Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Psi u azilu

#1:  Psi u azilu Autor: ixia Post Postano: 10.07.2007. 15:13

Pocela je s radom baza pasa u azilu tako da sada preko interneta mozete pogledati pse u azilu...

http://www.zivot.hr/psiuazilu.php

#2:   Autor: Poppy Post Postano: 10.07.2007. 17:14

siroćići mali... svim srcem se nadam da ce naci topli dom...

#3:   Autor: cibura1 Post Postano: 10.07.2007. 20:07

a sta bude sa psima koji ne nađu udomitelje...dali ih drze do starosti dok ne uginu ili ih ne daj boze uspavaju?

#4:   Autor: debeli Post Postano: 10.07.2007. 22:23

Pa da bolje ih je držati na par kvadrata dok ne crknu nego da ih se uspava (eutanazira što ipak bolje zvuči).

#5:   Autor: CatCloe Post Postano: 10.07.2007. 22:30

danas sam na radiju čula kako se za 2 koker španijela hitno traže udomitelji... prestrašno, svako ljeto ista priča.
u azil treba staviti (ili još bolje eutanazirati) morone koji nabave psa i onda nakon pola godine shvate da idu na more i odluče ga se riješiti... gamad odvratna.

#6:   Autor: debeli Post Postano: 11.07.2007. 1:31

tne nego treba lupit poreze na pse pa kad platiš porez za cijelu godinu neš tako lako odbacit beštiju

#7:   Autor: DojaJa Post Postano: 11.07.2007. 2:01

hvala ti što si to stavila...ja ću udomiti jednog (nažalost ne mogu više...a najradije bih sve)

#8:   Autor: CatCloe Post Postano: 11.07.2007. 8:54

DojaJa je napisao/la: ›
hvala ti što si to stavila...ja ću udomiti jednog (nažalost ne mogu više...a najradije bih sve)

imaš u današnjem glasu sliku kujice koja je jučer dolutala u njihovo dvorište i na kraju su ju otfurali u azil. umiljata je i jako dobra, ja sam ju bila odvela kući ali su me starci htjeli ubiti jer već imam 2 psa i mačku. molim te, molim te, molim te uzmi nju, divna je!

#9:   Autor: anakonda Post Postano: 11.07.2007. 12:55

cibura1 je napisao/la (Pogledaj post): › a sta bude sa psima koji ne nađu udomitelje...dali ih drze do starosti dok ne uginu ili ih ne daj boze uspavaju?


...ako se ne varam, prema zakonu bi ih trebali uspavati ako se u roku od 30 dana ne uspiju udomiti...pogotovo stare i bolesne zivotinje.....

#10:   Autor: jocika Post Postano: 11.07.2007. 18:09

Baš dobra stranica, možda če i zbog nje koji pas stvarno postat... kučni ljubimac, al nadajmo se, ne samo do sljedečeg ljeta.

#11:   Autor: DojaJa Post Postano: 11.07.2007. 20:30

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
DojaJa je napisao/la: ›
hvala ti što si to stavila...ja ću udomiti jednog (nažalost ne mogu više...a najradije bih sve)

imaš u današnjem glasu sliku kujice koja je jučer dolutala u njihovo dvorište i na kraju su ju otfurali u azil. umiljata je i jako dobra, ja sam ju bila odvela kući ali su me starci htjeli ubiti jer već imam 2 psa i mačku. molim te, molim te, molim te uzmi nju, divna je!

joj vrlo rado al nažalost ne mogu uzeti ženku.. Crying or Very sad

#12:   Autor: DojaJa Post Postano: 11.07.2007. 20:34

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
cibura1 je napisao/la (Pogledaj post): › a sta bude sa psima koji ne nađu udomitelje...dali ih drze do starosti dok ne uginu ili ih ne daj boze uspavaju?


...ako se ne varam, prema zakonu bi ih trebali uspavati ako se u roku od 30 dana ne uspiju udomiti...pogotovo stare i bolesne zivotinje.....

mislim da baš i nije istina, jer gledajući slike na gore navedenoj stranici vidjela sam da ima pasa koji su dovedeni prije mnogo vremena...čak i koja godina..

