Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada.

#1:  Pijetao u sred grada. Autor: Mislioc Post Postano: 05.08.2013. 12:13

Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pijetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro sa svojim jeb.... kukurikanjem. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pijetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.

#2:   Autor: simo031 Post Postano: 05.08.2013. 12:18

Mislioc je napisao/la: ›
Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pjetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pjetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.

     Legalno je ako je u pitanju uzgajivač malih životinja.
Da problem slučajno nije u tebi ?

#3:   Autor: Mislioc Post Postano: 05.08.2013. 12:19

U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?

#4:   Autor: simo031 Post Postano: 05.08.2013. 12:27

Mislioc je napisao/la: ›
U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?

Normalno i prirodno.

#5:   Autor: silence Post Postano: 05.08.2013. 13:52

Mislioc je napisao/la: ›
Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pijetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro sa svojim jeb.... kukurikanjem. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pijetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.


Gdje god su kokoši mora biti i pijetao radi mira u kokošinjcu Very Happy
Meni je ovo komično jer spavam ko top i budilicu ponekad ne čujem.
Držanje domaćih životinja koliko je meni poznato nije dozvoljeno osim ako ih ne tretiraju kao kućne ljubimce.
Postoji komunalni red i možeš prijaviti komunalnom redaru koji je nadležan za taj dio grada.

Prije par mjeseci sam se iznenadila kada sam bila u Višnjevcu, osjeti se smrad od domaćih životinja, kao u nekom selu. Čudi me da to ne smeta ljudima koji žive u blizini.

#6:   Autor: silence Post Postano: 05.08.2013. 13:53

U kojem dijelu donjeg grada, zaboravih pitati

#7:   Autor: mariox Post Postano: 05.08.2013. 16:40

Ovo za Višnjevac je riječ o kravama, čini mi se. Zna užasno smrdjeti, pogotovo za vrijeme južine. Susjedi su se se više puta bunili, bilo je i medijski popraćeno, ali koliko sam ja čuo vlasnik redovito plati komunalnu kaznu i to je to.
Inače se u prigradskim naseljima smiju držati male životnije tipa kokoši,zečevi.
Pijetlove ne čujem iako ih ima, veći su mi ponekad problem psi koji laju bez prestanka po noći.

#8:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: milo_moje Post Postano: 05.08.2013. 22:21

simo031 je napisao/la: ›
     
Da problem slučajno nije u tebi ?

simo, kad si ga prije našao osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#9:   Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 0:13

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
     
Da problem slučajno nije u tebi ?

simo, kad si ga prije našao osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Naučen sam da gledam i tko kaže, a ne samo što kaže...

#10:   Autor: silence Post Postano: 06.08.2013. 0:27

možda je to ipak netko iz kukuriku koalicije, morat ćeš se pridružiti ili trpjeti jedno vrijeme

ps. a nije isključeno i da netko ima pijetla za kućnog ljubimca, kao što drugi ljudi imaju pse, mačke i ostale životinje..

#11:   Autor: Mislioc Post Postano: 06.08.2013. 9:51

Psi se nekad razlaju i mačke razmijauču što može biti glasno, ali pijetao je baš stroj za buđenje. Znaš da će svake noći poćeti kukurikati u određene sitne sate i to glasnije od pasa i mačaka. Mislim da stvarno moraš biti kreten da držiš pijetla u gradu, ako ti je do stoke idi na selo.
I to je nešto što sam odavno primjetio da neki ljudi imaju instinkt za držanjem stoke i obrađivanjem zemlje. Doslovno ne mogu živjeti bez toga. Recimo sjećam se kada je poslje rata bio priljev izbjeglica sa sela u grad i odjednom si mogao vidjeti one male djelove travnjaka oko zgrada, između cesta, oko prometnih znakova i između cesta i tračnica pretvorene u rasadnike povrća. I to povrće koje je sigurno kancerogeno jer je puno olova tako da mi stvarno nije jasno tko to može jesti, ali svejedno ljudi imaju potrebu kopati i saditi i uzgajati stoku.

