Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Preminuo Račan

#1:  Preminuo Račan Autor: 8 Post Postano: 29.04.2007. 15:51

O njemu se više manje sve zna, nije puno muljao, puno dobrih i hrabrih poteza izvukao, bio mudar, ali neodlučan.

Ja pamtim čestitanje Božića 1989. od strane predsjednika CK SKH. Kako je to tada bilo neobično.

Sad kad se prisjećam, to mi sve djeluje nestvarno, kao da mi je netko ugradio sva sjećanja prije 1990. ili 1991.

#2:   Autor: Bilke Post Postano: 29.04.2007. 16:11

8 je napisao/la: ›
O njemu se više manje sve zna, nije puno muljao, puno dobrih i hrabrih poteza izvukao, bio mudar, ali neodlučan.


Točno. Rekao bih da je predugo bio u politici. Trebao se maknuti nakon premijerskog madata.

#3:   Autor: 8 Post Postano: 29.04.2007. 16:36

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Trebao se maknuti nakon premijerskog madata.


Ako se netko trebao maknuti, to je bio Tuđman, i to u osvit 1993.

Račan je do dana dašnjeg reformirao komunističku partiju Hrvatske u modernu socijaldemokratsku stranku, čistio je stare prdonje iz stranke, a i stranku od tvrde ideologije.

Bio je mudar. Ako se stranka nabrzinu konsolidira i postavi Milanovića za predsjednika, a Jurčića za premijerskog kandidata - pobijedit će.

#4:   Autor: tamna strana Post Postano: 29.04.2007. 18:27

...šteta što nije ospio ostvariti neke svoje ciljeve....al to je samo zato što je imao previše protivnika....koji su se bojali njegovog uspjeha.......

#5:   Autor: machor Post Postano: 29.04.2007. 19:36

Definitivno najbolji i najpošteniji političar u Hrvatskoj!

#6:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.04.2007. 20:57

Atributi najbolji i najposteniji zajedno ne idu uz rijec politicar.

#7:   Autor: machor Post Postano: 29.04.2007. 21:12

Rajnus je napisao/la: ›
Atributi najbolji i najposteniji zajedno ne idu uz rijec politicar.


Bit ću kratak i jasan : Ne seri

#8:   Autor: 8 Post Postano: 29.04.2007. 23:27

machor je napisao/la: ›
Rajnus je napisao/la: ›
Atributi najbolji i najposteniji zajedno ne idu uz rijec politicar.


Bit ću kratak i jasan : Ne seri


Ti djeluješ novo, ali da ti nešto ka'em:
Pusti, na Rajnusovo beskralježnjaštvo smo odavno naučili.

#9:   Autor: mali_ivica Post Postano: 30.04.2007. 9:53

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Atributi najbolji i najposteniji zajedno ne idu uz rijec politicar.

AMEN! Very Happy

#10:   Autor: davorccc Post Postano: 30.04.2007. 10:03

Dobar političar je mrtav političar.

#11:   Autor: marrai Post Postano: 30.04.2007. 10:13

e nije baš takoooooo Wink

Zadnja promjena: marrai; 30.04.2007. 12:57; ukupno mijenjano 1 put.

#12:   Autor: mia Post Postano: 30.04.2007. 10:13

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › Dobar političar je mrtav političar.

amen osijek031.com smile

#13:   Autor: 8 Post Postano: 30.04.2007. 12:49

Neki će tek kad zasvagda utihnu postati - pametniji.

Jedno 4/5 posjetitelja ovog foruma.

#14:   Autor: davorccc Post Postano: 30.04.2007. 12:54

Dobar političar je mrtav političar.

Istina dobro zvuči.

( U povijesti - bilo koji narod ili država, svatko tko je radio za narod kratko je živio)
Zato mi lijepo potamanimo sve političare i pristaše i svima nama bude super.

Politika je kurva, znao je reći moj djed.

#15:   Autor: 8 Post Postano: 30.04.2007. 13:03

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): ›
Politika je kurva, znao je reći moj djed.


Uzaludan zaključak ako ju nije jeb'o.
Ali ako ona njega jest... e...

#16:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.04.2007. 13:38

čovjek se još nije pošteno ni ohladio.....

tako da ću ipak malo šutjeti na temu...

#17:   Autor: ela Post Postano: 30.04.2007. 13:42

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › čovjek se još nije pošteno ni ohladio.....

tako da ću ipak malo šutjeti na temu...

ajde neko da je nešto pametno rekao...
Bravo Danči!

#18:   Autor: davorccc Post Postano: 30.04.2007. 20:47

8 je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la (Pogledaj post): ›
Politika je kurva, znao je reći moj djed.


Uzaludan zaključak ako ju nije jeb'o.
Ali ako ona njega jest... e...


Očito nisi shvatio poantu, ali nema veze.
Polako, shvatit ćeš. MOŽDA.