#13:   Autor: debeli Post Postano: 12.07.2007. 0:20

onda se tamo ne poštiva zakon Razz

#14:   Autor: 031OS Post Postano: 12.07.2007. 1:41

ja sam uzeo jednog malog crnog stenca... preslatka je. skoro je crkla jer je pokupila svakakve bolestine tamo ali sada je pravi mali vrag! ako tko treba djukca neka ode u azil i izabere jednoga... tim psicima stavrno treba puno topline i kao da razumiju kasnije da ste ih "spasili"

#15:   Autor: DojaJa Post Postano: 12.07.2007. 2:36

031OS je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uzeo jednog malog crnog stenca... preslatka je. skoro je crkla jer je pokupila svakakve bolestine tamo ali sada je pravi mali vrag! ako tko treba djukca neka ode u azil i izabere jednoga... tim psicima stavrno treba puno topline i kao da razumiju kasnije da ste ih "spasili"

Volim te!

#16:   Autor: Poppy Post Postano: 12.07.2007. 8:23

DojaJa je napisao/la: ›
031OS je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam uzeo jednog malog crnog stenca... preslatka je. skoro je crkla jer je pokupila svakakve bolestine tamo ali sada je pravi mali vrag! ako tko treba djukca neka ode u azil i izabere jednoga... tim psicima stavrno treba puno topline i kao da razumiju kasnije da ste ih "spasili"

Volim te!


I meni si uljepšao dan! Hvala ti! Smile

#17:   Autor: neja Post Postano: 12.07.2007. 9:32

onaj tko nema uvjeta za jednog malog/velikog pasića...
primaju i donacije u vidu hrane za ćuke, keksića - kupite ono veliko pakovanje, starih deka,tepiha da imaju gdje spavati...
a imaju i broj računa na koji se primaju uplate...
naravno, i dvije dobrovoljačke ruke uvijek dobro dođu...

#18:  Re: Psi u azilu Autor: 031OS Post Postano: 13.07.2007. 2:08

evo slicica mog malog smrada kako spava kod mene... prevelika je maza


mali smrad.jpg
 Opis:
 Veličina:  121.43 KB
 Pogledano:  170 put(a)

mali smrad.jpg



#19:  Re: Psi u azilu Autor: 031OS Post Postano: 13.07.2007. 2:12

....i kako se vozi sa mnom u autu Smile


07-04-07_1651.jpg
 Opis:
 Veličina:  30.2 KB
 Pogledano:  166 put(a)

07-04-07_1651.jpg



#20:   Autor: Poppy Post Postano: 13.07.2007. 8:21

ma vidi ti te okice! srećković mali! Smile

#21:   Autor: roca Post Postano: 13.07.2007. 10:43

zvjerkica Smile

#22:   Autor: 031OS Post Postano: 14.07.2007. 20:53

otisli ste malo u off topic...

#23:   Autor: DojaJa Post Postano: 14.07.2007. 21:09

predivan ti je taj psić...ja idem u ponedjeljak po jednog jeeeeeeee...ne znam ko će bit sretniji ja il on..

#24: Note  Autor: ...t00_perfect... Post Postano: 20.07.2007. 13:08

...i ja sam uzela sa iz azila. rasni je pas, ali mi je draze sto sam ga spasila nego da sam platila za njega neznam kolko. situacija u azilu je strasna, Crying or Very sad kad vidite sve te oci koje vas gledaju i mole da ih povedete kuci, ne bude vam bas svejedno... Rolling Eyes
ako netko trazi psa, nek ode u azil. sigurno ce naci nekog za sebe... a to malo stvorenje ce vam vratiti deseterostruko... Embarassed