#12:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 10:45



#13:   Autor: silence Post Postano: 06.08.2013. 14:29

Ovdje možeš pročitati Odluku o komunalnom redu.

Bilo bi dobro ako bi mogao utvrditi tko je vlasnik pa ga prije upozoriti a i ne moraš ako ne želiš.
U svakom slučaju bi olakšao kom.redaru ako znaš približno lokaciju ili adresu.
Inače može potrajati unedogled.

#14:   Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 14:45

     Ako se radi o registriranom uzgajivaču malih životinja, tada njegov pijetao ima status kućnog ljubimca, i nadalje će veselo kukurikati, bez obzira na eventualnu prijavu, i izlazak komunalnog redara na teren.

#15:   Autor: mali od čače Post Postano: 06.08.2013. 22:05

Nabavi lisicu.

#16:   Autor: Mislioc Post Postano: 07.08.2013. 8:43

Ok puno hvala silence.

A da li netko zna što je sa svinjcima? Znam da se ne smiju imati u gradu ali ponekad, kao i upravo sada dok pišem, se osijeti jak smrad svinjaca. Odakle to dolazi?

#17:   Autor: simo031 Post Postano: 07.08.2013. 8:58

Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

#18:   Autor: anakonda Post Postano: 07.08.2013. 12:47

Mislioc je napisao/la (Pogledaj post): › Ok puno hvala silence.

A da li netko zna što je sa svinjcima? Znam da se ne smiju imati u gradu ali ponekad, kao i upravo sada dok pišem, se osijeti jak smrad svinjaca. Odakle to dolazi?


...ovisno gdje si, ali po ljeti ti mirisi dolaze sa svih strana van grada.....na jugu smo krepavali od smrada s branjevine, recimo....

#19:   Autor: silence Post Postano: 07.08.2013. 13:38

kontejneri i kante za smeće koje stoje vani ispred stambenih zgrada najviše smrde

#20:   Autor: milo_moje Post Postano: 08.08.2013. 19:55

silence je napisao/la: ›
kontejneri i kante za smeće koje stoje vani ispred stambenih zgrada najviše smrde

možda griješim, ali nisam primjetio ovu akciju unikoma ove godine, pogotovo pred ove ljetne mjesece

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=20275

#21:   Autor: Mislioc Post Postano: 09.08.2013. 7:46

Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

Jesi tu riječ baš naučio u crkvi? Wink

#22:   Autor: simo031 Post Postano: 09.08.2013. 9:13

F
Mislioc je napisao/la: ›
Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

Jesi tu riječ baš naučio u crkvi? Wink

Ne. Naucio sam ju u Donjiki, tamo oko Saponije.

#23:   Autor: milo_moje Post Postano: 12.08.2013. 16:12

Mislioc je napisao/la: ›
Ma baš su u pitanju farme. Jučer je opet baš odvratno smrdjelo cijeli dan. Možda kada bi svi postali vegeterijanci...

simo031 je napisao/la: ›
Zadah malograđanštine često mijenja svoj oblik.

ma zna simo što smrdi, osjeti se po cijeloj Tenji http://www.glas-slavonije.hr/206975/3/Smrad-amonijaka-uvlacio-se-i-u-prostorije-za-pomoc-su-zvali-i-112

ubiće ih onaj mamić i farma

#24:   Autor: alex os Post Postano: 14.08.2013. 0:14

Mislioc je napisao/la: ›
U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?
pola noći je najbolje vrijeme za posjet susjedu, a pijetlova dreka odličan razlog da mu objasniš da je juhica najbolje rješenje...ili samo nabaviš debele čepove i staviš u uši...ili nabiješ pijetlu plutani na kljun.....ili mu pomakneš sat pa neka kukuriče u podne kada si ti već dobro naspavan...svaki problem ima više rješenja....na tebi je da odabereš najbolje, ili možda neku kombinaciju ?!

