda ne, previše je pitanja, a i ? . Možda znamo već sve odgovore, a kriva smo pitanja postavljali.

#62:   Autor: PasserBy Post Postano: 09.08.2007. 17:27

"We are all atheists about most of the gods that societies have ever believed in. Some of us just go one god further."
Richard Dawkins

Kad smo kod Adamsa:

". . imagine a puddle waking up one morning and thinking, 'This is an interesting world I find myself in, an interesting hole I find myself in, fits me rather neatly, doesn't it? In fact it fits me staggeringly well, must have been made to have me in it!'

This is such a powerful idea that as the sun rises in the sky and the air heats up and as, gradually, the puddle gets smaller and smaller, it's still frantically hanging on to the notion that everything's going to be alright, because this world was meant to have him in it, was built to have him in it; so the moment he disappears catches him rather by surprise."

#63:   Autor: insomnia Post Postano: 13.08.2007. 10:17

PasserBy je napisao/la: ›
"We are all atheists about most of the gods that societies have ever believed in. Some of us just go one god further."
Richard Dawkins

Kad smo kod Adamsa:

". . imagine a puddle waking up one morning and thinking, 'This is an interesting world I find myself in, an interesting hole I find myself in, fits me rather neatly, doesn't it? In fact it fits me staggeringly well, must have been made to have me in it!'

This is such a powerful idea that as the sun rises in the sky and the air heats up and as, gradually, the puddle gets smaller and smaller, it's still frantically hanging on to the notion that everything's going to be alright, because this world was meant to have him in it, was built to have him in it; so the moment he disappears catches him rather by surprise."


odlično mi je ovo! !!
Osijek031.com » Čavrljanje » Koliko bogova?!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::