#25:   Autor: 031OS Post Postano: 20.07.2007. 20:57

...t00_perfect... je napisao/la: ›
...i ja sam uzela sa iz azila. rasni je pas, ali mi je draze sto sam ga spasila nego da sam platila za njega neznam kolko. situacija u azilu je strasna, Crying or Very sad kad vidite sve te oci koje vas gledaju i mole da ih povedete kuci, ne bude vam bas svejedno... Rolling Eyes
ako netko trazi psa, nek ode u azil. sigurno ce naci nekog za sebe... a to malo stvorenje ce vam vratiti deseterostruko... Embarassed


drago mi je da je jos netko tako udomio psica! Smile

#26:  Re: Psi u azilu Autor: SmokeY Post Postano: 24.07.2007. 11:57

DojaJa je napisao/la: ›
predivan ti je taj psić...ja idem u ponedjeljak po jednog jeeeeeeee...ne znam ko će bit sretniji ja il on..


Ja bi rado uzeo jednog ali jednostavno nema nekog tko ce se brinuti za njega dok me nema. Sad

Ipak ne mozes ostaviti psa cijeli dan samoga. Imam i dvoriste sve 5 ali vise bi mu nastetio nego bio od koristi. Uglavnom imam macora, macku i 4 macica (sve zenke Evil or Very Mad ) koje su mi itekako previse al sta da radim... Rolling Eyes

#27:   Autor: kvakica Post Postano: 17.08.2007. 13:13

DRUGI ETHNO-OS FESTIVAL 6. I 7. RUJNA U OSIJEKU
Koncerti Hanke Paldum i Jelene Radan za pomoć azilu

“Drugi Ethno-Os festival održat će se 6. i 7. rujna u Osijeku, a u dva dana posjetitelji će imati priliku uživati u izuzetnim koncertima. Tako će prvoga dana nastupiti Hanka Paldum, a drugoga Jelena Radan”, istaknuto je konferencija za novinare u povodu skorašnjeg festivala. Glavni organizator je Udruga Život, a sponzori su Turistička zajednica grada Osijeka, Old Bridge Pub i Restoran Ravlić. Damir Macanić, direktor TZ grada Osijeka, istaknuo je kako ovaj festival potiče etičnost i multikulturnost u gradu te je stoga pohvalan. “Također je i humanitarnog karaktera, budući da sav novac koji se skupi idu za pomoć azilu u Nemetinu. Turističkoj zajednici je bitno da grad izgleda uredno i lijepo, a psi koji bez vlasnika šeću gradom, sigurno ne predstavljaju lijep prizor, a niti siguran. Stoga se nadam da će prikupljena sredstva biti dovoljna za pomoć azilu”, rekao je Macanić. Osim glazbenog dijela, festival će obilježiti i razne radionice i izložba slikarskih radova akademskog kipara Nikola Falera. Iako je kipar, za ovu prigodu, napravio je kolekciju slika “Tko sam ja”, gdje je slikao svoj portret, ali u razlitčim kulturama. Izložbu je pobliže objasnila Ljiljana Olujić iz Prvog hrvatskog clustera ekološke proizvodnje. “Slike su pop-artističkog stila, i prikazuju Nikolu kroz različite kulture, od Kineza, Japanaca do Eskima. Osim, izložbe, bit će organizirane i razne radionice koje će se održati u prostorijama clustera, Sunčana 18. Jedna od radionica je i “Neka nova kuhinja” u kojoj ćemo promovirati žitarice i njihove vrijednosti. Također bih istaknula kako svi proizvodi koji će biti izloženi na radionicama imaju ekološki certifikat”, rekla je Olujić. Svi koncerti će se održati u prostoru bivšeg kluba “Vega”, Fakultetska 2, a Davorko Feil iz udruge “Život” je napomenuo kako Osijek kao središte Slavonije i sjecište mnogih kultura je idealno mjesto za održavanje ovakvog festivala te je izrazio nadu da će festival pomoći da se azil uredi.

#28:   Autor: kvakica Post Postano: 17.08.2007. 13:14

Ovo je sjajno! valjda će bit nešto od toga!