#25:   Autor: PEGY Post Postano: 14.08.2013. 9:35


#26:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: milo_moje Post Postano: 15.08.2013. 21:59

Riješen misterij zašto pijetao kukuriče u zoru Razz i neke budi



Seljak je očito naučio ustajati na prvo kukurikanje svoga pijevca, međutim taj dan pijetao je zaspao, a seljak zakasnio na prosvjede Razz



U oba slučaja pijetao je obrao bostan i umočio je nogicu Razz



Pijetao u vinu i dodajte jednu žlicu Vegete, i to je to. Dobar tek!!!

#27:   Autor: Mislioc Post Postano: 21.08.2013. 8:47

Osijek u mnogim stvarima drži seoske običaje. Kao recimo potreba katoličkih crkvi da zvone svakih 15 minuta, bio dan ili noć i tako označavaju vrijeme kao da je srednji vijek i ljudi nemaju satove. No oni to vjerojatno ne rade zato što su zabrinuti da li ljudi znaju koliko je sati ili ne već da pokažu tko je šef, kao kad svodnik u baru kuca šakom u stol da se čuje tko je glavni, e tako oni samo sa velikim gvozdenim zvonima.

#28:   Autor: mariox Post Postano: 21.08.2013. 8:54

Podsjećaš me na BBC-evu seriju Grumpy old man. I njima SVE živo smeta.

#29:   Autor: simo031 Post Postano: 21.08.2013. 15:08

Rđavom k_rcu i dlake smetaju.

#30:   Autor: simo031 Post Postano: 21.08.2013. 15:17

Mislioc je napisao/la: ›
... e tako oni samo sa velikim gvozdenim zvonima.

Zvona se izrađuju od mesinga i bronce, a ne od gvožđa (ma što to bilo),
a dio koji uspoređuje mjesto duhovne obnove sa svodništvom je jadan.

#31:   Autor: Mislioc Post Postano: 23.08.2013. 9:39

Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

#32:   Autor: simo031 Post Postano: 23.08.2013. 15:11

Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

#33:   Autor: silence Post Postano: 23.08.2013. 21:46

Iskreno, ne znam kako je u drugim gradovima ili u drugim dijelovima grada, ova donjogradska crkva ima dugogodišnju tradiciju zvonjenja na navedeni način.
Ja stanujem nekih 700 metara od crkve i ne smeta mi, nekome smeta i ja to razumijem.
Svrhe nema pogotovo u noćne sate kada većina ljudi spava ili treba spavati, mnogi su se navikli pa im taj zvuk ne predstavlja problem.

#34:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 23.08.2013. 21:55

simo031 je napisao/la: ›
Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

Bravo, Simo!! Veoma točan opis pridošlica u grad.
Sigurno sam ja takvima, u najmanju ruku, čudna. Rođena Osječanka, a na ništa od navedenog se ne žalim. Prije bih rekla da mi smetaju lude ulične noćne vožnje pijanih bogatih gore navedenoh likova i još sa radiom "do daske".

#35:   Autor: simo031 Post Postano: 24.08.2013. 8:06

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Mislioc je napisao/la: ›
Zašto onda moraju zvoniti svakih 15 minuta (i kakve to ima veze sa duhovnom obnovom) ako ne iz razloga koji sam ja objasnio.

     Ma sve 5. Smeta ti buka Saponije, zvonjenje crkvenih zvona, smeta te kad se pijetlovi glasaju, iritira te miris stoke u gradu i tko zna što sve ne. Da sam na tvom mjestu ja bih ih sve tužio, i ne bih stao na tome. Trebaš i sebe tužiti jer te smeta i buka u tvojoj glavi.
     Zašto i kako zvone zvona, zašto pijetao kukuriće i zašto Saponija bruji, tebe uopće niti ne zanima, naprotiv bio bi nesretan da to sve prestane, jer se tada ne bi imao zbog čega žaliti i kukati.