#19:   Autor: 8 Post Postano: 02.05.2007. 12:38

http://213.202.82.39/cgi-bin/view.cgi?File=1178042444-d6liro_final-low.wmv

#20:   Autor: SmokeY Post Postano: 03.05.2007. 10:22

Po meni Racan je cijeli zivot u politici i ok poznat je po Europi ali nedovoljno je bio medijski eksponiran pa ga uopce nisam dozivljavao.

Nije imao zari i sve sto je pricao je razvlacio iako je imao viziju ali sto je, je. Nista mi nije ostalo u uhu od njegovih govora.

Kad samo vidis kako su ga sprdali u laku noc hrvatska......

Tudjmanove citate i sada komentiraju (Imamo Hrvatsku, Dragi hrvati i sta ja znam)

Ajd se sjetite nekog Racanovog ili Mesicevog citata :!

#21:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 03.05.2007. 11:57

SmokeY je napisao/la: ›
Po meni Racan je cijeli zivot u politici i ok poznat je po Europi ali nedovoljno je bio medijski eksponiran pa ga uopce nisam dozivljavao.

Nije imao zari i sve sto je pricao je razvlacio iako je imao viziju ali sto je, je. Nista mi nije ostalo u uhu od njegovih govora.

Kad samo vidis kako su ga sprdali u laku noc hrvatska......

Tudjmanove citate i sada komentiraju (Imamo Hrvatsku, Dragi hrvati i sta ja znam)

Ajd se sjetite nekog Racanovog ili Mesicevog citata :!
Nije sve u izrečenim parolama ,ima nešto i u dijelima koje netko ostavi iza sebe.To što netko nema potrebu za konstantnom prisutnošću u medijima ,ne znači da nije ostavio traga u poslu kojim se bavi.Ima više primjera da su uglavnom najveći reformetori u povijesti bili ne nametljivi i poprilično dosadni.Pod reformatore ne mislim na vojskovođe.

#22:   Autor: machor Post Postano: 03.05.2007. 14:12

SmokeY je napisao/la: ›
Po meni Racan je cijeli zivot u politici i ok poznat je po Europi ali nedovoljno je bio medijski eksponiran pa ga uopce nisam dozivljavao.

Nije imao zari i sve sto je pricao je razvlacio iako je imao viziju ali sto je, je. Nista mi nije ostalo u uhu od njegovih govora.

Kad samo vidis kako su ga sprdali u laku noc hrvatska......

Tudjmanove citate i sada komentiraju (Imamo Hrvatsku, Dragi hrvati i sta ja znam)

Ajd se sjetite nekog Racanovog ili Mesicevog citata :!


Kake veze što je Tuđman osto zapamćen kad ga niko nije cjenio, niko iz vana mu nije došao na sahranu da je Račan umro ko predsjednik države došla bi mu hrpa predsjednika kad mu sad 4 godine nakon premijerske funkcije dolazi Schroder i Kučan...(nije nešto ali opet bolje nego kod krivoustića) Tuđman je osto upamćen po sankcijama koje smo skoro dobili po krađi stoljeća zvana privatizacija po tome što je tako volio fotelju da se u vidno umirućem stanju nije dao sa svog Predsjedničkog mjesta, pa onda po tom što je tjeo komadić Bosne(uglavnom pravi čovjek za pakao) .... e da i po krivim ustima.

Uglavnom nije Tuđman uništio Jugoslaviju i stvorio Hrvatsku što mu svi pripisiju nego Račan i Mesić!

Moro sam malo editirati svoja progutana slova!


Zadnja promjena: machor; 03.05.2007. 16:18; ukupno mijenjano 2 put/a.

#23:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.05.2007. 14:27

Trebao bi biti poseban topic o tome tko je stvorio Hrvatsku, ali dobro.
Zadnja rečenica koju je @machor napisao stoji. U udžbenicima bi zaista trebalo pisati da su Hrvatsku stvorili Mesić i Račan. Ali nije mjesto za šira razglabanja.

#24:   Autor: SmokeY Post Postano: 04.05.2007. 9:55

OK, razumijem sto ste htjeli reci.

Ali recimo dati dan zalosti za nekim koji nema svoju prepoznatljivost u Hrvatskoj bez obzira sto je napravio bezbroj dobrih stvari a nije stavio "svoj pecat" na njih je besmisleno.

Recimo kod umjetnika je "potpis" pecat, kod pape je njegov grb na prstenu. Kad te pitaju sto je racan napravio da bi mu odali dan zalosti rekao bi ne znam ali siguran sam da je nesto napravio posto je poznat u svijetu i cijeli zivot je u politici.

Ne moras biti ni predsjednik da bi bio slavan jer i Mesica stavljam u istu kosaru.

P.S. Nisam HDZ-ovac niti sam politicki orijentiran

Jos jedna informacija, u nekim razvijenim zemljama poput Švedske, Švicarske stanovnici ni ne znaju tko im je predsjednik sve dok u drzavi sve funkcionira a mi znamo cijeli strukturu nase vlade.

#25:   Autor: davorccc Post Postano: 04.05.2007. 10:10

Čovjek su već i crvi pojeli, a oni još o njemu.
Osijek031.com » Čavrljanje » Preminuo Račan


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::