#29:   Autor: malecka Post Postano: 17.08.2007. 13:55

ja još uvijek žicam staru da si nabavimo kera...ovo sa azilom je predobra ideja...bolje tako spastiti kera...ajme .. aovaj mali crni je presladak... sad ću tek žicat staru još više---
...t00_perfect... je napisao/la: ›
...i ja sam uzela sa iz azila. rasni je pas, ali mi je draze sto sam ga spasila nego da sam platila za njega neznam kolko. situacija u azilu je strasna, Crying or Very sad kad vidite sve te oci koje vas gledaju i mole da ih povedete kuci, ne bude vam bas svejedno... Rolling Eyes
ako netko trazi psa, nek ode u azil. sigurno ce naci nekog za sebe... a to malo stvorenje ce vam vratiti deseterostruko... Embarassed


ajuj... vjerujem... Embarassed Embarassed

#30:   Autor: kvakica Post Postano: 04.12.2007. 14:59

ajmo narode....nek mi netko sad objasni gdje se nalazi taj azil.
Ja bi sad otišla po jednog. Al dobro mi objasnite jer dobro da znam gdje je uopće nemetin. Neidem baš na onu stranu

#31:   Autor: Poppy Post Postano: 04.12.2007. 15:12

ideš po psa!!!!!! ma ljubim te!!!!!!

Ideš put prema Aljmašu, preko Zelenog polja... skreneš lijevo u Nemetin, vidit ćeš oznaku... oko kilometar nakon skretanja ti je Azil, s lijeve strane, onak je malo uvučen od ceste, al vidi se, sam vozi malo sporije.

#32:   Autor: MissTake Post Postano: 04.12.2007. 15:20

da imam dvorište obavezno bih uzela kojeg psa i to iz azila, ne volim one s pedigreom, nažalost živim u stanu Sad

#33:   Autor: Poppy Post Postano: 04.12.2007. 15:24

MissTake je napisao/la: ›
da imam dvorište obavezno bih uzela kojeg psa i to iz azila, ne volim one s pedigreom, nažalost živim u stanu Sad


uzmi nekog malenog...

#34:   Autor: MissTake Post Postano: 04.12.2007. 15:25

ma problem je što svaki mjesec idem na put od nekoliko dana i nema se tko brinuti o ljubimcima, ali ako ikad budme imala uvjet uzimam mačku obavezno jer ih obožavam, i psa jer mi je žao kad vidim priloge iz azila

#35:   Autor: nake_rado Post Postano: 04.12.2007. 17:49

Vidim ja imate vi probleme sa dvoristem i takvim stvarima... Pa se i ja nudim da me uzmete... Ne treba mi dvoriste a i necu vam pisat i srat po kuci... I lajat cu ak bude trebalo... A mazit cu se samo ako me osoba zensog spola uzme...
Pa vi sad birajte... Ja ili pas...

#36:   Autor: kvakica Post Postano: 04.12.2007. 18:30

MissTake je napisao/la: ›
da imam dvorište obavezno bih uzela kojeg psa i to iz azila, ne volim one s pedigreom, nažalost živim u stanu Sad

ja nemam dvorište al imam park blizu i slobodnog vremena.
Jesam, krenila sam. I što se dogodilo. imala sam prometnu, malu kvrcavicu ništa više.
Morala sam odgodit uzimanje psa. Al uzet ću ovaj tjedan sam da auto sredim

#37:   Autor: debeli Post Postano: 04.12.2007. 19:24

vidiš da te onaj gore opomenuo, mani se ćorava posla nije pas za tebe Razz

#38:  Re: Psi u azilu Autor: Ajkula Post Postano: 04.12.2007. 23:07

Moj Chucky, uzeo sam ga iz azila prije pet godina

#39:   Autor: debeli Post Postano: 05.12.2007. 16:04

i sada si ga bacio u Dravu fuj Razz

#40:   Autor: tonya Post Postano: 05.12.2007. 18:10

debeli je napisao/la: ›
i sada si ga bacio u Dravu fuj Razz

osijek031.com smile
I kvakice, jesi li udomila malog, slatkog...?