Bravo, Simo!! Veoma točan opis pridošlica u grad.
Sigurno sam ja takvima, u najmanju ruku, čudna. Rođena Osječanka, a na ništa od navedenog se ne žalim. Prije bih rekla da mi smetaju lude ulične noćne vožnje pijanih bogatih gore navedenoh likova i još sa radiom "do daske".

     Rođen i živio sam 32 godine u D.G.O. i to u vremenima kada su sve tvornice radile, i nikada nisam čuo da se netko od sugrađana žalio na buku. Kamo puste sreće da nam i danas Analit, Standard, Olt, Kožara i sve ostale tvornice koje su nestale u lopovluku i ratu, rondaju 24 sata na dan, a ne "urbani" zvukovi iz narodnjačkih klubova /kafića, i bijesnih automobila tatinih sinova, čiji su očevi svoj poduzetnički duh otkrili baš tijekom domovinskog rata ili neposredno nakon njega.
@Mislioc, traba sebe mjeriti i graditi po Osijeku , a ne Osijek po sebi. To se zove suživot, i bez njega se ne može živjeti u urbanoj sredini.

#36:   Autor: Mislioc Post Postano: 24.08.2013. 10:51

Ne kažem ja da mi zvonjava crkvi toliko smeta - uglavnom se trudim da ju nečujem (nije kao pijetao koji me opet noćas budio u 4 ujutro) ali opet često se dogodi da o nečemu razmišljam i onda *dum* *dum* *dum* *dum* zvone za npr. 9 sati i izbace me niti misli - čemu to?
To je suptilni teororizam. A ako je to suživot ja ću drage volje otići iza crkve dok traje misa i svakih pet minuta puštati glasnu Heavy Metal glazbu pa ćemo vidjeti kako će se oni moći skoncentrirati.

#37:   Autor: simo031 Post Postano: 24.08.2013. 12:07

Mislioc je napisao/la: ›
Ne kažem ja da mi zvonjava crkvi toliko smeta - uglavnom se trudim da ju nečujem (nije kao pijetao koji me opet noćas budio u 4 ujutro) ali opet često se dogodi da o nečemu razmišljam i onda *dum* *dum* *dum* *dum* zvone za npr. 9 sati i izbace me niti misli - čemu to?
To je suptilni teororizam. A ako je to suživot ja ću drage volje otići iza crkve dok traje misa i svakih pet minuta puštati glasnu Heavy Metal glazbu pa ćemo vidjeti kako će se oni moći skoncentrirati.


     Nema tebi pomoći... Ti si materijal samo za pustaru.Sad
Sebičnost nije u tome da živiš onako kako želiš, negu u tome da zahtijevaš od drugih da žive kako ti želiš.
Oscar Wilde

#38:   Autor: Mislioc Post Postano: 01.09.2013. 11:31

Što je Oscar Wilde znao o suživotu kad su ga zbog toga što je bio homoseksualac strpali u zatvor? Nije mogao biti ni heteroseksualac da se održi na slobodi kako je društvo zahtjevalo.

Ali stvarno koji je smisao raditi nešto i očekivati da ljudi to neprimječuju? Kao zvonjenje crkvi svakih 15 minuta. I nažalost s njima nema dogovora jer klerici sebe smatraju višim bićima. Evo recimo kada je jedan novinar upitao Ratzingera za poznatog pedofila Marciala Maciela koji je bio aktivan u Vatikanu.


Ratzinger se toliko naljutio da ga je i pljusnio rukom, jer klerici koji su između ljudi i anđela znaju najbolje. Jedino što ljudi mogu napraviti je akcija. Ako im bude smetala Heavy Metal glazba tjekom mise onda su oni "alergični na glazbu".
Mislim stvarno tjera ljude da razmisle što znači ta zvonjava svakih 15 minuta? Da li je to poruka djeci "Hej klinci čika velečasni ima takvu batinu koja mu se klati pod suknjom."
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada.


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::