#41:   Autor: nake_rado Post Postano: 05.12.2007. 19:45

i sta sad...niko me nece osijek031.com smile

#42:   Autor: Poppy Post Postano: 05.12.2007. 19:55

nake_rado je napisao/la: ›
i sta sad...niko me nece osijek031.com smile


ma znas da ja bi... al... evo za tri godine! Wink

#43:   Autor: insomnia Post Postano: 05.12.2007. 20:07

MissTake je napisao/la: ›
ma problem je što svaki mjesec idem na put od nekoliko dana i nema se tko brinuti o ljubimcima, ali ako ikad budme imala uvjet uzimam mačku obavezno jer ih obožavam, i psa jer mi je žao kad vidim priloge iz azila

e baš to, tako i ja.. em sam u stanu, em me često nema u stanu.. nehumano mi je uopće i pomišljati da nabavim ćukca.. a htjela bih jednog više od ičeg.. imam doma njemačkog ovčara, predivnog, mekanog i debelog, s kojim se rijetko imam prilike igrati, nemate pojma kolko mi fali taj pas.. Sad
..što se tiče ovih pasa iz azila, odvratno, ali naprosto odvratno mi je što su uopće morali završiti tamo.. pa kakvi su to ljudi koji će živo biće ostaviti negdje da umire od gladi i bolesti.. ma.. osijek031.com smile bravo svima vama koji ste ih udomili, ili ih planirate udomiti!

#44:   Autor: nake_rado Post Postano: 05.12.2007. 21:07

Poppy je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
i sta sad...niko me nece osijek031.com smile


ma znas da ja bi... al... evo za tri godine! Wink


skoro zaboravih na to...
vidit cete kad za 3 godine budem ja tak u dravi ko Chucky ( pseto od Ajkule)
osijek031.com smile

#45:  Re: Psi u azilu Autor: Osječanin Post Postano: 06.12.2007. 12:54

Što reći...prestrašno osijek031.com smile

6.12.2007
STRAVIČNO: DIVLJAK NASMRT IZUDARAO PSA PRED OČIMA ZGROŽENIH PROLAZNIKA
Dalmatiner pretučen nasmrt i ostavljen u središtu grada!

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=84202

#46:   Autor: Poppy Post Postano: 06.12.2007. 13:01

Osječanin je napisao/la: ›
Što reći...prestrašno osijek031.com smile

6.12.2007
STRAVIČNO: DIVLJAK NASMRT IZUDARAO PSA PRED OČIMA ZGROŽENIH PROLAZNIKA
Dalmatiner pretučen nasmrt i ostavljen u središtu grada!

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=84202


iako ta osoba mora da je bolesna na živce, ja bi mu vrlo rado vratila istom mjerom. I ostavila bi ga tako na cesti nek krepa.

#47:   Autor: insomnia Post Postano: 06.12.2007. 14:14

Osječanin je napisao/la: ›
Što reći...prestrašno osijek031.com smile

6.12.2007
STRAVIČNO: DIVLJAK NASMRT IZUDARAO PSA PRED OČIMA ZGROŽENIH PROLAZNIKA
Dalmatiner pretučen nasmrt i ostavljen u središtu grada!

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=84202

strašno.. uf ma ja bih takve sve poubijala.. stoka!

#48:   Autor: Pollux Post Postano: 16.12.2007. 18:23

Ja sam uzeo malu terijerku prije godinu i pol dana...živa zdrava ivesela trčkara po dvorištu (i prekopava cvijeće) Very Happy - jedan život je spašen...

#49:   Autor: *syndy* Post Postano: 03.05.2008. 17:55

evo ovako, mene zanima kako recimo neko moze naci sponzora, za azil jel

sta idem do neke firme i pitam oce bit sponzor azilu?? :/ kakve koristi njima od tog (a znamo da nece radit to eto zato jel su dobri)

aj ljudi dajte neke ideje pa da se malo pokrenemo, jel u azili sigurno nija bajno Smile
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Psi u azilu


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::